HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 08:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 27 sij 2024, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Vlada Republike Hrvatske je najviše izvršno tijelo u Državi
https://vlada.gov.hr/
slika


Sjedište Vlade nalazi se u Banskim dvorima na Markovom trgu broj 2, zgradi koja je istaknuti primjer baroknog klasicizma. Od 1808. godine služi za potrebe državne uprave, a od 1809. godine do 1918. godine bila je dom hrvatskih banova, po čemu je i dobila ime.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 27 sij 2024, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Ministarstva Republike Hrvatske
https://gov.hr/hr/e-vlada/18
Ministarstvo financija
Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike
Ministarstvo obrane
Ministarstvo znanosti i obrazovanja
Ministarstvo turizma i sporta
Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture
Ministarstvo poljoprivrede
Ministarstvo unutarnjih poslova
Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Ministarstvo zdravstva
Ministarstvo pravosuđa i uprave
Ministarstvo hrvatskih branitelja
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije
Ministarstvo kulture​ i medija
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova


_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 27 sij 2024, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Grlić Radman podržao Čovića nakon optužbi SAD-a da opstruira plinsko povezivanje
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/g ... _refresh=1
slika
Citat:
Šef hrvatske diplomacije Gordan Grlić Radman izjavio je u petak da podupire čelnika Hrvata u BiH Dragana Čovića nakon što ga je SAD optužio da opstruira plinsko povezivanje Hrvatske i BiH

Američki državni tajnik Anthony Blinen je ranije u siječnju pozvao ministre vanjskih poslova Hrvatske i BiH Grlića Radmana i Elmedina Konakovića da naprave pritisak na Čovića da prestane s opstrukcijom izgradnje plinske interkonekcije između dviju država.

Čović odbacuje te optužbe i ustraje na tome da plinovod izgradi i njime upravlja javno poduzeće koje bi se osnovalo u Mostaru, a ne Bh. Gas sa sjedištem u Sarajevu na čemu inzistira američka administracija, tvrdeći da u toj kompaniji ne radi nijedan Hrvat.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 27 sij 2024, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Austrijska pokrajina uvodi hrvatski jezik kao samostalan predmet u škole
Citat:
ZAGREB – Austrijska pokrajina Štajerska će od akademske godine 2024./25. uvesti hrvatski jezik kao samostalan predmet nastave materinskoga jezika u svoj redovni školski sustav, objavilo je hrvatsko ministarstvo vanjskih poslova u subotu.

“Veliko je to postignuće i rezultat naših dugogodišnjih nastojanja da hrvatskoj djeci pružimo važnu osnovu za kvalitetno učenje materinskog jezika. Zahvaljujem Štajerskoj na velikom angažmanu u ovom području”, rekao je hrvatski šef diplomacije Gordan Grlić Radman koji se u subotu sastao sa štajerskim ministrom za europske, međunarodne poslove, obrazovanje i ljudske potencijale Wernerom Amonom.

Tretiranje hrvatskog jezika u austrijskom školstvu jedno je od značajnijih bilateralnih pitanja, a ova se odluka temelji na stajalištu da je hrvatski jezik službeni jezik Europske unije, zbog čega nastava iz predmeta BKS (bosanski/hrvatski/srpski jezik) više nije primjerena, ističe se u priopćenju.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 27 sij 2024, 23:56 
Online

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 1337
Brane je napisao/la:
Austrijska pokrajina uvodi hrvatski jezik kao samostalan predmet u škole
Citat:
ZAGREB – Austrijska pokrajina Štajerska će od akademske godine 2024./25. uvesti hrvatski jezik kao samostalan predmet nastave materinskoga jezika u svoj redovni školski sustav, objavilo je hrvatsko ministarstvo vanjskih poslova u subotu.

“Veliko je to postignuće i rezultat naših dugogodišnjih nastojanja da hrvatskoj djeci pružimo važnu osnovu za kvalitetno učenje materinskog jezika. Zahvaljujem Štajerskoj na velikom angažmanu u ovom području”, rekao je hrvatski šef diplomacije Gordan Grlić Radman koji se u subotu sastao sa štajerskim ministrom za europske, međunarodne poslove, obrazovanje i ljudske potencijale Wernerom Amonom.

Tretiranje hrvatskog jezika u austrijskom školstvu jedno je od značajnijih bilateralnih pitanja, a ova se odluka temelji na stajalištu da je hrvatski jezik službeni jezik Europske unije, zbog čega nastava iz predmeta BKS (bosanski/hrvatski/srpski jezik) više nije primjerena, ističe se u priopćenju.


Još jedan dokaz kakav je mulj naše MVP (a i Vlada). Nakon 34 godine postojanja Hrvatske, pošlo im je za rukom da jedna austrijska pokrajina prizna hrvatski jezik. Kakva "sreća", "uspjeh" i ludilo. Plus, što je ova Vlada dopustila (ako ne i potakla) iživljavanje Austrije nad Hrvatima koji dolaze u Bleiburg, samom obilježavanju događaja, spomeniku, kao i dovođenju u pitanje vlasništva Hrvata nad tim terenom.
A stvari su to, koje bi se mogle riješiti u nekoliko dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 28 sij 2024, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
goran2hr je napisao/la:
Nakon 34 godine postojanja Hrvatske, pošlo im je za rukom da jedna austrijska pokrajina prizna hrvatski jezik. Kakva "sreća", "uspjeh" i ludilo.

A stvari su to, koje bi se mogle riješiti u nekoliko dana.


Sjajna vijest. Važan presedan za budućnost hrvatske nastave u cijeloj Austriji.

Da su te stvari bile rješive u nekoliko dana, bile bi odavno riješene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 28 sij 2024, 10:21 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2012, 22:16
Postovi: 254
goran2hr je napisao/la:
Brane je napisao/la:
Austrijska pokrajina uvodi hrvatski jezik kao samostalan predmet u škole


Još jedan dokaz kakav je mulj naše MVP (a i Vlada). Nakon 34 godine postojanja Hrvatske, pošlo im je za rukom da jedna austrijska pokrajina prizna hrvatski jezik. Kakva "sreća", "uspjeh" i ludilo. Plus, što je ova Vlada dopustila (ako ne i potakla) iživljavanje Austrije nad Hrvatima koji dolaze u Bleiburg, samom obilježavanju događaja, spomeniku, kao i dovođenju u pitanje vlasništva Hrvata nad tim terenom.
A stvari su to, koje bi se mogle riješiti u nekoliko dana.


Tko ovom srpskom trolu dopušta da svaku temu zasere.

Jel oma ovdje moderatora uopće...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 28 sij 2024, 16:33 
Online

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 1337
iprodano je napisao/la:
goran2hr je napisao/la:

Još jedan dokaz kakav je mulj naše MVP (a i Vlada). Nakon 34 godine postojanja Hrvatske, pošlo im je za rukom da jedna austrijska pokrajina prizna hrvatski jezik. Kakva "sreća", "uspjeh" i ludilo. Plus, što je ova Vlada dopustila (ako ne i potakla) iživljavanje Austrije nad Hrvatima koji dolaze u Bleiburg, samom obilježavanju događaja, spomeniku, kao i dovođenju u pitanje vlasništva Hrvata nad tim terenom.
A stvari su to, koje bi se mogle riješiti u nekoliko dana.


Tko ovom srpskom trolu dopušta da svaku temu zasere.

Jel oma ovdje moderatora uopće...


Dva pitanja. Jeste li Vi HDZovac (član, bot, uhljeb, simpatizer)? Izađite iz ormara.
Drugo, dokažite kako niste glupavi trol i ispravite jednu moju rečenicu koja nije točna? Sa čime se točno ne slažete?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 03 vel 2024, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Usyk - Hrgović za naslov svjetskog prvaka u Hrvatskoj

slika

Prilika za ministarstvo Turizma da organizira meč za svjetskog prvaka u boksu Usyk protiv Hrgovića na Poljudu (to je jedini prikladan stadion) ili Arena Zagreb

Plenkoviću prilika da pozove Zelenskog u Split i da se još malo ispromovira, pred izbore u Splitu il Zagrebu.

Mislim da za 10 mil.€ bi se to moglo organizirat 10 milja Usyk i 1 milja Hrgović
+ lova od prodaje karata
+ lova od sponzora
+ lova od TV prava
+ lova od PPV

Šta vi kažete ??
Još ubace All Croata meč Savage Babića protiv Stipe Miočića (ionako se Stipe neće borit sljedeći 6 mjeseci sa Jonsom koji je ozljeđen)

Za one koji ne prate meč za ujedinjenje titula između Fury - Usyk je odgođen zbog ozljede irca, a onda su arapi otkazali kompletan card neki 5-6 borbi koji se trebo održat (mislim) u Dubaiu.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 05 vel 2024, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
:zubati Koji psiho...
Citat:
Štromar: "I meni je Josipa Rimac pisala 'srce moje, dušo moja, samo me ti možeš smiriti', a kad je supruga vidjela poruke..."

Citat:
Predrag Štromar iz HNS-a kaže da će glasati za Ivana Turudića kao glavnog državnog odvjetnika. Slične poruke od Josipe Rimac, kaže, dobivao je i on. "Napisala bi i da će nekoga popapati mrak ako joj nešto ne napravi, no samo je blefirala", izjavio je Štromar.

slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 14 vel 2024, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Sve je palo u vodu, VladaRH u Gospiću ipak neće graditi kaznionicu

U Gospiću je na vlasti HSP i Starčević, a HDZ oće da raseli i to malo ljudi što je ostalo u Lici.
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u ... a-20240214
slika
Citat:
U Gospiću se ipak neće graditi kaznionica budući da je Ministarstvo pravosuđa i uprave raskinulo sporazum o realizaciji tog projekta, izvijestili su u srijedu iz gospićke Gradske uprave i na mrežnim stranicama objavili odluku Ministarstva

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 16 vel 2024, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Oglasila se ministrica kulture “U interesu mi je da se sve istraži, ako je netko iskoristio situaciju, onda će odgovarati”
https://www.novilist.hr/novosti/hrvatsk ... dgovarati/
slika
Koja glupača...
Citat:
“Što se tiče Ministarstva kulture i medija, u ovom slučaju ne radi se o europskim, nego o nacionalnim sredstvima, međutim kao ministrici, u interesu mi je, bez obzira radi li se o europskim i nacionalnim sredstvima, da se istraži na koji način se postupa”, istaknula je.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 18 vel 2024, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
Vlasnica Jutarnjeg Lista Hanžeković "reketari" ministarstvo Gospodarstva
https://www.nacional.hr/pas-mater-idiot ... jske-kuce/
slika
slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlada Republike Hrvatske
PostPostano: 09 ožu 2024, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5169
ŠEF HRVATSKE DIPLOMACIJE
Grlić Radman u posjetu Peruu

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/g ... _refresh=1
Citat:
Grlić Radman susreo se i s članovima hrvatske zajednice u Hrvatskom domu 'Dubrovnik' gdje je uručio rješenja o hrvatskom državljanstvu. Procjenjuje se da se u Peruu nalazi oko 200 tisuća ljudi porijeklom iz Hrvatske, dodaje MVEP u priopćenju.

slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO