HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 14:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 10 pro 2013, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Istraživanje
Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
slika
Brakovi u kojima je supruga atraktivna uzročno-posljedično su sretniji, tvrdi autorica istraživanja Andrea Meltzer.

Psihologinja Andrea Meltzer pratila je 450 novopečenih bračnih parova kroz razdoblje od četiri godine i došla do zanimljivih rezultata. Otkrila je da veliku ulogu u tome koliko će brak biti sretan ima koliko je atraktivna žena. Supruge su se izjasnile da im nije toliko bitno koliko su muškarci atraktivni i da su one sretnije što je sretniji njihov muškarac. Zaključeno je da muškarci više brinu o tome kako izgleda njihova partnerica, dok se žene ne zabrinjavaju zbog izgleda njihova muškarca.

Brakovi u kojima je supruga atraktivna tako su uzročno-posljedično sretniji, tvrdi autorica. Muškarac je sretniji jer ima uz sebe atraktivnu ženu, a žena je sretnija jer je njezin suprug sretan. Sve to zajedno dovodi do sretnog braka, navodi se u rezultatima istraživanja objavljenom u Journal of Personality and Social Psychology.

Istraživanje je otkrilo da muškarci svojim atraktivnijim ženama lakše udovoljavaju. Kada su muškarci svjesni da su oni ti koji su atraktivniji u vezi, manje pridaju pozornosti potrebama svojih izabranica i to dovodi do suprotnog efekta nego kod muškaraca s privlačnijim ženama, navodi se.

http://www.vecernji.hr/ljubav-i-veze/mu ... ove-908362

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 10 pro 2013, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Mozda je i u pitanju ono ''E, e gledaj je, pizda ti materina, moja je, hos' po njuski.'' :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 10 pro 2013, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Šta je ovo...kokošinjac ima predblagdansko pospremanje ili peku kolače pa danas štrajkaju.

Ni onaj uragan od Emt nije prohujao temom...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 09:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ne znam imaju li sretniji brak ali vjerojatno imaju mnogo intezivniji seksualni život u braku. :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
uuuu, otkrili smo toplu vodu...opet. :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Zar ima ružnih žena?Ja znam da ima "neodržavanih",ali ružnih,hm...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Citat:
Psihologinja Andrea Meltzer pratila je 450 novopečenih bračnih parova kroz razdoblje od četiri godine i došla do zanimljivih rezultata. Otkrila je da veliku ulogu u tome koliko će brak biti sretan ima koliko je atraktivna žena. Supruge su se izjasnile da im nije toliko bitno koliko su muškarci atraktivni i da su one sretnije što je sretniji njihov muškarac. Zaključeno je da muškarci više brinu o tome kako izgleda njihova partnerica, dok se žene ne zabrinjavaju zbog izgleda njihova muškarca.

Brakovi u kojima je supruga atraktivna tako su uzročno-posljedično sretniji, tvrdi autorica. Muškarac je sretniji jer ima uz sebe atraktivnu ženu, a žena je sretnija jer je njezin suprug sretan. Sve to zajedno dovodi do sretnog braka, navodi se u rezultatima istraživanja objavljenom u Journal of Personality and Social Psychology.



1.Muškarci jesu sretniji kad uz sebe imaju atraktivnu partnericu i to iz prostog razloga što je to od pamtivijeka njihova slabost. Kako mislim slabost ?
Muška zelja za posjedovanjem i zeljom za prestizom u društvu, ne moze se nikad porediti za zenskom zeljom. A zene takodje imaju i manju zelju za " posjedovanjem" odnosno ona se kod zena javlja tek u kasnijem periodu, nakon četrdesete. Sredovječna zena i mlad atraktivan muškarac, ona relativno uspješna a on nedorastao dječak česta su pojava.
Kako se muškarci vole pohvaliti dobrim i brzim autom koji posjeduju, gumama ili felgama tako isto i brak sa lijepom i atraktivnom zenom smatraju mogućnošću da se istaknu u društvu. To je donekle i normalno.
Jedan od razloga zašto su sretniji pored atraktivnijih partnerki je i taj što se atraktivvnim zenama mnogo više toga tolerira nego zenama koje su manje privlačne.
To nije samo tako u braku, nego to pravilo vazi općenito u zivotu.
Svi se obično furaju kako je dobar izgled nebitan i prolazan no atraktivnost je ipak nešto što muškarca zeni privuče na prvu a i obratno. No mušku atraktivnost je ipak drugačije definirati.

2.Što se zena tiče većini nije bitan pretjerano atraktivan izgled muškog partnera, jer zenski mozak funkcionira drugačije. Birajući partnera većina zena bira i stabilnu i zrelu osobu odnosno zivotni oslonac. Budućeg oca svojoj djeci i skrbnika porodici. Dakle zene skoro nikad ili vrlo rijetko pate od zelje za posjedovanjem i prezentacije svog muškog partnera, osobito ako su same lijepe i atraktivne.
Manjina zenskog spola pati od toga da uz sebe ima labilno, emotivno nesredjenog muškog partnera kojeg će oblikovati i mijenjati. Praktički muškarci u takvim vezama su još i sami djeca i opterećenje.
Ne mislim da su svi lijepi muškarci i emotivno nesredjeni i labilni no svakako da ih ima. Na kraju atraktivaost muškarca se ne povezuje sa klasičnom ljepotom kao kod zena.
Masa muškaraca koji imaju stav, nastup i pristup su u principu atraktivni i pozeljni suprotnom spolu, iako nisu ljepuškasti. Ljepota i atraktivnost kod zena i muškaraca su DVA različita pojma.
Zeni je svakako takodje bitan nastup i stav no bez fizičke privlačnosti te osobine ne dolaze do izrazaja ili dolaze a karakteriziraju se pogrešno... kao muškobanjasti pristup.


@Doc, kokošinjac ti je u glavi :biceovodobro

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
Zar ima ružnih žena?Ja znam da ima "neodržavanih",ali ružnih,hm...



Raza Mujanović, iako meni djeluje kao simpatična i draga osoba. ali da je lijepa, i nije.

Blanka Vlašić, Severina (s tim da mi je prva simpatična, a druga odvratna)

i sve ove koje se unakaze s previše plastike. idu "popravljat" nešto na sebi pa postanu strašila...


enivej, biologija radi svoje. žene traže nekoga tko će se brinuti za njih, a tu je izgled najmanje bitan. mužjaci traže privlačno izgledajuću žen(k)u.

postoji jedna pametna rečenica o tome, samo je se trenutno ne mogu sjetiti.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
Sarajka je pametna, za zensko

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Vukan je napisao/la:
Sarajka je pametna, za zensko



Sigurna sam da bi Vukan bio u stanju potrošiti pola zaradjene love u ljetnoj sezoni ( u Dubrovniku, što nije malo ) na lijepu i atraktivnu zenu.
Je li tako? :D

I ne bi mu bilo zao! Jer bi svi smatrali kako je on uspješan momak, čim vodi komad za kojim Dubrovnik otkida.

Lijepa zena je stvar prestiza, a trošak na odrzavanje takvih je uvijek veći :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jedan od razloga zašto su sretniji pored atraktivnijih partnerki je i taj što se atraktivvnim zenama mnogo više toga tolerira nego zenama koje su manje privlačne.
To nije samo tako u braku, nego to pravilo vazi općenito u zivotu.


A shvatila si zašto te toleriramo na forumu?

I Junuz nekad nabode zrno. :laugh

No ostatak posta ti je jako dobar. Vidiš da možeš kad hoćeš.

Meni su ovakva istraživanja sa ili bez navodnika zanimljiva, pogotovo u ovo "naše doba jednakosti". Nešto što je do jučer bilo otkrivanje tople vode, danas kao da treba ponovno otkriti.

Muški padaju na ono što vide, žene na ono što čuju.

Zato mi je jako smješno bilo čuti u nekom razgovoru kako žene inzistiraju da im muško mora biti atraktivno. Jer kad znaš s kakvim spodobama su one... =))

Uglavnom njihov odabranik je postao atraktivan. Žena muškarcu rijetko postane atraktivna ako nije na prvu. I to je razlika.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Vukan je napisao/la:
Sarajka je pametna, za zensko



Sigurna sam da bi Vukan bio u stanju potrošiti pola zaradjene love u ljetnoj sezoni ( u Dubrovniku što nije malo )na lijepu i atraktivnu zenu.
Je li tako? :D

I ne bi mu bilo zao! Jer bi svi smatrali kako je on uspješan momak čim vodi komad za kojim Dubrovnik otkida :D


Ajde, ajde Grušenjka, naj zajebavat dječake...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Dragi Doc, ovo je moje polje :D

Evo tebe da analiziram.

Ti ovdje sloviš za tradicionalistu. Crkva, brak i obitelj za tebe su temelji zdravog društva. No sigurna sam da bi prag tvoje tolerancije bio makar metar viši kad je u pitanju lijepo i atraktivno zensko čeljade.
I to nije nimalo negativno. Niti grijeh.

S tobom je problem jedino što ti glumataš nekog čvrstih moralnih načela. Ne mislim bukvalno da si nemoralan nedaj boze :D
Nego je tebi pokazivanje slabosti kao što je obozavanje lijepe i atraktivne zenske osobe papanluk zešći. Jednostavno misliš da bi neka to mogla iskoristiti kao tvoju slabost a ti se uzasavaš mogućnosti da neko manipulira tobom.
Jednom se zivi Dokčiću, opusti se i udahni punim plućima. Pa kud puklo da puklo.

Citat:
Uglavnom njihov odabranik je postao atraktivan. Žena muškarcu rijetko postane atraktivna ako nije na prvu. I to je razlika.


Ovo nije istina. Muški rod u principu je skloniji zivotu iz navike. Muškarci duze ostaju u braku i kad ljubav jednom prodje od zena recimo.
Zena obzirom da je emotivnija prije napravi presjek takvih veza. Dok muškarci su u stanju varati da bi sebi olakšali svakodnevnicu. No u principu teze muški rod izlazi iz braka.
Zena ako vara, emocije su u pitanju u 90% slučajeva. Takvi brakovi nakon prevare ne opstaju.

@Vukane, ne zezam te. Ne mislim uopće i da je pogrešno to što sam napisala.. Pusti Doca..

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Vukan je napisao/la:
Sarajka je pametna, za zensko

Sigurna sam da bi Vukan bio u stanju potrošiti pola zaradjene love u ljetnoj sezoni ( u Dubrovniku, što nije malo ) na lijepu i atraktivnu zenu.
Je li tako? :D

I ne bi mu bilo zao! Jer bi svi smatrali kako je on uspješan momak, čim vodi komad za kojim Dubrovnik otkida.

Lijepa zena je stvar prestiza, a trošak na odrzavanje takvih je uvijek veći :D


True, true...

Ja sam jednostavan momak: auto treba biti iz Njemacke, a zena iz Hercegovine :)

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Dragi Doc, ovo je moje polje :D


Svakako, svakako. :D

Malo si iskočila iz matrice ali udarnički se vraćaš. :D

Slobodno nastavi...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
doc je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Dragi Doc, ovo je moje polje :D


Svakako, svakako. :D

Malo si iskočila iz matrice ali udarnički se vraćaš. :D

Slobodno nastavi...


Nema razloga za strah Doc :D
Vidiš da tvoje studije pokazuju kako češ biti sretan uz neku ljepoticu. Zato moraš demantirati ovo napisano:



Citat:
Najnovije istraživanje znanstvenika pokazalo je da 78% muškaraca pred lijepom ženom gubi samopouzdanje. Ako te dame još prati glas da su i pametne i obrazovane, skoro da i nemaju udvarače.


Bilo da samo procijedi „ne“ kroz zube, odmahne glavom ili mu ne ostavi broj telefona, žena koja tako odbije udvarača, udarila je najžešće po muškoj sujeti. Do sada se samo pretpostavljalo, a sada je i znanstveno potvrđeno – muškarci se boje lijepih žena. Tijekom istraživanja, muškim ispitanicima pokazivane su fotografije atraktivnih djevojaka, što je izazvalo totalni kaos u njihovim mozgovima, naveli su stručnjaci. Osim simptoma straha, kod ispitanika je uočena izvjesna zbunjenost, naglo im je opalo samopouzdanje, a na obična pitanja davali su potpuno besmislene odgovore.

Razlozi su različiti, a osnovni je strah. On uništava muškost, odvažnost, osobnost, a može biti vrlo fatalan po udvarača koji se suočava sa mogućim ostavljanjem i odbijanjem. U ekstremnim slučajevima, to odbijanje može dovesti i u homoseksualizam.
Nije lako kada se žena razmeće svojom ljepotom pred svima, pa se pokazuje, a svi je žele... Muškarci su oduvijek gledali na lijepe žene sa izvjesnim strahopoštovanjem. Neobično je da su uvijek „stradali“ od onih koje su umjele da ih potčine i vladaju njihovim osjećanjima.



:zubati

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Dobro ajde, neda mi se uništiti temu podrugljivcima.

Ako ti se analizira, analiziraj. Do sad si za gotovo sve u krivu bila. No ako te veseli...

Za mišljenje drugih kad su u krivu mi je prestalo biti važno u sedmom osnovne (ozbiljno).

No šteta uništiti temu. Kad se ne baviš ovim amaterskim analiziranjima napišeš i nešto što je pametno.

Tvoj izbor.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
A što se ljutiš? Ne budi na kraj srca! Pa naravno da se zabavljam. Forum i sluzi u tu svrhu.

Vidiš kako Ministar uspješno riješava svoje strahove od lijepih zena? Stalno lista slike kako iz privatne kolekcije tako i dostupne na internetu.
Njega da prikopčaju na detektor lazi ne bi mu se puls ubrzao koliko u prosjeku dnevno vjezba :D

Ili mozda bi? Treba to isprobati!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma ne ljutim se, opet ti tjeraš svoje. Dosadno mi je to prepucavanje s tobom (ništa osobno :)

Nego uništi svaku temu. A dobro si započela.

Za strah ne znam (mislim ne znam jel ga imam :) ali zgodna žena me nikad ne može kontrolirati. Emocionalno oštećena...tu bi se već dalo raspravljati. :laugh

No tu je Zadar moj psihoterapeut.

"Čekaj prika šta ne bi ti trebao biti bezosjećajan..." =))

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Definirajte što su to lijepe žene i što je to sretan brak? Nešto mi se čini da bi se tu brzo razišli svi. Inače, ovo istraživanje baš ne pije vodu jer ja nikad nisam brinuo kako mi žena izgleda, dok žena jest, znate ono: "Ne'š valjda u toj trenerci na svadbu?" :laugh

S preatraktivnom ženom samo možeš imat problem, jer njena ti atraktivnost brzo prestane bitna, postanu važnije neke druge stvari, a svi bulje u nju, a i ona za sebe misli ko zna što. Sreća u braku nema baš puno veze s ljepotom žena. Slučaj od neki dan npr. sumnjam da je ovom žena bila neka atraktivna, ali ako goloruk napadneš čovjeka s oružjem kako bi obranio ženu, mora da je bila vrlo vrijedna:

Citat:
Stipo Zeba cijelo je vrijeme zapomagao. “Milica, spasite mi Milicu! Bože, mene uzmi, samo da njoj ništa ne bude”, grcao je Zeba dok ga je susjed smirivao, tješio i držao da se ne pomiče jer je bio ranjen.


http://www.vecernji.hr/crna-kronika/dok ... com-907392

A tekst iz uvoda je samo navlakuša za tete da što više posjećuju salone, plastične operacije i troše na obleku...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


:laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
doc je napisao/la:
Ma ne ljutim se, opet ti tjeraš svoje. Dosadno mi je to prepucavanje s tobom (ništa osobno :)

Nego uništi svaku temu. A dobro si započela.

Za strah ne znam (mislim ne znam jel ga imam :) ali zgodna žena me nikad ne može kontrolirati. Emocionalno oštećena...tu bi se već dalo raspravljati. :laugh

No tu je Zadar moj psihoterapeut.

"Čekaj prika šta ne bi ti trebao biti bezosjećajan..." =))



Šalu na stranu, no osoba koja bi nekog kontrolirala pa i mene samu, ne moze biti emocionalno oštećena. Jednostavno nikad sebi ne bi dozvolila da padnem na emotivne ucjene, prijetnje ili histeriju.
Sklona sam razmišljanju da imam veću dozu tolerancije prema ljudima koje volim ili koji su mi na neki način dragi. Tako da bi sigurno bila popustljivija i prema osobi koju volim. Donekle..
Negativa oko te kontrole ( kako ti kazeš ) je u tome što većina ljudi ako prvobitno i zanemaruju negativnosti i pokušaje manipulacije ipak u sebi nakupljaju negativan naboj.
Te emocije kad tad eskaliraju i sukob je opet neizbijezan.
Sigurna sam da ljudi u glavama vrte cijeli film kad, kako i od kad je krenulo tako.
Od tog " bilansa" ovisi i količina negativnih emocija.

Zadar je zbilja jedan stalozen i pametan momak. Imaš sreću ako ti on psihoterapeut.
I sama bi ga sebi pozeljela :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Junuz Djipalo je napisao/la:
Definirajte što su to lijepe žene i što je to sretan brak? Nešto mi se čini da bi se tu brzo razišli svi. Inače, ovo istraživanje baš ne pije vodu jer ja nikad nisam brinuo kako mi žena izgleda, dok žena jest, znate ono: "Ne'š valjda u toj trenerci na svadbu?" :laugh

S preatraktivnom ženom samo možeš imat problem, jer njena ti atraktivnost brzo prestane bitna, postanu važnije neke druge stvari, a svi bulje u nju, a i ona za sebe misli ko zna što. Sreća u braku nema baš puno veze s ljepotom žena. Slučaj od neki dan npr. sumnjam da je ovom žena bila neka atraktivna, ali ako goloruk napadneš čovjeka s oružjem kako bi obranio ženu, mora da je bila vrlo vrijedna:

Citat:
Stipo Zeba cijelo je vrijeme zapomagao. “Milica, spasite mi Milicu! Bože, mene uzmi, samo da njoj ništa ne bude”, grcao je Zeba dok ga je susjed smirivao, tješio i držao da se ne pomiče jer je bio ranjen.


http://www.vecernji.hr/crna-kronika/dok ... com-907392

A tekst iz uvoda je samo navlakuša za tete da što više posjećuju salone, plastične operacije i troše na obleku...



Pa Juka imaš dovoljno godina da znaš što se podrazumijeva pod atraktivnim izgledom jedne zene. Nisu to ni silikoni a ni botox sasvim sigurno, a ni posjete plastičnoj hirurgiji.
Nismo u " zvijezdama granda" danas te silikone moze maltene svaka sebi priuštiti.
Atraktivnost jedne zene se ogleda u njenoj vanjštini na prvu. Dakle atraktivne zene su njegovane, sa ukusom i stilom obučene, vode računa o frizuri i kilazi, imaju svoj stav.
Da bi neku zensku osobu okarakterizirao privlačnom ( atraktivnom ) ona čak i ne mora posjedovati klasičnu ljepotu.
Znači, što manje šminke, nakita i što jednostavnije odabrana odjeća po mjeri, ukusu a u skladu sa godinama= atraktivni izgled.
Ljepota je pak stvar ukusa i majčice prirode.

A način oblačenja i izlazak u sportskoj opremi koji ti pominješ nema veze s temom. To je opet stvar ukusa i imidza.
Tvoja zena je sasvim u pravu. Sportska oprema nije prikladna ponekad na kako tebi udobna bila.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Ovo je tema kao da mi,muški,počnemo da pričamo o porodu:)

Koliko je vas uopće u braku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muškarci oženjeni lijepim ženama imaju sretnije brakove?
PostPostano: 11 pro 2013, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Šalu na stranu, no osoba koja bi nekog kontrolirala pa i mene samu, ne moze biti emocionalno oštećena. Jednostavno nikad sebi ne bi dozvolila da padnem na emotivne ucjene, prijetnje ili histeriju.
Sklona sam razmišljanju da imam veću dozu tolerancije prema ljudima koje volim ili koji su mi na neki način dragi. Tako da bi sigurno bila popustljivija i prema osobi koju volim. Donekle..
Negativa oko te kontrole ( kako ti kazeš ) je u tome što većina ljudi ako prvobitno i zanemaruju negativnosti i pokušaje manipulacije ipak u sebi nakupljaju negativan naboj.
Te emocije kad tad eskaliraju i sukob je opet neizbijezan.
Sigurna sam da ljudi u glavama vrte cijeli film kad, kako i od kad je krenulo tako.
Od tog " bilansa" ovisi i količina negativnih emocija.

Zadar je zbilja jedan stalozen i pametan momak. Imaš sreću ako ti on psihoterapeut.
I sama bi ga sebi pozeljela :D


Nisam mislio na taj način. Neprecizno sam se izrazio. Drugi odlomak je na tom tragu.

No da ne dajem previše informacija...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO