HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: pet svi 24, 2019 4:13 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najugodnija klima za život
PostPostano: pon ožu 11, 2019 11:59 pm 

Recimo da možete birat gdje god oćete živit i recimo da je cijela planeta jednako sigurna, gdje bi izabrali, koja je po vama najugodnija klima za život?
ili bolje ovako da sročim, za nas velike domoljube ( :D ) ,koju klimu bi izabrali za vašu rodnu grudu?

vidio sam spominjete chongqing kao neki magični kineski grad pa sam na brzaka guglao i shvatio da dotični grad ima 950 sati sunca godišnje što je očajno loše i ne znam može li gore od toga. za usporedbu dalmacija ima 2500-3000 sati sunca a neka mjesta u sahari idu i preko 4000 sati, ali dobro, pustinjsko sunce je više minus nego plus.

danas se generalno koristi ova klasifikacija

slika
slika
slika

Vrh

Naslov: Re: Najugodnija klima za život
PostPostano: uto ožu 12, 2019 12:09 am 

mnogi smatraju tropski pojas kao neki raj ali jedino gdje je klima ugodna u tropskom pojasu je ova "tropical highland climate", mada i tu su često problemi kroničnog manjka sunca i viška vlage bez obzira što je temperatura taman

Vrh

PostPostano: uto ožu 12, 2019 1:08 am 

Inače mrzim hladnoću, a vrućina mi i ne smeta toliko, pa bih kao idealno mjesto za život odabrao nepregledne bijele plaže Venezuele :zubati

Vrh

PostPostano: uto ožu 12, 2019 1:29 am 

Crni Božo je napisao/la:
Inače mrzim hladnoću, a vrućina mi i ne smeta toliko, pa bih kao idealno mjesto za život odabrao nepregledne bijele plaže Venezuele :zubati

i meni je draže vruće ali opet ako ti je svaki dan žega i/ili vlaga dotuklo bi te to brzo
sad ako dobiješ na lutriji onda će ti lijepo bit svugdje, ali recimo za koliko toliko običan život klasična tropska klima je kuku lele

jedino ta gorska verzija tropske klime, npr https://en.wikipedia.org/wiki/Quito#Climate
ali opet, dosta kišnih dana, prejako sunce, itd

ispada da ne postoji idealna klima, i sredozemna za koju inače glasaju da je najbolja je daleko od idealnog, karakteristike ljeta kao da si u vrućoj pustinji a zimu iako blažu i dalje imaš

Vrh

PostPostano: uto ožu 12, 2019 2:44 am 

Mediteranska, malo vruća varijanta.

Fora kod mediteranske je da osim sto je topla, i puno suncanih sati, takodjer je i suha. Mislim na vlaznost zraka (koja pojacava znojenje i daje osjecaj da dises vodenu paru), ne na padaline. Tropska klima je u kurcu zbog vlaznosti i sparine.

Vrh

PostPostano: uto ožu 12, 2019 3:10 am 

Robbie MO je napisao/la:

Fora kod mediteranske je da osim sto je topla, i puno suncanih sati, takodjer je i suha. Mislim na vlaznost zraka (koja pojacava znojenje i daje osjecaj da dises vodenu paru), ne na padaline. Tropska klima je u kurcu zbog vlaznosti i sparine.

mislim da je mediteranska najbolja ako si dalje od većih gradova u kojima je često temperatura za par stupnjeva veća nego u okolini,
npr split vs neko malo mjesto na našim otocima, ljeti je hladnije jer si na otvorenom moru puše maestral itd, a zimi je toplije nego u splitu pogotovo na južnim stranama naših otoka di si zaštićen od sjevernih vjetrova, ta mikroklima isto čini razliku.
tek atena npr, oni su pakao ljeti, doduše pola grčke je svakako na rubu polupustinje, svu kišu mi pokupimo.
a bome nije ni tvoj mostar nešto bolji što se tiče ljetnog kuvanja :D

Vrh

PostPostano: uto ožu 12, 2019 4:36 pm 

Robbie MO je napisao/la:

Mislim da griješiš. Da si u pravu bogataši bi kupovali otoke u Švedskoj i Hrvatskoj, ne u tropiku.
Veća i neizdržljivija temperatura je kod tebe nego u tropiku. Tamo je ugrubo od 25 C do max 35 C. U Hercegovini recimo 25 C nije za kupanja i sunčanja guzice na zemlji. Ali kad je čitave godine takva temperatura onda ima kupanja, sunčanja, šorca, bikinija, uživanja i dobiješ što ? Da, tropski raj kako ih zovu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: