HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: EREPUBLIK
PostPostano: 10 sij 2010, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
znam da je ova tema otvarana više puta al moram opet jer je HR pod hitno potrebno sto više novih igrača jer smo u opasnosti od srba i mađara
općenito o erepubliku: erepublik je masovna browser socijalna igra koju netrebate instalirati na kompjuter u igrici ste vi građanin svoje virtualne domovine i kao sto svaki građanin radi i vi trebate raditi. možete biti vojnik, političar, poduzetnik, novinar. hrvatska je u erpubliku 8 zemlja po broju igrača(oko 14000) hrvatska je u stalnoj opasnosti od napada srba i mađara koji su jedne od najjačih država u erepubliku također u esvijetu postoji više vojnih saveza među njima najbitniji su eden i phoenix. eden je sličan sadašnjem natou neke od članica u SAD, Spanjolska, Poljska, australija, među njima i hrvatska. nasuprot njima u phoenixu srbija mađarska rusija brazil itd. hrvatska je jedina zemlja u erepbuliku koja nikad nije izgubila komad svoga teritorija. pobrinimo se da tako i ostane ako imate želju da pomognete svojoj državi prijavite se na ovaj link http://www.erepublik.com/en/referrer/kajman213
ps: za prave bosance :zubati u igrici postoji i BiH al ona je 22 u svijetu al i noj treba pomoći zato se i vi prijavite na http://www.erepublik.com/en/referrer/kajman213
pliz pomozite :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 10 sij 2010, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
evo i jedan tekst u vezi sa erepublikom
Citat:
Sigurno su mnogi od vas čuli za ovu igru. U Republici Hrvatskoj, ona je pravi hit, a isto vrijedi i za susjedne Mađarsku i Srbiju. Ona je browser-based igra (BBG) koja spaja elemente BBG-a sa social networkingom. Ne zahtjeva ništa osim spoja na internet i za razliku od većine BBG-a dnevno zahtjeva i do manje od petnaest minuta. Hrvatska je jedna od top 10 zemalja u toj igri.


OSNOVE
Cijeli koncept igre vrti se oko ideje paralelnog svijeta (Esvijet sa EHrvatskom, ESrbijom...). Tu je većina važnijih zemalja na svijetu, a virtualni građani se bore, glasaju, i rade u svojoj državi. Preporuča se svakodnevno igranje igre, iako ono nije obligatorno, ali je svakako preporučljivo. Prednost ove igre je što ukoliko ne igrate duže, a dobro se opskrbite, neće vam se ništa dogoditi (nema potrebe za nekakvim pandanom "fleet save" koncepta iz Ogame-a). I što je još važnije, igra omogućava sijaset raznih "fora" koje su van same igre. Igrač, odnosno građanin, dobije određenu svotu novca i zlata na početku igre i pronalazi si prvi posao, te nakon obavljenog rada dobiva plaću. S vremenom se ta plaća povećava, ovisno o skill-u radnika, zakonima tržišta i volji poslodavca. Svaka država ima svoju valutu, a zlato je zajednička valuta svima. Koliko će neka grana gospodarstva biti razvijena ovisi o više faktora: snazi gospodarstva, broju igrača, raspoloživim resursima (oni mogu biti low, medium, high), stopama poreza i sl. Važna stavka je i wellness, kojeg regulirate radeći, vježbajući snagu, ratujući i hraneći se. Možda vam se sve ovo čini komplicirano, ali je mehanizam igre takav da vas polako uvodi u igru, jer kako napredujete otključavate si razne funkcije, a tu su i stariji igrači da vam pomognu kao i erepublik wiki. Što se tiče pomoći starijih igrača i same države, odnosno vlasti (zastupnika i predsjednika) Hrvatska je jako dobro organizirana. Vjerujte, da nam je stvarna država tako dobro organizirana... Ne želim vam sada otkrivati sve detalje, prepustite to užitku igranja i otkrivanja novih stvari. Uostalom ima i članak na hr.wikipedia.org/wiki/ERepublik


GDJE SMO TU MI?
A gdje smo sve tu mi? U ovom trenutku hrvata je u erepubliku između 12 i 15 tisuća, sa tendencijom rasta. Sastoji se od nekoliko regija: Slavonije, Centralne Hrvatske, SZ Hrvatske, Like i Gorskog Kotara, Istre i Kvarnera, Sjeverne Dalmacije i Južne Dalmacije. Jedna smo od najjačih država, ali smo u stalnoj opasnosti od dviju trenutno jačih od nas; Mađarske i Srbije, kao i njihovog ''pijuna'' Slovenije. Brojne su se države izmjenjivale na vrhu erepublika, pa spomenimo neke: SAD, Mađarska, Indonezija, Rumunjska, Srbija, Hrvatska, Velika Britanija, Kanada, Španjolska, Poljska, Grčka, Turska, Francuska... Igrom su u početku dominirala dva saveza (iako ih je u beti planirano i/ili ostvareno više): ATLANTIS (sadašnji nasljednik EDEN) I PEACE GC (koji se također raspao, ali nije nestao; najviše ih je doduše prešlo u PHOENIX). Ratovi i osvajanja teritorija su česta pojava, a Hrvatska je uz Rumunjsku jedina značajnija zemlja koja nikad nije izgubila ni jednu pokrajinu! A okupirali smo ih nekoliko (srpskih). U igri je važan politički element, a dvije najvažnije stranke su u Hrvatskoj HDS (lijevi centar, ujedno najbrojnija stranka, gotovo stalno na vlasti) i HSP. Komplicirani je politički sustav ranije omogućavao brojne takeover akcije (tzv. Political takeover ili PTO), no to je uvelike onemogućeno uvođenjem državljanstva. Hrvatska je i sama bila žrtva PTO-a provedenih od strane Mađarske i Srbije uz pomoć njihovih saveznika (Indonezija itd.). Tada su krenuli i problemi za Hrvatsku, a savez Mađarska-Srbija-Slovenija trajna je prijetnja Hrvatskoj, tako da nam treba svaki novi igrač.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 13 sij 2010, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
ja sam probao igrati prije par tjedana, ali odustao jer je u startu predosadno i treba puno bildati da bi se igra razvila...osim toga, previše je realno :zubati kad vidim da ljudi moraju seliti iz Hrvatske jer nema posla, čak i vojnici, onda hebemu, koja je poanta :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 13 sij 2010, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
dudu je napisao/la:
ja sam probao igrati prije par tjedana, ali odustao jer je u startu predosadno i treba puno bildati da bi se igra razvila...osim toga, previše je realno :zubati kad vidim da ljudi moraju seliti iz Hrvatske jer nema posla, čak i vojnici, onda hebemu, koja je poanta :zubati


istina početak je malo zeznut al treba biti uporan jer čim pređeš 10 level(10tak dana) otvara ti se sve igra je čudesna ja sam se zarazio preporučujem svakome


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 16 sij 2010, 04:47 
Offline

Pridružen/a: 31 pro 2009, 13:48
Postovi: 4
Predobra mi je igrica. Hrvatska nas opet treba! :HVO

_________________
Postani eHrvat i bori se za eHrvatsku!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 16 sij 2010, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
vidim da si tek krenuo pustinja ako ti ista zatreba samo pitaj nick mi je kajman213


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 23 sij 2010, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2009, 22:53
Postovi: 424
Lokacija: Toronto
kajman je napisao/la:
vidim da si tek krenuo pustinja ako ti ista zatreba samo pitaj nick mi je kajman213


Igrao sam malo manje od godinu dana i vise me je dosadilo.

_________________
Salo - Chic Nihilism


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 24 sij 2010, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
To su one usputne igrice dva klika dnevno i gotov si.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 27 sij 2010, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
tako nekako :DD


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 27 sij 2010, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
kad smo prije spušili Sloveniju?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 27 sij 2010, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
a bili smo je skroz pokorili al onda se cijeli phoenix skastio i oslobodio par regija al glavne regije su ostale graničimo sa italijom i austrijom to je najbitnije bude li se islo dalje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 27 sij 2010, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
kajman je napisao/la:
a bili smo je skroz pokorili al onda se cijeli phoenix skastio i oslobodio par regija al glavne regije su ostale graničimo sa italijom i austrijom to je najbitnije bude li se islo dalje


vidim i da je Srbija imala/ima baby boom, postali su jedni od najvećih. dugoročno nam je pušing bez dobrih saveznika.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 27 sij 2010, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Meže li se na onoj karti BiH ucratati ikako Herceg Bosna kao regija? Onda bi se priključio. I samo obrana i gospodarstvo. Vijest na portalima: U Herceg Bosni plaća 2x veća nego u regiji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 28 sij 2010, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
Ultras1986 je napisao/la:
Meže li se na onoj karti BiH ucratati ikako Herceg Bosna kao regija? Onda bi se priključio. I samo obrana i gospodarstvo. Vijest na portalima: U Herceg Bosni plaća 2x veća nego u regiji...


gle...možeš zauzeti neku zemlju kroz parlament...uđeš u federaciju i preuzmeš ju :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 29 sij 2010, 11:53 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
dudu je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Meže li se na onoj karti BiH ucratati ikako Herceg Bosna kao regija? Onda bi se priključio. I samo obrana i gospodarstvo. Vijest na portalima: U Herceg Bosni plaća 2x veća nego u regiji...


gle...možeš zauzeti neku zemlju kroz parlament...uđeš u federaciju i preuzmeš ju :zubati


tako je samo TO pokušali su srbi nedavno u BiH al im nije uspjelo munđosi se nedaju :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 29 sij 2010, 11:59 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
dudu je napisao/la:
kajman je napisao/la:
a bili smo je skroz pokorili al onda se cijeli phoenix skastio i oslobodio par regija al glavne regije su ostale graničimo sa italijom i austrijom to je najbitnije bude li se islo dalje


vidim i da je Srbija imala/ima baby boom, postali su jedni od najvećih. dugoročno nam je pušing bez dobrih saveznika.


a sto se tiče srpskog BB sad su drugi po broju stanovnika u erepu poljaci su prvi i nama u HR bi pod hitno trebao BB jer ako stanje ostane ovako nastradali smo jer srbi odavno omjeraju i napadju slavoniju u HR a sad kad su duplo jači može biti problema


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 29 sij 2010, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58891
Lokacija: DAZP HQ
kajman je napisao/la:
dudu je napisao/la:

vidim i da je Srbija imala/ima baby boom, postali su jedni od najvećih. dugoročno nam je pušing bez dobrih saveznika.


a sto se tiče srpskog BB sad su drugi po broju stanovnika u erepu poljaci su prvi i nama u HR bi pod hitno trebao BB jer ako stanje ostane ovako nastradali smo jer srbi odavno omjeraju i napadju slavoniju u HR a sad kad su duplo jači može biti problema


pa treba izreklamirati kao što su Srbi...njihov predsjednik je bio na beogradskom radiju, a o okupaciji Srbije od strane Hrvatske su objavile njihovih 24sata. Slavonija je ključna hrvatska regija jer jedina ima high income.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 31 sij 2010, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8235
Lokacija: Na rubu egzistencije
ako se netko želi prijaviti može preko mog osobnog linka. ako dogura do levela 6 ja ću imati neke koristi (ako vam se ne igra)

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilir.jozo

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 01 vel 2010, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
ja sam poceo igrat, ujkoTG......pa ako netko ima viska para, kruha i zlata neka šalje:)

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 01 vel 2010, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
TG-B.B.B je napisao/la:
ja sam poceo igrat, ujkoTG......pa ako netko ima viska para, kruha i zlata neka šalje:)

bezobrazniče jedan pa gdje ćeš na njegov link ja sam prije njega stavio :smajl006

a i ti ilir krades mi posao :zubati

samo vi igrajte :zivili :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 01 vel 2010, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8235
Lokacija: Na rubu egzistencije
kajman je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:
ja sam poceo igrat, ujkoTG......pa ako netko ima viska para, kruha i zlata neka šalje:)

bezobrazniče jedan pa gdje ćeš na njegov link ja sam prije njega stavio :smajl006

a i ti ilir krades mi posao :zubati

samo vi igrajte :zivili :HercegBosanac


ma ima za obojicu. a vidiš da smo prijatelji. ne znam ni sam kako, al jesmo

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 02 vel 2010, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Graničar Jozo je napisao/la:
kajman je napisao/la:
bezobrazniče jedan pa gdje ćeš na njegov link ja sam prije njega stavio :smajl006

a i ti ilir krades mi posao :zubati

samo vi igrajte :zivili :HercegBosanac


ma ima za obojicu. a vidiš da smo prijatelji. ne znam ni sam kako, al jesmo


zato sto se registrirao na tvoj link to on namjerno mene provocira :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 03 vel 2010, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8235
Lokacija: Na rubu egzistencije
kajman je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

ma ima za obojicu. a vidiš da smo prijatelji. ne znam ni sam kako, al jesmo


zato sto se registrirao na tvoj link to on namjerno mene provocira :zubati


nije. nema ga u mojim. mora da je bio radio u hosovoj firmi za bebe

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 03 vel 2010, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Graničar Jozo je napisao/la:
kajman je napisao/la:

zato sto se registrirao na tvoj link to on namjerno mene provocira :zubati


nije. nema ga u mojim. mora da je bio radio u hosovoj firmi za bebe


ja mislim da se registriro na tvoj link uglavnom ako dobijes 5 golda vidit ces :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EREPUBLIK
PostPostano: 03 vel 2010, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
kajman je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

nije. nema ga u mojim. mora da je bio radio u hosovoj firmi za bebe


ja mislim da se registriro na tvoj link uglavnom ako dobijes 5 golda vidit ces :palacgore1

mislim da sam na jozin, ta neću valjda livnjaku davat pare :zubati :zubati , šalim se, nisam vidio tvoj link gore, jednostavno sam išo gledat zadnju poruku a ona je bila jozina

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO