HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 23:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 26 sij 2011, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
- Po stranačkoj zastupljenosti, ne bi se reklo - čak 2 HR stranke u BiH imaju žene za predsjednice (HSS i HSP-HB)
- Borjana-Boki je do sada bila jedina žena na čelu Federacije i jedini ženski kandidat za predsjedništvo

No, kada malo preletim bespućima interneta i medija, nekako fali Hrvatica po forumima (ne samo ovim), nego ima stvarno malo kolumnistkinja (možda posljedica manjka medija), dok ih kod Srba i Bošnji ima za izvoz...imaju puno kolumnistkinja po novinama, dosta Blogerica i sl

Je li imate sličan dojam?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošn
PostPostano: 26 sij 2011, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
nasih je malo, al su zgodne. i pametne hehe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 27 sij 2011, 04:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Hrvati su apolitičan narod, tako da ništa ne čudi. Mislin, kad realno pogledaš, prosječni Hrvat nema blage veze što mu se događa u vlastitom dvorištu, ono "neću politiku u svoju butigu". I viruje "partiji" ka dragom Bogu, ne zamara se ni sa čim jer ima drugih da misle za njega. A onda kad ga naguze priča o izdajama, o jadnom napaćenom narodu i sličnim pizdarijama.

Iz takvog naroda bi bilo prilično čudno da iznikne masu politički aktivnih žena. I ova trenutna brojka je čudo.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 27 sij 2011, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Hrvati su apolitičan narod, tako da ništa ne čudi. Mislin, kad realno pogledaš, prosječni Hrvat nema blage veze što mu se događa u vlastitom dvorištu,


Pa jeste, sjećam se još iz rata kada su novinari iz HR s prijezirom govorili o neznanju zapadnih medija i novinara, ismijavali njihove članke i tv priloge, čudom se čudili kako ovi ne znaju ni gdje je Osijek, ni Dubrovnik... A onda su ti isti HR novinari kada bi se dotakli BiH pokazali da ne znaju razliku između Žepča i Žepe, između Gornjeg i Donjeg Vakufa, a o zemljovidima razgraničenja da i ne govorimo, hrvatskim teritoijem je prikazivano i ono što je ležalo do 50 km doboko u srpskom teritoriju. I začudo... medijska izvješća zapadnih medija koja su dolazila iz BiH su redovito bila točnija i realnija nego onih iz HR.

A vezano za apolitičnost... u smislu aktivnog bavljenja politike mislim da hrvatice u BiH ne zaostaju sa drugim narodima u toj tvorevini. To ne znači da je situacija sjajna već da je i kod drugih loša. Dakako da je situacija u HR dosta drugačija, ipak je to neki drugi svijet.
Ali apolitičnost u smislu komentiranja političkih zbivanja na portalima ipak postoji... kad malo razmislim znam dosta žena, djevojaka koji su iz BiH i koji su aktivni u tom smislu, ali uglavnom su to one koje sada žive u HR. Ne znam kako to objasniti, možda zato što sve meni poznate obrazovane žene/djevojke koje imaju mozga u glavi krvavo rade i zarađuju svoj kruh, a da o obitelji ne govorimo, pa nemaju vremena ni snage za te vidove aktivnosti?? Ne znam, samo glasno razmišljam...
Teško je biti žena, znam to dobro, jedna me je rodila.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 27 sij 2011, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 sij 2011, 01:20
Postovi: 39
Ljudi na Balkanu su opcenito nezainteresovani za politiku. Odu na izbore, dadnu glas nekom idiotu i onda ih boli briga sta ovaj radi od drzave.

_________________
Uho koje sluša karanje životno nastavaće među mudrima. - Price Solomunove 15,31 - istp
Moj sajt: http://www.imenazadjecu.com


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 29 sij 2011, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Gledaom sam jedan TV prilog o Ruandi. Kao sto znate tamo je bio grdanski rat itd. Dugo se nije moglo nista dogovoriti zemlja je u svakom pogledu sve vise i vise propadala.
Sada 60% u parlamentu su zene. Jednostavno one su odlucile da promjene situaciju na bolje pocele su se aktivno baviti politikom i dosle su na mnoge vazne pozicije i navodno situacija je u zemlji krenula znatno na bolje.
Ja u BIH osim Ljiljane Lovric ne vidim nesto da su zene aktivna. Kristo nije moj tip.
Na forumima nisu aktivne. One koje su aktivije pisu dosta konstruktivno, kako ja mogu da ocjenim situaciju.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 29 sij 2011, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
jesu

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 02 vel 2011, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
ja bih našla vremena za diktaturu, ali politiziranje, natezanja po medijima, diplomaciju i slično, ne bih mogla, priznajem.
ali našla bih ljude i za to...

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 03 vel 2011, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Ministry of Sound je napisao/la:
- Po stranačkoj zastupljenosti, ne bi se reklo - čak 2 HR stranke u BiH imaju žene za predsjednice (HSS i HSP-HB)
- Borjana-Boki je do sada bila jedina žena na čelu Federacije i jedini ženski kandidat za predsjedništvo

No, kada malo preletim bespućima interneta i medija, nekako fali Hrvatica po forumima (ne samo ovim), nego ima stvarno malo kolumnistkinja (možda posljedica manjka medija), dok ih kod Srba i Bošnji ima za izvoz...imaju puno kolumnistkinja po novinama, dosta Blogerica i sl

Je li imate sličan dojam?


-Evo ja sam vam tipičan primjerak(ženske) osobe koju virtualni svijet apsolutno nije zanimao,iako su me neprestano nagovarali da se nekako uključim u forume i portale (zanimljivo ali samo prijatelji ,dok su cure na fejsu).
Male sredine povezani ste na neki način sa svima ,pretresete politička i ina zbivanja na kavi itd...i to je dostatno!
-Prvi koji je pomjerio to moje viđenje je (poskok),otvorio se ogroman uvid u razmišljanja drugih i drugačijih .

A što se tiče žena u politici ima ih dolaze ,ali mi se ne sviđa ona kvota (nekako mi smeta) biti na listi žena,samo da se ispuni kvota.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 03 vel 2011, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Crvena Sonja je napisao/la:
A što se tiče žena u politici ima ih dolaze ,ali mi se ne sviđa ona kvota (nekako mi smeta) biti na listi žena,samo da se ispuni kvota.


Što si to naglasila, sad će se Želja kad otpadne iz predsjedništva proglasit ženom da dođe do funkcije... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 03 vel 2011, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Junuz Djipalo je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
A što se tiče žena u politici ima ih dolaze ,ali mi se ne sviđa ona kvota (nekako mi smeta) biti na listi žena,samo da se ispuni kvota.


Što si to naglasila, sad će se Želja kad otpadne iz predsjedništva proglasit ženom da dođe do funkcije... :zubati


Ja dobro si reka bem mu :ucelo , Željana!uf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 04 vel 2011, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Crvena Sonja je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
- Po stranačkoj zastupljenosti, ne bi se reklo - čak 2 HR stranke u BiH imaju žene za predsjednice (HSS i HSP-HB)
- Borjana-Boki je do sada bila jedina žena na čelu Federacije i jedini ženski kandidat za predsjedništvo

No, kada malo preletim bespućima interneta i medija, nekako fali Hrvatica po forumima (ne samo ovim), nego ima stvarno malo kolumnistkinja (možda posljedica manjka medija), dok ih kod Srba i Bošnji ima za izvoz...imaju puno kolumnistkinja po novinama, dosta Blogerica i sl

Je li imate sličan dojam?


-Evo ja sam vam tipičan primjerak(ženske) osobe koju virtualni svijet apsolutno nije zanimao,iako su me neprestano nagovarali da se nekako uključim u forume i portale (zanimljivo ali samo prijatelji ,dok su cure na fejsu).
Male sredine povezani ste na neki način sa svima ,pretresete politička i ina zbivanja na kavi itd...i to je dostatno!
-Prvi koji je pomjerio to moje viđenje je (poskok),otvorio se ogroman uvid u razmišljanja drugih i drugačijih .

A što se tiče žena u politici ima ih dolaze ,ali mi se ne sviđa ona kvota (nekako mi smeta) biti na listi žena,samo da se ispuni kvota.

Ne treba da te to tako pogada, ja mislim da zene svojim kvalitetom zauzimaju mjesto u politici. A za pocetak neka se govori i o kvotama bitno je da daju svoj doprinos. Kvote za pocetak nisu lose, jer muskarci su malo sovinisti, i nece da naprave mjesto nekoj zeni ako je sposobna, tako da zahtjev da jedan broj mjesta trebaju da zauzmu zene, jednostavno znaci poziv, dodite i zauzmite polozaj koji vam ionako po zaslugama pripada.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Hrvatice apolitične u poređenju sa Srpkinjama i Bošnjakinjama?
PostPostano: 03 ožu 2011, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 sij 2011, 01:20
Postovi: 39
Bobovac je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Hrvati su apolitičan narod, tako da ništa ne čudi. Mislin, kad realno pogledaš, prosječni Hrvat nema blage veze što mu se događa u vlastitom dvorištu,


Pa jeste, sjećam se još iz rata kada su novinari iz HR s prijezirom govorili o neznanju zapadnih medija i novinara, ismijavali njihove članke i tv priloge, čudom se čudili kako ovi ne znaju ni gdje je Osijek, ni Dubrovnik... A onda su ti isti HR novinari kada bi se dotakli BiH pokazali da ne znaju razliku između Žepča i Žepe, između Gornjeg i Donjeg Vakufa, a o zemljovidima razgraničenja da i ne govorimo, hrvatskim teritoijem je prikazivano i ono što je ležalo do 50 km doboko u srpskom teritoriju. I začudo... medijska izvješća zapadnih medija koja su dolazila iz BiH su redovito bila točnija i realnija nego onih iz HR.

A vezano za apolitičnost... u smislu aktivnog bavljenja politike mislim da hrvatice u BiH ne zaostaju sa drugim narodima u toj tvorevini. To ne znači da je situacija sjajna već da je i kod drugih loša. Dakako da je situacija u HR dosta drugačija, ipak je to neki drugi svijet.
Ali apolitičnost u smislu komentiranja političkih zbivanja na portalima ipak postoji... kad malo razmislim znam dosta žena, djevojaka koji su iz BiH i koji su aktivni u tom smislu, ali uglavnom su to one koje sada žive u HR. Ne znam kako to objasniti, možda zato što sve meni poznate obrazovane žene/djevojke koje imaju mozga u glavi krvavo rade i zarađuju svoj kruh, a da o obitelji ne govorimo, pa nemaju vremena ni snage za te vidove aktivnosti?? Ne znam, samo glasno razmišljam...
Teško je biti žena, znam to dobro, jedna me je rodila.

hahhaha

jel to znaci da si ti tezak?

_________________
Uho koje sluša karanje životno nastavaće među mudrima. - Price Solomunove 15,31 - istp
Moj sajt: http://www.imenazadjecu.com


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO