HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: pet kol 23, 2019 9:05 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 28369 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 982, 983, 984, 985, 986, 987, 988 ... 1135  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: pet svi 17, 2019 6:29 pm 

BBC je napisao/la:
Robbie, mislim da im to ne bi trebali turati na nos i o tome javno. Nek se furaju da ih ima toliko. Kad izostane na raznim izborima njihova frustriranost će garantirano raditi za nas.

A slažem se. Za razliku od Muslimana, nama nije bitan dojam, nego objektivne procjene i stvarno stanje na terenu.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 6:34 pm 

Ovim tempom, do 2030. će se rađati duplo više Slovenaca od Muslimana.

1991. situacija je bila obrnuta, rađalo se duplo više Muslimana od Slovenaca.

Strmopizdili se demografski u odnosu na Slovence za faktor od samo 4, a dodatno ekonomski osiromašeni za faktor 3. I to po glavi stanovnika. Što daje ukupni faktor 12 u odnosu na alternativnu budućnost.

Zato Slovenija i jest velesila za Muslimane.
30% više rođenih, 5 puta jači GDP, Slovenija 50 medalja na Olimpijadama Muslimani 0, Slovenija 1000 objavljenih znanstvenih radova godišnje Muslimani 50, i konačno Slovenci imaju svoju državu u kojoj mogu donositi zakone kakve hoće. :biceovodobro

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 6:36 pm 

Ovaj tvoj upis je ujedno i sukus njihove ljubavi prema drugu Titu i Jugoslaviji.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 6:38 pm 

PCM je napisao/la:
Ovaj tvoj upis je ujedno i sukus njihove ljubavi prema drugu Titu i Jugoslaviji.

E baš to. Parazitiranje u Jugoslaviji na račun ostalih je nešto što im se više nikad neće ponoviti. Ne kaže narod bezveze najgore je imati pa nemati. :biceovodobro

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 7:22 pm 

Robbie MO je napisao/la:
Ovim tempom, do 2030. će se rađati duplo više Slovenaca od Muslimana.

1991. situacija je bila obrnuta, rađalo se duplo više Muslimana od Slovenaca.

Strmopizdili se demografski u odnosu na Slovence za faktor od samo 4, a dodatno ekonomski osiromašeni za faktor 3. I to po glavi stanovnika. Što daje ukupni faktor 12 u odnosu na alternativnu budućnost.

Zato Slovenija i jest velesila za Muslimane.
30% više rođenih, 5 puta jači GDP, Slovenija 50 medalja na Olimpijadama Muslimani 0, Slovenija 1000 objavljenih znanstvenih radova godišnje Muslimani 50, i konačno Slovenci imaju svoju državu u kojoj mogu donositi zakone kakve hoće. :biceovodobro

Koliko bi tek propali kad bi ostali sami bez Hrvata koji ih pomažu ekonomski i koje potkradaju. Nisu oni navikli bit sami. Uvijek su imali nekog tko je morao vodit njihovu brigu.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 7:38 pm 

Robbie MO je napisao/la:
Slovenija 1000 objavljenih znanstvenih radova godišnje Muslimani 50

50 radova iz oblasti islamske nauke :zubati

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 10:45 pm 

Nekima je i istok dobar.

Uspješna bh. manekenka Belma Ibrahimović u Istanbulu nastavlja graditi karijeru
https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /190517068

I osobno mogu potvrditi da bih kao Hrvat komotnije zivio slobodan u svjetskom gradu Istanbulu nego u bošnjačkoj nastambi Sarajevu disao zapaljene gume i trpio PTSP okoline, uopće se ne salim, apsolutno bi pri izboru izmedju Sarajeva i Istanbula izabrao Istanbul, bez obzira na geografsku udaljenost i jezicnu razliku.

-svjetski multimilionski i bogati grad
-Turci me ne bi sikanirali na nacionalnoj osnovi, jednostavno bi bio "stranac". Dapace smatrali bi me vjerojatno bratskim Balkancem i imao bih ekstra specijalni tretman dobrodošlice.
-mediteranski grad (meni ekstremno važno), mediteranska klima, grad na moru, cisti zrak, svjetlost
-Tri puta bolje place nego u Sarajevu
-1000 puta bolji sadrzaji za zabavu
-bolji za biznis
-1000 puta vise kvalitetnih radnih mjesta koja su mi zanimljiva

Jedina prednost Sarajeva je jezik i blizina Hercegbosne i Hrvatske. I to je jedina prednost. No iskreno mislim da bih prije turski naučio (dvije godine je dovoljno za bilo koji jezik, a i zabavno je učiti novi jezik) i živio u Istanbulu, nego živio u sarajevskoj kotlini.

Istanbul je balkanski London, jedino se Atena može usporediti, grad svjetlosti kao i ostali mediteranski gradovi:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Zna Silajdžić gdje je bolje.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:11 pm 

slika

Komšije,

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:15 pm 

dudu je napisao/la:
slika

Komšije,

Internet je kriv. Ljude vide točno kako se živi u sređenim zemljama. To se ne može više sakriti. Jedan je život.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:19 pm 

Dugoročno, Slovenija će imati više stanovnika od cijele BiH.

Federaciju je odavno pretekla, 10-15% više rođenih.

Trebamo izbiti iz glave pogrešnu i zastarjelu percepciju da je BiH zemlja otprilike veličine Hrvatske. To nije točno, BiH je uskoro duplo manja od Hrvatske.

Slovenci su povratili svoju povijesnu poziciju trećeg najmnogobrojnijeg jugoslavenskog naroda i opravdanog naziva Države Slovenaca, Hrvata i Srba, koju su izgubili tijekom privremenog muslimanskog parazitiranja u Jugoslaviji.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:21 pm 

meni ja ta srbija jako depresivna zemlja dok je npr crna gora već nešto drugo, čak i makedonija mi ima neki mediteranski štih, al srbija ne znam šta je gore, ravnica ili šumadija... a sandžak zelembaći i još dole šipci na jugoistoku, uglavnom sve skupa gore od goreg, spoj moldavije i tamo onog dagestana ili čega već...

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:25 pm 

dudu je napisao/la:
slika

Komšije,

Wow Srbija uvjerljivi lider regiona napokon. BiH prati u stopu. Uglavnom mislim da predstoji potpuno redefiniranje odnosa ne samo u BiH vec i na Balkanu kompletno.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:30 pm 

s one strane dinare je napisao/la:
meni ja ta srbija jako depresivna zemlja dok je npr crna gora već nešto drugo, čak i makedonija mi ima neki mediteranski štih, al srbija ne znam šta je gore, ravnica ili šumadija... a sandžak zelembaći i još dole šipci na jugoistoku, uglavnom sve skupa gore od goreg, spoj moldavije i tamo onog dagestana ili čega već...

Srbija ima jaku osovinu Novi Sad-Beograd, u širem krugu živi pola Srbije, ovo ostalo je za otpis, ne baš svijetle budućnosti.

Vrh

PostPostano: pet svi 17, 2019 11:30 pm 

dudu je napisao/la:
slika

Komšije,

Zelje cestitke i.pozdravi Radija Nato Evrope se nece ostvariti .

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 12:43 am 

Nema domaćih radnika: Turci postavljaju keramiku na građevinama

Tvrtka iz Sarajeva dovela je petnaestak radnika iz Turske da postavaljaju pločice i rade drugu keramiku

https://www.vecernji.ba/vijesti/nema-do ... ju-1319580

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 2:42 am 

Citat:
I osobno mogu potvrditi da bih kao Hrvat komotnije zivio slobodan u svjetskom gradu Istanbulu nego u bošnjačkoj nastambi Sarajevu disao zapaljene gume i trpio PTSP okoline, uopće se ne salim, apsolutno bi pri izboru izmedju Sarajeva i Istanbula izabrao Istanbul, bez obzira na geografsku udaljenost i jezicnu razliku.

tako prica mali perica iz viceva. ako u istanbulu nisi bogat i uticajan, ti si donji. grad ogromnih klasnih razlika. sodoma i gomora. grad od 15 milijuna. grad u kome ima sjaja, ali i goleme bijede. sansa da bi u nekom dijelu istanbula bio prebijen i silovan, a mozebiti i ubijen je jako velika. sad jos i erdoganova krvava diktatura. jedna pogresna rijec i turski zatvor. jebes zemlju u kojoj je odlazak u zatvor smrtna kazna po posljedicama. placas svaki dan u zatvoru da te ne siluju, ako nemas, redaljka i aids. turci nisu zadovoljni, sandzaklije i albanci, tradicionalni emigranti tamo, pale na zapad, a tebi bi istanbul bio super. meni kao prosjecnom smrtniku bez limuzine i helikoptera bas i ne bi. prije 10 godina sam mogao dobiti visoko placen posao u tvrtki koja radi za burzu u istanbulu. odbio glatko placu od 2000 eura neto. neki dan sam bas o svemu tome pricao sa jednom vrlo obrazovanom sekularnom turkinjom. ona isto tako govori. sad vise nema ni posla. da provala bude veca, moj poznanik iz varazdina otisao sa zenom u kapali carsiju u istanbulu, hrvat katolik, zena ga navratila u soping, pa nastavio po carsijama. kaze kad su ga okruzili i pritisli trgovci i bagra, on jadan kupovo i sta je htio, i sta nije htio, samo da izadje odatle. usro se. prvim avionom kuci. kaze nikad vise. bosanci kad idu u istanbul iznajme sandzakliju taksistu (puno je sandzaklija taksista tamo) na citav dan i on ih onda voza u provjerene radnje pod kontrolom, zajedno rucaju i bude im vrsta tjelohranitelja ili tako ili u vecim grupama sa vodicem. ne ide se tamo tako slobodno sam gdje ti hoces. ako ne znas jezik i ljude. drugo su turisticki kompleksi all inclusive sa turistickim radnjama. to nije prava turska. aj robija u istanbul sta cekas ... pojuri :kava

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 2:56 am 

Stinger19 je napisao/la:
Citat:

tako prica mali perica iz viceva. ako u istanbulu nisi bogat i uticajan, ti si donji. grad ogromnih klasnih razlika. sodoma i gomora. grad od 15 milijuna. grad u kome ima sjaja, ali i goleme bijede. sansa da bi u nekom dijelu istanbula bio prebijen i silovan, a mozebiti i ubijen je jako velika. sad jos i erdoganova krvava diktatura. jedna pogresna rijec i turski zatvor. jebes zemlju u kojoj je odlazak u zatvor smrtna kazna po posljedicama. placas svaki dan u zatvoru da te ne siluju, ako nemas, redaljka i aids. turci nisu zadovoljni, sandzaklije i albanci, tradicionalni emigranti tamo, pale na zapad, a tebi bi istanbul bio super. meni kao prosjecnom smrtniku bez limuzine i helikoptera bas i ne bi. prije 10 godina sam mogao dobiti visoko placen posao u tvrtki koja radi za burzu u istanbulu. odbio glatko placu od 2000 eura neto. neki dan sam bas o svemu tome pricao sa jednom vrlo obrazovanom sekularnom turkinjom. ona isto tako govori. sad vise nema ni posla. da provala bude veca, moj poznanik iz varazdina otisao sa zenom u kapali carsiju u istanbulu, hrvat katolik, zena ga navratila u soping, pa nastavio po carsijama. kaze kad su ga okruzili i pritisli trgovci i bagra, on jadan kupovo i sta je htio, i sta nije htio, samo da izadje odatle. usro se. prvim avionom kuci. kaze nikad vise. bosanci kad idu u istanbul iznajme sandzakliju taksistu (puno je sandzaklija taksista tamo) na citav dan i on ih onda voza u provjerene radnje pod kontrolom, zajedno rucaju i bude im vrsta tjelohranitelja ili tako ili u vecim grupama sa vodicem. ne ide se tamo tako slobodno sam gdje ti hoces. ako ne znas jezik i ljude. drugo su turisticki kompleksi all inclusive sa turistickim radnjama. to nije prava turska. aj robija u istanbul sta cekas ... pojuri :kava

Istanbul mi i dalje zvuci bolje od Sarajeva. :zubati

A te tvoje price su iz nekih sandzaklijskih kvartova u Istanbulu, ja bi ipak bio elitni imigrant. :zubati

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 3:02 am 

BiH dakle oko 2 700 000
BiH Hrvati 400 000
Opet 15%
:zubati

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 3:07 am 

BiH sa 4 400 000 kako stvari stoje,pošto slobodni pad za srbe i bošnjake tek slijedi, za par dekada na 2000 000.
Ja mislim u bližoj povijesti takvog primjera je teško naći

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 10:53 am 

dudu je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

Srbija ima jaku osovinu Novi Sad-Beograd, u širem krugu živi pola Srbije, ovo ostalo je za otpis, ne baš svijetle budućnosti.

50% svih plaća se isplaćuje u toj osovini, a tam živi 29% stanovnika. A plaće su niže nekih 50 eura od plaća koje se isplaćuju u Vž županiji koja ima najmanje prosječne plaće u Hrvatskoj. Njima kad se otvore granice to će milijun ljudi odmah otići na zapad.

Citat:
Koliko Beograd I Novi Sad odskaču u odnosu na ostatak Srbije vidi se i po tome što su u 2018. godini ova dva grada u ukupnom fondu zarada u Srbiji učestvovali sa 50 odsto, iako u njima živi 29 procenata stanovništva.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1543732

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 10:57 am 

vipera ammodytes je napisao/la:
BiH sa 4 400 000 kako stvari stoje,pošto slobodni pad za srbe i bošnjake tek slijedi, za par dekada na 2000 000.
Ja mislim u bližoj povijesti takvog primjera je teško naći

Jedino slično ovome je Velika glad u Irskoj tijekom 19. stoljeća kada je milion Iraca umrlo i milion emigriralo. Tada je Irska izgubila 25% stanovništva.

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 11:05 am 

Irska je izgubila daleko više od milijun ljudi, oni su imali preko 8 milijuna sredinom 19. stoljeća, danas bi to bilo bar 20 milijuna bez iseljavanja.

slika

Vrh

PostPostano: sub svi 18, 2019 11:50 am 

dudu je napisao/la:
Irska je izgubila daleko više od milijun ljudi, oni su imali preko 8 milijuna sredinom 19. stoljeća, danas bi to bilo bar 20 milijuna bez iseljavanja.

slika

Koliko bi tek Hrvata bilo da nismo 300 godina ratovali s Turcima, da nije bilo 200.000 mrtvih u prvom i Bog zna koliko u drugom svjetskom ratu. Pa nas bi sigurno bilo preko 10 miliona.

Vrh

PostPostano: ned svi 19, 2019 9:30 am 

kako stoje nacionalnosti u bih po broju rodjenih bez dijaspore?
i kakva su predskazanja za ovu godinu?
moja procena broja rodjenih
srbi 9.3k
muslimani 13.8k
hrvati 2k

Vrh

PostPostano: ned svi 19, 2019 11:19 am 

Srkaaa je napisao/la:
kako stoje nacionalnosti u bih po broju rodjenih bez dijaspore?
i kakva su predskazanja za ovu godinu?
moja procena broja rodjenih
srbi 9.3k
muslimani 13.8k
hrvati 2k

Srbi 8.5K
Muslimani 12.2K
Hrvati 4.1K

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28369 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 982, 983, 984, 985, 986, 987, 988 ... 1135  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Gligorije, nikolasmo i 26 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: