HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 764 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Nije. Štoviše Bobovac je ovdje pravi jurišnik, kad bi svi tako poklopili bismo sto god zamislimo. Dudu živi u Zagrebu, zadnji put kad sam provjerio to je bilo u Hrvatskoj, a on kao Hrvat u Hrvatskoj ne može nikako biti dezerter. S druge strane, Vrankvurt ti je u Dojčland, u pički materinoj, nije ni na Balkanu
Kad odeš tamo ko da si otišao i pod crnu zemlju, svakako te nema. Možeš samo štetu napraviti, povuci gore nekog tko inače i nebi isao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Isto ti je to, ne sijes gdje si ponikao. Dezerter.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
DrMag je napisao/la:
Isto ti je to, ne sijes gdje si ponikao. Dezerter.


Nije. Od početka imaš problema shvatiti značenje tog pojma. Ne izgrađuje njemačko društvo.

Npr ti si dezerter jer eto, VRANKFURT. Da si otišao u Mostar ziviti, pa cak i u Split posto Livno Splitu gravitira, nitko ti rijeci nebi rekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
pravnik95 je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Isto ti je to, ne sijes gdje si ponikao. Dezerter.


Nije. Od početka imaš problema shvatiti značenje tog pojma. Ne izgrađuje njemačko društvo.

Npr ti si dezerter jer eto, VRANKFURT. Da si otišao u Mostar ziviti, pa cak i u Split posto Livno Splitu gravitira, nitko ti rijeci nebi rekao.


Je li livnjaci koji zive u RH grade kuce po LIvnu, ili to cine oni iz Vrakfurka, Minkena, Beca, ???

Daj molim vas, nitko nije otisao zato sto mu je biloo drago, nego zato sto je morao, a za sto su izravno odgovorni vlastodrsci od najnize do najvise razine. Jeste li svjesni koliku financijsku injekciju dijaspora iz Minkena, Stittgarta, frankfurta godisnje ubrizga u Livno i druge iseljenicke krajeve, a koliko iseljenici u RH???

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
pravnik95 je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Isto ti je to, ne sijes gdje si ponikao. Dezerter.


Nije. Od početka imaš problema shvatiti značenje tog pojma. Ne izgrađuje njemačko društvo.

Npr ti si dezerter jer eto, VRANKFURT. Da si otišao u Mostar ziviti, pa cak i u Split posto Livno Splitu gravitira, nitko ti rijeci nebi rekao.


Polako s kvalifikacijama. Jedna je stvar kada u suzama ode netko tko mora jer nema drugog izbora a do tada se godinama i decenijama borio da ostane i opstane a druga je stvar kada netko ode bez potrebe, jer eto smatra da je prevrijedan ostati jer zaboga ostaju samo luzeri i lijenčine i svoj odlazak smatra prirodnim i jedinim pozitivnim procesom.

E ovi drugi su ti beskarakterni naduvanci koji slave nove sredine a svoj stari kraj i ljude koji su ostali preziru, smatrajući sebe zbog tog "uspjeha" vrjednijim ljudima od onih koji su ostali na rodnoj grudi.
To je ta paradigma naših emigranata o kojoj ja govorim i koju ja prezirem.

I dobro kaže DrMag, mala je razlika između odlaska u ZG i u Vrankvurt. Nema ljudi jbg.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
koja retardacija od rasprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Bobovac je napisao/la:
pravnik95 je napisao/la:

Nije. Od početka imaš problema shvatiti značenje tog pojma. Ne izgrađuje njemačko društvo.

Npr ti si dezerter jer eto, VRANKFURT. Da si otišao u Mostar ziviti, pa cak i u Split posto Livno Splitu gravitira, nitko ti rijeci nebi rekao.


Polako s kvalifikacijama. Jedna je stvar kada u suzama ode netko tko mora jer nema drugog izbora a do tada se godinama i decenijama borio da ostane i opstane a druga je stvar kada netko ode bez potrebe, jer eto smatra da je prevrijedan ostati jer zaboga ostaju samo luzeri i lijenčine i svoj odlazak smatra prirodnim i jedinim pozitivnim procesom.

E ovi drugi su ti beskarakterni naduvanci koji slave nove sredine a svoj stari kraj i ljude koji su ostali preziru, smatrajući sebe zbog tog "uspjeha" vrjednijim ljudima od onih koji su ostali na rodnoj grudi.
To je ta paradigma naših emigranata o kojoj ja govorim i koju ja prezirem.

I dobro kaže DrMag, mala je razlika između odlaska u ZG i u Vrankvurt. Nema ljudi jbg.


Moramo se dogovoriti za kavu, pice, rucak.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
U mom selu, kuce prave samo oni koji su odeslili na zapad, oni koji su odeslili u ZG, Split, Pulu kuce prave tamo. I sad su kao ovi u Vrakvurtu dezerteri, dok ovi koji su u odeslili u RH nisu. Daj molim vas.

Stovise u selu ces vidjeti prije Matu koji radi u 1800km daleko od rodne kuce, nego Tomislava koji je 110km od rodne kuce.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Puno kuca, malo ljudi

Za koga to gradite da mi je znati.

I ako ćeš iskreno, to se gradilo dok su ljudi se jos mislili vratiti. Sad se ni ne misle vratiti, kome da se vraćaju kad nitko u tom Livnu ni ne živi?

Tragedija, trebalo bi biti 500 dijece u generaciji koliko vas se popisalo, a ono ***. Jablanica i Livno zajedno imaju
103 prvasica muslimana i 133 prvasica Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Nismo mi krivi sto lokalna i zupanijska vlast ne znaju privuci dijasporaski kapital. Postoje ogromni zemljisni posjedi u vlasnistvu opcine i zupanije koji su ne iskoristeni. Zasto nasa vlast isto ne ustupi npr.Rimcu i brojnim drugim uspjesnim livnjacima u svijetu, uz uvjet gospodarskog ulaganja, dovodjenje stranih investicija??? Ocito toj vlasti nije u interesu nas opstanak. Predji brigo moja na drugoga, tako oni rade.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
horus je napisao/la:
koja retardacija od rasprave.


zašto? pa to je jedino o čemu možeš s livnjacima i duvnjacima. iseljavanje aka dezerterluk.
sad mi je bio član uže obitelji iz duvna u gostima, 2 sata samo o tome priča. ko je otišao i ko odlazi.

što se tiče "financijskih injekcija", nisu ovo 70te pa da su kod kuće žena i djeca a muž šalje pare.
rodni kraj nema koristi ni od ovih u vrankvurtu ni od ovih u splitu.
te trokatnice zjape prazne a nije ni njemačka više što je bila, kakvo pravljenje kuća. većina brabonjara krpa kraj s krajem i gore.

livno koje je trebalo bit drugi hrvatski grad iza mostara spalo na selendru u kojoj se dijete rodi svako treći dan u cijeloj općini. mene je stid reć da sam u splitu a mogu pljunit do svog sela, a brabonjari se hvale kako je dobro u minkenu i vrankvurtu. bojim se da će jako brzo doć dan kad će livno i duvno imat dvoznamenkasti broj rođenih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 15 ruj 2019, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
s one strane dinare je napisao/la:
livno koje je trebalo bit drugi hrvatski grad iza mostara spalo na selendru u kojoj se dijete rodi svako treći dan u cijeloj općini. mene je stid reć da sam u splitu a mogu pljunit do svog sela, a brabonjari se hvale kako je dobro u minkenu i vrankvurtu. bojim se da će jako brzo doć dan kad će livno i duvno imat dvoznamenkasti broj rođenih.


E ova prva rečenica, to mene boli. Pa to je trebao biti grad s 20.000 stanovnika do sada, općina 50.000. Umisto da ste se bacili na livanjski sir, poljoprivredu i stočarstvo ljudi bi ostali. Ostankom ljudi bilo bi uvjeta i za razvitak industrije jer moderna industrija počiva na ljudskom kapitalu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
pravnik95 je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
livno koje je trebalo bit drugi hrvatski grad iza mostara spalo na selendru u kojoj se dijete rodi svako treći dan u cijeloj općini. mene je stid reć da sam u splitu a mogu pljunit do svog sela, a brabonjari se hvale kako je dobro u minkenu i vrankvurtu. bojim se da će jako brzo doć dan kad će livno i duvno imat dvoznamenkasti broj rođenih.


E ova prva rečenica, to mene boli. Pa to je trebao biti grad s 20.000 stanovnika do sada, općina 50.000. Umisto da ste se bacili na livanjski sir, poljoprivredu i stočarstvo ljudi bi ostali. Ostankom ljudi bilo bi uvjeta i za razvitak industrije jer moderna industrija počiva na ljudskom kapitalu

Iako imaju idealne uvjete(voda,prostranstvo,plodna zemlja)za poljoprivedu moras imati trziste a oni su ga izgubili raspadom jugoslavije, izgubili su glavno trziste(Splitski bazen) . Kao kad bi Boltu otkinuo jednu nogu i nadao se nekakvoj trci...

Stočarstvo je grana koja bi gore trenutno bila isplativa ,pogotovo govedarstvo zbog masovnog izvoza u Tursku, tu je i kozarstvo te proizvodnja sira za izvoz koji ima odlicnu cijenu na obali. Sjecam se kad je Muša iz Širokog cjenila svoj po 170-200 kn dole al gazda Lijan se nije htio zamarat s time jer je vec ofuljao ogroman novac preko politike te je i tu firmu gurnuo u provaliju vjerojatnim pranjem novca...

Mogli bi dijasporasi pokrenuti gore i tvornicu peleta koji trenutno ima odlicnu cijenu zbog ogromnog izvoza u Italiju cije je trziste nezasitno...
Al taj gore kraj je svejedno mentalno zaostao,cim dozvoljavaju dijasporasima da im upravljaju zivotima blokirajuci termo elektranu da bi brabonjasi mogli uzivati u cistom zraku 2 tjedna godisnje te ih zbog te cinjenice netreba nimalo zalit, nek sele svi...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Ma glupi izgovori. Da su htjeli ostati, ostali bi.

... otišo sam, morao sam.... , grlim noću hladne jastuke... šuplje priče.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Naša Kvačica je napisao/la:
... otišo sam, morao sam.... , grlim noću hladne jastuke... šuplje priče.


:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Jaro doseljava iz Njemačke u Livno. Odavno nisam čuo slično. Dio posla radi on-line a dio će pokrenuti dolje. Živit će u kućerini od ćaće. Plan zvuči više nego dobro.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
... otišo sam, morao sam.... , grlim noću hladne jastuke... šuplje priče.


:D


Prazna mi je duša bez tebe, ali eura kao u priči, a kako sam materijalist jebem i dušu i srce i sve natakarim na k, samo da mi je eura.

To bi bili original stihovi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ko odvede djecu iz ovog raja u njemačku treba mu oduzet sve hrvatske papire, doživotni izgon i nek crkne tamo.
nikad neću zaboravit dernek kod tetka, dolazi mu brat iz njemačke sa djecom, mali tek pošao u školu, mala cca 5 godina, i šta je, djeca mu NE ŽELE pričat hrvatski, i taj degenerik još onako ponosno pred nama špreha sve na njemačkom s njima i uči ih kako se zove koja životinja i biljka na njemačkom (vjerojatno djeca nisu vidila ništa osim monitora i betona gore), uglavnom sve skupa za povratit i bolje da ne nastavljam šta mislim o takvima jer ću opet popit neki ban, gadljivo do bola i od takvih će kao bit neke koristi? da oće propast njemačka ne bi ni jednog pustio nazad. (pričam o degenericima koji su odveli i odvode našu mladost (to malo što je još ostalo) i napravili i prave od njih degenerične švabe)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Došli Duvnjaci na temu o Livnu da zezaju Livnjake :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
s one strane dinare je napisao/la:
ko odvede djecu iz ovog raja u njemačku treba mu oduzet sve hrvatske papire, doživotni izgon i nek crkne tamo.
nikad neću zaboravit dernek kod tetka, dolazi mu brat iz njemačke sa djecom, mali tek pošao u školu, mala cca 5 godina, i šta je, djeca mu NE ŽELE pričat hrvatski, i taj degenerik još onako ponosno pred nama špreha sve na njemačkom s njima i uči ih kako se zove koja životinja i biljka na njemačkom (vjerojatno djeca nisu vidila ništa osim monitora i betona gore), uglavnom sve skupa za povratit i bolje da ne nastavljam šta mislim o takvima jer ću opet popit neki ban, gadljivo do bola i od takvih će kao bit neke koristi? da oće propast njemačka ne bi ni jednog pustio nazad. (pričam o degenericima koji su odveli i odvode našu mladost (to malo što je još ostalo) i napravili i prave od njih degenerične švabe)

Nisu djeca krivo zato što im je ćaća degenerik, pa ih nije naučio Hrvatski.
Inače sam takvo što vidio kod strica prije 10 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Bobovac je napisao/la:
Došli Duvnjaci na temu o Livnu da zezaju Livnjake :)


pa evo di je ta livanjska bagra da se brani, kako nas 5 duvnjaka ovde stalno operira livnjaka nijednog?

livno centar županije i kao neki grad, a još malo "prestić" ćemo ih po rođenima. SRAMITE SE. djedovi vam se u grobovima okreću.

horus je napisao/la:
Nisu djeca krivo zato što im je ćaća degenerik, pa ih nije naučio Hrvatski.
Inače sam takvo što vidio kod strica prije 10 godina.


naravno da djeca nisu kriva. međutim to su sve izgubljeni slučajevi i 99% ovih što i nauče štagod hrvatskog su otpisani, strašno i odvratno šta se dešava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Drago nam je da dizes natalitet u duvnu

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Vrankvurt <3


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
DrMag je napisao/la:
Drago nam je da dizes natalitet u duvnu


kome nama, što glumiš livnjaka bolan? bilo bi bolje da si u HB ili bar RH ali eto tako je. to je trebalo sa više razine bit organizirano i ulagano u to, u preseljenje vas iz trokutistana u SBŽ/HNŽ.
ali HBŽ nema nikakve izlike za potop i bježaniju. ovi što kažu da je klima u HBŽ "najgora" u bejha i da je to kao neki razlog su odvojeni od zdravog razuma. ljeto RAJ a zima nije što je bila, snjegova nekih više nema kao ni ekstremnih minusa, zima je postala taman i čak zbog južine i tople i kišovite zime zna bit problem osušit meso, moraš dimit ki manit a prije samo ga ostavi na ledu i buri. uglavnom sunca ima padalina ima, zbog vjetra uvijek čist i svjež zrak, prirodne ljepote nećemo ni nabrajat. i onda dođu brabonjari i to sve zamjene sa šugavom njemačkom. rodni kraj i raj za šugavom njemačkom prčvarom. ma fuj i gotovo.

koliko bi i hrvatima u SBŽ značio jak HBŽ, da znaju da imaju neku zaleđinu a ne nacionalni park. brijem da bi rasli u bugojnu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Livno
PostPostano: 18 ruj 2019, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Nama koji nismo u duvnu.


Je li ti mlatis tudjim kurcem ili si napravio 3+ malih duvnjaka?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 764 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO