HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Jeste li imali partnera/partnericu koji su škrtice? Ko su veće škrtice: muškarci ili žene?
Prilikom izlaska da li vi (mislim na muškarce) plaćate cijeli račun, polovite ga sa ženskom osobom s kojom ste izašli ili očekujete da i ona počasti, što da ne?
Kada ste bili najgalantniji prema ženskom rodu, na koji način ste je ,,iznenadili,,?
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moja supruga nije škrtica. Upravo sam je preko lijepog PC kućišta nagovorio na kupovinu skupog računala. Tako lako, samo treba pokazati lijepe slike. :laugh
Šalim se, treba nam to za raznih stvari koje će i ona koristiti. Redundant backup, videa, fotografije, datoteke, Kodi multimedia service, VNP zaštićen box. Ona mora tonu svojih muzičkih CD-ova prebaciti u MP3 format i to smeće pobacati. Ko to danas drži doma, ružno i izgleda. Ili pokloniti preko oglasa sve u paketu.

A igrice na 4k TV, ako se uhvati vremena. Trenutno nemam volje za tim.

Imam prijatelja koji je davno curi za rođendan poklonio prednju masku za svoj BMW. Objasnio joj tako da i ona koristi BMW pa je to i njoj poklon. Ja joj rekao da ona njemu za rođendan kupi skupi usisivač, oboje to koriste.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Da li je u BiH jos uvijek sramota ili sta vec, da muskarcu djevojka plati pice ili veceru? Prica mi jedan prijatelj iz Beograda da tamo djevojke odbijaju da im muskarac plati pice, obicno polove racun, a to sve kao iz razloga da ne ispadnu jeftine i da ako dodje do sexa te veceri nemaju griznju savjesti. Slatko sam se nasmijala. Cuj griznja savjesti i kao bice moralnija ako sama iskesira provod. Ma hajde, koje su to nove fore.
Ja da mu placam pice i veceru? NIKAD. Neka kopa, zida, betonira, krade, neka se snalazi kako zna....ako ne, neka sjedi kuci uz TV.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U prevodu, mora da plati unapred.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
U prevodu, mora da plati unapred.

U prevodu, ne ide se u lov gole guzice. Sta bi ti, da ti ljepsi i njezniji pol placa racune. E, Seki, ljubav i sex su besplatni, samo treba platiti kartu za ulazak u rajski vrt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 24 sij 2020, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne bih, ali prvo pare pa radi šta hoćeš varijanta može da se nađe po dosta povoljnijoj ceni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
Da li je u BiH jos uvijek sramota ili sta vec, da muskarcu djevojka plati pice ili veceru? Prica mi jedan prijatelj iz Beograda da tamo djevojke odbijaju da im muskarac plati pice, obicno polove racun, a to sve kao iz razloga da ne ispadnu jeftine i da ako dodje do sexa te veceri nemaju griznju savjesti. Slatko sam se nasmijala. Cuj griznja savjesti i kao bice moralnija ako sama iskesira provod. Ma hajde, koje su to nove fore.
Ja da mu placam pice i veceru? NIKAD. Neka kopa, zida, betonira, krade, neka se snalazi kako zna....ako ne, neka sjedi kuci uz TV.


Ko pozove na večeru taj plaća. Ne kužim te komplikacije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 07:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
BBC je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Da li je u BiH jos uvijek sramota ili sta vec, da muskarcu djevojka plati pice ili veceru? Prica mi jedan prijatelj iz Beograda da tamo djevojke odbijaju da im muskarac plati pice, obicno polove racun, a to sve kao iz razloga da ne ispadnu jeftine i da ako dodje do sexa te veceri nemaju griznju savjesti. Slatko sam se nasmijala. Cuj griznja savjesti i kao bice moralnija ako sama iskesira provod. Ma hajde, koje su to nove fore.
Ja da mu placam pice i veceru? NIKAD. Neka kopa, zida, betonira, krade, neka se snalazi kako zna....ako ne, neka sjedi kuci uz TV.


Ko pozove na večeru taj plaća. Ne kužim te komplikacije.


Slazem se, ko poziva, taj vadi novcanik.
Govorim o izlascima u dvoje. Ipak mi malo glupo da ja kao zena gotivim nekakvog muskarca i placam mu pice, rucak.... samo zbog cinjenice da mi kao zene u zivotu teze dolazimo do novca. I nije mi to nesto ok iz vise razloga. To sitno cascavanje je znak paznje prema zeni i tako treba da ostane. Zamisli, on onako zgodan, dotjeran, sa svom trend opremom na sebi i ja vadim novcanik i placam, ma ne ide to.
Inace prezirem skrtost, valjda iz razloga sto sam po prirodi galantna i rastrosna. E, sada to rastrosna je mana, jer se znam cesto naci u fin.neprilici. S druge strane skrte ljude nekako gledam drugacijim ocima, bez obzira na ostale kvalitete koje posjeduju.
Sigurno imate prijatelje, poznanike ciji novcanik gotovo nikada niste vidjeli ili uvijek imaju nedovoljno, zaborave cigarete u autu i slicno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Nema tu neke velike razlike u mentalitetu žena sa različitih podneblja - svugdje sila nečista.
Razlika je jedino u bogastvu. Ženske pune love, odakle god bile, bez problema će platiti i piće i većeru i svašta, a ženske koje nemaju (a koje su dakako velika većina) će gledati da se ogrebu.

Imati djevojku je veliki trošak. Ako se par puta sretneš s njom tjedno, da si i najškrtiji moraš potrošiti hrpu love na piće, hranu, darove, put... Ženske imaju čudan način računanja troškova, one misle da je njen trošak samo ono što ona potroši a ne kuži da to treba uduplati. Npr neki bezzvezni teen date, 3 soka i pizza, to mu dođe nekih 20 maraka ali i frajer je toliko potrošio a to ne bi da nije izašao sa njim - znači totalno je 40 KM. To je kod tih jeftinijih izlazaka, a kod onih malo solidnijih to raste + darovi! Ne može te izići tjedno manje od 100 maraka da ga hebeš! (osim ako ti je djevojka baš ono - skromna duša - a ti stoga srećković). Sad ti skontaj koliko je to mjesečno. To nisu neki bezvezni iznosi i to si rijetko tko može priuštiti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ljubav je skupa, pogotovo u pocetku veze gdje oboje nastoje da se sto cesce vidjaju, sto podrazumijeva i cesce odlazenje u kafane, restorane....Nekada su izlasci trajali vremenski krace, a sada se pod ,,dobar provod,, podrazumijeva cjelonocna zabava uz pice, hranu, a po potrebi i taxi. I kada se sve to zbroji....dobar provod = dobar minus na racunu.
Mozda placanje racuna lapo-lapo bi moglo popraviti situaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Ljubav je skupa zbog prohtjeva i očekivanja ljepšeg spola.
Prije su svi bili sirotinja i nije bilo hollywooda i instagrama tako da se nije imalo što tražiti osim pukog preživljavanja.
Danas svaka rospija zahtjeva tretman kraljice a tu je vojska beta jadnika lijepo opisanih u PJW klipu gore da im pokuša ugoditi u svim prohtjevima ne bi li dobili malo one stvari.
Na kraju gube svi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 25 sij 2020, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Previše ti razmišljaš o materijalnoj komponenti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 26 sij 2020, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
BBC je napisao/la:
Previše ti razmišljaš o materijalnoj komponenti.


Ta materijalna komponenta onemogucava mnoge lijepe trenutke, na zalost. Dok se pogadja, pregovara, nagovara i ucjenjuje, prodje vrijeme i zivot. Za dobar prvod ili zadovoljstvo treba samo malo kreativnosti i mastovitosti koja uveliko nedostaje muskom rodu, a ne kosta nista. Nije sve kako izgleda. Pa ne montiraju se one satima zbog vecere, pica ili pokloncica, zna se sta je krajnji cilj. Pa opet se svi pretvaraju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 26 sij 2020, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
"Galantna gospoda" su za devojke (do 25) koje kipe od seksipila, ne radi im se ništa u životu ali im zato možeš raditi svašta.

Ako je imala pameti i sreće da se uda na vreme, za stariju damu je držanje za ruku, zajedničko gledanje jutarnjeg programa, čaj od majčine dušice i Petit-Beurre.

Davno je to sve prohujalo s vihorom, šta da se radi. I smerni pogled preko cvikera za čitanje ume da dotakne dušu...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 26 sij 2020, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
podrinje je napisao/la:
"Galantna gospoda" su za devojke (do 25) koje kipe od seksipila, ne radi im se ništa u životu ali im zato možeš raditi svašta.

Ako je imala pameti i sreće da se uda na vreme, za stariju damu je držanje za ruku, zajedničko gledanje jutarnjeg programa, čaj od majčine dušice i Petit-Beurre.

Davno je to sve prohujalo s vihorom, šta da se radi. I smerni pogled preko cvikera za čitanje ume da dotakne dušu...



Pogodi me u misao.
Ja okolo, izokolo, a ti sve lijepo predoci u par rijeci.
Tema galantnost i skrtost je imala drugi cilj, ali eto, opet na srz stvari naidje. Je li neko od vas imao primjere kada je neko neocekivano bio galantan prema vama ili primjer skrtosti koja zasluzuje da se spomene?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 26 sij 2020, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Lapo-lapo je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
"Galantna gospoda" su za devojke (do 25) koje kipe od seksipila, ne radi im se ništa u životu ali im zato možeš raditi svašta.

Ako je imala pameti i sreće da se uda na vreme, za stariju damu je držanje za ruku, zajedničko gledanje jutarnjeg programa, čaj od majčine dušice i Petit-Beurre.

Davno je to sve prohujalo s vihorom, šta da se radi. I smerni pogled preko cvikera za čitanje ume da dotakne dušu...



Pogodi me u misao.
Ja okolo, izokolo, a ti sve lijepo predoci u par rijeci.
Tema galantnost i skrtost je imala drugi cilj, ali eto, opet na srz stvari naidje. Je li neko od vas imao primjere kada je neko neocekivano bio galantan prema vama ili primjer skrtosti koja zasluzuje da se spomene?



slika

Ljubav u poznim godinama je kudikamo i lepša, iskrenija od hormonske tiranije koja rije mladim telom i tera ga u sukobe sa razumom i savešću. Pa često povređujemo one koje volimo. U poznijim godinama čovek i žena se konačno gledaju kao osobe, ne kao objekti kratkog sladostrašća. Mudriji su, smireniji u neprilici, probleme rešavaju staloženo i zajedno, a sreću pronalaze u malim svakodnevnim ritualima. Nema više megalomanskih očekivanja, ljubomore, dragocenost svakog trenutka života pretače se u iskrenu pažnju, bez rezervnih opcija.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 27 sij 2020, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Bobovac je napisao/la:
Nema tu neke velike razlike u mentalitetu žena sa različitih podneblja - svugdje sila nečista.
Razlika je jedino u bogastvu. Ženske pune love, odakle god bile, bez problema će platiti i piće i većeru i svašta, a ženske koje nemaju (a koje su dakako velika većina) će gledati da se ogrebu.



Ne znam gdje si to vidio, možda su vani u svijetu žene pune love galantne. Kod nas iz mog iskustva je pravilo i za ženske i muške - što više love to teže vadi novčanik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 27 sij 2020, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Kaftanzoglio je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Nema tu neke velike razlike u mentalitetu žena sa različitih podneblja - svugdje sila nečista.
Razlika je jedino u bogastvu. Ženske pune love, odakle god bile, bez problema će platiti i piće i većeru i svašta, a ženske koje nemaju (a koje su dakako velika većina) će gledati da se ogrebu.



Ne znam gdje si to vidio, možda su vani u svijetu žene pune love galantne. Kod nas iz mog iskustva je pravilo i za ženske i muške - što više love to teže vadi novčanik.


Tacno. Sto vise imaju oci su im sve gladnije.
Galantnost se moze ogledati i s malo novca. Postoje ljudi koji rado daju i caste, a jedva da imaju za sebe. To je nesto u covjeku i licno su mi dragi takvi ljudi. Skrtice gledam da ,,predjem,, s vremena na vrijeme. Jedna kafa, ja castim, druga kafa, ja castim, treca kafa ja castim....cetvrta kafa, napokon pita sta ces popiti kada dodje konobar, a ja kazem duplu kafu i cijedjenu narandzu. Sa zadovoljstvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 27 sij 2020, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Lapo-lapo,jesi li ti "pomalo skrta"? :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 27 sij 2020, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
chubura je napisao/la:
Lapo-lapo,jesi li ti "pomalo skrta"? :001_smile

U kom smislu? Ako se pitanje odnosi na novac i poklone, definitivno sam najgalantnija osoba koju sam upoznala u zivotu. S druge strane, nisam budala, desi se da se na moju darezljivost mnogi zalete, uzaludno, jer ja dobro procijenim sta, kome i koliko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 28 sij 2020, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Lapo-lapo je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Lapo-lapo,jesi li ti "pomalo skrta"? :001_smile

U kom smislu? Ako se pitanje odnosi na novac i poklone, definitivno sam najgalantnija osoba koju sam upoznala u zivotu. S druge strane, nisam budala, desi se da se na moju darezljivost mnogi zalete, uzaludno, jer ja dobro procijenim sta, kome i koliko.


Gde ste se upoznale? =))

Šalu na stranu, treba više da se družiš sa novim ljudima. U toj socijalnoj interakciji otpadaju razna neutemeljena predubeđenja čoveka o sebi, a umeju da budu korisna pa čak i lekovita.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 28 sij 2020, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Kaftanzoglio je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Nema tu neke velike razlike u mentalitetu žena sa različitih podneblja - svugdje sila nečista.
Razlika je jedino u bogastvu. Ženske pune love, odakle god bile, bez problema će platiti i piće i većeru i svašta, a ženske koje nemaju (a koje su dakako velika većina) će gledati da se ogrebu.



Ne znam gdje si to vidio, možda su vani u svijetu žene pune love galantne. Kod nas iz mog iskustva je pravilo i za ženske i muške - što više love to teže vadi novčanik.


Živa istina, bolesna opsesija novcem je gotovo uvek tamo gde ga ima više nego dovoljno. Tužno, ali eto.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 28 sij 2020, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Lapo-lapo je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Lapo-lapo,jesi li ti "pomalo skrta"? :001_smile

U kom smislu? Ako se pitanje odnosi na novac i poklone, definitivno sam najgalantnija osoba koju sam upoznala u zivotu. S druge strane, nisam budala, desi se da se na moju darezljivost mnogi zalete, uzaludno, jer ja dobro procijenim sta, kome i koliko.

Ovako,uopste


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Škrtice i galantni!
PostPostano: 28 sij 2020, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:

Ne znam gdje si to vidio, možda su vani u svijetu žene pune love galantne. Kod nas iz mog iskustva je pravilo i za ženske i muške - što više love to teže vadi novčanik.


Živa istina, bolesna opsesija novcem je gotovo uvek tamo gde ga ima više nego dovoljno. Tužno, ali eto.

Što veća beda, to veća solidarnost. I obrnuto. Odavno dokazane činjenice.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO