HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Blogovac
PostPostano: 15 srp 2015, 15:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Otvorih ovu mini temu malo za sebe, da malo piskaram kad nemam pametnijeg posla... uglavnom da se malo pojadam kad nemam kome.




Osobna

Kao i svaki državotvorni Hrvat Iz Herceg-Bosne krenuh neki dan podnijeti zahtjeva za novu HR elektronsku osobnu iskaznicu, sukladno novom Zakonu po kojemu i mi na to imamo pravo. Zgodno izgleda kada ne moraš nositi putovnicu već samo osobnu u džepu kod prelaska granice. Barem je meni to bio motiv.
Ni sanjao nisam koji će me košmar zateći.

Krenuh dakle ujutro i stigoh u Metković oko 9,00 sati. Odmah se uputih u policijsku postaju.
Zatekla me ogromna gužva. Pomalo zbunjen pokušavao sam naći neku osobu, neki info, neki papir da me uputi odakle krenuti ali zalud. Odlučih improvizirati, tj pitah ljude koji tu stoje. Činilo mi se logično krenuti sa uplatnicom, ali dovraga kako uplatiti kada nemam ni podatke ni uplatnicu. Neka ženska mi reče da treba otići u poštu, da tamo sve ima. Odoh u poštu (nije baš ni blizu). Kada sam došao u poštu i zatražio uplatnicu za osobnu tip na šalteru me začuđeno pogleda i reče mi da se to dobiva u MUP-u. Vratih se u MUP i doista nađoh tamo uplatnice i to dijelom ispunjene. Opet se vratih u poštu gdje sam istu vidio da se te uplatnice dijele i u pošti!!?
Pođoh ispunjavati ali me jedna starica tugaljivog pogleda zamoli da joj pomognem ispuniti njenu uplatnicu te joj ja dadoh istu kako bi joj bilo lako prepisati. Tu se odmah stvori rulja od 10-ak ljudi koji nisu znali kako se ispunjava uplatnica te nestade moja uplatnica među njima kao da je mrak proguta. Kipteći od bijesa uskočih među njih i nekako se izborih za svoj papir netom nakon što je jedna majka dvoje djece ispunjavajući svoju uplatnicu stavila moju pod svoju pa se preko indiga svi njeni podaci oslikali na mojoj! Em ti državu. Ništa, uzeh novu uplatnicu, ispunih i uplatih, a onda nazad u MUP.
Došao sam tamam kad je pauza počela. Ne treba napomenuti ni to da je od 3 djelatnice samo jedna radila jer su ostale bile na godišnjem. Zvuči logično.

I čekaj, čekaj… službenicu Ljubicu… Gužva velika a nje nema. Dok sam čekao slušam razne priče.
Bračni par: - Mi smo bili prije 15 dana. Kada smo došli na red rekli su nam da je nestalo obrazaca!
Neka žena: - Ja sam u petak čekala u redu do 14,00 sati kada mi je rekla da je radno vrijeme prošlo i da dođem drugi put! Zato sam jutros došla u 6, a opet sam zatekla petoro!
Ružna djevojka: - Ja sam bila neki dan i došla sam na red u 12.45 kada mi je Ljubica rekla da je pao računalni sustav i da dođem drugi dan!
Neki tip iz mase: -I meni je tako rekla, izgleda da svaki dan pada sustav u 12.45!

Što više slušam sve sam neraspoloženiji, i sve me neka crna slutnja hvata. Gledam na sat, 11,30… gdje je ta hebena Ljubica, nisam valjda zalud dolazio?!

Konačno, dođe negdje oko 11,40. Gledam je, neka odvratna baba, prototip šalteruše. Otključa vrata i prozva nekoliko osoba ali nikoga za osobne?! Proziva samo za vozačke, za oružje, uvjerenje o prebivalištu… Nema ulaska za „osobnjake“. Nakon 20-tak minuta ponovi se sve isto.
Mislim se… jbt, pa ovo… pa ova proziva samo ljude iz Metkovića, neće da čekaju u gužvi. A mi, nas 80% u gomili smo iz BiH došli po te osobne. I nema ona vremena za nas dok Metkovčane ne posluži. A do tada, kada ih sve posluži pasti će sustav!!? Kraj rada sa strankama je ionako u 14,00 a sada je 12,20! Morati ću doći opet, ranom zorom… a ni tada nije sigurno! Pa mi smo kao crnci u Alabami 1926 godine!

Gledam ljude u gomili..., a jadna je to gomila bez ikakvog reda. Čudio sam se ispočetka kako nema ikakvog reda, kako nema brojeva, kako nema liste, a onda sam shvatio da im to ne odgovara, da onda ne bi mogli ubacivati se preko reda. Jadno i bijedno. Hrvatska što si dočekala da ti jedna BiH bude uzor reda.
Ljudi demoralizirani. Umorni. Gnjevni. Mnogi odoše. Neki kućama a neki ka Pločama i Stonu jer je tamo, navodno, manja gužva. I začudo, prorijedi se gužva, ja nekako izbih među prvih nekoliko do vrata (uglavnom laktanjem). Kontam, možda ipak.. možda…!
Crna Ljubica otključava vrata po novu turu (otključava, ajme majko, pa zašto zaključava za staklena vrata?).
-Hajmo ima li tko za oružje? Zatim uvjerenje o prebivalištu? Neko za vozačku, putovnicu? Uđite, uđite…
Ja:- Zašto ne prozovete i nekoga za osobnu iskaznicu?
Ljubica me zapanjeno pogleda: - A? Pa prošlo je radno vrijeme za osobne!
Ja: - Kako prošlo kad je radno vrijeme do 14,00
-Imate Ploče, imate Vrgorac, imate Ston, imate…
Ja: - Imamo i Metković.
-Idite u Dubrovnik, prosikta vještica Ljubica i hitro zatvori i zaključa vrata te kao pride navuče i roletnu.
Pogledah zapanjenu gomilu. Ljudi u čudu i nevjerici, kao da im treba vremena da shvate čemu su prisustvovali, kao da očekuju da im netko kaže da je sve to samo skrivena kamera. Počeše se razilaziti, ostade nas naposljetku svega troje. Ja, jedna prilično zgodna ženska (radi nje sam u biti i ostao jer sam joj rekao da ništa ne brine, da ću joj ja srediti da dođe na red taj dan :D onaj tip iz Međugorja, Ivanković čini mi se, onaj što mu je u kući zasvijetlio kip Gospe. Eh moja Ljubice, da ja zbog tebe zalud dolazim.
I prođe 20 minuta, evo ti Ljubice opet. Kontam, ostade nas troje, valjda je svoju nakanu ispunila, otjerala je narod. Nema tko biti ispred nas, ne vidim tko bi i kako… -Evo je ide, reće Međugorac.
Ja: - Ide, ide, al kome li ide?
I otvori babetina vrata: - Ajmo troje za osobnu!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 15 srp 2015, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Baš kontao u sljedećih par dana da finaliziram autore za novi forum, hvala za podstrek!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 15 srp 2015, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
:laugh muke po osobnoj.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 16 srp 2015, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
S Tvrtkovog bloga. Hebote, istina je da je svaki odlazak u općinu, banku, bilo kakvu državnu instituciju gori od horor filma:

Citat:
U pošti:

"Jel bila pemzija?"
"Nije još."
"Pa kad će Je*o joj B*g majku?"
"Ne znam gospodine zaista"
"Pa moram li ja ovdje je**t mater nekom da svoje pare dobijem!? Oćeš da te udavim?"
"Udavite me, al para nema."
"Ooooj ubit ću nekog..."
Ogorčeni penzioner kreće prema izlazu i susreće kolegu. Ovaj ga pita:
"Jel bila pemzija?"
"Nije je*o im ja mater. Sad sam im je*o majku milu"
"Pa kako nema treba ih pobit sve"
"Ja sam ih isto reko sve pobit. Opet kaže nema"
Šalterska djelatnica dobacuje iz daljine:
"Zovite PIO"
Penzioneri (već ih je četvero unutra)
"Je*o ti PIO mater. Daj nam ti pare! Radio sam u UNIS-u 30 godina da bi sad tebe gledo!"
"I ja radio u PRETIS-u."
"Ja u BOSANKI"
"Ja u FAMOS-u."
Djelatnica: "Najbolje da zovete PIO"
Nastavio je ugodni razgovor još. Stvar je u tom što se sličan razgovor između umirovljenika i službenika ponavlja svaki mjesec, samo su datumi visočiji, psovke malo žešće, prijetnje malo konkretnije. Ali ništa se neće dogoditi. Koliko god umirovljenici prijetili i kukali, nikad ništa neće učiniti. Nije to generacija koja nešto poduzima. Ovi što nešto mogu poduzeti već su u Njemačkoj, lijepe pločice.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 15 kol 2016, 19:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
IMAGINE

Imagine there's no imigrants
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today...

Imagine there's no Arabs
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no islam too
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no leftards
I wonder if you can
No need for shams or lies
No deception of man
Imagine all the people
Voting for Mr Trump...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 20 kol 2016, 08:17 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Nevjerovatno je koliko ste se uživili u percepciju sebe kao bijelih zapadnouljudbenih Ojropljana koji će šveCku i Njemačku odbraniti od navale s istoka.

Pogotovo si ti istrajan u tim glupostima, kakanjac isçapljine.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 11 pro 2016, 15:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vijesti Federalne TV

Video
http://www.captiongenerator.com/261122/ ... rski-uzlet




Hitler o Odluci Ustavnog Suda BiH po kojoj Bosnjaci nece više moci Hrvatima birati delegate u Domu Naroda Federacije.

Video:
http://captiongenerator.com/246502/Odluka-Ustavnog-suda

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 11 pro 2016, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:


:laugh
A skoro.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 14:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Neki dan ja odem u lokalnu Unicredit banku da izvadim neku novu karticu za koju su mi poslali ponudu.
Uđem ja i gledam gdje je ona žena što to radi, nje nigdje. Pitam zaštitara, ode on kod nje tamo negdje gdje ona pije kavu i vrati se i reče da će vrlo skoro doći. Čekam ja 5 minuta, 10 minuta, 15 minuta, nema nje... gdje je u pm?! Konačno je pozva neka njena kolegica jer joj je trebao savjet oko ispunjavanja formulara i tada ona dođe. Gledam je ja, pune joj žvale, žvače i samo što joj komadi pite po podu ne ispadaju i mislim se - prokleti Balkan!

Hajd konačno, dođem ja pred nju.
- Dobar dan, ja sam došao radi kartice, ove... XY
- Ne možete to vi imati!
- Ma kako ne mogu, stigla mi obavijest, pismena ponuda??
- Ma to oni svima šalju! Sjedite za ime Boga, što stojite!!?
- Evo sjedam... Ali gledao sam na internetu, zadovoljavam uvjete za tu vrstu XY kartice?
- Hah, a za tu posebnu vrstu? Pa zašto niste to naglasili??!
- A, pa ovaj, mislio sam da...
- Morate naglasiti! ne mogu ja sada znati što je nekima u glavi gospodine!! Donesite mi sljedeće dokumente, kopiju osobne, uvjerenje o prebivalištu...
- Dobro, odoh ja!

Vraćam se sa papirima, opet nema nje. Čekaj opet. Jede kolače tamo iza nekog paravana sa nekim konama. Čekaj, čekaj... Konačno dođe.

- Evo, hehe, evo oni papiri što ste mi tražili, hehe...
-Aha, da vidimo! Da, u redu je, sada ćemo da napravimo zahtjev.
- Dobro, hehe...
- Sjedite zaboga, sjedite!!! Sjedite, zašto stojite??!
- Sjedam, sjedam, samo me nemojte...
- Znate vi ste meni rekli da tražite karticu ali niste specificirali točno koju vrstu te kartice želite!
Ma dobro, ja sam kriv... ne ljutite se...

Tipka ona nešto, oteglo se to jedno 5-10 minuta.

- Izvinite - ja upitah što mogu skrušenije - a koliko će to trajati to ispunjavanje zahtjeva?
-Gospodine, ja ovdje radim što brže mogu!! Šta ja mogu što ovdje dolaze neki što bi htjeli da im se ama baš sve obavi za minut!!!
-Zašto se ljutite, ja sam samo pitao onako...
- Nama je softver danas nešto u kvaru pa vrlo sporo otvara ovaj program gdje je zahtjev koji treba isprintati i koji vi morate potpisati!!
-A ovaj, a je li to stalno u kvaru, ili samo danas, ili kako?
- Gospodine, vi vidite da se ja trudim i da sam potpuno posvećena rješavanju tog problema!!! Ja vas molim za razumjevanje!
- A dobro, hehe. Da. Khm...

Nakon kojeg minuta ona će meni
-Moraćete doći neki drugi da ovo potpišete, jer ne možemo ovo danas riješiri, spor softver!
-Ma u redu je, samo nek je živa ostala na ramenu glava.

Dođem nakon par dana. Čudo, ona na radnom mjestu!
- Dobar dan, hehe, znate ja sam dolazio prije par dana vezano za onu karticu ako me se sjećate, znate ono kada je...
- Ne znam gospodine, kako se ja mogu sjećati svakoga tko dođe ovdje, pa nisam ni ja...!!
- Pa dobro, ja ovaj... zato vam i objašnjavam o čemu se radi. Znate ono prekjučer, kartica XY, spor softver, pa da dodjem drugi dan... bla bla.
- Aaaaaaa, sad se sjećam, da da. Sjedite zaboga, šta stojite!!? Sjedite!!
- Već sam sjeo.
- Potpišite!
- Potpisujem brzinom munje.
- Eto to bi bilo to, do viđenja gospodine!
- Kako, ovaj... a što sada? Koja je dalja procedura??
- Ufff - (ženska kipi, koluta očima) - stići će vam sve informacije poštom, do viđenja!
- Do viđenja i hvala Vam najljepša.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šalteruše samo po svom, neovisno je li rade u privatnom ili javnom sektoru.

Ja ne znam u čemu je fora, do sad u BiH i RH do sad nisam imao nijedno loše iskustvo (emailom i daljinski jesam par puta ali samo sa ekstra lijenim uredskim štakorima u ambasadi) ali osobno nijednom. Pitao staru isto...kaže samo najbolja iskustva (za nju u SA) i u banci i u općinama.

U čemu je fora? Nedovoljno veliki uzorak...ono da moram to raditi svaki dan, imao bih iskustva kao i ti? Moram naglasiti da su samo u par slučajeva znali da sam stranac. Ne radim ništa specijalno osim što sam mislim uglavnom nasmijan i ono standardno "dobar dan, kako ste".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako žena čita forum to je zadnja kartica od banke koju ćeš vidjeti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bobi, emitiraš loše energiju.

Kad si s druge strane, ljudi bi najradije da šalteruša ne doručkuje i da bude kao stroj svih 8ipol sati na poslu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
lider30 je napisao/la:
Bobi, emitiraš lošu energiju.

Kad si s druge strane, ljudi bi najradije da šalteruša ne doručkuje i da bude kao stroj svih 8ipol sati na poslu.


OK, daj upute - kako osvojiti srce tete šalteruše kako bi dobio vrhunsku i (brzu?) uslugu?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Samo malo suosjećanja prema njima, jer su preopterećene. :zubati Kad se zatvore vrata za klijente, često još 3 sata obavljaju poslove i rade konstantno prekovremene.

Dakle, može biti i do loše organizacije i preopterećenosti, ali one su prva linija i podnose svu kritiku za sve slabosti Banke. Samo treba uzeti u obzir da su one prva linija velike mašinerije, koja ne mora funkcionirati u svim segmentima dobro.

P.S.
I u toj mašineriji najneplaćenije.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
lider30 je napisao/la:
Samo malo suosjećanja prema njima, jer su preopterećene. :zubati Kad se zatvore vrata za klijente, često još 3 sata obavljaju poslove i rade konstantno prekovremene.

Dakle, može biti i do loše organizacije i preopterećenosti, ali one su prva linija i podnose svu kritiku za sve slabosti Banke. Samo treba uzeti u obzir da su one prva linija velike mašinerije, koja ne mora funkcionirati u svim segmentima dobro.

P.S.
I u toj mašineriji najneplaćenije.


OK, ali sudeći po nastupu, nije krenuo niti ljutito niti arogantno niti negativno. Možda se možda malo prebrzo bacio na posao bez onoga "dobar dan, kako ste" itd. No ako su zauzete, možda se ni šalterušama ta kurtoazija ne bi svidjela. Možda šalteruše prve isijavaju negativnu energiju jer klijente vide kao neprijatelje...a na koncu svega, one su gospodarke života i smrti, a ne Bobovac. Barem što se tiče njihove međusobne interakcije.

Dakle, kako im pokazati to "suosjećanje"?

Edit: Prigodna ilustracija:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Šalteruše su relikt prošlosti i nepotrebni višak. Njihove poslovne zadatke se slobodno može racionalizirati i efektivizirati kroz elektroniziranje.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
Samo malo suosjećanja prema njima, jer su preopterećene. :zubati Kad se zatvore vrata za klijente, često još 3 sata obavljaju poslove i rade konstantno prekovremene.

Dakle, može biti i do loše organizacije i preopterećenosti, ali one su prva linija i podnose svu kritiku za sve slabosti Banke. Samo treba uzeti u obzir da su one prva linija velike mašinerije, koja ne mora funkcionirati u svim segmentima dobro.

P.S.
I u toj mašineriji najneplaćenije.


A nisu nešto ni plaćene. Te bejha plaće ne idu u istu rečenicu sa ljubaznost i efikasnost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Amiđa je napisao/la:
Šalteruše su relikt prošlosti i nepotrebni višak. Njihove poslovne zadatke se slobodno može racionalizirati i efektivizirati kroz elektroniziranje.


Naši ljudi su neskloni promjenama i u BiH elektronsko bankarstvo je nejnezastupljenije u Europi, iako Banke imaju agresivne kampanje - jer im elektronksa bankarstva idu izravno u korist.

Nažalost narod u BiH je zapušten (najviše svojom krivicom) u svim segmentima života.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 15:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
lider30 je napisao/la:
Samo malo suosjećanja prema njima, jer su preopterećene. :zubati Kad se zatvore vrata za klijente, često još 3 sata obavljaju poslove i rade konstantno prekovremene.

Dakle, može biti i do loše organizacije i preopterećenosti, ali one su prva linija i podnose svu kritiku za sve slabosti Banke. Samo treba uzeti u obzir da su one prva linija velike mašinerije, koja ne mora funkcionirati u svim segmentima dobro.

P.S.
I u toj mašineriji najneplaćenije.


A koika im je plaća ako se smije znati?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 18 pro 2016, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
lider30 je napisao/la:
Amiđa je napisao/la:
Šalteruše su relikt prošlosti i nepotrebni višak. Njihove poslovne zadatke se slobodno može racionalizirati i efektivizirati kroz elektroniziranje.


Naši ljudi su neskloni promjenama i u BiH elektronsko bankarstvo je nejnezastupljenije u Europi, iako Banke imaju agresivne kampanje - jer im elektronksa bankarstva idu izravno u korist.

Nažalost narod u BiH je zapušten (najviše svojom krivicom) u svim segmentima života.


To se lako riješi naplatom šalterske usluge. Osim ako nije od države zabranjeno. To ima u većem broju zemalja. Na šalter ideš samo ako ne želiš stvar riješiti elektronski (uključujući e-mail). A sve se da riješiti na taj način. Od otvaranja do zatvaranja računa i sve između.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 01 tra 2017, 16:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Povijest kaže:

Citat:
Ožujski pregovori su bili pregovori između predstavnika NOVJ i Wehrmachta o razmeni zarobljenika i eventualnom prekidu neprijateljstva, započeti početkom ožujka 1943. godine. Partizani, opkoljeni sa svih strana u sred četvrte neprijateljske ofanzive, ponudili su Nemcima primirje i borbu protiv četnika.
Partizanska delegacija bila je na najvišem nivou i činili su je: Koča Popović, komandant Prve proleterske divizije, Milovan Đilas (pod pseudonimom Miloš Marković), član Vrhovnog štaba NOVJ i Politbiroa CK KPJ, i dr. Vladimir Velebit (pod pseudonimom Vladimir Petrović).


Nedavno pročitah par knjiga o tomu. Zanimljiv je bio dio kada Koča, Đido i Velebit sami idu preko pustara do njemačkih pregovarača noseći bijelu zastavu.

Ipak, to ne bi bio razlog za ovaj upis. Nađoh nedavno njemačke snimke tog događaja koje su odista kontroverzne.


Snimka 1. Njemački i hrvatski visoki časnici dočekuju pregovaračku trojku. Tu je u kutu i neki viši ustaški časnik.

slika


Snimka 2. Tročlana delegacija dolazi na pregovore. U jadnom stanju i više ličeći na gorske odmetnike ali to je i razumljivo pod datim okolnostima.

slika

Ipak, tu nekaj ne štima. Sva trojica su u memoarima kasnije tvrdili da im je prije oduzeto svo oružje, a ovi su naoružano do zuba.
Također, vezano za fizionomiju. Teško je reći tko je tko. Izmučena, blijeda lica nisu najbolje svjedočanstvo. Ali je jasno da Koča Popović nije među njima, on je nosio brkove. Gdje je Đilas?? On je bio visok i krupan, nije valjda to onaj u sredini??? Ili ovaj sa šubarom?? Velebit je bio nizak, on bi mogao biti ovaj najmanji što liči na obućarskog šegrta. Ipak, lice tipa sa šubarom je njemu najsličnije.


Snimka 3. Koča u prvom planu, izgleda kao da veselo čavrlja sa ustašom.

slika

Ipak, njega nema na prethodnoj snimci, otkuda se on stvorio. Jer partizanski izvori su jasni i kategorični. U pregovorima su sudjelovali samo trojica - Koča, Đido i Velebit. Da nije riječ o nekim drugim pregovorima? Odore se ne slažu sa službenim fotografijama iz tog doba, već sa onim od možda 1942? Ipak, njemački izvori tvrde ja je riječ o G. Vakufu ožujka 1943 a prema jugoslavenskim Koča Popović nikada prije ni kasnije nije sudjelovao ni u kakvim pregovorima sa drugom stranom.


Snimka 4. Zajednička uspomena.

slika

Od svega po malo, par njemačkih visokih časnika, par domobranskih, par ustaških. Tu je i nasmijani feslija. U sredini Koča Popovič komandant prve proleterske i "neka trojica"- izmučena i shebana pogleda. Ukupno četiri... kako kada su bila samo trojica?? Tko je četvrti čovjek?!


Jedino logično objašnjenje ovih snimki je da: ili su komunisti falsificirali povjesne fakte glede ožujskih pregovora, ili su Nijemci iz propagandnih razloga snimili lažne pregovarače koristeći se sa dvojnikom Koče. Ali iz kojih razloga propaganda kada nisu smjeli ni objaviti da su pregovaral isa partizanima???!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 01 tra 2017, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Karađorđevo - Podijela Balkana između njih i nacista.
Zvuči kao nešto sa FTV-a.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 07 lip 2017, 20:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Karma is a bitch





Kakanj, 1997. godina.

Prvi posjet Kaknju nakon rata. Prolazim pored jedne kuće.

Pavo: - Ej!
Ja: - Ej.
Pavo: - Pa šta vi čekate, što se ne vraćate na svoje??
Ja: - Molim?
Pavo: - Kome ste kuće i zemlju ostavili?
Ja: - O jebla te zemlja, za što, za kopanje kukuruza?
Pavo: - Jebe se tebi, ti si u Hercegovini, pobjegao od snijega. Imaš svoju kućicu u kampu, a rođenu si kuću ostavio!
Ja: - Kakvu kućicu, kakav kamp?
Pavo: - Ili živiš u muslimanskoj kući!? Ja bih više volio i u kamp nego u tuđu kuću!
Ja: - Barem nisam u muslimanskoj zemlji, već u svojoj državi.
Pavo: - Kako u drugoj...? A jest, jest, vi u vašoj živite u vagonima i kampovima, a mi u našoj u svojim kućama! Ne bih ja živio u onom kršu, kamenu, među zmijama, vidi raja ovoga ovdje, vidi ljepote.
Ja: - Ma nemaš ti pojma, ne znaš ti kako je lijep izlazak sunca iznad Neretve (malo podjebavam)...
Pavo: - Mrššš! I šta si to udebljao ko krme, pizda ti materina!
Ja: - Mene Tuđman hrani.
Pavo: - O jebo vam on svima mater!!!




------------------------------------------------------------------------------------------------



Čapljina, 2017. godina

Ja pred kućom, a prolazi Miro.

Ja: - Ej!
Miro:-Ej.
Ja: - Kako ti je u Njemačkoj?
Miro: - Odlično, vodim sutra ženu i djecu u Hamburg, i brat vodi svoju obitelj.
Ja: - Ejs, ... dobro... a gdje baš u Hamburg... onoliki Arapi, gamad, stranci...?
Miro: - A jebi ga, kad se mora... nema se ovdje zaradit.
Ja: - Ma kako jebemu mater. Jesi radio ovdje za 1500 maraka!!? I još ti i žena radi! Kako možeš tako govoriti??
Miro: Jebi ga, svak ide gdje mu je bolje.
Ja: -Ma kako bolje u Hamburgu u sirotinjskoj četvrti među strancima, a ovdje imaš kuću dvokatnicu!
Miro: - Ma ja to više radi djece, radi škole...
Ja: - Kako radi djece?!! Pa barem smo po jednoj stvari ovdje bolji, barem su nam javne škole bolje od njemačkih.Da si bar sačekao koju godinu da štogod ovdje nauče...
Miro: - Ma šta će ovdje naučiti, neka ovo sve zaborave, neka i naš jezik zaborave, neka budu Nijemci, normalni ljudi.
Ja: - Pa Miro, jebem ti trista gromova, zar si svoju djecu za Angelu Merkel pravio!!?
Miro: - Nema se ja tebi što pravdat"! Idem gdje je meni i mojoj djeci bolje, boli me *** šta ti misliš.
Ja: - Hajde aufwiedersehen Helmute, nisam te prepozn"o!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 15 srp 2017, 16:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sniženja



Vrijeme je ljetnih sniženja. Odlučih si kupiti neke patike ( navodno su i one snižene), u jednom prodajnom centru u hrvatskom Mostaru.

Ulazim u radnju.

Ja: - Dobar dan, ima li kakvih finih patika.
Mirsada:-Izvolite gospodine, nova kolekcija je stigla.
(Gledam cijene, sve po 200-300 maraka)
Ja: - Izvinite, gdje vam je odjel za siromašne?
Mirsada: - Molim?
Ja: - Ma znaš ona fora iz Alana Forda...
Mirsada:- Koga, gdje...?
Ja: - Ništa, zaboravi... Nego ima li što sniženo?
Mirsada: - Tamo na drugom kraju...
(Ja na drugom kraju)
Ja: - Hello, hello, jel ima štogod sniženo ovdje?
Aldijana: - Naravno gospodine, evo ova kolekcija je bila 100-150 maraka a sada je 20 maraka.
Ja:- U jbt... otkud toliko zaboga??! Zašto je toliko sniženo??
Aldijana:- Zato jer su na sniženju.
Ja: - Aha, tako znači... A možda fali brojeva? Hajd da vidim ove krasne od Sergio Tacchini koje su bile 105 a sada samo 24... Vidim ove izložene su baš moj broj, da probam.
(Probah... pašu mi odlično i krasne su- i samo 24 KM!
Ja (procvrkutah): - Uzimam!! :)
Aldijana:-Izvolite kutiju, platite tamo na kasi.
(Ja na kasi)
Ja:-Ćaooo, benvenuti. Evo samo da naplatite ove krasotice.
Amela:- Dobar dan, samo malo, TIP-TAP-TIP.
(Pogledah u kutiju i vidjeh nešto čudno)
Ja:- Ček malo, pa dali ste mi pogrešan par!
Amela: - Molim?
Ja: - Vidi, ovo je jedna bijela a druga žuta patika!!?
Amela:- Ne, to je isti model, samo je jedan bio na izlogu pa požutio.
Ja: - Pa jeste vi normalni!? Kako ću ja nositi jednu bijelu a jednu žutu??
Amela:- Pa dobro, jeste... a da stavite ovu bijelu negdje da i ona požuti?
Ja: - !!!###!!!
Amela: - U stvari, ova je bila izložena rasvjeti ovdje u radnji, zato je promijenila boju.
Ja: - !!!!!!!########!!!!!!!!!!
Amela: - Kako hoćete, ja vam samo želim pomoći.
Ja: - Imaš li ti curo neku da nije bila na izlogu nikako??!
Amela: - Vaš broj nema.
Ja: - Pih…
Amela:- Dakle, hoćete li?
Ja:- Moreee beži bre u... !!!####

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blogovac
PostPostano: 16 srp 2017, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Meni je fascinantno kako ti uspijevaš naletiti na muslimanke u trgovinama, a ja nikako. Onda ne znam ko je uklet od nas dvojice, ja što sam uskraćen za to osobito zadovoljstvo ili pak ti? :D

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO