HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Windows 8 / Windows 10
PostPostano: 01 ožu 2012, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Jučer sa malim zakašnjenjem smo dobili "betu" novih Windowsa ,pod imenom Windows 8 Consumer Preview" . Download link je na kraju posta.

Novi Windowsi imaju dvostruko sučelje, osnovno koje će više biti prilagođeno tabletima, smartphonima koji koriste touch, te standardni desktop koji u dobroj mjeri podsjeća na Win 7 ali sadrži pregršt mogućnosti koji olakšava rad korisnicima. Jedno od osviještenja nove Osmice je podrška USB 3.0 konektora koji je do 10 X brži od USB 2.0, na taj način prebacivanje veće količine podataka neće oduzimati previše vremena. Velika prednost Windowsa 8 je brzina podizanja sustava, naravno tu je uključeno maksimalna iskoristivost novih SSD diskova s većom brzinom prijenosa podataka

Osnovno sučelje se zove "Metro" i namijenjeno je monitorima na touch ,tabletima kao što sam već rekao. Mnogi se nisu navikli na to ,kao naprimjer ja,i zato za nas ima opcija da se to isključi i da imamo normalan "desktop" . Na novim windowsima je izbačen "start" ,a do postavki ,tipki za gašenje se dolazi tako da se miš pomjeri u donji desni kut. Vrijeme paljenja i gašenja računala je znatno ubrzano.Objašnjenje za to je novi koncept bootanja koji više nije cold boot (samo u slučaju restarta jeste), već hibrid cold boota i hibernate-a.

Na početku instaliranja novih windowsa ,instalacija traži vaš email ,i još neke osnovne podatke.Preko tog maila i lozinke se i ulogirate u računalo.Naravno može se izabrati i najjednostavnije,preskočit to i upisat običnu lozinku kao na starim windowsima. Preporučujem ovo prvo jer windows na osnovu vaših podataka daje obavijesti preko cijelog ekrana da vam je stigla nova email poruka i još par opcija koje ću objasnit kad ih isprobam.

Windows 8 Consumer Preview možete besplatno koristit do prvog mjeseca 2013-te. W8 ima u sebi ugrađen "Time Bomb" koji vam gasi računalo tad. Već sada na netu ako se potrudite mogu se pronać tutorijali kako removat "time bomb" ,al mislim da to neće bit potrebno. Do tad će se smislit bolji način,a i izaći će puna verzija.

Skepticima preporučam program Virtual Maschine PC2007 preko kojeg u jednom prozoru instalirat windowse samo da bi pogledali kako funkcioniraju bez da utječete na vaše stvarne/trenutačne operativne sustave. Ima još takvih programa ,al proguglajte za linkove ,imena su Hyper-v, Virtual Box ...
Download Link: http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=4580


"Screensaver" defaultno izgleda ovako.
slika

Novo Metro sučelje,ovo je dodano umjesto tipke "start" na desktopu ,i to vas dočeka čim upalite računalo. (kao što već rekoh ,može se isključit)
slika

Desktop na novom W8 izgleda otprilike ovako. Sa desne strane vidite opcije za postavke ,to dobijete kad povučete miš skroz u desni donji kut.
slika

Download link : http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso
(nemojte se čudit ako vam pukne veza pri downloadanju jer je prevelika navala,zato preporučam da skinete "download manager" i preko njega downloadate w8 )


autor (90 %) : mario_cro :zubati

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Meni je bezveze, držao ga sat i po na računaru i vratio sedmicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Lebowski je napisao/la:
Meni je bezveze, držao ga sat i po na računaru i vratio sedmicu.


Imaj na umu da je ovo Beta ,vidit ćemo kakva će bit finalna verzija.
Nadam se da će na w8-ici radit kako bog zapovijeda AMD FX procesori koji su teški fail ,i kojeg i ja imam.
Do večeras ću sve testirat ,a ako ne bude pomaka u performansama , i ja vraćam staru 7-icu.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I koje su razlike prema Windows 7 ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
mario_cro je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Meni je bezveze, držao ga sat i po na računaru i vratio sedmicu.


Imaj na umu da je ovo Beta ,vidit ćemo kakva će bit finalna verzija.
Nadam se da će na w8-ici radit kako bog zapovijeda AMD FX procesori koji su teški fail ,i kojeg i ja imam.
Do večeras ću sve testirat ,a ako ne bude pomaka u performansama , i ja vraćam staru 7-icu.


A ne znam, nisam ispitivao performanse, nemam nekih problema sa sedmicom, osjećaj na osmici je bio isti s tim da su mi neke stvari bezvezne, krenuvši od ovih kvadratića do starta. Još je ta verzija imala i nekih bugova sa aplikacijama pa neke od njih se nisu mogle pokrenuti(neke od onih iz kvadratića).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
I koje su razlike prema Windows 7 ?


Ovo sam ja uočio na 32-bitnom ,iako ima toga više samo nisam stigao sve pregledat.

-Duplo brže bootanje,
-novo metro sučelje koje zamjenjuje "start" ,
-logiranje preko email adrese kad pališ računalo i notifikacije na ekranu kad ti stigne pošta (vrlo zgodno iako se slično može napravit i u w7 ,al nije to to)
-podrška za amd fx procesore koji bi tek sad trebali "prodisat" (navodno)
-ždere manje RAM-a
-IE10 nije više iritantno spor,sad se može mjerit i sa google chromom

Evo ovdje ima više...
http://www.techradar.com/news/software/ ... ?artc_pg=1

Lebowski je napisao/la:

A ne znam, nisam ispitivao performanse, nemam nekih problema sa sedmicom, osjećaj na osmici je bio isti s tim da su mi neke stvari bezvezne, krenuvši od ovih kvadratića do starta. Još je ta verzija imala i nekih bugova sa aplikacijama pa neke od njih se nisu mogle pokrenuti(neke od onih iz kvadratića).


Vjerovatno si imao "Developer Preview " verziju. Ovo je Consumer...
Ako želiš mogu postavit tutorijal kako da kompletno isključiš "metro" ?

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koliko često vi radite Defrag na Windowsima ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
Koliko često vi radite Defrag na Windowsima ?


Primarni disk mi je SSD ,tako da na njemu nemoram nikad to radit.
Sekundarni jednom mjesečno. Tako ti je defaultno podešeno u W7-icama.
Sam napravi defrag ,jedino ako nisi mjenjao postavke...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
BBC je napisao/la:
Koliko često vi radite Defrag na Windowsima ?

Ja instaliram Advanced System Care 5 i pustim njega da se brine, mada nisam primjetio da to toliko(uopšte) pomaže za nešto, možda je prije 10 godina značilo nešto.

mario_cro je napisao/la:
Vjerovatno si imao "Developer Preview " verziju. Ovo je Consumer...
Ako želiš mogu postavit tutorijal kako da kompletno isključiš "metro" ?


Moguće, ima par mjeseci ali ne vjerujem da se nešto bitno razlikuju.
Možda se vratim na njega na nekom novom računaru, zasad ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
mario_cro je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Koliko često vi radite Defrag na Windowsima ?


Primarni disk mi je SSD ,tako da na njemu nemoram nikad to radit.
Sekundarni jednom mjesečno. Tako ti je defaultno podešeno u W7-icama.
Sam napravi defrag ,jedino ako nisi mjenjao postavke...


Ja to ne radim nikad, i tako godinama. Od instaliranja verzije do verzije. Taj service mi nije nikad uključen.
Stavim posebnu particiju za swap i didijelim čitavu particiju za swap.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Kad vidim postove ove teme, onda sam sretna što sam pobjegla od pendžera i što ne trebam više titrati i maziti moje računalo samo zato da bi mi pouzdano radilo ono zašto je plaćeno.
OSX je zakon! :smajl034


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 18:55 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2012, 12:18
Postovi: 79
Da li se uz ovaj sistem može koristiti Microsoft Security Essentials? I da li updateovi često izlaze?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
Ja to ne radim nikad, i tako godinama. Od instaliranja verzije do verzije. Taj service mi nije nikad uključen.
Stavim posebnu particiju za swap i didijelim čitavu particiju za swap.


Ako sam ja dobro skužio swap većinom koriste linux korisnici... Na kojem si OS-u?
Što se tiče defragmentacije,nemoraš to radit,al to ti utječe na brzinu računala.
Bio bi puno brži kad bi ostavio u postavkama da ti jednom mjesečno sam napravi defrag,nećeš to ni zamijetit da se radi.Ako si na w7 ,naravno..

Evo objašnjenje.

Citat:
Što je fragmentacija? Fragmentacija diska se pojavljuje kad operativni sustav ne može kontinuirano spremati datoteke već ih sprema u dijelovima u prazan prostor ( nastao brisanjem drugih datoteka, deinstalacijom programa itd) između datoteka.

Čitanje i zapisivanje podataka na vrlo fragmentiranim datotečnim sustavima je jako sporo iz razloga što se glava tvrdog diska mora pomicati više po disku da bi prikupila sve fragmente određene datoteke. Posljedica je sporiji rad računala.Da bismo ubrzali rad računala potrebno je defragmentirati tvrdi disk.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Reality je napisao/la:
Da li se uz ovaj sistem može koristiti Microsoft Security Essentials? I da li updateovi često izlaze?


Moram pogledat kad instaliram,3 puta mi pukla veza skidajući 64-bitni...
Updateovi izlaze često .Spomenih već da se pri ulasku u računalo logiraš mailom ,slično kao na facebooku . Prema tome dobiješ notifikacije na desktop kad stigne pošta ,a i dužan si im reportat bug-ove ,crashove i ostalo .Na osnovu toga izdaju updateove popravljajući greške.Znači mi smo testni kunići godinu dana dok ne izdaju finalnu verziju.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Wind je napisao/la:
OSX je zakon! :smajl034


Je. Što radiš sa njim ? Samo gledaš u njega. Surfanje, Wordprocessor i to je to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
mario_cro je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ja to ne radim nikad, i tako godinama. Od instaliranja verzije do verzije. Taj service mi nije nikad uključen.
Stavim posebnu particiju za swap i didijelim čitavu particiju za swap.


Ako sam ja dobro skužio swap većinom koriste linux korisnici... Na kojem si OS-u?
Što se tiče defragmentacije,nemoraš to radit,al to ti utječe na brzinu računala.
Bio bi puno brži kad bi ostavio u postavkama da ti jednom mjesečno sam napravi defrag,nećeš to ni zamijetit da se radi.Ako si na w7 ,naravno..

]


Swap, Virtual Memory, isti vrag. Ja to tako zovem, možda navika od Linux-a.
Ne treba mi Defrag kad tako radim. Ako uradim Defrag nakon godinu dana korištenja nikakvo ubrzanje ne osjetim. Možda nešto malo beznačajno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:17 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
BBC je napisao/la:
Wind je napisao/la:
OSX je zakon! :smajl034


Je. Što radiš sa njim ? Samo gledaš u njega. Surfanje, Wordprocessor i to je to.


Radim sa njim sve što meni treba. I sa pendžerima sam pokušavala raditi sve što mi je trebalo, ali oni nisu htjeli raditi ono što mi je trebalo. :zubati
Šta bi to po tebi neko trebao raditi sa računalom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meni Windos radi bez problema. OSX ne rade nikako, jer ih nikad nisam ni probao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Wind je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Je. Što radiš sa njim ? Samo gledaš u njega. Surfanje, Wordprocessor i to je to.


Radim sa njim sve što meni treba. I sa pendžerima sam pokušavala raditi sve što mi je trebalo, ali oni nisu htjeli raditi ono što mi je trebalo. :zubati
Šta bi to po tebi neko trebao raditi sa računalom?


Teta Vjetar,računala su glupa bića,rade samo ono što im mi naredimo. A sad ako OSX napravi ono što tebi treba,mora da je to jedno jako pametno stvorenje.
Razmišljam da ja to svojoj mami instaliram na računalo ,da me više ne zove kad treba otvorit google chrome i slično...OSX sve napravi umjesto nje. :laugh

Šalu na stranu ,windows je ultimate stvar za sve,aplikacije ,igre...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto ne prodaju Notebooks bez RAM i HDD (Diska) ?

Zadnji sam platio 999 €, dual HDD. I skužio sam poslije da sam bio glupan i da su me zajebali za bar 300 €.
Mislim birao sam dugo i bio je u toj klasi jeftiniji, ali sam brzo skužio da sam naručio preko Interneta RAM i 2 diska prošao bih jeftinije 300 €.

Nek idu u pizdu materinu lijepu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da, i bez OS-a instaliranog. I to sranje doda 50-100 € na cijenu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
mario_cro je napisao/la:
Wind je napisao/la:

Radim sa njim sve što meni treba. I sa pendžerima sam pokušavala raditi sve što mi je trebalo, ali oni nisu htjeli raditi ono što mi je trebalo. :zubati
Šta bi to po tebi neko trebao raditi sa računalom?


Teta Vjetar,računala su glupa bića,rade samo ono što im mi naredimo. A sad ako OSX napravi ono što tebi treba,mora da je to jedno jako pametno stvorenje.
Razmišljam da ja to svojoj mami instaliram na računalo ,da me više ne zove kad treba otvorit google chrome i slično...OSX sve napravi umjesto nje. :laugh

Šalu na stranu ,windows je ultimate stvar za sve,aplikacije ,igre...


Za tvoju mamu je to najpametnije. Ako su računala tako glupa bića i rade samo ono što im mi naredimo, zašto moramo pendžerska računala podvrgnuti silnim tretmanima koje mi defakto ne želimo. Češljane antivirusnim...defragmentiranje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
Zašto ne prodaju Notebooks bez RAM i HDD (Diska) ?

Zadnji sam platio 999 €, dual HDD. I skužio sam poslije da sam bio glupan i da su me zajebali za bar 300 €.
Mislim birao sam dugo i bio je u toj klasi jeftiniji, ali sam brzo skužio da sam naručio preko Interneta RAM i 2 diska prošao bih jeftinije 300 €.

Nek idu u pizdu materinu lijepu.


To je nedostatak prijenosnika i u budućnosti će se to promijenit,odnosno već se sad mjenja. Neke tvrtke kao npr Alienware već nudi da biraš komponentne u prijenosniku.Ali mora se napomenit da je Alienware proizvođać high-end prijenosnika.
Ja sam na stolnom uštedio bar 250 -300 eura.
Sastaviš si sam po svojoj želji od kojih komponenata želiš,to je najbolje..

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Wind je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:

Teta Vjetar,računala su glupa bića,rade samo ono što im mi naredimo. A sad ako OSX napravi ono što tebi treba,mora da je to jedno jako pametno stvorenje.
Razmišljam da ja to svojoj mami instaliram na računalo ,da me više ne zove kad treba otvorit google chrome i slično...OSX sve napravi umjesto nje. :laugh

Šalu na stranu ,windows je ultimate stvar za sve,aplikacije ,igre...


Za tvoju mamu je to najpametnije. Ako su računala tako glupa bića i rade samo ono što im mi naredimo, zašto moramo pendžerska računala podvrgnuti silnim tretmanima koje mi defakto ne želimo. Češljane antivirusnim...defragmentiranje...


Šalim se ja malo gore,ne zamjeri.
Pendžerska računala imaju mnoštvo opcija,personaliziraš ga po svom ukusu.OSX i ostalo je jako pojednostavljeno i dobro je za one kojima se neda trošit vrijeme na Windowse,nezahtjevne korisnike.
Kad si već spomenila češljanje antivirusnim,za linux i osx ne postoje virusi ,dakle nema potrebe za antivirusnim programima.
Defragmentiranje na Windows 7-8 nećeš vidjeti osim ako ga ne želiš vidjeti.Defaultno ti se jednom mjesečno defragmentira bez ikakve obavijesti i tvog dopuštanja šta god ti radio,nećeš to ni primjetit.Dakle nemoraš kao na Windows XP sam otić jednom mjesečno na defrag ,pa ko manijak čekat par sati završetak defragmentacije.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Windows 8 Consumer Preview
PostPostano: 01 ožu 2012, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
mario_cro je napisao/la:
Wind je napisao/la:

Za tvoju mamu je to najpametnije. Ako su računala tako glupa bića i rade samo ono što im mi naredimo, zašto moramo pendžerska računala podvrgnuti silnim tretmanima koje mi defakto ne želimo. Češljane antivirusnim...defragmentiranje...


Šalim se ja malo gore,ne zamjeri.
Pendžerska računala imaju mnoštvo opcija,personaliziraš ga po svom ukusu.OSX i ostalo je jako pojednostavljeno i dobro je za one kojima se neda trošit vrijeme na Windowse,nezahtjevne korisnike.
Kad si već spomenila češljanje antivirusnim,za linux i osx ne postoje virusi ,dakle nema potrebe za antivirusnim programima.
Defragmentiranje na Windows 7-8 nećeš vidjeti osim ako ga ne želiš vidjeti.Defaultno ti se jednom mjesečno defragmentira bez ikakve obavijesti i tvog dopuštanja šta god ti radio,nećeš to ni primjetit.Dakle nemoraš kao na Windows XP sam otić jednom mjesečno na defrag ,pa ko manijak čekat par sati završetak defragmentacije.


Ok. Možda su se popravili, ali kod mene su zakasnili.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 438 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO