HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 699 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:27
Postovi: 115
Grobar je napisao/la:
Petunija je napisao/la:

Dobra ideja. Neka kaže da je hašiš dobio od onih talibana koji su mu došli doma da ga vrbuju. :pepam


Može to, a može i da kaže da je koristio jače droge od nje, pa će onda sudija optižiti nju da je ona njega iskoristila, a ne njega da je on nju.. :)


.


Da! Halucinogene škorpione, recimo.

_________________
sotto l'ombra di un bel fiore


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
NiceBoyZg je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Da ali nije još svjedočila. Jel ti stvarno misliš da se ne može iskaz malo prilagodit? Sad kad vidi da joj je to trošak i gnjavaža možda promijeni mišljenje i prihvati ponudu. Imam člana obitelji koji je tako riješio sličnu situaciju.


Ne bih o tome ovdje jer se isto radi o kaznenom djelu (to što predlažeš). Uzmi u obzir i da se protiv nje vode istrage za 4 slučaja već, pa je situacija malo predaleko otišla, bojim se. Ali konzultirat ću se s odvjetnikom, no od njih dvije ne očekujem ništa razumno (da su razumne ne bi tako katastrofalno "odgojila" kćer).

Moja je najveća greška u ovome njezina majka, ne sama D. Nisam znao da D. ne može biti takva kakva je ako joj majka nije ista ili gora već joj majku vidio kao neinformiranu, malo naivnu, dobronamjernu ženicu kojoj samo treba reći neke stvari o D. Taman posla.

Ja sam ti dao savjet i mislim da sam do sada jedini. Pusti druge što te zaje**ju i postavljaju zajedljiva pitanja. Imaš jedan prioritet u ovom trenutku i budi pametan. Napravio si nekoliko jako loših odluka i sad se moraš dobro potrudit da se izvadiš. Razradi strategiju i nemoj je pisat nigdje po forumima jer nikad ne znaš tko čita (zapravo dobro znaš tko sve čita).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Ne bih o tome ovdje jer se isto radi o kaznenom djelu (to što predlažeš). Uzmi u obzir i da se protiv nje vode istrage za 4 slučaja već, pa je situacija malo predaleko otišla, bojim se. Ali konzultirat ću se s odvjetnikom, no od njih dvije ne očekujem ništa razumno (da su razumne ne bi tako katastrofalno "odgojila" kćer).

Moja je najveća greška u ovome njezina majka, ne sama D. Nisam znao da D. ne može biti takva kakva je ako joj majka nije ista ili gora već joj majku vidio kao neinformiranu, malo naivnu, dobronamjernu ženicu kojoj samo treba reći neke stvari o D. Taman posla.

Ja sam ti dao savjet i mislim da sam do sada jedini. Pusti druge što te zaje**ju i postavljaju zajedljiva pitanja. Imaš jedan prioritet u ovom trenutku i budi pametan. Napravio si nekoliko jako loših odluka i sad se moraš dobro potrudit da se izvadiš. Razradi strategiju i nemoj je pisat nigdje po forumima jer nikad ne znaš tko čita (zapravo dobro znaš tko sve čita).


Ma ok za savjet, i hvala ti, ali kažem, cijela stvar je otišla predaleko, bojim se. Za neke stvari za koje sam je prijavio nisam ni ja oštećeni nego sustav općenito.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:27
Postovi: 115
NiceBoyZg je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Ja sam ti dao savjet i mislim da sam do sada jedini. Pusti druge što te zaje**ju i postavljaju zajedljiva pitanja. Imaš jedan prioritet u ovom trenutku i budi pametan. Napravio si nekoliko jako loših odluka i sad se moraš dobro potrudit da se izvadiš. Razradi strategiju i nemoj je pisat nigdje po forumima jer nikad ne znaš tko čita (zapravo dobro znaš tko sve čita).


Ma ok za savjet, i hvala ti, ali kažem, cijela stvar je otišla predaleko, bojim se. Za neke stvari za koje sam je prijavio nisam ni ja oštećeni nego sustav općenito.


Sustav je oštećen? Čime, zaboga?

_________________
sotto l'ombra di un bel fiore


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Petunija je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:


Hvala. Nisam džaba doktorirala kriminalistiku u Mostaru. :smajl034


:palacgore1 :zrinjski1

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 16 ruj 2021, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kad vidim post na temi Umro Manolić uvijek mislim "nije li".

Kad nakon par mjeseci vidim post na ovoj temi mislim, "je li se desilo najgore", "je li netko listao jutros crnu kroniku", "je li ga žrtvovala Anunakiju"?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 17 ruj 2021, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Skurilno. Bas sam budala sto sam ovo citao. Neko se ovdje za****je.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 19 ruj 2021, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3443
Priča kao da je izašla iz pera Bukowskog, samo bez imalo cinizma. :zubati

A savjete me stid davat jer sam mnogo mlađi.

Samo pitanje: Kako je moguće da se ti kao samodeklarirani tjeskobni mizantrop uopće zanimaš za bilo kakvo ljudsko društvo,
a kamoli ako to uključuje tako tanana osjećanja? Ne idu mi Petar Pan i Scrooge zajedno u jednu ličnost.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 19 ruj 2021, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 09 lip 2021, 17:33
Postovi: 3
I ja imam nekoliko pitanja.

- Ako si primjetio koliko poremećena, oštećena, luda, opasna i van kontrole je D. bila na početku vaše veze, zašto je nisi ostavio nego si se umjesto toga uselio k njoj?

- Ako je ova osoba bila toliko antisocijalna da te to učinilo uplašenim za svoj život i sigurnost i da je bio rizik da ćeš ti radi nje upasti u nevolju, zašto nisi prekinuo vezu ili tražio pomoć od nekoga?

- Zašto si želio da se ona useli k tebi? Nije li ti palo na pamet da bi to moglo staviti tvoju obitelj u opasnost?

- Kako je ona uspjela prijetiti i uplašiti troje odraslih ljudi (tebe, tvoju majku i tvog brata) pogotovo ako nije imala nikoga osim tebe (ni prijatelja, samo dilere - kako si sam naveo)?

- Kako i zašto ste joj i nakon svih prijetnji i nasilja dopustili mjesecima da i dalje živi s vama?

- Ako si je se ti toliko jako bojao, zašto si nastavio spavati s njom? Kako si mogao mirno spavati kraj takve osobe i imati seks s njom?

- Ako sada pružaš odvjetništvu dokaze o tome kako loše i nasilno se ona ponašala prema tebi dok ste bili u vezi i živjeli skupa, što te je priječilo da te dokaze ne predaš i prije?

- Ako te smetalo što ona troši novac kojeg joj je njezina majka poslala na marihuanu, zašto si išao sa njom u nabavu te trave, zatim pušio pola od te trave i tajio to od svih? I tada si znao da je to protuzakonito.

- Ako si ti toliko protiv marihuane, zašto si je uopće pušio? Zašto nisi odbio konzumirati je i pustio joj da je puši sama?

- Zašto je nisi prijavio policiji kada je posadila marihuanu, a znao si za to? Zašto to koristiš protiv nje sada, ali nisi prije iako si znao da je to ilegalno?

- Da vidim da li dobro shvatih. Ona te tukla, bila fizički nasilna više puta i svo troje vas odraslih ljudi u kući je niste mogli zaustaviti, niti prijaviti niti izbaciti?

- Tvoja majka je, kako ti kažeš, čula da D. govori sulude i ružne stvari protiv nje. Zašto je nije izbacila ako je kuća njezina? Jedan poziv policiji i stvar bi bila riješena. Vjerujem da bi svaka, pa i uplašena majka, imala instinkt da zaštiti svoju obitelj od takve kriminalne osobe.

- Ako je tvoja majka D. našla posao, zašto nije tebi našla posao? Zašto se nisi ti javio na oglas za taj posao? Je li taj posao kojeg je D. trebala prihvatiti bio ispod tvoje časti? Je li sramota raditi? Ako je D. bila nezaposlena i lijena, koja je tvoja izlika/opravdanje za to što ni ti nisi imao posao?

- Ako je ona parazit koja koristi svoju majku za novac, kako to da ti i dalje živiš sa svojom majkom i nemaš posao i primanja? Jesi li i ti isti takav parazit pa te zato to toliko peče?

- Zašto bi jedna sadistička osoba, kako ti prikazuješ D., samu sebe rezala i pokušala suicid? Ne bi li sadist rezao tebe i pokušao ubiti tebe? Ako je ona mislila da je bolja od svih, kako si ti nju opisao, zašto bi ozljeđivala sebe a ne nekog drugog umjesto sebe?

- Ako si ti zaista žrtva, gdje su tvoji ožiljci? Ako si ti žrtva, zašto ni jednom nisi potražio pomoć psihijatra u vezi problema s ovom toksičnom vezom ili na bilo koji način pokušao sam sebi pomoći nakon prekida te veze?

- Jednostavno, kao što su drugi već pitali, ako je ona tako teška i loša i ružna osoba, a ti si tako iznad prosječno inteligentan kao što se prikazuješ, zašto i dalje pišeš o njoj? Ne bi li trebao osjećati olakšanje što si se izvukao iz veze s takvom osobom?

- Ako je ona tako nasilna, opasna, lukava, zla i poremećena, zašto nije ni jednom u sve ove mjesece pisala ništa o tebi ili protiv tebe na forumu? Pogotovo s obzirom da je ona sada, kako si ti rekao, u gradiću kojeg ne voli i stara je, izrezana, debela i nesretna? Ne bi li takva osoba pokušala nahraniti/spasiti svoj ego ponašanjem preko interneta poput tebe?

https://youtu.be/fP0fqULFaDk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 19 ruj 2021, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
edit

Pyromorphite je sama D. Ja joj se ne mislim obraćat ovdje ni nigdje drugdje i pitanja su joj na razini osnovne škole, kao i ona cijela ("- Ako te smetalo što ona troši novac kojeg joj je njezina majka poslala na marihuanu, zašto si išao sa njom u nabavu te trave, zatim pušio pola od te trave i tajio to od svih? I tada si znao da je to protuzakonito." -hahahahah).. Ako se "konzultirala" konačno (9 mjeseci prekasno) i vidjela da neće izmusti pare na način na koji je htjela znaju ona i majka joj koji broj nazvati za eventualni dogovor. Moj svakako ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 19 ruj 2021, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Postajemo najjači forum u vasionu.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 19 ruj 2021, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Harezm je napisao/la:
Priča kao da je izašla iz pera Bukowskog, samo bez imalo cinizma. :zubati

A savjete me stid davat jer sam mnogo mlađi.

Samo pitanje: Kako je moguće da se ti kao samodeklarirani tjeskobni mizantrop uopće zanimaš za bilo kakvo ljudsko društvo,
a kamoli ako to uključuje tako tanana osjećanja? Ne idu mi Petar Pan i Scrooge zajedno u jednu ličnost.


Pa zapravo mi je to bio zadnji charge u nekakvo ljudsko društvo, my last hoooorah. Od kada sam shvatio da D.-ina veća "propustnost" prema nekim oblicima ljudi ne znači da je ona zbog toga bolja osoba, nego je još veći znak da je čista ruina od osobe, kombinacija ovisnosti, gluposti , pohlepe i teške mentalne bolesti, sam konačno potonuo u apsolutnu depresiju i više se ne družim baš ni s kim. Sad mi je konačno jasno da za mene nema nikog pod kapom nebeskom. To sam sve mogao shvatiti i u prvih mjesec dana sa D., npr. u zastrašujućoj činjenici da mi nije dopuštala da joj ikad ispričam neku priču, a kad mi je jednom dopustila je rekla da sam sam joj se s istom "zgadio" (što toliko i nisam jer smo se nastavili viđati, ali indikativno je kako je priču kasnije, grubo je iskrivljavajući, koristila protiv mene), no tada sam sve to potiskivao, iako sam i sve gurajući pod te stvari pod tepih došao blizu tome da prekinem s njom. Kasnije (nakon potresa) je bilo kasno jer sam previše bio u sve uložio i postalo mi je stvarno stalo.

Sada sam konačno oslobođen svih nadanja i uvjeren da za mene nema baš nikoga.

Oko osjećaja, ne mogu ti dati odgovor naširoko javno iz nekih razloga. Ugl, ukratko, po meni, tanana osjećanja imaju još smisla gdje se ljudi nisu pretvorili u zvijeri. Bilo je takvih društava kroz povijest, danas se mjesta gdje ljudi nisu samo obične zvijeri mogu nabrojati na prste jedne ruke, i svedena su na zajednice manje od prosječnog gradića. Možeš ih i dalje imati, ali više nisi okružen ljudima pa zvijerima tvoja osjećanja znače koliko i jednom vuku, ježu....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 20 ruj 2021, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3443
NiceBoyZg je napisao/la:
Harezm je napisao/la:
Priča kao da je izašla iz pera Bukowskog, samo bez imalo cinizma. :zubati

A savjete me stid davat jer sam mnogo mlađi.

Samo pitanje: Kako je moguće da se ti kao samodeklarirani tjeskobni mizantrop uopće zanimaš za bilo kakvo ljudsko društvo,
a kamoli ako to uključuje tako tanana osjećanja? Ne idu mi Petar Pan i Scrooge zajedno u jednu ličnost.


Pa zapravo mi je to bio zadnji charge u nekakvo ljudsko društvo, my last hoooorah. Od kada sam shvatio da D.-ina veća "propustnost" prema nekim oblicima ljudi ne znači da je ona zbog toga bolja osoba, nego je još veći znak da je čista ruina od osobe, kombinacija ovisnosti, gluposti , pohlepe i teške mentalne bolesti, sam konačno potonuo u apsolutnu depresiju i više se ne družim baš ni s kim. Sad mi je konačno jasno da za mene nema nikog pod kapom nebeskom. To sam sve mogao shvatiti i u prvih mjesec dana sa D., npr. u zastrašujućoj činjenici da mi nije dopuštala da joj ikad ispričam neku priču, a kad mi je jednom dopustila je rekla da sam sam joj se s istom "zgadio" (što toliko i nisam jer smo se nastavili viđati, ali indikativno je kako je priču kasnije, grubo je iskrivljavajući, koristila protiv mene), no tada sam sve to potiskivao, iako sam i sve gurajući pod te stvari pod tepih došao blizu tome da prekinem s njom. Kasnije (nakon potresa) je bilo kasno jer sam previše bio u sve uložio i postalo mi je stvarno stalo.

Sada sam konačno oslobođen svih nadanja i uvjeren da za mene nema baš nikoga.

Oko osjećaja, ne mogu ti dati odgovor naširoko javno iz nekih razloga. Ugl, ukratko, po meni, tanana osjećanja imaju još smisla gdje se ljudi nisu pretvorili u zvijeri. Bilo je takvih društava kroz povijest, danas se mjesta gdje ljudi nisu samo obične zvijeri mogu nabrojati na prste jedne ruke, i svedena su na zajednice manje od prosječnog gradića. Možeš ih i dalje imati, ali više nisi okružen ljudima pa zvijerima tvoja osjećanja znače koliko i jednom vuku, ježu....


Ostalo shvaćam, ali ne razumijem kako druženje u bilo kojem svojstvu tjeskobni mizantrop predstavlja kao his last hoorah, i žaluje što je to tako. Očekivao bih da ćeš bježati od ljudi i biti sretan i zadovoljan kad si sam.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 20 ruj 2021, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Harezm je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Pa zapravo mi je to bio zadnji charge u nekakvo ljudsko društvo, my last hoooorah. Od kada sam shvatio da D.-ina veća "propustnost" prema nekim oblicima ljudi ne znači da je ona zbog toga bolja osoba, nego je još veći znak da je čista ruina od osobe, kombinacija ovisnosti, gluposti , pohlepe i teške mentalne bolesti, sam konačno potonuo u apsolutnu depresiju i više se ne družim baš ni s kim. Sad mi je konačno jasno da za mene nema nikog pod kapom nebeskom. To sam sve mogao shvatiti i u prvih mjesec dana sa D., npr. u zastrašujućoj činjenici da mi nije dopuštala da joj ikad ispričam neku priču, a kad mi je jednom dopustila je rekla da sam sam joj se s istom "zgadio" (što toliko i nisam jer smo se nastavili viđati, ali indikativno je kako je priču kasnije, grubo je iskrivljavajući, koristila protiv mene), no tada sam sve to potiskivao, iako sam i sve gurajući pod te stvari pod tepih došao blizu tome da prekinem s njom. Kasnije (nakon potresa) je bilo kasno jer sam previše bio u sve uložio i postalo mi je stvarno stalo.

Sada sam konačno oslobođen svih nadanja i uvjeren da za mene nema baš nikoga.

Oko osjećaja, ne mogu ti dati odgovor naširoko javno iz nekih razloga. Ugl, ukratko, po meni, tanana osjećanja imaju još smisla gdje se ljudi nisu pretvorili u zvijeri. Bilo je takvih društava kroz povijest, danas se mjesta gdje ljudi nisu samo obične zvijeri mogu nabrojati na prste jedne ruke, i svedena su na zajednice manje od prosječnog gradića. Možeš ih i dalje imati, ali više nisi okružen ljudima pa zvijerima tvoja osjećanja znače koliko i jednom vuku, ježu....


Ostalo shvaćam, ali ne razumijem kako druženje u bilo kojem svojstvu tjeskobni mizantrop predstavlja kao his last hoorah, i žaluje što je to tako. Očekivao bih da ćeš bježati od ljudi i biti sretan i zadovoljan kad si sam.


Nastojao sam ti objasniti da nisam mizantrop prema ama baš svim ljudima ikad, iako možda postoje i takvi. Kod mene nije tako, bilo je društava u kojima bih mogao funkcionirati, npr. Atena prije Platona, Rimska Republika, Engleska 1500-1800 i rane SAD. Bliže nama bih vjerojatno mogao kako-tako funkcionirati u Hrvatskoj prije 2000., kad su posve zatrani svaki ukus i inteligencija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 20 ruj 2021, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
HHerceg je napisao/la:
Postajemo najjači forum u vasionu.


iksara tebra. pozivam diskutanticu pyromorphite da se odredi po pitanju problematike hrvata u bih tako da možemo zauzeti stranu u ovom sukobu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 20 ruj 2021, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
jeremy10 je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Postajemo najjači forum u vasionu.


iksara tebra. pozivam diskutanticu pyromorphite da se odredi po pitanju problematike hrvata u bih tako da možemo zauzeti stranu u ovom sukobu.


Inače, njoj je bilo nemoguće objasniti da u Bosni ne žive nekakvi "Bosanci", da "Bosanac" nije nacionalna odrednica, da je to složena država po svojoj definiciji, a da je de facto sklepani Frankenstein itd. Još je više problema imala s konceptom 3 konstitutivna naroda. Na kraju sam digao ruke od objašnjavanja. Da sam ja u toj udruzi koja joj je "pomogla" (rekavši joj da kopa "prijeteće" poruke neke stare i po 6 mjeseci i skriva da odgovara) umro bih od sramote. Doduše, manjak iste je prvi uvjet da bi netko uopće bio član.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 20 ruj 2021, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
NiceBoyZg je napisao/la:
jeremy10 je napisao/la:

iksara tebra. pozivam diskutanticu pyromorphite da se odredi po pitanju problematike hrvata u bih tako da možemo zauzeti stranu u ovom sukobu.


Inače, njoj je bilo nemoguće objasniti da u Bosni ne žive nekakvi "Bosanci", da "Bosanac" nije nacionalna odrednica, da je to složena država po svojoj definiciji, a da je de facto sklepani Frankenstein itd. Još je više problema imala s konceptom 3 konstitutivna naroda. Na kraju sam digao ruke od objašnjavanja. Da sam ja u toj udruzi koja joj je "pomogla" (rekavši joj da kopa "prijeteće" poruke neke stare i po 6 mjeseci i skriva da odgovara) umro bih od sramote. Doduše, manjak iste je prvi uvjet da bi netko uopće bio član.


mišljenja sam da do ostvarenja konačnog cilja moramo biti pragmatični, pa čak i na mikrorazini poput ovog slučaja.

herceg-bosna uz najsa !

poruka za perecomorphite



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 16:46 
Offline

Pridružen/a: 09 lip 2021, 17:33
Postovi: 3
Žao mi je što te moram razočarati, prijatelju, ali ja nisam tvoja bivša cura.

Ja sam tihi, redovni čitač portala, nemam se potrebu uključiti u rasprave, obično ne pronalazim zadovoljstvo u tome.
Također sam i muškarac koji je dvije i pol godine bio u vezi sa curom koja je patila od graničnog poremećaja osobnosti.

Znam da svaka priča ima barem dvije strane, znam da nitko nije nedužan a jedine prave žrtve su vaše majke.
Pratim temu već neko vrijeme i nisam više mogao da se ne uključim i nešto ti napišem.

Dobio sam jak dojam da ti voliš pažnju i biti dramatičan, primjetio sam da uživaš u publici koju si ovdje stvorio, ono što nemaš na umu jest to da nitko od ovih ljudi ovdje te neće doći posjetiti u zatvor.
Sorry ako moje riječi djeluju kao optužbe i napadi, nije mi to cilj.

I moja bivša je imala neke zajedničke stvari s tvojom, tipa to s marihuanom/travom, ali i nekim drugim sredstvima za bježanje od stvarnosti. I mi smo, dok smo bili skupa, radili baš sve zajedno. Dobio sam dojam da je tako i vama bilo. Takve su obično veze između dvije emocionalno nestabilne osobe.

Nakon što je veza pukla, godinama sam išao na terapije - psihoterapiju i grupnu terapiju. Jedna od prvih stvari koje sam tamo naučio je zapitati se zašto sam ja radio luđačke stvari, zašto sam ih tolerirao i zašto sam i dalje nju volio, želio i trebao ako ja nisam bio lud.
Ni ja se nisam smatrao budalom, ali svejedno sam sve radio s njom, bez da me itko na to natjerao.

Vjeruj mi da sam i ja mjesecima bio u stanju zbunjenosti i ogorčenosti, ali shvatio sam da to da se njoj osvećujem na razne načine ne vodi nikuda nego je ustvari samo pokušaj da nju prisilim da me opet voli kao nekada, moj pokušaj da uspostavim kontrolu i budem, makar prisilno, opet voljen.

Sva ta osvetoljubivost ne samo da ne vodi nikuda nego samo i sam upadneš u probleme nepotrebno. Ali ovo nije o meni.

Ovako kako se sada ponašaš će te odvesti u zatvor. Čak i da te sud ne proglasi krivim, tvoj je život sada zatvor jer ne možeš nastaviti sa životom i preboljeti ju.

Suprotno od ljubavi nije bijes i mržnja nego ravnodušnost. Dok god ti nju mrziš, ti sebe držiš zaključanim u kavezu. A ona te vjerojatno već zamijenila drugim momkom i ne misli o tebi, za nju si ti samo kao naporni insekt.

Ako ne radiš na sebi putem terapije da shvatiš iz kojih razloga si uopće upao u takvu toksičnu vezu, ovaj scenarij će se samo ponavljati i svaka cura s kojom se povežeš će biti nestabilna i toksična, a veza osuđena na propast.

Ti nju ne možeš promijeniti, ali možeš sebe. Ti nju ne možeš kazniti, ona je već kažnjena time što ima tu bolest.
Ti se ljutiš na curu što ima bolest i što se ponašala bolesno. To je kao da se ljutiš na slijepca zato jer ne vidi. To i je bolest zato jer je izvan njezine kontrole.
To ne znači da te nije nikada voljela i da je cijelo vrijeme lagala i manipulirala, ljudi s tim poremećajem su svaki dan ili svaki sat druga osoba. Nestabilni su, zato se poremećaj tako i zove - emocionalno nestabilna ličnost.

Oni naprave i kažu stvari kojih se kasnije ni ne sjećaju. To je zbog disocijacije. Oni su kao kuća u kojoj nema nikoga doma.
Ti misliš da je ona rekla i napravila sve te grozne i zle stvari koje su te povrijedile - pogodi što! Nje nije ni bilo.
Ona negdje ode na neko vrijeme psihički kada je pod pritiskom, to je odgovor psihe nakon traume. Kasnije se vrati k sebi i ne sjeća se što je bilo ni što je rekla. To je takva bolest.

Ja sam tu bolest puno proučavao u potrazi za svojim mirom nakon prekida i nakon što sam riješio mnoge stvari sam sa sobom sam osjećao sažaljenje prema bivšoj. Želio sam vjerovati da je ona neki evil genius, zli manipulator.
Ima bolest nad kojom nema kontrole. Ti si svjesno ušao u vezu s njom, znajući da ima bolest, a sada je kriviš i za sve u vašoj vezi. Gdje je tvoja odgovornost? Nitko te nije na ništa prisilio.

Ako samo kriviš druge a nisi sposoban vidjeti zašto si se uopće povezao s njom, onda je ona graničarka a ti si narcis bez sposobnosti suosjećanja. Onda se ovdje ne radi o jednoj nego o dvije bolesne osobe i trebao bi biti sretan što je veza završila i koncentrirati se na svoje ozdravljenje a ne na osvetu koju nećeš dobiti jer ljudi s ozbiljnim graničnim poremećajem osobnosti jedu narcise poput tebe za doručak.

Koliko god ti ovdje izigravao žrtvu, ona je uvijek nekoliko koraka ispred tebe i vidim da je dovoljno pametna da se ne uključuje u ovu temu radi čega će svi čije je mišljenje bitno i povjerovati da je ona žrtva.
U stvarnosti, kao što sam rekao, ni jedno od vas dvoje nije žrtva i oboje trebate pomoć i rad na sebi.

P.S. Gledao sam film Candy i na kraju svega, oni prekinu i ostave jedno drugo na miru i pomire se s time da nisu jedno za drugo. Puste prošlost u prošlosti. To je jedino rješenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Reci ti nama jesi li bosanski ili hercegbosanski orijentirsan. Na ovom forumu se sve svodi na to.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ovo gore je D. i laže. Ne bi me uopće iznenadilo da opet odgovara samo da joj odgovorim i da me onda pokuša prijaviti (sa rafiniranošću sizofrenog slona koju imaju i ona i mater joj).

Da kažem čitateljima odmah zašto je D.

1) račun je postao sumnjiv čim se registrirao, jer se registrirao a ) istog dana u roku pola sata od kad sam rekao da ću D. prijaviti, što znači da je D. tog dana bila puno na forumu. b) koristi naziv nečega čime je D. opsjednuta.

Čak sam tražio jednog admina može li mi pomoći i dat IP adresu već tada, 9. lipnja, ali nije htio.

2. Pošto je nick postao sumnjiv čim je nastao znači da se gledala aktivnost. Znam D..ine navike spavanja/buđenja, nemoguća je slučajnost da se desetke puta pojave online skupa i ovdje i na hr-u u isto, egzotično vrijeme.

3. Kada se nick oglasio još je potvrdio moje već skoro "presuđene" sumnje, jer me "dijagnosticira" preko neta istim poremećajem osobnosti kojim je to na forumu hr radila D. (ne znam odakle joj baš taj, možda joj je netko time napunio mozak, a možda se radi o autogenom procesu bolesnog uma, nikad ne znaš kod tako poremećenih ljudi) i još koristi za to YT kanale. Isto tako postavlja nevjerojatno glupa pitanja od kojih te zaboli mozak, doslovno je pola pitanja "Zašto nisi prijavio svoju curu u doba dok ste živjeli na istoj adresi policiji?" To može samo D. Zato jer nisam vjerovao da je opasna, a sad vjerujem. I sad se ništa ne radi po mojim prijavama iz čiste spolne diskriminacije, iako su sve dobro obrazložene i dokumentirane, doslovno sam slao USB-ove s videima da dokazujem što radi. Vidjet ću hoće li mi dati lokalno ODO izvještaj koji imam po čl.206. zatražiti, poslao sam već zahtjev poštom.

Ne, D. neće na ovaj način dobiti pare. Mogla se zaposliti u Zg kod nas dok je bilo vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 09 lip 2021, 17:33
Postovi: 3
HHerceg je napisao/la:
Reci ti nama jesi li bosanski ili hercegbosanski orijentirsan. Na ovom forumu se sve svodi na to.
Znači tako je jednostavno :D

Ja se ne volim stavljati u nikakve kutije ili kategorije, nisam proizvod.

Za mene su svi južni Slaveni braća koje je politika podijelila. Podijelile su nas agende i propaganda ljudi koji su brojali novac dok su ljudi, nahuškani jedni protiv drugih, ginuli u ratu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Navijamo za Nice Boya. :aleale

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ne znam zapanjuje li me vise to koliko je D. glupa ili koliko misli da sam ja glup. A sve ce joj prijetnje istrebljivanjem, upadi u racune, objavljivanje osobnih podataka nakon sto si se dogovorio s njenom majkom da se necete cuti ostati zapamceno i zapisano.

Kaznene joj se prijave nikad neće brisati iz sustava, ona se nikad neće maknuti iz gradića gdje sad znaju da je pokušala uzgajati drogu. Uopće, koji joj je smisao života više? Ja znam što bih napravio na njenom mjestu.

I čuj onu usporedbu s Candy. Samo što je Candy - a) vidjela lika uživo, a ne inscenirala neki prekid preko Fb messengera nakon 9 mjeseci veze b) nije objavljivala njegove podatke online dok on to njoj nije činio c) nije ga lažno prijavljivala jer su je, kao neškolovanu i priglupu, tako nastojale financijski osigurati ona i retardirana joj divlja mater d) nije prijetila da će mu istrijebiti obitelj, provaljivala mu u acc na forumu i sto drugih stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Pyromorphite je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Reci ti nama jesi li bosanski ili hercegbosanski orijentirsan. Na ovom forumu se sve svodi na to.
Znači tako je jednostavno :D

Ja se ne volim stavljati u nikakve kutije ili kategorije, nisam proizvod.

Za mene su svi južni Slaveni braća koje je politika podijelila. Podijelile su nas agende i propaganda ljudi koji su brojali novac dok su ljudi, nahuškani jedni protiv drugih, ginuli u ratu.


Nismo mi braća.

Ako te sve do sad nije u to uvjerio onda ti nema pomoći.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komplicirana priča- D. i ja- raj, zemlja, pakao
PostPostano: 21 ruj 2021, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Pricas osobi koja ni maturalni rad nije bila sposobna napisati, osobi sa ostecenim mozgom od zlouporabe supstituta za heroin, bez mogucnosti koncentracije dulje od 2-3 min bez da se pogubi. Osobi koja je mislila da je lazna kaznena nacin da dodje do para, sa majkom koja je u dobi 50+ mislila isto .


Radije diskutiraj s komarcem, imaju jednako mozga


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 699 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO