HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Tema za doktoricu W i ostale zainteresirane za razmjenu savjeta, preporuke i mišljenja.

Što se kose tiče koristim većinom domaće maske spravljene na bazi maslinovog ulja. Tako da jednom tjedno pokušam onaj "kemijski sloj" koji šamponi ostavljaju neutralizirati. Inače kosu perem dva puta tjedno. Dugačka je, gusta i zahtjevna.

Šampone mijenjam mjesečno i do dva puta.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Patrick Bateman (American Psycho):

Citat:
I believe in taking care of myself and a balanced diet and rigorous exercise routine. In the morning if my face is a little puffy I'll put on an ice pack while doing stomach crunches. I can do 1000 now. After I remove the ice pack I use a deep pore cleanser lotion. In the shower I use a water activated gel cleanser, then a honey almond body scrub, and on the face an exfoliating gel scrub. Then I apply an herb-mint facial mask which I leave on for 10 minutes while I prepare the rest of my routine. I always use an after shave lotion with little or no alcohol, because alcohol dries your face out and makes you look older. Then moisturizer, then an anti-aging eye balm followed by a final moisturizing protective lotion.


=))

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
slika


Evo ovako kod mene boja izgleda prirodna. A kosa je negdje dužine do pola ledja. S tim da je prednji dio stepenasto osječen. I kraći ali srazmjerno dužini bez šiški.
Pretpostavljam da odabrana kosa takodjer stvara kemijski sloj i tanji dlaku pogotovo hidrogen. Imala sam pramenove. Bili su naelektrizirani i teško se češljali.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ministry of Sound je napisao/la:
Patrick Bateman (American Psycho):

Citat:
I believe in taking care of myself and a balanced diet and rigorous exercise routine. In the morning if my face is a little puffy I'll put on an ice pack while doing stomach crunches. I can do 1000 now. After I remove the ice pack I use a deep pore cleanser lotion. In the shower I use a water activated gel cleanser, then a honey almond body scrub, and on the face an exfoliating gel scrub. Then I apply an herb-mint facial mask which I leave on for 10 minutes while I prepare the rest of my routine. I always use an after shave lotion with little or no alcohol, because alcohol dries your face out and makes you look older. Then moisturizer, then an anti-aging eye balm followed by a final moisturizing protective lotion.


=))



Ti nemaš sijede kose, što meni neshvatljivo ali gustina ne izgleda ko prije tri ili četiri godine????

Plus ona furka sa bradom od dva dana ne stoji ti loše.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SarajkaDjevojka je napisao/la:
slika


Evo ovako kod mene boja izgleda prirodna. A kosa je negdje dužine do pola ledja. S tim da je prednji dio stepenasto osječen. I kraći ali srazmjerno dužini bez šiški.
Pretpostavljam da odabrana kosa takodjer stvara kemijski sloj i tanji dlaku pogotovo hidrogen. Imala sam pramenove. Bili su naelektrizirani i teško se češljali.


Da si se pojavila kao neki statist u filmu, u odjavi bi te spomenuli kao "Generic Balkan Girl at 43:19". :D

Doduše, ja bih dobio nešto u stilu "Generic Balkan Thug", pa dođe na isto.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jednom moj prijatelj suprugi za rođendan kupio novi auspuh za svoj BMW. Kaže pa zajedno se vozimo u njemu.
Za njegov sljedeći rođendan ona njemu kupila usisivač, kaže u istom stanu živimo.

Što sam htio reći ? To da ne možeš ovakvim temama zahebati Gabrijelinu kavanu. Narod voli cajke i alkohol.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
:D koja si ti budala BBC.

Mene zanima kako Kruška iscrta oči recimo, i ne umaže kapke.. cijeli dan u poslovnici. Mislim ima video uradaka more, al praktičan savjet. A Dr.W kosa. Kakva kaVana i cajke? :))))
@Ministre, mogla bi ja uložiti u sebe. Botoksirati se i silikonirati. Promijeniti boju kose. No čemu? I ovako sam lijepa. A one egzotične crnkinje sa plavim očima što preferiraš.. nisu bolan za balkanskog dinaroida :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti si se dobro asimilirala i integrirala. I Austrijanke se vole lijepo i skladno dotjerati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Ne znam kako Kruška iscrta oči, al znam kako ja - nikako :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zlatna ribica je napisao/la:
Ne znam kako Kruška iscrta oči, al znam kako ja - nikako :D


Eva Green pretjera u stilu 80ih, ali na njoj izgleda fenomenalno.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SarajkaDjevojka je napisao/la:
@Ministre, mogla bi ja uložiti u sebe. Botoksirati se i silikonirati. Promijeniti boju kose. No čemu? I ovako sam lijepa. A one egzotične crnkinje sa plavim očima što preferiraš.. nisu bolan za balkanskog dinaroida :D


Nisam rekao da ti bilo šta fali. Samo se smijem jer bi te na ulici i sa 1km udaljenosti prepoznao da si "neka naša", i to garant iz Bosne. Nevjerojatno je ovdje kako je lako prepoznati "naše", a opet ne mogu opisati šta je to "naše" (ne, nisu kockaste glave), nego ono znaš čim vidiš.

A nemam ja nekakve preferencije, osim blagog naginjanja mediteranskom izgledu (no, ako može bez dlakavosti svojstvenoj grčkim curama).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Nisu to meni 80-e, frizura eventualno, fali mi jarkih boja koje su zaštitni znak 80-ih.

Al nije Sara to mislila, nego povlačenje crte tušem za oči, koje je Kruškin zaštitni znak i to savršeno napravi. Ja to ne znam, pokušala par puta i odustala :D Ja uglavnom stavljam neko sjenilo/dva i maskaru na oči i to je sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zlatna ribica je napisao/la:
Nisu to meni 80-e, frizura eventualno, fali mi jarkih boja koje su zaštitni znak 80-ih.

Al nije Sara to mislila, nego povlačenje crte tušem za oči, koje je Kruškin zaštitni znak i to savršeno napravi. Ja to ne znam, pokušala par puta i odustala :D Ja uglavnom stavljam neko sjenilo/dva i maskaru na oči i to je sve.


Koliko dugo traje rutina za lice:

a) Pred običan izlazak van (dućan, šetnja, ručak)
b) Hot dejt

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 25 sij 2016, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Ministry of Sound je napisao/la:
zlatna ribica je napisao/la:
Nisu to meni 80-e, frizura eventualno, fali mi jarkih boja koje su zaštitni znak 80-ih.

Al nije Sara to mislila, nego povlačenje crte tušem za oči, koje je Kruškin zaštitni znak i to savršeno napravi. Ja to ne znam, pokušala par puta i odustala :D Ja uglavnom stavljam neko sjenilo/dva i maskaru na oči i to je sve.


Koliko dugo traje rutina za lice:

a) Pred običan izlazak van (dućan, šetnja, ručak)
b) Hot dejt


Za običan izlazak 5 minuta, pa do maksimalno pola sata za neobičan izlazak :D To pola sata uključuje brljanje nekoliko puta pa počinjanje ispočetka :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
LOL, pročitah ti "brljanje" kao brijanje, pomislim WTF :D

Idemo dalje.

Nokti - Mislim da su dugi, lakirani notki passe. Kraći, funkcionalni, a za estetiku se može dodati i french tip.

Imate li omiljene brendove za svaku stavku ili se držite jedne marke za sve? Jeste li čuli za Sephoru, ako niste, pogledajte:

http://www.sephora.com

...tj ako mislite uštediti na svemu tome.

Mišljenje o curama koje koriste previše foundation (mislim da je kod vas tečni puder). Jel mislite da im to zatvara pore, kvareći kožu (što naravski iziskuje još više tečnog pudera, do nabacivanja lopatom).

Dalje - potpuno čupanje pa crtanje obrvi - WTF?

Kosa - koliki postotak žena mogu pogoditi da im kratka frizura staje ono hebački?

Šta mislite o novijem (hrabrom) trendu gdje se jedna strana glave obrije koristeći mašinu sa setingom mislim na 1 ili 2, a s druge strane se ostavi normalna, duža kosa?

Za kraj - ocjena za moje znanje tih trendova out of 10 (no homo).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
slika

Upade mi u oči ovo " crtanje obrva " ...valjda si mislio na ovaj postupak nanošenja trajne šminke?

To se radi na obrvama, krajevima kapaka ( koje ja i Ribi ne uspijevamo rukom napraviti ) i ustima. Sad da neko rukom sam sebi pokuša ocrtati obrve to još nisam vidjela. Možda olovkom popuniti neravnine. To je moguće.
Ali crtanje definitivno mislim da nije izvodljivo.

Sad postoji i ona japanska metoda ocrtavanja obrva koja po meni još prirodnije izgleda. No ja lično ništa od tog nisam pokušala :)
Prijateljica jeste. Stalno održava preplanulost i ne stoji joj loše to sve.

Što se tiče pudera što prirodniji izgled je u điru uvjek. Pa ja malo " korektora" nabacim i kreme :)))
Stvarno imam lice koje nažalost za neke velike poduhvata šminkanja nije pogodno.

Nokte volim svoje. Ali preko odmora i ljeti znam uraditi i nadogradnju. U Evropi je u điru što Krule kaže, što više boja to bolje. Pa sam nekad i sama svoj majstor. Eksperimentiram.

S kosom ne znam što bi, ali to šišanje mašinicom na jednoj strani definitivno nije za mene. Ozbiljna sam ja i u godinama :D

Za nekog sa 15 ili 16 je ok.

Vjerovatno.

Ocjena ti 4/10. Puder, obrve i šisanje ..A za nokte 7/10.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Malo ekstremni primjeri, ali svejedno ilustrativni (no pun intended).

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nekad davno su devojke kao ruž za usne koristile crveni krep papir (papirne trake za ukras novogodišnjih jelki) i mladići su se otimali za njihovu pažnju a današnje devojke imaju na raspolaganju sva moguća čudesa pa su opet nezadovoljne a mnoge od sebe s tom šminkom naprave nimalo privlačna čudovišta. Jao Bože, gde ide taj svet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
To su slike ministre sa Vukalija? Promašaji.

Slažem se gospodine Aga u vezi ovih naknadnih trendova.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
slika


Prelepa Maureen O'Hara


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ministry of Sound je napisao/la:


Za kraj - ocjena za moje znanje tih trendova out of 10 (no homo).


za početak - metroseksualac 10/10 :clap

za ostalo se slažem. nekad su se žene šminkale da naglase neki dio lica i izjednače ten (nemaju svi lijepu kožu k'o ja :D ). sad se ožbukaju pa preko žbuke iscrtavaju drugo lice. razumijem da to rade operne dive i balerine, ali na ulici to izgleda nakaradno. o plastičnim kandžama da ne govorim. vulgarno i nehigijenski.

kad Ksena dođe, ona ti može pokazati svoje noktiće. moji su kratki i neobojeni. :D


edit: Sephora je imala dućan u Avenue mallu jedno vrijeme ali su ga zatvorili. valjda nije bilo zarade.

edit2: kod Eve Green nije problem šminka. ovo gore je jako lijepo. njen problem su obrve, skoro su ravna crta. s jačom šminkom izgleda ko vještica.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Agathonikos je napisao/la:
Nekad davno su devojke kao ruž za usne koristile crveni krep papir (papirne trake za ukras novogodišnjih jelki) i mladići su se otimali za njihovu pažnju a današnje devojke imaju na raspolaganju sva moguća čudesa pa su opet nezadovoljne a mnoge od sebe s tom šminkom naprave nimalo privlačna čudovišta. Jao Bože, gde ide taj svet.


Eh, gospodine Agathonikos, ni muškarci nisu što su nekada bili pa zamalo većini ne smeta neukus. Mislite da današnje devojke ne bi menjale način šminkanja da muškarci pokazuju odbojnost prema preterivanju i neznanju kada je u pitanju šminkanje i doterivanje/preterivanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
ZGabriel je napisao/la:
za ostalo se slažem. nekad su se žene šminkale da naglase neki dio lica i izjednače ten (nemaju svi lijepu kožu k'o ja :D ). sad se ožbukaju pa preko žbuke iscrtavaju drugo lice. razumijem da to rade operne dive i balerine, ali na ulici to izgleda nakaradno. o plastičnim kandžama da ne govorim. vulgarno i nehigijenski.

kad Ksena dođe, ona ti može pokazati svoje noktiće. moji su kratki i neobojeni. :D


edit: Sephora je imala dućan u Avenue mallu jedno vrijeme ali su ga zatvorili. valjda nije bilo zarade.

edit2: kod Eve Green nije problem šminka. ovo gore je jako lijepo. njen problem su obrve, skoro su ravna crta. s jačom šminkom izgleda ko vještica.


Tačno tako Gabi, šminka i postoji da naglasi ono što je lepo, ev. da sakrije po neku manu, sve ostalo je greška.

A tvoja koža, ružičasta, damska koja savršeno pristaje uz boju kose. Retko to kojoj uspeva. :D

Veštački nokti su zaista vulgarni. Ni šaranje mi nije lepo, pa kojekakvi frenč fazoni. Zaista, šta muškarci misle o takvim ženama? Ono što je sigurno jeste da ih čeka iznenađenje kada sa takvom devojkom/suprugom osvane u krevetu. Čini se kao da je preko dana sa jednom a jutro sačeka sa drugom osobom. To je taj kritični procenat muškaraca o kome sam prozborila par reči.

Ni moji nokti nisu dugi ali se nekada ulenjim pa mi je mrsko da ih turpijam i tako par dana a onda ih skratim i opet budu dugi, odnosno nokatna pločica je prirodno duga. Čim pronađem fotorafiju postaviću je. :D

Sephoru sam posetila puno puta, sada samo prolazim kraj nje. A fino je osetiti kada se mirisi pomešaju, čini ti se da ih svaka pora upije. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ksenija je napisao/la:
Eh, gospodine Agathonikos, ni muškarci nisu što su nekada bili pa zamalo većini ne smeta neukus. Mislite da današnje devojke ne bi menjale način šminkanja da muškarci pokazuju odbojnost prema preterivanju i neznanju kada je u pitanju šminkanje i doterivanje/preterivanje?

Balavurdiji je skoro pa nebitno kako je žena našminkana, njima je samo do toga da joj ga zavuku, da oprostite na izrazu.
Mi stariji i ozbiljniji malo drugačije gledamo na sve to, tako da itekako primećujemo da li je neka žena lepo i diskretno našminkana ili je hodajući cirkus. Znači imate predivan avatar, gospođice Ksenija :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Šjor Aga, jel ti bojiš kosu u plavo kao boju zastave vaše domovine ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO