HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: uto ruj 25, 2018 1:38 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: pon vel 13, 2017 12:23 pm 

Carmello Šešelj je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Ali da se razumijemo, ja i dalje smatram da je građanski identitet svugdje umjetan, i da nikada ne može upotpunosti zbrisat narodni - pa makar i u SAD-u gdje se svi busaju u prsa da su prvo Amerikanci. To se primijeti i na osjećaju "poniženja" kod Južnjaka (Dixie) jer njima upravljaju Sjevernjaci (Yankie), a i kada se uzme u obzir da su i jedni i drugi različitog regionalnog porijekla, shvati se da je narodni identitet svugdje snažan, u većoj ili manjoj mjeri.

To ponižavanje Južnjaka ne staje samo na tome. Kada neki Amer želi da se sprda i kaže nešto za šta misli da je razmišljanje retardiranog čoveka, on to kaže na južnjačkom akcentu. Nejužnjaci ih smatraju debilima, nešto kao kad mi pričamo viceve o Muji i Hasi. Južnjacima se to nimalo ne sviđa, a opet, procentualno su najveće patriote među Amerikancima. Meni jako zanimljiv fenomen.

Ovo baš i nije točno.
Amerikanci kad pričaju o "rednecima" pričaju na appalachianskom dijalektu (koji je bio napola na sjevernjačkoj strani u ratu) ili eventualno nečim sa "deep southa", npr. lujzijanskim močvarama.
Dakle, pripizdine, a u istu kategoriju spadaju i one sa "srednjeg zapada", koji je po porijeklu manje-više jenkijevski.
http://robertspage.com/diausa.gif
http://www.access2interpreters.com/wp-c ... merica.jpg
http://www.speechbuddy.com/blog/wp-cont ... region.gif
http://www.yorku.ca/earmstro/speech/dia ... atMap1.gif
Što se vlasti tiče, Clintoni i Bushevi su s juga (iako je podrijetlo Busheva sjevernjačko iz okolice Bostona, udomaćili su se u Texasu :D).

Što se Nizozemaca tiče, od kuda ti da mrze Njemce?
Da se obnovi 4. reich, oni bi vjerojatno među prvima "siegheil"-ali...

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 1:03 pm 

Ceha je napisao/la:
To ponižavanje Južnjaka ne staje samo na tome. Kada neki Amer želi da se sprda i kaže nešto za šta misli da je razmišljanje retardiranog čoveka, on to kaže na južnjačkom akcentu. Nejužnjaci ih smatraju debilima, nešto kao kad mi pričamo viceve o Muji i Hasi. Južnjacima se to nimalo ne sviđa, a opet, procentualno su najveće patriote među Amerikancima. Meni jako zanimljiv fenomen.

Ovo baš i nije točno.
Amerikanci kad pričaju o "rednecima" pričaju na appalachianskom dijalektu (koji je bio napola na sjevernjačkoj strani u ratu) ili eventualno nečim sa "deep southa", npr. lujzijanskim močvarama.
Dakle, pripizdine, a u istu kategoriju spadaju i one sa "srednjeg zapada", koji je po porijeklu manje-više jenkijevski.
Što se vlasti tiče, Clintoni i Bushevi su s juga (iako je podrijetlo Busheva sjevernjačko iz okolice Bostona, udomaćili su se u Texasu :D).

Ja uopšte nisam ni prčao o rednecima. Ja sam rekao da, kad Jenki imitira glupog čoveka, to radi na južnjačkom akcentu (deep south, što ti kažeš)

Citat:

100%. Isto kao što i Poljaci sanjaju da se vrate pod Rusko carstvo...

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 2:38 pm 

Tuta je napisao/la:
Au jbt. Kurčev je on ultradesničar. Odlučio sam da se složim sa tobom u oceni njegovog lika i dela.

A njegovo protivljenje islamizmu je samo u sklopu njegove općenito anti-religijske kampanje... Ništa posebno. Samo kupi politički kapital na anti-islamizmu jer to mnogo bolje prolazi od anti-kršćanstva.

Lupetaš Tuta. Da je tako inzistirao bi na sekularističkim načelima, poput Le Pen. A ne na ubacivanju kršćanstva u ustav.

On je pravi desničar, za razliku od Le Pen koja je nazi ljevičarka, po uzoru na Hitlera. Njoj nije problem Islam, već što njeni Muslići ne vole Francusku (egalite, fraternite). Ona obožava muslimane tipa Zlatko Hasanbegović. Ne bi imala nikakav problem s tim da su 2/3 stanovništva Francuske takvi muslimani.

Uostalom, i Hitler je bio ekstremni ljevičar. Kako se uzme. Po teoriji potkove to su blizanci - nacional-socijalizam i komunizam.

slika
slika
slika

Njima su Židovi bili klasni neprijatelj. To ih čini desničarima? Titu su Švabe bili klasni neprijatelj. Valjda je i on onda desničar.

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 6:07 pm 

Ceha je napisao/la:
Ovo baš i nije točno.

Ja uopšte nisam ni prčao o rednecima. Ja sam rekao da, kad Jenki imitira glupog čoveka, to radi na južnjačkom akcentu (deep south, što ti kažeš)
Citat:

Nizozemci su bili Njemci, a Poljaci nisu nikad bili Rusi.
Postoji razlika.
Danas u Nizozemskoj imaš ispod 80% domaćih. Multi-qulti.
Od toga imaš nekaj malo Friza (otoci na sjeveru i komad kopna), te Flamanaca i Holandeza (prvi su katolici na jugu, a drugi većinom protestanti u sredini i na sjeveru) između kojih danas nema vidljivih razlika.
Da Nizozemska sutra postane dio Njemačke, prosječan Nizozemac bi samo pitao koliki je porez.
Pa jbt. njihov "pokret otpora" je u ww2 bio na razini zbivanja u 'Alo 'Alo-u....

Što se naglaska tiče, rekao sam ti da ne prolazi svaki južnjački dijalekt, nego samo onaj "zabiti", a da za tu svrhu mogu poslužiti i neki sjevernjački.
Pa naravno da neće glumit seljačinu na "urbanom" govoru New Yorka ili Los Angelesa...

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 6:59 pm 

Ceha je napisao/la:

Nizozemci su bili Njemci, a Poljaci nisu nikad bili Rusi.
Postoji razlika.
Danas u Nizozemskoj imaš ispod 80% domaćih. Multi-qulti.
Od toga imaš nekaj malo Friza (otoci na sjeveru i komad kopna), te Flamanaca i Holandeza (prvi su katolici na jugu, a drugi većinom protestanti u sredini i na sjeveru) između kojih danas nema vidljivih razlika.
Da Nizozemska sutra postane dio Njemačke, prosječan Nizozemac bi samo pitao koliki je porez.
Pa jbt. njihov "pokret otpora" je u ww2 bio na razini zbivanja u 'Alo 'Alo-u....

Što se naglaska tiče, rekao sam ti da ne prolazi svaki južnjački dijalekt, nego samo onaj "zabiti", a da za tu svrhu mogu poslužiti i neki sjevernjački.
Pa naravno da neće glumit seljačinu na "urbanom" govoru New Yorka ili Los Angelesa...

Znam da su bili Nemci. Ali danas neće to da priznaju, zato što ih mrze. Gotovo identična priča kao sa Bošnjacima. Vrlo, vrlo mali broj Holanđana danas priznaje da su nekad bili Nemci, a realno su i danas u narodnosnom smislu Nemci i govore nemačkim dijalektom. Ali idi kaži im to i 99% njih će da te otera u pm, a možda i batine dobiješ. Oni poriču da imaju ikakve veze sa Nemcima, mrze ih ko kugu. Isti Bošnjaci u tom smislu.

Problem sa tvojim rezonovanjem je što stalno uzimaš stvari iz daleke prošlosti i smatraš ih relevantnim danas. Pa sad kao, Holandija je bila u HRE, i to automatski znači da se Holanđani osećaju Nemcima. Ne osećaju se, mrze ih.

A američki nejužnjak priča južnjačkim akcentom kada glumi bilo kakvu vrstu retarda, ne samo seljačinu.

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 7:11 pm 

dio HRE-a je bila i sjeverna Italija, današnja Slovenija za cijelo vrijeme trajanja carstva. po meni je ključni faktor njihovog odvajanja od Nijemaca rat za samostalnost protiv Španjolaca i to što su nakon toga stvorili svjetski moćnu samostalnu državu. to da su dio njemačkog naroda je vidljivo iz samog imena, diets odnosno Dutch kako su ih Englezi zvali, ali ne samo njih nego i sve Nijemce. Dutch i Deutschland, Nizozemci njemački jezik zovu duits, a njihov je diets.

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 7:19 pm 

dudu je napisao/la:
dio HRE-a je bila i sjeverna Italija, današnja Slovenija za cijelo vrijeme trajanja carstva. po meni je ključni faktor njihovog odvajanja od Nijemaca rat za samostalnost protiv Španjolaca i to što su nakon toga stvorili svjetski moćnu samostalnu državu. to da su dio njemačkog naroda je vidljivo iz samog imena, diets odnosno Dutch kako su ih Englezi zvali, ali ne samo njih nego i sve Nijemce. Dutch i Deutschland, Nizozemci njemački jezik zovu duits, a njihov je diets.

Ne samo po tebi. To i jeste razlog.

Vrh

PostPostano: pon vel 13, 2017 8:25 pm 

otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

A njegovo protivljenje islamizmu je samo u sklopu njegove općenito anti-religijske kampanje... Ništa posebno. Samo kupi politički kapital na anti-islamizmu jer to mnogo bolje prolazi od anti-kršćanstva.

Lupetaš Tuta. Da je tako inzistirao bi na sekularističkim načelima, poput Le Pen. A ne na ubacivanju kršćanstva u ustav.

On je pravi desničar, za razliku od Le Pen koja je nazi ljevičarka, po uzoru na Hitlera. Njoj nije problem Islam, već što njeni Muslići ne vole Francusku (egalite, fraternite). Ona obožava muslimane tipa Zlatko Hasanbegović. Ne bi imala nikakav problem s tim da su 2/3 stanovništva Francuske takvi muslimani.

Uostalom, i Hitler je bio ekstremni ljevičar. Kako se uzme. Po teoriji potkove to su blizanci - nacional-socijalizam i komunizam.

Njima su Židovi bili klasni neprijatelj. To ih čini desničarima? Titu su Švabe bili klasni neprijatelj. Valjda je i on onda desničar.

Ma kakvo ubacivanje kršćanstva u ustav?

Vrh

PostPostano: ned ruj 16, 2018 6:14 pm 

"Socijal-demokrati" se ne bore za vlast. Već za goli opstanak. Nije im baš vesela budućnost.

slika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: