HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 27 pro 2013, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:31
Postovi: 1725
Nermina posla na kupanje a oko nje samo livade i pasnjaci, nidze grudi, isto bolesna, a Sabina mora istaci guzicu kad joj je ljepsa od glave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 12 ožu 2014, 11:29 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Orašanka s austrijskom adresom

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 13 ožu 2014, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
vidi joj se po glavi

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 09 kol 2014, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Junuze, je li ovo Zean'ca? :zubati

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 09 kol 2014, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
lider30 je napisao/la:
Junuze, je li ovo Zean'ca?

slika


Evo ja ću umjesto Junuza: da to je Zenica a izgleda da se "manekenka" slikala na onoj deponiji smeća iznad magistralnog puta iz koje se godinama (ako ne i desetljećima) dimilo.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 09 kol 2014, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Gornja Zenica tocnije. Gleda mi ravno u kucu. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 09 kol 2014, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Junuz Djipalo je napisao/la:
Gornja Zenica tocnije. Gleda mi ravno u kucu. :D


Hajde malo kad si već domaći: bio sam dosta puta u Zenici ali ne znam kako se zovu dijelovi grada. U stvari znam gdje je Radakovo, Crkvice, sportski centar Kamberovića Polje i neke markantne objekte.
U daljini prepoznajem Lamelu, negdje lijevo uz Bosnu je KP, negdje desno od Lamele je pijaca. Kako se zove ovo naselje preko magistrale gdje kažeš da ti je kuća? Ne mogu se ni orjentirati jesu li Crkvice iza ove dame ili lijevo od nje. Ne mogu ni stadion razaznati ili možda nije na slici? U stvari mogao bih pogledati i plan grada ali ovako je zgodnije s fotke.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
KPD mora biti skroz desno i ne vidi se. Kineski zid je desno a on je desnije. Pa onda lijevo od k. zida se vidi staklena zhrada Karingtonka h kojoj je vlada ZDK pa lijevo od nje hotel Metalurg, lijevo odmah je lamela a jos malo u lijevo je cokoladni hotel Inter. Izmedju te dvije zadnje je stadion. Lijevo dalje se naziru zgrade u Blatusi.

Ona gleda prema Prvomajskom brdu iza kojeg su se sakrili Crkvice i Radakovo i jos pokoje naselje.

Fotka je malo cudnih kuteva pa nije lako skuzit gdje je sto. Uostalom, tange su zanimljivije. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vladimir RUS je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Oči su najbolji dio. Prekrasne. :palacgore2

Ima lijep tepih, a i ona je lijepa. :D


Nije to tepih to je fotografsko platno.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Salut ljepoticama, ali ne i ovoj zadnjoj liderovoj sa masnim dupetom (napucano sirnicom ili burekom što bi rekao Junuz) koje ni yoga pants ne može popraviti.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
To uopšte nije masno dupe, to je ekstra dupe... a i po butkicama se vidi da nije debela.

U sunce ti jebem...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Rijec je zenickom fenomenu koji ja pripisujem piti zeljanici. :D

Zenskice su, cak i one vrlo mlade, u faci i do pasa cak mrsave, butovi jaki, folkloraski ali guzica masala...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Junuz Djipalo je napisao/la:
KPD mora biti skroz desno i ne vidi se. Kineski zid je desno a on je desnije. Pa onda lijevo od k. zida se vidi staklena zhrada Karingtonka h kojoj je vlada ZDK pa lijevo od nje hotel Metalurg, lijevo odmah je lamela a jos malo u lijevo je cokoladni hotel Inter. Izmedju te dvije zadnje je stadion. Lijevo dalje se naziru zgrade u Blatusi.

Ona gleda prema Prvomajskom brdu iza kojeg su se sakrili Crkvice i Radakovo i jos pokoje naselje.

Fotka je malo cudnih kuteva pa nije lako skuzit gdje je sto. Uostalom, tange su zanimljivije. :D


Sad sam pravo skužio odakle je fotografirano. U prvi mah sam pomislio da je slikano s one uzvisine između Crkvica i Željezare.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 10 kol 2014, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Evo jedna iz Kiseljaka. Bila je miss BiH, možda je već postavljena prije:

slika

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 20 kol 2014, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159






Brenka iz mladjih dana... :smajl034

Zdrava seljacka lepota, preterano dobre noge, zivahna i razigrana sa stihovima koji aludiraju na opasno dobar sex...

Kakve ove fejsbukushe... Brena je za njih bog i batina :neznam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 20 kol 2014, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Sto bih volio vidjet anketu medju muskima koliko im se pirsing na pupku svidja. Ja mislim da bi 80 % bilo protiv njega. Mislim da zene misle kako je drukcije. Meni je odvratno kao i busenje jezika, nosa, obrva...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 20 kol 2014, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sto bih volio vidjet anketu medju muskima koliko im se pirsing na pupku svidja. Ja mislim da bi 80 % bilo protiv njega. Mislim da zene misle kako je drukcije. Meni je odvratno kao i busenje jezika, nosa, obrva...


Ma kakav pirsing...

Zdravo meso, bez ziga...pirsing, tetovaza, probusen nos... to je za kulove... odmah znam da joj nesto fali, ako ne na telu, onda u glavi...

Kad vidi tatoo iznad cave... kladim se da je tu pre mene ulazilo i staro i mlado...

Old school, nista fejk, samo prirodno. :kava

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 20 kol 2014, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Nemoj da generalizujete. Imam drugarica i sa pirsingom i sa tetovažama i suštinski osim što su dobre i svima bi da izađu u susret nemaju nekih većih nedostataka (dobro jedna i dalje misli kako je Kineza više nego Indijaca, dok druga ne zna šta je po nacionalnosti Andrić ali).

Samo je važno kome dopuštaš da ti radi te "sitnice", kao i imati mjeru. Lično sam protiv pirsinga u nosu i obrvi. Naime, upoznao sam 3 djevojke iz različitih krajeva sa pirsingom u obrvi i zajednička osobina svakoj je da umije dići ruku na partnera. A voli seks ko seljak kravu. Jedna je doduše u međuvremenu skinula sa obrve jer kako kaže nije to više to.
Što se tiče pirsinga na pupku da prostite i tu treba imati mjeru, oni viseći nisu uopšte cool, ali zato jednostavni sitni su baš ok. Svaka djevojka koju sam upoznao a ima ovaj detalj uglavnom je simpa i ortak pravi. Jednostavno nisu svačije pobude za stavljanje tog detalja u pupak iste, pa i sa te strane može se reći da je to estetski pokrivač za nesigurnost u vidu ružnog izlgeda koji je posljedica nemaštovite babice.

Jbg ne opravdavam ja pirsing na jeziku, to mi se nikad nije sviđalo, to uglavnom rade one ribe što se iza svake zgrade. Što se tiče pirsinga na onoj stvari, e jbg to je već ekstremizam, mada donekle utemeljenje može tražiti u želji da pripadnica ženskog pola stavi do znanja da neće svakoj budali dopustiti da joj stavlja prst na ruku.

Što se tetovaža tiče, iskreno ne vidim šta će ženi tetovaža na nozi!!! Ili još gore na grudima?! Toliko debilno. ALi zato na leđima, ruci ili iznad dupeta opravdavam. Na exurziji prije par godina jedna kolegica mi je pokazala upravo na poziciji iznad dupeta (donja leđa) i niko od nas nije ni znao do tada da ima tu tetovažu, vrhunski odrađena.

E sad da li su opasnije žene sa pirsingom u obrvi ili one što nemaju vlastitih obrva, to je zaista tematika kojom bi se trebalo pozabaviti, ali su činjenice da su brkovi postali fetiš i da će biti sve prisutniji.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 22 ruj 2014, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Citat:
Arijana Saračević-Helać na svom Facebook profilu sinoć je, dva sata prije nego će biti proglašena Miss BiH, napisala da se pobjednica ovog takmičenja već zna.

-Nemam pojma, a i nevažno je koji je nivo u izboru za najljepšu djevojku, ali znam da će pobijediti djevojka sa Pala, kćerka izvjesnog Joje, prezime počinje sa B (zaboravila, mislim Borovčanin).

Vlasnici licence za koje sam davno (2003.), u emisiji" 60 minuta" dokazala da se ponašaju kao svodnici (po medijima, pričali da će me tužiti ali nisu imali zašto), na svoj poznati način tako su obradili i članove žirija, poslovne partnere, porodice djevojaka, a i vas koji glasate.

Žao mi je djevojaka koje na pragu svoje ženstvenosti, stečenog samopouzdanja (trebale bi ga imati čim se prijavljuju), prvih ljubavi, prvo se suočavaju sa sitnošićarskim i prljavim interesima okorjelih prevaranata. Žao mi je i njihovih roditelja, a i mene što živim u ovakvoj državi, pokvarenoj kao mućak, napisala je Saračević-Helać.

I zaista, za Miss BiH izabrana je Isidora Borovčanin (18) sa Pala.

Kako je saopćeno iz Direkcije za izbor Miss BiH, za pobjednicu je glasao osmočlani žiri, kao i publika, a Zlatko Zubak, vlasnik licence za Miss BiH za Miss svijeta lente je dodijelio drugoj pratilji Miss BiH, Belmi Ibrahimović (20) iz Srebrenika, prvoj pratilji, Antoniji Vučić (18) iz Kiseljaka.

Finalno takmičenje su prenosile FTV i RTRS.


slika

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 23 ruj 2014, 08:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Ta takmičenja sunamještena i u svijetu, nimalo me ne čudi da je kod nas situacija i gora.
Nije ni prva ni zadnja koja je ovako pobjedu odnijela.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 23 ruj 2014, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ta takmičenja sunamještena i u svijetu, nimalo me ne čudi da je kod nas situacija i gora.
Nije ni prva ni zadnja koja je ovako pobjedu odnijela.


Šta je ovo bilo? :no

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /140923107

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 24 ruj 2014, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Ne znam zaista. U austrijskim novinama takodje kalkuliraju informacijama.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 25 ruj 2014, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
SKANDAL NA IZBORU ZA MISS BiH : KOLIKA JE CIJENA TITULE NAJLJEPŠE

PARADA LJEPOTE ILI PARAVAN ZA PROSTITUCIJU

slika

Ne stišava se bura oko posljednjeg izbora Miss Bosne i Hercegovine na kojem je lentu najljepše djevojke ponijela 20-godišnja ISIDORA BOROVČANIN sa Pala; nakon što je jedna od djevojaka koje su se takmičile prije tri godine, MERIMA HADŽIĆ, javno iznijela teške optužbe na račun Direkcije izbora o ucjenama, prijetnjama i nemoralnim ponudama, njene navode potvrđuje i bivši saradnik porodice ZUBAK-JOVANOVIĆ koji u razgovoru za naš magazin tvrdi: izbor Miss BiH samo je pokriće za iskorištavanje mladih, naivnih djevojaka

Nedjelja je, 21. septembar, nekoliko sati uoči početka izbora Miss Bosne i Hercegovine za Miss svijeta. Ponosni otac svom dobrom prijatelju preko telefona javlja: „Sve je sređeno, večeras će moja kćerka pobijediti na izboru za Miss.“ Nedugo nakon toga - tačnije, dva sata prije početka izbora Miss BiH u ilidžanskom hotelu Terme, novinarka Federalne televizije Arijana Saračević-Helać na svom Facebook profilu objavljuje post: „Nemam pojma, a i nevažno je koji je nivo u izboru za najljepšu djevojku, ali znam da će pobijediti djevojka sa Pala, kćerka izvjesnog Joje, prezime počinje sa B (zaboravila, mislim Borovčanin). Vlasnici licence za koje sam davno (2003.) u emisiji 60 minuta dokazala da se ponašaju kao svodnici (po medijima pričali da će me tužiti ali nisu imali zašto), na svoj poznati način tako su obradili i članove žirija, poslovne partnere, porodice djevojaka, a i vas koji glasate. Žao mi je djevojaka koje na pragu svoje ženstvenosti, stečenog samopouzdanja (trebale bi ga imati čim se prijavljuju), prvih ljubavi, prvo se suočavaju sa sitnošićarskim i prljavim interesima okorjelih prevaranata. Žao mi je i njihovih roditelja, a i mene što živim u ovakvoj državi, pokvarenoj kao mućak.“

NOVCEM DO TITULE

Arijanina „predviđanja“ su se obistinila, a uistinu je teško povjerovati da je sve bila samo slučajnost: 20-godišnja Isidora Borovčanin sa Pala nova je Miss Bosne i Hercegovine.

Facebook objava novinarke Saračević-Helać pokrenula je cijelu lavinu navoda i rasprava o namještaljkama u izboru za Miss, kojim već godinama suvereno vlada porodica Zubak - brat i sestra Zdravko i Stela, te Stelin suprug Robert Jovanović. Našu redakciju kontaktirali su izvori bliski aktuelnoj misici Isidori Borovčanin i njenoj porodici, koji iznose nove detalje vezane za njenu „pobjedu“. Kako tvrdi naš izvor sa Pala, novoizabrana misica je već nekoliko mjeseci u vezi sa Davorom Spaićem, sinom Ratomira Rate Spaića, kontroverznog biznismena i predratnog „žestokog momka“ sa sarajevskog asfalta, koji je ubijen 2006. godine u Istočnom Sarajevu. Navodno je upravo Spaićev sin platio članovima Direkcije izbora za Miss određenu sumu novca kako bi njegova ljubavnica postala misica.

„Spaićev sin je zbog Isidore prije dva mjeseca ostavio suprugu i dvoje djece. Isidora je bila i trudna s njim, ali je prije samog izbora za Miss BiH abortirala. Svojim drugaricama je rekla da će mu roditi dijete čim osvoji titulu“, priča naš izvor i dodaje: „Ta djevojka je klasična 'sponzoruša'. Davor je 15 godina stariji od nje i ona je s njim isključivo zbog novca, a i prije njega se zabavljala sa lokalnim moćnicima. Nema nikakve sumnje da je izbor bio namješten i definitivno joj treba oduzeti titulu.“

Ovogodišnji izbor Miss Bosne i Hercegovine nije prvi, a vjerovatno ni posljednji, koji je u javnosti i medijima izazvao brojne kontroverze. Ako izuzmemo činjenicu da sama manifestacija, sa otužnim kostimima i tragikomičnim koreografijama koje djevojke nekoliko sedmica prije izbora tradicionalno uvježbavaju u Neumu, izgleda poput nekakvog seoskog vašara koji je žalosno i gledati, ono što se događa „iza kulisa“ svakog izbora mnogo je ozbiljnija priča u kojoj su, nažalost, najveće žrtve tek punoljetne djevojke koje se prijavljuju sa velikim očekivanjima i nadama da će uz titulu najljepše djevojke u BiH ostvariti internacionalnu manekensku karijeru. Ostao je upamćen skandal iz 2001. godine, nakon što je titulu Miss Bosne i Hercegovine osvojila tada 19-godišnja Ana Mirjana Račanović iz Bijeljine. Po mnogima najljepša misica koju je Bosna i Hercegovina do sada imala, Ana Mirjana je tužila Direkciju izbora za Miss jer nisu ispunili svoje ugovorne obaveze prema njoj - između ostalog, nije dobila automobil Fiat Punto koji joj je uz titulu garantovan ugovorom. Ozbiljne optužbe na račun Direkcije izbora za Miss BiH ovih dana je u medijima iznijela i Merima Hadžić, koja se na ovom izboru ljepote takmičila 2011. godine.

„Uvjeti u kojima smo se pripremali bili su katastrofalni. To je bilo u nekoj nedođiji, daleko od centra grada i bilo kakve civilizacije. Također, način na koji smo mi (djevojke, op.a.) bile tretirane bio je ponižavajući, kao da smo stoka“, ispričala je Hadžićeva za Dnevni avaz. Dodala je i da ju je oficijelni fotograf Izbora Ensad Adilović Kinez nagovarao „na kojekakve vrste slika“, te da joj je predlagao vezu i „nasrtao na nju da je poljubi“. Merima Hadžić također tvrdi da se djevojkama koje učestvuju u izboru „naređuje da zavedu i dovedu sponzore da bi u inozemstvu radile kao manekenke.“ Njene navode potvrdio nam je i jedan od bivših saradnika porodice Zubak, koji je želio ostati anoniman. Kaže da je izbor za Miss BiH samo paravan za iskorištavanje mladih, naivnih djevojaka.

„Na nivou BiH u prvom krugu imaš oko 2.000 djevojaka koje se prijave za takmičenje. U prvoj eliminaciji otpadne odmah 1.000, kasnije još 500, a onda se bira 'materijal' za samo takmičenje, dok se u drugoj 'selekciji' biraju djevojke za koje se pokazalo da imaju velike ambicije, da su prilično naivne, mnoge i moralno vrlo niskog praga i u zamjenu za uspjeh u svijetu manekenstva spremne su i na određene ustupke“, priča naš sagovornik. „Tim djevojkama se objasni da nisu 'materijal' za Miss - iz razloga što neka ima veće grudi, druga zadnjicu, nekvalitetnu kosu, zube i slično - ali su više nego dobre za poslove manekenki, modela, hostesa... Sitne nedostatke (zube, kosu, zadnjice, grudi) mogu im oni pomoći da srede i da onda rašire krila i vinu se u svijet evropskog i svjetskog jet-seta.“

OBAVEZNI „SPONZORI“

Kako navodi naš izvor, za dio priče o sjaju i slavi Hollywooda, Pariza, Londona, Rima koji treba „servirati“ djevojkama zadužena je Stela Zubak. Jedini uslov je da sve djevojke moraju naći svog sponzora.

„Naravno, da im pokažu koliko oni (Zubaci) vjeruju u njih, oni će se pobrinuti oko njihovih sponzora. Djevojke su vec ushićene i sanjare o druženju sa Bradom Pittom. A s obzirom da je u pitanju 'visoko profesionalni' posao, cure moraju imati i svoj book sa fotografijama u večernjim toaletama, krupni plan, u bikiniju i, naravno - gole, jer tako zahtijevaju svi veliki dizajneri kada biraju djevojke koje će nositi njihove modele. Tu se usprotivi nekoliko djevojaka, većinom iz urbanih sredina i ne pristanu na to, ali one se odmah eliminišu i odvoje od ostalih da ne bi i druge nagovorile na 'pobunu'. Ali dovoljan broj naivnih, slabo obrazovanih i iz ruralnih sredina ipak urade šta se traži od njih i to je njihov kraj - one više nikada ne mogu reći NE (zna se kome), jer uvijek im nad glavom stoji prijetnja o objavljivanju slika na internetu ili slanja tih fotografija na kojima su nage njihovim porodicama. Ali one to još ne znaju“, priča naš izvor.

Od snimanja obnaženih fotografija do podvođenja djevojaka takozvanim „sponzorima“ i ljudima koji će pomoći da se njihova manekenska karijera zahukta, kratak je put. Mnoge djevojke ucjenama i prijetnjama prisiljene su na prostituciju, tvrdi bivši saradnik Zubakovih: „'Klijenti' su obično lokalni moćnici, gradonačelnici, načelnici opština, sumnjivi biznismeni ... koji vole 'mlado meso'. Tek ako neka djevojka nije spremna za saradnju, na stol se vade slike i počinju prijetnje po principu pola sata prijetnji, pa pola sata tješenja i ubjeđivanja da je to za njeno dobro, pa Pariz, pa Milano, a i obećanje 'slike ćemo uništiti' pride. U hotelskim sobama i unajmljenim stanovima bi se također pobrinuli da sve bude snimljeno.“
Na ovaj način, kako kaže naš izvor, porodica Zubak-Jovanović ne samo da ucjenjuje djevojke nego drži u šaci i brojne utjecajne privrednike, biznismene, političare. „Upravo to je razlog zašto imaju podršku sa svih strana i zašto uopšte mogu da nekažnjeno i sasvim legitimno rade ovo što rade već 15 godina“, zaključuje naš sagovornik.

AMER KADIĆ, VLASNIK AGENCIJE „AK MODEL MANAGEMENT“

„Zubak ucjenjuje modele potpisivanjem ugovora bez mogućnosti raskida“


Vlasnik modne agencije AK Model Management Amer Kadić sa Stelom Zubak sarađivao je prije četiri godine na izboru za Miss i Mistera BiH. U razgovoru za naš magazin Kadić kaže da je ostao zatečen onim što je tada vidio. „Učesnici takmičenja moraju imati sponzore koji će pokriti trošak Direkcije prema kandidatima, a do finalnog izbora dolaze samo oni koji imaju 'najjače' sponzore. Bio sam svjedok kada je Stela Zubak bukvalno 15 minuta prije početka izbora došla sa ugovorima i rekla svim kandidatima i kandidatkinjama da ako se žele takmičiti, moraju potpisati ugovor s njenom agencijom ABC Models. Ugovor se potpisuje na pet godina bez mogućnosti raskida, a u slučaju da ga neko poželi raskinuti, mora platiti Zubakovoj 30.000 KM“, kaže Kadić i dodaje da je ABC Models potpisivao i pravno nevalidne ugovore sa maloljetnim osobama.

REAGOVANJE DIREKCIJE IZBORA ZA MISS BiH

Arijana Saračević-Helać je „slučajno prognozirala“ pobjednicu


Nakon što je gostujući na Face TV 23. septembra izvrijeđao Arijanu Saračević-Helać nazivajući je „propalom novinarkom“, Robert Jovanović, jedan od čelnih ljudi Direkcije izbora za Miss, na krilima patriotskog duha mudro je zaključio: ko je protiv Izbora, taj je protiv Bosne i Hercegovine! Post o unaprijed određenoj pobjednici koji je objavila Saračević-Helać iz Direkcije nazivaju „slučajnom prognozom i nagađanjem“ i poručuju: „Žalosno je da se u našoj zemlji sve prati kroz prizmu nacionalnog ključa i 'namještaljki'. Mi smo prezadovoljni da smo uspjeli organizirati izbor Miss BiH za Miss svijeta u ovako teškim vremenima. Predani smo svom poslu koji radimo najbolje što možemo, sve u cilju postizanja uspjeha i promocije pozitivnih vrijednosti našeg društva. (...) Bila je ovo noć mladosti, muzike, humanosti i ljepote, a prave zvijezde večeri su svih 26 finalistica, kojima se ovim putem zahvaljujemo na učešću i želimo puno sreće i uspjeha u daljem životu. Zbog svega navedenog, ne želimo pridavati veliki značaj 'novinarki' koja pokušava prouzrokovati mržnju prema ljudima iz Direkcije Miss BiH i projektu koji nosi naziv naše države BiH. Ovo je jedinstveni državni projekat u našoj zemlji, i ovdje nema mjesta netrpeljivosti, razdoru i raspaljivanju mržnje.“

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 25 ruj 2014, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ja sam osupnut...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosnian Women - Bosanke
PostPostano: 25 ruj 2014, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I ja moj Matemma. Jerko je rekao da će zbog ovakvih stvari tražiti ukidanje kantona.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO