HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 srp 2024, 02:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Za branitelje
PostPostano: 13 kol 2009, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 12 srp 2009, 01:05
Postovi: 17
Koje ste oruzje koristili tokom rata i kako ste odlucili krenuti u rat???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za branitelje
PostPostano: 13 kol 2009, 02:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 00:57
Postovi: 169
Odlučio sam se jednostavno, na poslu mi je zazvonio telefon i prijatelj mi je javio da su u školu stigli minobacači 120mm, odmah sam rekao šefu da moram ići i otišao sam.

Od osobnog naoružanja sam imao: Prvo ronilački nož svezan za nogu zbog kojega me je bila sramota od ljudi koje sam susretao na ulici, onda vojni raketni pištolj prepravljen na sačmu 12-ticu, pa srpsku automatsku pušku s preklopnim kundakom, pa špagina, pa thompsona, pa rumunjku, a za pojasom prvo tetejca pa zbrojovku (sa svim tim oružjem sam pucao jedino na streljani, nikad niti metka na terenu).

Na terenima po RH i BiH sam pucao najviše iz minobacača 120mm, a osim toga sa MB82mm, MB60mm, LRL (laki raketni lanser) 128mm, RAK 128mm s 12 cijevi (pod pucao smatram sve radnje potrebne za ispaljenje od usmjeravanja oruđa u AzOP, računanja elemenata, ciljanja, punjenja, okidanja, otklanjanja zastoja, sve prema situaciji u kojoj smo bili i koliko nas je bilo, nije bilo uvijek isto sve dok se nismo dobro popunili i obučili da svatko radi svoj posao), a zapovijedao sam još sa samohodkama 90mm, topovima B1 76mm, topovima ZIS 76mm i maljutkama ali nikada s tim nisam pucao.

:hrvatinic

_________________
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za branitelje
PostPostano: 13 kol 2009, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
Sve što mi je palo pod ruku od tenka (t55 i t34) do tandžarinog bajoneta, zolja, osa, trocjevaca 20mm, dvocjevaca 14,5mm, kalaša, argentinki, winchester i lovačkih snajpera, "pijanih ustaša", kašikara, podravkinih gulaša (sa pijanim ustašom:)), minobacačem 60mm, boforsom 40mm, DŠK i browning 12,7mm, walter ppk, zbrojevka, TT, ...muda i lopata ;)

Kada je pao Sarvaš (scene ukrcavanja na skelu) nisu se više mogle gledati TV vijesti i spremati ispiti,...spremio torbu i otišao u ZNG. :punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za branitelje
PostPostano: 13 kol 2009, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Glede naših Hrvata iz BiH koji ste 1991 otišli u Hrvatsku u ZNG, stvarno ste vi (i vaše obitelji) imali muda do poda. Nije uopće jednostavno bilo "nestati" iz mješovite sredine, svi "državno-bezbednosni" organi Jugoslavije su i dalje funkcionirali, postojala je opasnost od posljedica po obitelj i sl.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za branitelje
PostPostano: 13 kol 2009, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 21:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Digli me na foru Duvnjaci ,pa me nagovorili.
Otisao 3/92 U Tomislavgrad ,imao 2 uniforme ,jednu istocnonjemacku a drugu domace proizvodnje.
Privatno imao mauzera i mine monitore te nesto "kasikara".
Zaduzio prvo papovku ,pa naknadno KALAŠ,mine poklonio u bojnu Zrinski.
U hotelu na Čajusi nasao neki jebeni snajper sa nogicama,doduse bez municije, njega također prepustio profesionalcu ali trgovcu.
Naknadno sam nabavio THOMPSONA onako za sminku i drugi Kalasnjikov.
Dan danas imam uniformu sa HOS-ovim oznakama ,hlace amerikanke,jaknu zimsku koja se moze "pretvoriti" u vrecu za spavanje,ostavio par bombi i Kalasnjikov u selu i naravno najdraze cizme KALJACE koje se navlace preko cizama.

Stvarni odlazak u rat je zbilja bio na nagovor kolega sa fakulteta.
Svoju privatnu opremu sam maznuo od brata koji je bio na Baniji .

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za branitelje
PostPostano: 14 kol 2009, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
Sarajlija pobjegao iz JNA , poslije se vratio u Sarajevo , itd , oruzje sve i svasta ,pamtim najgoru kombinaciju iz Sarajeva ,kao pripadnik kobajagi zajebane jedinice HVO-a , argentinka i municija 7,62 (koja ne ide u nju) , opalis jedan metak i zaglavi čahura , pa kobeljaj da je izvadiš , pa hajd opet :ucelo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO