HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 29 tra 2012, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
dudu je napisao/la:
Pavo B. je napisao/la:
Možda ova dihotomija ne bi trebala biti Bosna/Hercegovina već Dinarski krš/ostalo.

Kad ideš recimo iz Bugojna u Kupres ili Sanskom Mosta za Ključ, razlika je toliko uočljiva. Zemlja odjednom ima drugu boju, klima se mijenja, stijene počinju stršati iz njiva...


...kao da i sama kora govori, dobro došli u Herceg-Bosnu, to je zemlja gdje žive Hrvati. :palacgore1

Dudu, i Bugojno je bilo Herceg-Bosna. Žive Hrvati i gdje nije samo kamen ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 29 tra 2012, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
neretvanin je napisao/la:
Livanjci imaju bosanski naglasak, jest blaži ali je bosanski. Lako ih razlikujem od škutora i od Mostaraca...


Meni Livanjski govor ne zvuči nimalo bosanski. Čak štoviše meni više nalikuje na ovu našu južnjačku varijantu.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 29 tra 2012, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
šalim se malo, očito je da volim teatralnost. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 30 tra 2012, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:05
Postovi: 263
Lokacija: Bosanski Šamac
tomislavgrad, livno, rama i kupres su za mene bosna. to je od rata neka moda postala biti hercegovac, pa su se i oni htjeli ubaciti :zubati . Moj stari je studirao prije rata sa ljudima iz tog kraja i kaže da su svi do jednoga govorili da su Bosanci. Čak su pjevali neku pjesmu: Livno, Duvno i Kupreška vrata, to je zemlja bosanskih Hrvata. Pola Ramaca koje ja poznajem kažu da su Bosanci, a pola da su Hercegovci. Što se tiče govora; pa i u Jajcu govore ikavicom i čovjek bi pomislio da su Hercegovci. Smješno. Što se gange tiče; pa izvorne posavske pjesme uz šargiju se pjevaju do Kaknja na jugu, do Kotor Varoši na zapadu i do Srebrenice na istoku, a svi znamo da Posavina završava kod Brčkog i Doboja. Što se prezimena tiče; Od Žepča do Posavine ima jako puno Bilića, Majića, Međugoraca, Mostaraca, Sliškovića, Paradžika, Čovića... Tako da prezimena neznače ništa. Ipak smo mi jedan narod i normalno je da imamo ista prezimena.
Za mene je Hercegovina do Konjica, Jablanice i Posušja.

_________________
Oduvijek naša je sa oca na sina, zauvijek ostat će naša Posavina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 30 tra 2012, 10:01 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Čudna mi čuda??!
Nekada je Imotski bio glavni grad (Duvno, Kupres, Posušje, Grude, Livno) vrlo razvijen, trgovinski naslonjen na HercegBosnu.
I nekada smo pripadali velikoj Imockoj krajini (Duvno, Posušje, Grude, Kupreška visoravan i veliki dio Rame). Neka me netko ispravi ako griješim.
Otuda taj otpor prema "novim" nazivima i zbunjenost potomstva. :kava =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 30 tra 2012, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
šta bi ti baba rekla da se udaš u Duvno, jel ode ti u Bosnu? :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 30 tra 2012, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Što kaže tvoja baka??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 30 tra 2012, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
pa za nju je Bosna Bugojno, Gornji Vakuf, kod nas ima dosta bugojanskih prognanika, a ima i susjedu iz Gornjeg Vakufa tako da nije problem za shvatiti gdje joj dođu granice. međutim, njoj je Posušje opet nešto drugo u odnosu na Tomislavgrad, iako između njenog sela (Čitluk) i dedinog nema više od 10 km cestom, možda i manje. doduše ona je sva posuškocentrična, a meni nema ništa draže nego je zafrkavat kako Posušje nije ničemu. .zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Stjepan Tvrtko je napisao/la:
tomislavgrad, livno, rama i kupres su za mene bosna. to je od rata neka moda postala biti hercegovac, pa su se i oni htjeli ubaciti :zubati . Moj stari je studirao prije rata sa ljudima iz tog kraja i kaže da su svi do jednoga govorili da su Bosanci. Čak su pjevali neku pjesmu: Livno, Duvno i Kupreška vrata, to je zemlja bosanskih Hrvata. Pola Ramaca koje ja poznajem kažu da su Bosanci, a pola da su Hercegovci. Što se tiče govora; pa i u Jajcu govore ikavicom i čovjek bi pomislio da su Hercegovci. Smješno. Što se gange tiče; pa izvorne posavske pjesme uz šargiju se pjevaju do Kaknja na jugu, do Kotor Varoši na zapadu i do Srebrenice na istoku, a svi znamo da Posavina završava kod Brčkog i Doboja. Što se prezimena tiče; Od Žepča do Posavine ima jako puno Bilića, Majića, Međugoraca, Mostaraca, Sliškovića, Paradžika, Čovića... Tako da prezimena neznače ništa. Ipak smo mi jedan narod i normalno je da imamo ista prezimena.
Za mene je Hercegovina do Konjica, Jablanice i Posušja.


Bravo Stjepane potpisujem :palacgore1

Prije rata kolko znam niko ziv od Livnjaka nije se izjasnjavao Hercegovcem sad odjednom neka moda mjenjaju ljudi identitet kako vjetar puse..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 tra 2011, 19:31
Postovi: 695
oni koje znan sa faksa iz rame,kažu da su hercegovci
a duvnjaci neki kažu da su hercegovci,a dobar dio kažu da su ono "I" u "BiH",a nijedan da je bosanac
dok livnjaci kažu da su bosanci,i to nikakve rasprave nego samo bosanci
mislin to je ono kojih ja znan,a ima ih podosta na mon faksu

_________________
CENZURA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
također još nisam čuo od Duvnjaka da za sebe kažu da su Bosanci, većina ih kažu da su Hercegovci ili samo Duvnjaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ibar je napisao/la:
Stjepan Tvrtko je napisao/la:
tomislavgrad, livno, rama i kupres su za mene bosna. to je od rata neka moda postala biti hercegovac, pa su se i oni htjeli ubaciti :zubati . Moj stari je studirao prije rata sa ljudima iz tog kraja i kaže da su svi do jednoga govorili da su Bosanci. Čak su pjevali neku pjesmu: Livno, Duvno i Kupreška vrata, to je zemlja bosanskih Hrvata. Pola Ramaca koje ja poznajem kažu da su Bosanci, a pola da su Hercegovci. Što se tiče govora; pa i u Jajcu govore ikavicom i čovjek bi pomislio da su Hercegovci. Smješno. Što se gange tiče; pa izvorne posavske pjesme uz šargiju se pjevaju do Kaknja na jugu, do Kotor Varoši na zapadu i do Srebrenice na istoku, a svi znamo da Posavina završava kod Brčkog i Doboja. Što se prezimena tiče; Od Žepča do Posavine ima jako puno Bilića, Majića, Međugoraca, Mostaraca, Sliškovića, Paradžika, Čovića... Tako da prezimena neznače ništa. Ipak smo mi jedan narod i normalno je da imamo ista prezimena.
Za mene je Hercegovina do Konjica, Jablanice i Posušja.


Bravo Stjepane potpisujem :palacgore1

Prije rata kolko znam niko ziv od Livnjaka nije se izjasnjavao Hercegovcem sad odjednom neka moda mjenjaju ljudi identitet kako vjetar puse..


Moja logika je sljedeća : Ako pjevaju gangu i bećarac ,onda su Hercegovci . A ako šargijaju onda su Bosanci . To je jedino što ja prihvaćam. :zubati

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ne znam ljudi što bih vam opet rekao. Glede mojih iskustava sa desecima Livnjaka i Duvnjaka mogu reći da kada sam u društvu sa Livnjacima ja, kao Bosanac, sam se osjećao kao da govorim sa svojim Bosancima - možda malo drugačijim ali ipak Bosancima. Za Duvnjake sam pak osjećao da su Hercegovci, iako dosta bliski Bosancima ali ipak Hercegovci. Ramljaci su pak bili tu negdje pola-pola (inače taj predio sjeverne Hercegovine Rama-Jablanica-Konjic je područje koje zovem - zemlja dobrih ljudi, jer su svi oni koje sam poznavao otamo bili super ljudi... mada kažu da su ljudi bolji št se više odmičeš od Neretve, pa su od Čapljinaca bolji Ljubušaci, od njih Gruđani, a još bolji Posušaci! ;) ).

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
Hm,da su gruđani bolji od ljubušaka.Što jeste,u Bekiji se ljubuški kraj gleda sa podsmjehom,nazivaju ga 'naijom' i uglavnom sa visoka gledaju na ljubušake.
Što se tiče duvnjaka,livnjaka,kuprešaka,najveći kontakt sa njima sam imao na odsluženju vojnog roka.Famozno skraćenje sa 9 na 6 mjeseci :pepam
Yebga,jedan kaže ovako,drugi onako,ne znam.
Ali jedno znam,ljudi su meštri za 'opit i poist'.
Sa nestrpljenjem sam čekao povratak kuprešaka prvenstveno sa slobodnog vikenda.
Bila su to žestoka opijanja :thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ja koji sam iz duvanjskog kraja, koga god sam upoznao od duvnjaka niko mi nije rekao da je hercegovac ili da je bosanac... taj kraj dođe nešto kao zagora dalmatinskoj zagori... ne znamo ni mi sami... a županija se zove hercegbosanska... :001_unsure


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 01 svi 2012, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 08:58
Postovi: 36
Moj dojam je, da zitelji -recimo -Tropolja ne osjecaju u biti nekakvu potpuno pripadnost Bosni ili Hercegovini, Dalmaciji ili nekakvom drugom kolektivu. Svi pripadnici ovih spomenutih vecina su tropoljskom urodeniku manje-vise uvik bili "oni drugi".

Premda su za vrime Titovine livanjski ili duvanjski rekruti ili studenti "njima" u velikim i manjim gradovima "tamo" za se rekli da su Bosanci ili Hercegovci (osobno poznajem masu Tropoljaca u Njemackoj, koja godinama tvrdi da su iz Dalmacije). Mozda nisu tili razviti dugu pricu odakle su tocno, sto i kako su itd. Jednostavno zelis skratiti pricu a uostalom su se Tropoljci tada nasli u socfederativnoj republici BiH jednog nasilnog rezima - sto je onda blize nego reci za se da si Bosanac ili Hercegovac i da time izbjegnes moguce poteskoce (jer u takvom rezimu nikad ne znas s kime tocno razgovaras).

Medju sobom su Tropoljci - barem donedavna - drugaciji. Kao sto rekoh, u prosjecnom pokucanstvu je se uvik govorilo o "Hercegovcima", "Dalmatincima" i "Bosancima" kao necim posebnim, drugacijim ljudima (nisam naprimjer nikad dozivio da Njemac ili Talijan govori na taj distancirani nacin o pripadnicima svoje nacije ako ih ne dozivljava kao neku vec posebnu i od sebe razlicitu skupinu).

To, dakako, ne znaci da bi Tropoljci imali definirani identitet. Znaju samo da su nesto pomalo drugo i razlicito od ovih ostalih. To mozda nije puno ali je ipak tako.

Stoga kad odajem svoje porijeklo onda samo spominjem Livno i dodajem da je to posebna vrst gorskih Hrvata slicno yxz (tu navedem prigodan primjer iz naroda i kulture svog sugovornika).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 02 svi 2012, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
dudu je napisao/la:
pa za nju je Bosna Bugojno, Gornji Vakuf, kod nas ima dosta bugojanskih prognanika, a ima i susjedu iz Gornjeg Vakufa tako da nije problem za shvatiti gdje joj dođu granice. međutim, njoj je Posušje opet nešto drugo u odnosu na Tomislavgrad, iako između njenog sela (Čitluk) i dedinog nema više od 10 km cestom, možda i manje. doduše ona je sva posuškocentrična, a meni nema ništa draže nego je zafrkavat kako Posušje nije ničemu. .zubati

Posuškocentrična :palacgore1 :sega :sega
Dobar naziv, pronalazim se u njemu , cool


Edit : neću trolat temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 03 svi 2012, 06:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:05
Postovi: 263
Lokacija: Bosanski Šamac
mario_cro je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Bravo Stjepane potpisujem :palacgore1

Prije rata kolko znam niko ziv od Livnjaka nije se izjasnjavao Hercegovcem sad odjednom neka moda mjenjaju ljudi identitet kako vjetar puse..


Moja logika je sljedeća : Ako pjevaju gangu i bećarac ,onda su Hercegovci . A ako šargijaju onda su Bosanci . To je jedino što ja prihvaćam. :zubati


bećarac se pjeva u bugojnu, travniku, kiseljaku, kreševu, vitezu, fojnici itd, znaci da su i oni u hercegovini? šargiju nesviraju u bihaću, banja luci, prijedoru, sarajevskom kraju itd, znači oni nisu bosna?

_________________
Oduvijek naša je sa oca na sina, zauvijek ostat će naša Posavina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 03 svi 2012, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Stjepane razoruzo si ih nema sta :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 06 svi 2012, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:54
Postovi: 30
zivim u livnu nekih 20-ak god, i nikad nisam cuo da se itko izjasnjava kao hercegovac tako da ta teorija ne lezi, oni sebe jednostavno nazivaju livnjacima, ili ako moraju reci nekako im je lakse da su ono "i" između BiH, dok je s duvnjacima druga prica, oni pak zele da su hercegovci iako hercegovine nema do ne dođes do Posusja

bosanac iz Bugojna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 07 svi 2012, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nebitno, sve su to Hrvati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 07 svi 2012, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Nebitno, sve su to Hrvati.


Hrvati su i u Posušju i u Imotskom al opet postoje neke razlike među njima. Regionalni identiteti nisu loši dok god svi oni dišu hrvatski. Tu se slažem s tobom. Samo mi je opet glupo što se ekipa sa poteza Duvno-Kupres + cijela Rama ni pod razno ne želi čut da su Bosanci dok nemaš nikog u Posušju ko će reć da je Bosanac. Znači rubni Hercegovci se osjećaju ko Hercegovci i to je normalno al rubni Bosanci pošto poto žele bit nešto drugo jel je ˝bolja prođa˝ ako kažeš da si Hercegovac. Svi hoće bit Hercegovci ko da je bit Bosanac manje vrijedno. Što je glupost sama po sebi.

Mislim da je povezano i stim što se Muslimani nazivaju Bosancima. Kad kažeš da si Hercegovac automatski se zna da nisi Musliman i tu je već jedno distanciranje napravljeno. Al opet glupost jer Bosanci (Bosanski Hrvati) su najveći Hrvati. Od Posavine do Srednje Bosne.. Poz svima :))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 07 svi 2012, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Neznam za ostale ali mi duvnjaci volimo rec da smo prepametni za bosance, prepošteni za hercegovce i preradišni za dalmatince..... :zubati , iako samo duvno se moze podijeliti po narjecju a prema tome i moze se raci koji dio duvanjske opcine vise naginje hercegovini a koji bosni...ma jako je komplicirano, eto moja mater kaze da je hercegovka a rođena sestra joj kaze dje ona bosanka...pa ti sad budi pametan :neznam

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 07 svi 2012, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
TG-B.B.B je napisao/la:
Neznam za ostale ali mi duvnjaci volimo rec da smo prepametni za bosance, prepošteni za hercegovce i preradišni za dalmatince..... :zubati , iako samo duvno se moze podijeliti po narjecju a prema tome i moze se raci koji dio duvanjske opcine vise naginje hercegovini a koji bosni...ma jako je komplicirano, eto moja mater kaze da je hercegovka a rođena sestra joj kaze dje ona bosanka...pa ti sad budi pametan :neznam


Slazem se stvar je svakim danom samo sve zapetljanija :zubati

Imamo razne kriterije utvrđivanja al po meni je samo jedan relevantan. Svi koji kažu da su ˝na I˝ , da su niti Bosanci niti Hercegovci ili da su samo Livnjaci, samo Duvnjaci ili samo Ramci.. SU BOSANCI :zubati

Al opet vama je zapravo puno bolje i lakše ti kad te netko pita odakle si mozes rec iz TG. I to je dovoljno dok netko tko je iz Stolca iz Gruda neće uvijek bit shvaćen di je to pa će reć iz Hercegovine.

A vi u svakom slučaju bili Hercegovci il Bosanci imate jedan snažan subidentitet koji vas veže možda čak i jače i više nego ˝Bosanstvo˝ il ˝Hercegovstvo˝ a opet se prožima stim što je zapravo cool :zivili

Recimo moja cura nikad ne kaže da je iz Bosne il iz Hercegovine već da je iz Rame. I zato to i je tako posebno ehhe

Tako da umjesto da vas opterecuje gledajte na tu ˝granicnost˝ kao na prednost i ono nešto da imate najbolje od oba svijeta hehe

Zivio :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalni identitet Hrvata u Livnu, Duvnu, Glamoču i Kupresu
PostPostano: 09 svi 2012, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Kad se pripoji RH, sve će to biti Zagora...tako da je bolje da se počnete prilagođavati... :hrvatinic

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO