HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Mislim da je ovo jako važno, a vi sami procenite da li sam u pravu.

Ako na Forumu ima Psihologa ili Psihijatara - voleo bih njihovo mišljenje. Forumaš "Grobar" me je podsetio na nešto o čemu sam puno puta razmišljao i nisam uspeo da iznađem objašnjenje, a bilo bi korisno imati ga. Naime, i ja vi smo se sigurno sretali sa određenim ljudima koji imaju unikatan mentalni sklop koji je jako težak za razumeti. Takvi pojedinci čine određeni % populacije i nisu zanemarljiva grupacija, imamo ih oko sebe a često i u porodici, stoga je znanje i veština komunikacije sa njima nesumnjivo neophodna svima nama kako bismo uštedeli na nervima, vremenu, zdravom razumu, energiji.

Primeri da vam dočaram na šta mislim:

1. forumaš "Grobar" od juče (ovakav Slučaj je apsolutno fascinantan, nikad na forumima nisam video tako nešto... Fenomen! Za izučavanje!)

Dakle, imenovani forumaš je usr'o motku. Zasr'o totalno. To je OK - svi mi grešimo, pravimo male i velike greške... dešava se, šta da se radi, kome od nas se nije desilo, ko smo mi da sudimo? Tako da to uopšte nije bitno.

Suština i ono o čemu govorim dolazi posle Greške: nakon OČIGLEDNOG zaseravanja, lik ne birajući sredstva izokreće Narativ te tako je on taj koji je nevina Žrtva napadnuta prva i bez razloga. Dakle, lik kreće otvoreno besramno da laže, izokreće, izvrće stvarnost, siluje Logiku, piša Istini u lice, Prdi u zdrav razum,... tada svi, bukvalno i doslovno svi forumaši na Temi mu kažu "liče, prešao si granicu"/"sjeb'o si stvar"/"preterao si"/"zasr'o si"/"nisi u pravu"/"pogrešio si", itd... ono, vi Hrvati koje to ni ne dotiče dolazite na Temu i kažete mu da je totalno zajeb'o. Praktično ceo Forum mu to daje do znanja.

Da li ga je to uzdrmalo? Navelo na introspekciju? Na preispitivanje? Analizu svojih postupaka? Sumnju? Ma, kakvi, njegova reakcija - mrtav 'ladan pojačava Laganje, Izvrtanje, Rekonstrukciju događaja, ... dakle, to što on misli da može mene da pravi majmunom je jedna stvar - ali njegovo ubeđenje da može da pravi majmunima ceo forum: e, to je ono na šta mislim. Eno ga i dalje vergla svoju Verziju koja nema nikakvog poklapanja sa Stvarnošću, ni u jednom trenutku se ne zapitavši "Čekaj, pa da li je moguće da su svi ovde ludi a ja jedini nisam? Kako svi vide jedno a samo ja drugo? Da nije do mene nešto kad baš svi se slažu osim mene? Ako baš svi kažu da sam ja pogrešio - da li postoji mogućnost da zaista jesam?"

Da je sve to nešto bilo kroz neku priču na ulici sve bi bilo OK, verbalna razmena pa inekako - zaboravljamo šta smo čuli, pamtimo pogrešno, događaji sa distance blede, svačija verzija sećanja je makar nijansu drugačija,... ali ovde sve piše, svako može da pročita, Postovi su jasni, ko je šta napisao, kada, u koliko sati, sve je "crno na belo", sve je jasno kao dan, NEPORECIVO, NEOBORIVO, ČINJENIČNO, AKSIOMATSKO... ali badava, džaba, on ne želi ni da dozvoli mogućnost da je pogrešio i da on nije Žrtva. :blink

Ali nije on kao on bitan, on je samo jedan forumski, najsvežiji primer. Idemo dalje.

2. Amerikanka

Možda ste čuli za onaj primer Amerikanke koju su uhvatili u krađi pa joj na saslušanju doveli 20 svedoka, pustili video snimak 3 različite kamere, zumirali facu, pokazali nađene otiske, i još 100 neoborivih dokaza a ona rekla "Ma sve su to laži, nisam ja to, to je sve podmetačina"? Ničim nisu mogli da je dovedu ne do priznanje već ni do prihvatanja činjenice da postoji ijedan validan dokaz da je ona to uradila! Sve je laž, svi dokazi su podmetačina, svi svedoci plaćeni, svi otisci podmetnuti, svi veštaci potplaćeni,... :neznam

3. Kanađanka (čini mi se da je to bila)

Optužila momka za silovanje. Na sudu on pustio snimak tog odnosa: ona ga na snimku bukvalno preklinje za seks, oni ga imaju i ona odlazi kući. Mislite da ju je to uzdrmalo, omelo da nastavi da priča da je baš tada na snimku NA KOME PREKLINJE ZA SEX silovana? Jok! Do kraja je ostala u svojoj priči ne odstupajući ni jotu... :001_rolleyes

4. Muslimani u CG

Njih je Milo uništio:

- hapšenja
- deportacije
- likvidacije
- mučenja
- isporučivanje VRS
- snabdevanje VRS
- slanje Paravojnih jedinica da divljaju po Severu CG
- uništavanje njihovog dela "Sandžaka"
- prepolavljanje "Sandžaka"
- obećanje "Prekogranične regije" pa im dao ***
- podsticanje iseljavanja pritiscima i razaranjem preduzeća i Privrede na Severu
- Zagađenja
- dizanje kriminala
- itd, itd...

I ti SVE TO staviš KAO PLANINU pred Muslimana u CG a on - odgurne rukom i kaže "Ma, skloni to, Milo je moj, ja njega volim, on brine o Muslimanima, glasaću UVEK za njega!" :smajl043

Razumete sada na šta konkretno mislim?

Dakle, kako neko može da mrtav 'ladan negira i ignoriše OČEVIDNU Istinu i Činjenice pred očima? Dakle ne razmatramo neke teško utvrdive subjektivne stvari tipa da li je nijansa ljubičaste skoro ista kao neka nijansa plave već potpuno jasne objektivne lako utvrdive Istine i činjenice. Ja razumem kad je neko Zaljubljen, Hipnotisan, kad ima Korist od toga (položaj, neko mu plaća), kad je neko senilan kao Vučićevi penzioneri, kad je neko Lud... ali... kad nije ništa od toga:

O čemu se tu radi, šta je to?

Koji je to mentalni sklop?

Da li je u pitanju neki psihološki problem (opsednutost, mentalni poremećaj, narcisizam, ...)?

Kako dopreti do takvih ljudi?

Kako se postaviti u kontaktu sa njima?

Kako sprečiti da dođu u poziciju da utiču na živote miliona?

Kako sprečiti da takvi ljudi kao glasači određuju pravac države?

Kako uštedeti na vremenu i živcima najlakšim prepoznavanjem?


Možda se pitate: Kakve sve ovo ima veze sa Herceg Bosnom?

Pa, ima li kod vas Političara koji na sličan način pravdaju i negiraju očigledne činjenice? Glasačkog tela koje štetno glasa zbog ove psihološke osobine? Funkcionera koje je nemoguće pozvati na odgovornost jer su ovakvi? Smatrate da u vašem društvenom okviru nema ovakvih individua?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
https://www.glam.hr/kako-prepoznati-psihopata/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
U jbt-e..

Pa ja sam inspiracija za nove teme..


Iki, svidja mi se što sam prvi na tvojoj listi.


Daću ti dozvolu da se vratiš na temu o Crnoj Gori, ali prvi post mora da ti bude iskreno pokajanje zbog kleveta i vredjanja upućenih meni..

U suprotnom, znaš me.. :)


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Meni Grobar, ikman i jussi isti forumaš, iako vidim zadnjih dana da je ovaj ikman ipak umjereniji.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Clint Eastwood je napisao/la:
https://www.glam.hr/kako-prepoznati-psihopata/



Čekaj, bre, nisu ovi baš Psihopate... :scared

Meni izgleda da oni imaju neki toliko osetljiv Ego, Fiksaciju, okoštalost u sveom ubeđenju... da su pre spremni da sve rekonstruišu i prilagode istom, pre nego da ga dovedu u pitanje!

Znam ljude kojima nikakv dokaz ni argument ne može poljuljati pozitivno mišljenje o Miloševiću.

Pa Putinisti - nema toga što taj može da uradi da okrnji svoju sliku na njihovom pijadestalu: bukvalno da aktivira se nuklearne i raznese Rusiju oni bi rekli "To je on lukavo isplanirao da Zapadu onemogući da uzme resurse!" :sneaky2

Da i ne pominjem Vučkodlaka i njegove hipnotisane gomile...




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 08 vel 2021, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
dudu je napisao/la:
Meni Grobar, ikman i jussi isti forumaš, iako vidim zadnjih dana da je ovaj ikman ipak umjereniji.



Jao nemoj Dudi molim te.
Gde možemo ja i ikman da budemo isto... ?

Ovo je deseti put da nas neko smatra za jednu osobu.


Mi jesmo bliski ali smo dve različite osobe.
Vezuje nas samo to što mu ja ubacim a on primi.
On je moj fan.. :)


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 09 vel 2021, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3159
Ikma. Njesam znao da si ovako talentirani za književnost, uglavnom sjajno autobiografsko djelo, ne bi te Tolstoj bolje opisao.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 09 vel 2021, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
dudu je napisao/la:
Meni Grobar, ikman i jussi isti forumaš, iako vidim zadnjih dana da je ovaj ikman ipak umjereniji.


Ne znan jel to sve isti bolesnik al baš ikman je ima postove o istrebljenju Hrvatskih otoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 09 vel 2021, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Burbon je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Meni Grobar, ikman i jussi isti forumaš, iako vidim zadnjih dana da je ovaj ikman ipak umjereniji.


Ne znan jel to sve isti bolesnik al baš ikman je ima postove o istrebljenju Hrvatskih otoka.


Nema dobrog Srbina bez opsesivnog iredentizma i vraćanja povijesti unatrag. Za budućnost i za djecu žive samo izdajnici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mentalno stanje jednog dela populacije
PostPostano: 11 vel 2021, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Sta je bilo sa Grobarom?

Tebe ikv ne razumin zasto pitas ovo... sta si opisa zvuci na obicnu zadrtost + ponos. Naravno ako ti sve virujen. Pa valjda mi pola muskaraca i dobar dio zena u obitelji nema ni najosnovniji kapacitet priznat kad su u krivu. Najbolje sta mos dobit je da prekrize ruke i sute.

Velik (vecinski mozda) dio ljudi su takvi. To nije bas neobicno.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO