HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: ned kol 25, 2019 1:33 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: DEMOGRAFIJA KOSOVA
PostPostano: ned lip 09, 2019 5:47 pm 

Citat:
Na Kosovu i Metohiji se u toku prošle godine rodilo više od 1.100 srpskih beba, što je najveći broj godinama unazad! Samo u porodilištima u severnoj Mitrovici, Gračanici i Pasjanu na svet je došlo 930 dece, a još oko 200 Srpkinja sa Kosova odlučilo je da se porodi u Vranju, Leskovcu i Nišu.

Zvanični podaci kažu da je ovo najveći broj novorođene srpske dece na Kosovu u poslednje četiri godine, a nezvanično još od martovskog pogroma Srba 2004. Prema rečima lekara iz Mitrovice i Gračanice, Srbi sa Kosova imaju mnogo veći natalitet od sunarodnika iz centralnog dela zemlje, zato što se na taj način bore za opstanak na svojoj dedovini.

https://informer.rs/vesti/politika/4147 ... -belu-kugu

Vrh

PostPostano: sri lip 19, 2019 2:53 pm 

Srkaaa je napisao/la:
Šiptari u Medveđi potamanjeni, 2002. imali 7 sela a 2011. samo 3 ili 4
Isto je i na severu Kosova. 7 šiptarskih sela 1991 danas 4, ispravka, 5.
Inače Kosovska Mitrovica grad 31.000 stanovnika, a severno kosovo za kojih 3,4 godine prelazi 100.000 stanovnika.

Sve više žena sa 8 dece opet kažem ko mi ne veruje nek ode tamo

Kazhesh kod medvedja.Nije samo kod medvedja.1260 srpskih sela je bez ijednog gradjanina mlladjeg od 40 godina.To pokazuju statistike koje vi srbi ne zhelite da vidite.To automatski znaci da za 20-25 godina odumiru 1260 srpskih sella.Sta se tice albanaca sa kosova jeste da pada natalitet.Ali povecava se natalitet na zapadu.U cemu je razlika.Srbija ili srpska sella niih 1260 ce da nestanu za dvije dekade.Dok broj allbanaca ce da se poveca u dijaspori.Oni ce opet posle 2 generacije da se asimiliraju.Ali ce biti dvije generacije.Dotada vas nece biti.A kada ne bude bilo srba na ballkanu nek bude sta god bude.Dobitcemo komsije golloguze arape iz afrike.Ali i to bolje nego srbi

Vrh

PostPostano: sri lip 19, 2019 4:04 pm 

Kosovo je za mene bilo ono što sam vidio u medijima: most na Ibru, ružna Priština, srpske enklave, tenkovi pored znaka “Priština” i faktički ništa više. Ne znam da li sam ikada čuo o Kosovu nešto pozitivno. E, da, jesam: Goran Milić je imao niz emisija koje su Kosovo predstavile u drugačijem svjetlu. Mislim da je to čak bio i glavni motiv da se pozanimam za Kosovo.

Kroz prethodnih par godina upoznah puno ljudi s Kosova i svi su bili, tako da kažem, normalni. Suludo je kako nekada nismo svjesni vlastitih predrasuda.

Jedan kratki noviji putopis sa Kosova

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: