HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 31 lis 2016, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Promjeniš router i čitave okolnosti se promijene. Više (nekad) ne vrijede tvorničke default postavke. Ili one custom koje su bile dobre za prošli router. Sve treba precizno prema access point (routeru) namjestiti. I još ako se spaja više klijenata različitih karaktera na jednu mrežu, matematika se dodatno zakomplicira. Ima na net-u objašnjenja svih Advanced postavki, ali što vrijedi ako je čovjek neuk i ne razumije o čemu se radi.

Ako imate problema sa WIFI stavite ovdje listu Advanced postavki pa ćemo probati po zdravoseljački ukratko objasniti o čemu se radi.

Imao sam problema danima sa novim routerom gubljenje veze, sporost, loš stream za Youtube i inače videa. Pa kad se jedan notebook spoji drugog naglo izbaci. Izbriši karticu sa drivers, dozvoli windowsu da pokupi od MS drivers, kartica je time na tvorničkim postavkama. Ali ne ide. I onda se mora u to unijeti do kraja i sve precizno postavku po postavku namjestiti.

Od kad sam to uradio nijedan Notebook više ni jednom ne zapne na 1080p Youtube videima. Buffer kao suza čist i ide brže od playback. To je 1080p = 1920x1080. Kad gledam piratska videa sa tom kvalitetom to je oštrina da glava zaboli.

Da ima i za to postavka. A tehnička objašnjenja su za običnog smrtnika da glava zaboli.

Ako budete stavljali stavite i model routera, i model WIFI kartica. Bez oboje se ne da ispravno namjestiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 01 stu 2016, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Streamuješ piratske snimke u 1080p!? Gde jbt, oću i ja.

Ili ih skineš pa gledaš naknadno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad mogu gledati 2160p videos na Youtube bez trzanja. Skoro, ponekad na djelić sekunde zatrza ne duže.
A tek prije neki dan saznao za tu tehnologiju. Stvarno sam se opustio i to više ne pratim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Streamuješ piratske snimke u 1080p!? Gde jbt, oću i ja.

Ili ih skineš pa gledaš naknadno.


Čuj gdje, na 300 izvora. Problem mi razmišljanje o kaznama, ne izvor filmova.

- https://popcorntime.sh/en
- https://popcorntimece.ch/
- http://www.strem.io/
- http://www.streamflix.org/
- http://www.streamflix.org/ (Ovaj je jaaaako dobar. Ne bogat filmovima ali lagan.)
- http://zona.ru (Najviše filmova, najkvalitetniji, i najviše korisnika. Ako ti Antivirus da instalirati, ali nema virusa. Meni se nešto poremetilo pa sam ga morao za sad ukoniti. Ovaj traži jaku Internet vezu, ili bolje ne započinji. 20 milijuna korisnika, Rusija uglavnom.)
- http://kodi.tv (ako imaš puno vremena za namještanje)

Inače ručno kopanje. Pronađeš torrent files gdje želiš, sa brojem seeders koji želiš, pohraniš torrent file na disk. I pokreneš ih sa jednim od ta 2 Popcorn programa. A imaju u sebi tražilicu za torrents, pa te iste pronađeš lako. Samo bolje ručno jer ne vidiš informaciju koliko seeders i leechers torrent ima. Isohunt je dobra alternativa za torrents.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 14:18 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Carmello Šešelj je napisao/la:
Streamuješ piratske snimke u 1080p!? Gde jbt, oću i ja.

Ili ih skineš pa gledaš naknadno.


Guglaj Kodi i add on Exodus koji se instalira u Kodiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lažu na Kodi kao magarci, i izbjegavam to sranje. Prezentiraju 1080p kvalitetu ali uzimaju horizontalnu rezoluciju, ne vertikalnu. Razlika između to dvoje je nevjerojatna u kvaliteti. Što se odmah vidi kad pokreneš film.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Da iskoristim ovu temu da postavim nekoliko pitanja. Možda ovo što ću sada pitati zvuči smješno, ali pošto ne koristim pa ni ne znam. Naime, riječ je o ADSL-u preko WiFi rutera. Planiram WiFi na laptop pa me zanima dali ću laptop morati da držim na jednom mjestu ili ću moći sa njim po kući? Dakle dali ću morati držati čitav dan upaljen laptop i dali ću moći naprimjer usred noći da uključim mobilni i surfujem preko WiFi na telefonu? Dali šteti ruteru to što je non-stop uključen i kada kompjuter ne radi. Dali je priključenje na ADSL preko WiFi mreže nezavisno od komojutera tj. dali je kompjuter nezavisan od mreže (u smislu kablova). I još jedna stvar mi nije jasna. Dali kod iptv smeta ADSL-u u smislu usporavanja televizije kada radi internet?

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 06 stu 2016, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
- Elektronici smeta stalno gašenje, paljenje. Router/Modem je napravljen da bude stalno upaljen.
- Moći ćeš surfati bilo gdje po normalno velikoj kući ili stanu. Čim si iza jednog zida to to je nekih 30-60% izgubljenih i ponovljenih paketa u komunikaciji. Ali ide solidno brzo. Jedino što se jako osjeti je kad se prenosi video velike kvalitete. I kad skidaš velike datoteke sa net-a, ide sporije.
- Noviji routers imaju opciju za prioritizaciju videa (i taj IPTV). Pate drugi aparati koji samo surfaju. Ali danas je to sve beznačajno, routers su jaki da to podnesu. Problem su prepreke za WiFi i daljina manje.

Mene maloprije čini mi se na tren sa mreže izbaci centrifuga u perilici. Sad smo na istoj mreži. :laugh

Evo ti nešto što mi jučer život promijenilo. Ali dalje surfaj sam i čitaj. Kupi i garantiram ti životom da to nikad zažaliti nećeš. Sa ovim koristiš sve max, potencijal router-a, i potencijal WiFi mreže. Nema ništa izgubljeno, ni jedna mrvica.

- Powerline Power Adapters.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 07 stu 2016, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Znači WiFi ruter može non-stop. Hvala za info. :)

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postavke mrežnih WIFI, i drugih, kartica
PostPostano: 26 stu 2017, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 16 lis 2012, 13:56
Postovi: 9
Dosta praktičnih primjera, Softverska i hardverska rješenja


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO