HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moje malo mjesto
PostPostano: 28 svi 2017, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ovo je tema za predstavljanje vašeg mjesta, mjesne zajednice, sela, prigradskog naselja ili dijela grada u kojem živite.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 28 svi 2017, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
https://bs.wikipedia.org/wiki/Poto%C4%8Dari_%28Br%C4%8Dko%29

slika

slika

slika


_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
slika


slika


slika


:zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 08:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Teška tema! Što da postamo mi Vladimire iz svjetskih metropola, a da se VI iz gradića, seoca i zaseoka ne osjećate poput provincijalaca?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 10:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Hahaah, ovo me podsjetilo na jednu angdotu iz ZG, tako mi jednom se nesto zezamo i dodje neka iz Zg , seosko čeljade ala Sarajka, i podje mene kao zajebavati da sam iz provincije, ja joj rekoh " ja iz provincije, a ti iz metropole i ti opet takva, a ja ovakav", naime vec na prvu se vidjelo kako sam ja u svakom pogledu bolji od nje, od znanja, pristojnosti, ucenja, izgleda da ne spominjem i svega ostologa, zaustio sam cak bio da nastavim i dalje, ali bilo je ipak dovoljno, i sama je shvatila, pa je pristojnost nalaga da je dosta.
Tako je ista stvar sa Sarajkom, mozes ti stavljati bilo kakve slike , danas ti to provincijlce opravdano uopce ne fascinira , a i ti ces i dalje biti takva, a mi ovakvi, zbog cega se tvoji kompleksi i dalje nastaviti ispoljvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Daj ti meni prepričaj taj svoj post. Dugo za čitati. A poznavajući tebe bez forme i sadržaja :D
U dvi rečenice max sroči trakat Žabac, ubuduće. Došla sam do " ala Sarajka " :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 10:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Dobra! Ovaj put stvarno moram priznati kako ti je izvlaka dobra.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vlado, dokle se stiglo sa izgradnjom obilaznice oko Brčkog?
Čini mi se da prolazi kroz tvoje naselje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Teška tema! Što da postamo mi Vladimire iz svjetskih metropola, a da se VI iz gradića, seoca i zaseoka ne osjećate poput provincijalaca?

Stavite šta hoćete gospođice Sarajka. Vaš post, vaša odluka. Moram samo da napomenem da tema nije osmišljena isključivo za prezentaciju malih mjesta već može i za veća mjesta pod uslovom da je, u tom slučaju, fokus na arhitekturu iz neposredne blizine.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Vujadin je napisao/la:
Vlado, dokle se stiglo sa izgradnjom obilaznice oko Brčkog?
Čini mi se da prolazi kroz tvoje naselje.

Ako je sudeći po informacijama sa kojim raspolažem, zaobilaznica oko Brčkog će biti završena naredne godine što uključuje zemljane radove, asfaltiranje puta, izgradnja putne signalizacije duž putne trase sa jedne i sa druiige strane, izgradnja nadvožnjaka na pokedinm trasama puta kao i druge prateće infrastrukture. Pored toga, kroz Potočare, dužinom putne trase Brčko-Potočari radi se i nova kanalizacija, a uporedo sa njom i postavljanje fiberoptičkih kablova što znači da Potočari biti među prvim seoskim područjima (mada već deceniju-deceniju i po mediji krste Potočare kao prigradsko naselje što ono i jeste nakon širenja i razvoja grada) koje će dobiti najbrži internet u zemlji. Uporedo sa tim, još sada već davne 2000 i neke urađen je na staroj trasi puita potpuno novi put na trasi Brčko-Potočari tako da MZ Potočari danas spadaju u najgušće naseljeno seosko mjesto po kvadratnom kilometru u čitavom Distriktu Brčko.

Što se tiče položaja MZ Potočari, a u kontekstu njegovog položaja na trasi zaobilaznice oko Brčkog, ono se nalazi na centru zaobilaznice što znači da saobraćaj, a koji još uvijek ide preko centra grada, će ubuduće ići preko Potočara (između ostalog), a što za konkretno Potočare znači da pored moderno urađenog asfalta koji vodi od Brčkog preko Potočara Čeliću i Loparama, Potočari će preko Gornjeg Brezika biti povezani i sa žilom kucavicom putničkog saobraćaja u ovoj regiji, a to je put Brčko-Bijeljina. To će naredne godine značiti da pored odlične putne komunikacije sa gradskim područjem (Grčicom) i isto takve komunikacije sa Majevičkim krajem, Potočari dobiti i odličnu komunikaciju sa Bijeljinom i Srbijom, kao i sa Malezijskim putem i pijacom Arizona.

MZ Potočari već sada i to godinama bilježi porast stanovništva tako da, kada zaobilaznica bude gotova, za očekivati je da će taj broj još brže da raste. To sve govori o efektu suprotnom od onog što Bošnjaci govore kada spominju srpske krajeve. Da spomenem i to da se cijene zemljišta na nekim lokacijama u Potočarima trenutno kreću i 50000 KM za dunum zemljišta i to dok zaobilaznica još nije završena, a koja će spajati Potočare sa 4 strane svijeta. Jedno je sigurno, Brčko više neće biti usko pošto Sandići, Donji i Gornji Brezik, Stanovi i Potočari su sve bliži gradu po urbanizaciji. Širimo se. :)

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vlado svaka čast i pohvale za temu, pusti Sarajku vidiš da je pucaju kompleksi.
Samo ovi rođeni na selu pa što su tek ugledali grad pucaju takve frustracije, pola rođeno na selu i nije vidilo grada do rata a sad najveći građani koji ismijavaju provinciju :smijeh

Bježi gabi ja mislio sad će Šokica predstaviti svoje pitomo posavsko seoce i ljepotu, ona tamo lipi vlašku ulicu.

I ja sam rođen u samom centru Mostara ali se bome ne stidim svoga malo mista odakle sam.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vladimir RUS je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Vlado, dokle se stiglo sa izgradnjom obilaznice oko Brčkog?
Čini mi se da prolazi kroz tvoje naselje.

Ako je sudeći po informacijama sa kojim raspolažem, zaobilaznica oko Brčkog će biti završena naredne godine što uključuje zemljane radove, asfaltiranje puta, izgradnja putne signalizacije duž putne trase sa jedne i sa druiige strane, izgradnja nadvožnjaka na pokedinm trasama puta kao i druge prateće infrastrukture. Pored toga, kroz Potočare, dužinom putne trase Brčko-Potočari radi se i nova kanalizacija, a uporedo sa njom i postavljanje fiberoptičkih kablova što znači da Potočari biti među prvim seoskim područjima (mada već deceniju-deceniju i po mediji krste Potočare kao prigradsko naselje što ono i jeste nakon širenja i razvoja grada) koje će dobiti najbrži internet u zemlji. Uporedo sa tim, još sada već davne 2000 i neke urađen je na staroj trasi puita potpuno novi put na trasi Brčko-Potočari tako da MZ Potočari danas spadaju u najgušće naseljeno seosko mjesto po kvadratnom kilometru u čitavom Distriktu Brčko.

Što se tiče položaja MZ Potočari, a u kontekstu njegovog položaja na trasi zaobilaznice oko Brčkog, ono se nalazi na centru zaobilaznice što znači da saobraćaj, a koji još uvijek ide preko centra grada, će ubuduće ići preko Potočara (između ostalog), a što za konkretno Potočare znači da pored moderno urađenog asfalta koji vodi od Brčkog preko Potočara Čeliću i Loparama, Potočari će preko Gornjeg Brezika biti povezani i sa žilom kucavicom putničkog saobraćaja u ovoj regiji, a to je put Brčko-Bijeljina. To će naredne godine značiti da pored odlične putne komunikacije sa gradskim područjem (Grčicom) i isto takve komunikacije sa Majevičkim krajem, Potočari dobiti i odličnu komunikaciju sa Bijeljinom i Srbijom, kao i sa Malezijskim putem i pijacom Arizona.

MZ Potočari već sada i to godinama bilježi porast stanovništva tako da, kada zaobilaznica bude gotova, za očekivati je da će taj broj još brže da raste. To sve govori o efektu suprotnom od onog što Bošnjaci govore kada spominju srpske krajeve. Da spomenem i to da se cijene zemljišta na nekim lokacijama u Potočarima trenutno kreću i 50000 KM za dunum zemljišta i to dok zaobilaznica još nije završena, a koja će spajati Potočare sa 4 strane svijeta. Jedno je sigurno, Brčko više neće biti usko pošto Sandići, Donji i Gornji Brezik, Stanovi i Potočari su sve bliži gradu po urbanizaciji. Širimo se. :)


Hvala na detaljnoj analizi.
Raduje me svaki uspjeh Srba u Brčkom.
Ova zaobilaznica nije samo lokalnog karaktera, već i nacionalnog, jer je dio budućeg autoputa Banjaluka - Doboj - Modriča - Brčko - Bijeljina - Beograd.
Naravno da će se izgradnja zaobilaznice pozitivno odraziti, i tvoje i okolna naselja koja se nalaze na trasi će sve više dobijati na važnosti.

Bilo bi dobro da se jednog dana izgradi krak magistralnog puta Brčko - Lopare, tako da se zaobiđe Čelić i ne ulazi u Federaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
daramo je napisao/la:
Vlado svaka čast i pohvale za temu, pusti Sarajku vidiš da je pucaju kompleksi.


I ja sam rođen u samom centru Mostara ali se bome ne stidim svoga malo mista odakle sam.



:smijeh :smijeh :smijeh

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
daramo je napisao/la:
Vlado svaka čast i pohvale za temu, pusti Sarajku vidiš da je pucaju kompleksi.


I ja sam rođen u samom centru Mostara ali se bome ne stidim svoga malo mista odakle sam.



:smijeh :smijeh :smijeh

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Vujadin je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Ako je sudeći po informacijama sa kojim raspolažem, zaobilaznica oko Brčkog će biti završena naredne godine što uključuje zemljane radove, asfaltiranje puta, izgradnja putne signalizacije duž putne trase sa jedne i sa druiige strane, izgradnja nadvožnjaka na pokedinm trasama puta kao i druge prateće infrastrukture. Pored toga, kroz Potočare, dužinom putne trase Brčko-Potočari radi se i nova kanalizacija, a uporedo sa njom i postavljanje fiberoptičkih kablova što znači da Potočari biti među prvim seoskim područjima (mada već deceniju-deceniju i po mediji krste Potočare kao prigradsko naselje što ono i jeste nakon širenja i razvoja grada) koje će dobiti najbrži internet u zemlji. Uporedo sa tim, još sada već davne 2000 i neke urađen je na staroj trasi puita potpuno novi put na trasi Brčko-Potočari tako da MZ Potočari danas spadaju u najgušće naseljeno seosko mjesto po kvadratnom kilometru u čitavom Distriktu Brčko.

Što se tiče položaja MZ Potočari, a u kontekstu njegovog položaja na trasi zaobilaznice oko Brčkog, ono se nalazi na centru zaobilaznice što znači da saobraćaj, a koji još uvijek ide preko centra grada, će ubuduće ići preko Potočara (između ostalog), a što za konkretno Potočare znači da pored moderno urađenog asfalta koji vodi od Brčkog preko Potočara Čeliću i Loparama, Potočari će preko Gornjeg Brezika biti povezani i sa žilom kucavicom putničkog saobraćaja u ovoj regiji, a to je put Brčko-Bijeljina. To će naredne godine značiti da pored odlične putne komunikacije sa gradskim područjem (Grčicom) i isto takve komunikacije sa Majevičkim krajem, Potočari dobiti i odličnu komunikaciju sa Bijeljinom i Srbijom, kao i sa Malezijskim putem i pijacom Arizona.

MZ Potočari već sada i to godinama bilježi porast stanovništva tako da, kada zaobilaznica bude gotova, za očekivati je da će taj broj još brže da raste. To sve govori o efektu suprotnom od onog što Bošnjaci govore kada spominju srpske krajeve. Da spomenem i to da se cijene zemljišta na nekim lokacijama u Potočarima trenutno kreću i 50000 KM za dunum zemljišta i to dok zaobilaznica još nije završena, a koja će spajati Potočare sa 4 strane svijeta. Jedno je sigurno, Brčko više neće biti usko pošto Sandići, Donji i Gornji Brezik, Stanovi i Potočari su sve bliži gradu po urbanizaciji. Širimo se. :)


Hvala na detaljnoj analizi.
Raduje me svaki uspjeh Srba u Brčkom.
Ova zaobilaznica nije samo lokalnog karaktera, već i nacionalnog, jer je dio budućeg autoputa Banjaluka - Doboj - Modriča - Brčko - Bijeljina - Beograd.
Naravno da će se izgradnja zaobilaznice pozitivno odraziti, i tvoje i okolna naselja koja se nalaze na trasi će sve više dobijati na važnosti.



Bilo bi dobro da se jednog dana izgradi krak magistralnog puta Brčko - Lopare, tako da se zaobiđe Čelić i ne ulazi u Federaciju.



Di se širite? U pravcu čega? VI niste rušeni s te strane i to vam je jedina prednost. Što se gustine naseljenosti tiče, puste priče. Trebali ste obzirom na stradanja i rušenje Bošnjake svesti na statističku grešku. ..
Ovako dobar dio kolača imamo s Hrvatima. Fis i Bingo su ugušili sve srpske prodajne lance :D Tempo di je? Pa ostali? Mrtvilo :D
Dobro i Interex je slabo prošao, tuš i konzum. ..Ali Srba je Senad bukvalno potopio sa Bingom.
Cijeli centar grada vam je bošnjački. Pola zgrada je u vlasništvu "begova" iz Rahića a pola i oni Albanci što drże Palme su bogati. Imaš Begiće zlatare poznate sa nekretninama pa Zekerijaha Osmića. .Svi dobri lokali u centru naśi... od Boe pa do hrvatskog kulturnog zentra....Zanatski komplett izuzev jednog lokale naš. .. Prema džamiji savskoj sve je bukvalno bošnjačko. ..kuće uz Savu i restoran Šeher naše. ..od graničnog prijelaza i centra bukvalno deset porodica nemaš srpskih. ..uz put prema "Kaldrmi "Vardaru".. Picolu "... sve naše. Naselja Rijeke, Ivici i Klanac preko Brke naše. .. Preko klanca trenutno ide zaobilaznica da rastereti put duž Save. . I opet se taj put preko klanca spaja s našim centrom grada... nadalje dolazi Brod koji je naš. . Pa ide malezijski put a prije Fis i hrvatska sela iza koja se s našim spajaju. ..i tako sve do razdvajanja Orašje granični prijelaz i suorotni pravac Tuzla. .. Sve naše... Znači bilo kakvo spajanje s tim dijelovima mora preko naše teritorije.
Lopare pak, Konjkovići i ona majevička sela su slijepo crijevo majevica i opet naša teritorija.
Čelić nikad pao nije... Rahić i Maoča?
VI jedino ste povezani tamo po tim selima sa BN...Sve vrijedno je na našoj i HR strani ...
Ne znam o čemu govoriš? HR ti preko puta a Orašje paralelno. ..plus TK i preko Majevice i sa strane Srebrenika. .. a Gradačac ... Hrgovi i Ormanice?
Iz Previla imaš siguran put za Čelić i odstupnicu fenomenalnu. ..dok su Lopare mrtvaja. ..Slijepo crijevo. Preko lošeg puta i Majevice spustiś se u G.Tuzlu a na Priboj ako ćeš Tojšići i Simin Han prepun bijeljnskih Bošnji :D
Vujo i Karmelo za Brčko moraće iz BG potegnuti na tenku :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Ne rekoh da i oni gradački poduzetnici sa Belamionix ulaze na tržste pa Malagić i Oglavina sa fabrikama i prodajnim salonima namještaja. .. Dvije peletare koliko se sjećam od nekih likova iz Slovenije i AT... Arizona komplet. ... sve na ovoj strani...
Mislim Brčko je bez tih tvojih predgradskih naselja i bijeljinske ceste ( dijela) naše ovamo imaš Grbavicu jedino :)
A zaobilaznica se gradi od pedesetih ali ne trasom kojom ti pišeš. U centru trešti onaj Mirza sa koncertima ili onaj novi ne znam ime. . Tako da je Brčko srpsko kao i ja što sam srpkinja. ..

Zaboravih selo Ulice rodno mjesto Tome A...i Bijelu. .. dolje niže s druge strane Skakavu :))) i tako

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Srbi su grad Brčko zauzeli kad ih je bilo svega 20% u gradu, a da ga neće zadržati sad kad su većina.
Koridor postoji, Gorice i Krepšić sada imaju srpsku većinu.

slika

Zaobilaznica je dio budućeg autoputa Banjaluka - Beograd, i možeš samo da sanjaš da će vam biti dozvoljeno da ugrozite tu našu vitalnu putnu komunikaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Jedino tenkovima na Raču za Brčko Vujo moraćete :D vjeruj.
A zaobilaznica je mrtvo slovo na papiru. Godinmaaaa. Koja vas spaja s maticom. Lijepo predješ u HR na Gunju ili Orašje pa autoputom u BG :D
Preko BN loš izbor :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
I ličis na Čehu. .. Ti iz Šekovića pobjegao u predgradje BG i sad postaš karte neke, A Brčko vidio nisi :D
Smiješno. Mene posavka odhranila u ustašiji tamo :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 29 svi 2017, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Svaka čast Šekovićima, ali nisam porijeklom iz tog kraja. Otkud ti to?

Prošao sam par puta kroz Brčko i vidio na svakoj trećoj kući natpis "prodaje se" u većinski muslimanskim dijelovima grada. :yes

Ti si kompleksašica koja na ovoj temi ne stavlja slike rodne Žepe već glumi Bečlijku, kao i ova Gabrijela što mrzi Srbe, a Srbi joj omogućili da živi u Zagrebu. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 06:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19045
Lokacija: među zvijezdama
Vujadin je napisao/la:
Svaka čast Šekovićima, ali nisam porijeklom iz tog kraja. Otkud ti to?

Prošao sam par puta kroz Brčko i vidio na svakoj trećoj kući natpis "prodaje se" u većinski muslimanskim dijelovima grada. :yes

Ti si kompleksašica koja na ovoj temi ne stavlja slike rodne Žepe već glumi Bečlijku, kao i ova Gabrijela što mrzi Srbe, a Srbi joj omogućili da živi u Zagrebu. :D


Tvoj mentalni sklop odgovara nekom ljutom Šekovićkom četniku :D
Cajke i mržnja, podjednaka i prema Hrvatima i prema Bošnjacima. Prebrajanje baba i djedova i likovanje nad mortalitetom u totalno etnički očišćenim srpskim krajevima... Moraš biti totalno mentalno poremećen, pa likovati nad nekim mjestom u tkz RS, gdje se vratilo stotinjak povratnika, koji nisu nikakav remetilački faktor, staraca da umru na svom, kad se umanji broj i kad izumiru. Ti si očigledan primjer fašiste ... U mržnja si pošten kao rijetko koji forumski Srbin, ravne časti i nama i Hrvatima..
Ja se herojskom borbom Žepe ponosim, Teočakom takodjer itd itd. .. otišlo je vaših paravojnih četalja u kovčezima u majčicu Srbiju masa, domaćih takodjer a i "regularne tkz; JNA"
No Žepljanka nisam. Imam veze s Doknjom u okolici Tz, to je selo takodjer i dio s bakine strane porodice su tu starosjedioci.
Na kraju neukusno je za bilo kog prognanika-cu reći da su mu Srbi omogućili ZG. Jer si i ti u Zemunu iz istog razloga? Da studiraš vratilo bi se. A fax si odabrao takav, da ti bilo gdje da budeš jedino preostaje guslati po forumima :D
Promašaj na kub.
Imate VI ikakve konsultacije sa ljudima sa biroa za zapošljavanje ili mentorima iz srednje. ...što se traži i koja su zanimanja poželjna?
Ti i jagnje ste uboli ko prstom u g.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
daramo je napisao/la:

Bježi gabi ja mislio sad će Šokica predstaviti svoje pitomo posavsko seoce i ljepotu, ona tamo lipi vlašku ulicu.

I ja sam rođen u samom centru Mostara ali se bome ne stidim svoga malo mista odakle sam.


1. ponekad nije loše pročitati uvodni upis na temi, znaš. vidi šta kaže:

Citat:
Ovo je tema za predstavljanje vašeg mjesta, mjesne zajednice, sela, prigradskog naselja ili dijela grada u kojem živite.


pa šta bih trebala staviti, sliku Modriče u kojoj ne živim već skoro 30 godina, ili slike Zagreba u kojem živim skoro 30 godina? a, pametnjakoviću?

2. gabi nije Šokica nego Hrvatica, daramo iz malog mista


:kava.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 08:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta si digla nos, u tom Zagrebu si bona totalno izgubila smisao za šalu.
Stvarno ti smeta izraz Šokica, pa ti si onda odavno prekrižila veze s Posavinom, eto isprike moja purgerice :zubati

Koma mi je šehe, žešći kompleks gradske cure sa sela.
U današnje doba najveće seljačine i žive u gradovima, a bome i u njima danas možeš vidjeti najveći primitivizam kako na Zapadu tako i kod nas.
Normalno urbano stanovništvo se povlači u prigradska naselja pred najezdom primitivnih skakavaca.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
daramo je napisao/la:
Šta si digla nos, u tom Zagrebu si bona totalno izgubila smisao za šalu.
Stvarno ti smeta izraz Šokica, pa ti si onda odavno prekrižila veze s Posavinom, eto isprike moja purgerice :zubati

Koma mi je šehe, žešći kompleks gradske cure sa sela.
U današnje doba najveće seljačine i žive u gradovima, a bome i u njima danas možeš vidjeti najveći primitivizam kako na Zapadu tako i kod nas.
Normalno urbano stanovništvo se povlači u prigradska naselja pred najezdom primitivnih skakavaca.


da si rekao Bosanka, ne bi mi smetalo. to je regionalna odrednica. Šokica je više politička, kao nisam Hrvatica nego nešto drugo, da je Hrvata manje.

nego, jedina ja sam on topic. daj koju sličicu svog malog mista. :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Znači prije si Bosanka neko Posavka ili Šokica?
Vidiš ja nikako Posavinu ne mogu ubaciti u kulturni sklop Bosne, po ničemu.
Šokica je prije svega regionalna odrednica za nizinski dio Hrvata s karakterističnom kulturom i običajima s kojom se većina ponosi a zašto i ne bi.

Budem sigurno, obećavam, ali kad ti staviš koju sliku pitoresnog ravničarskog sela iz kojeg potječeš.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO