HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 14 lip 2014, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ljudi se i dalje mijenjaju iz generacije u generaciju. Sve su viši i teži, ali imaju manje mišića. Zanimljivo je da ljudi imaju sve manje dlaka u prosjeku.

Pogledajte moguće simulacije transformacija lica u budućnosti.


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 15 lip 2014, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Dok čujem billions i millions years,preskočim:-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 15 lip 2014, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Dok čujem billions i millions years,preskočim:-)

Ako je zemlja stara šest i kusur hiljada godina, ajde onda objasni dinosauruse i ostale izumrle vrste, ako te ne mrzi.


Bog, i njegov sin kojeg nam je poslao da nas spasi su natprosečno inteligentna bića. A inteligentna bića se retko izražavaju i misle bukvalno i zato ih ne treba shvatati potpuno bukvalno kao magarac ili vehabija.


Odakle ti koji *** znaš koliko traje jedan Božiji dan. Bog je stvorio zemlju za šest dana, ali zašto ti misliš da Bogu jedan dan traje 24 sata kao i tebi. Jedan dan na Jupiteru ili Saturnu traje sto i više puta duže nego dan na Zemlji. A koliko onda traje dan entitetu koji je stvorio svemir?


Nemoj da si ograničen i nemoj da si bukvalista. Sveto Pismo nije tehnički priručnik pa da ga se tako čita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Carmello Šešelj je napisao/la:


Odakle ti koji *** znaš koliko traje jedan Božiji dan. Bog je stvorio zemlju za šest dana, ali zašto ti misliš da Bogu jedan dan traje 24 sata kao i tebi. Jedan dan na Jupiteru ili Saturnu traje sto i više puta duže nego dan na Zemlji. A koliko onda traje dan entitetu koji je stvorio svemir?
.

Koliko znam,nema ljudi na Jupiteru. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Koliko znam,nema ljudi na Jupiteru. :zubati

Nema ljudi, ali da li ima Boga?

I da li je Bog, kada je stvarao svet, stvarao svemir ili je stvarao samo planetu Zemlju u već postojećem svemiru. Šta ti misliš?

I zašto misliš da Bogu jedan dan traje isto koliko i tebi i meni?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Koliko znam,nema ljudi na Jupiteru. :zubati

Nema ljudi, ali da li ima Boga?

I da li je Bog, kada je stvarao svet, stvarao svemir ili je stvarao samo planetu Zemlju u već postojećem svemiru. Šta ti misliš?

I zašto misliš da Bogu jedan dan traje isto koliko i tebi i meni?

Pa piše u Postanku kojim redoslijedom je stvaran materijalni svemir.

Vrijeme Njemu nije ista kategorija kao nama.On je izvan našeg 'fizičkóg' vremena...Negdje sam čitao da se nauka bavila 7-dnevnim ritmom i da je to optimalni ritam za čovjeka.Eksperiment sa izmjenjenim ritmom rezultirao je velikim problemima po ljudsko zdravlje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mislim da bi za zdravlje bilo još bolje kada bi nedeljom radili, a ostalim danima odmarali. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bog je izvan vremena i prostora.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mislim da bi za zdravlje bilo još bolje kada bi nedeljom radili, a ostalim danima odmarali. :zubati


Ne bi,tijelo je stvoreno za rad i kretanje,ne za ležanje.A i Biblija kaže 6 dana radi,7. odmor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mislim da bi za zdravlje bilo još bolje kada bi nedeljom radili, a ostalim danima odmarali. :zubati


Ne bi,tijelo je stvoreno za rad i kretanje,ne za ležanje.A i Biblija kaže 6 dana radi,7. odmor.


Kad će biti Smak svijeta mislim koji dan po Bibliji.
U Islamu se tumači da će to biti petak na isti dan kada je Adem/Adam stvoren.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
korrisnik je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Ne bi,tijelo je stvoreno za rad i kretanje,ne za ležanje.A i Biblija kaže 6 dana radi,7. odmor.


Kad će biti Smak svijeta mislim koji dan po Bibliji.
U Islamu se tumači da će to biti petak na isti dan kada je Adem/Adam stvoren.

A 7 dana gore dole,svejedno:-)Nije nam ovo pdf za to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 16 lip 2014, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Kad će biti Smak svijeta mislim koji dan po Bibliji.
U Islamu se tumači da će to biti petak na isti dan kada je Adem/Adam stvoren.

A 7 dana gore dole,svejedno:-)Nije nam ovo pdf za to.


Napali smo religijom na naučnu temu lol. :ohmy

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 17 lip 2014, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 lip 2014, 21:10
Postovi: 21
Lokacija: Sarajevo
Smak svjeta moze biti svako moment a da toga nismo svjesni , sunce je najveca prjetnja i yellowstone parc.

_________________
Cornix cornici oculos non effodiet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 04 vel 2018, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Evo interesantnih rezultata jednog 30godisnjeg eksperimenta za sve one otvorenog uma , iako se eksperiment sluzbeno predstavio kao direktni dokaz evolucije, a sto su mnogi , kako iz znanstvenih tako i iz ostlaih krugova, prihvatili zdravo za gotovo, ipak, kao sto rekoh, ljudima otvorena uma, koji ne padaju olako ni na trendi niti na bilo koji drugu indoktrinaciju poput vecine, rezultati ovog eksperimenta bi svakako trebali biti interesantni.


Trideset godisnji eksperiment (koji traje i dalje), u laboratorijskim uvjetima na bakteriji Esherihiji coli koja je tretirana razlicitim podrazajima, je nakon 70 000 generacija pokazao da je bakterija evoluirala u 12 pravaca , od kojih je kao najznacajniji dokaz evolucije izdvojena promjena u nacinu ishrane i povecana masa bakterije. Prva bakterija s kojom je eksperiment poceo se inace hrani glukozom , a samo u aerobnim uvjetima metabolizira citrate, dok je ova nakon 70 000 generacija evoluirala u bakteriju koja se hrani citratima , dok glukozu izbjegava.

Znaci ovo je je eksperimentalni rezultat testiranja evolucije koji je prikazan i prihvacen kao dokaz evolucije, medjutim razumno se zapitati je li znanstveno tumacenje evolucije ovime potvrdjeno.
Jer ako uporedimo evolucijski razvoj od homo habilisa pa do danasnjeg covjeka , a za sto je prema evoluciji trebalo oko milijun godina ili 50 000 generacija, sa ovim eksperimentom gdje je bakterija kroz jos veci broj genercija evoluirala tek u bakteriju koja se nesto drugacije hranji, sto bi u ovom poredjenu bili jednako kao da je kroz milion godina covjek evoluirao u 10 cm veceg covjeka koji je alergican na gluten pa vise ne moze jesti zitarice.

Evo bilo bi interesantno da se na ovu temu jave nasi forumski neupitni evolucionisti pa da vidimo kako oni vide ovaj eksperiment i analogiju koja se povlaci za njime, ne samo iz.razloga da saznamo nesto novo(sto je primarno) , nego i da vidimo jesu li zestoki zagovornici znanosti otovreni za diskusiju ili su to naprosto sljedbenici religije evolucije koji ne prihvacaju znanstveno interesantna pitanja ukoliko im vjeru dovode u pitanje.

link na eksperiment:

https://www.google.ba/amp/s/arstechnica ... a/%3famp=1


Citat:
Homo habilis (ili Australopithecus habilis) je vrsta iz tribusa hominina, koja je živjela tijekom gelasija u pleistocenskom razdoblju, prije oko 2,33 do 1,44 milijuna godina.[1] Iako među stručnjacima postoje nesuglasice oko klasificiranja ove vrste u rod Homo ili u rod Australopithecus,[2][3] njegov volumen mozga iznosi 550 cm3 do 687 cm3, umjesto 363 cm3 do 600 cm3 kao što se prije mislilo.[3][4] Ova novija otkrića koja dokazuju veći volumen mozga svrstavaju ga u rod Homo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 06 vel 2018, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
zaba1111 je napisao/la:
Trideset godisnji eksperiment (koji traje i dalje), u laboratorijskim uvjetima na bakteriji Esherihiji coli koja je tretirana razlicitim podrazajima, je nakon 70 000 generacija pokazao da je bakterija evoluirala u 12 pravaca , od kojih je kao najznacajniji dokaz evolucije izdvojena promjena u nacinu ishrane i povecana masa bakterije. Prva bakterija s kojom je eksperiment poceo se inace hrani glukozom , a samo u aerobnim uvjetima metabolizira citrate, dok je ova nakon 70 000 generacija evoluirala u bakteriju koja se hrani citratima , dok glukozu izbjegava.


adaptacija. i ti evolucionisti su postali pravi amateri. više ne znaju ni slagat kako treba.

edit: sljedećih 30 godina trebali bi obrnuti eksperiment i vidjeti hoće li se E. coli vratiti glukozi. (što bi se vjerojatno dogodilo.)


Mar-kan je napisao/la:
Negdje sam čitao da se nauka bavila 7-dnevnim ritmom i da je to optimalni ritam za čovjeka.Eksperiment sa izmjenjenim ritmom rezultirao je velikim problemima po ljudsko zdravlje.


dovoljno je zamijeniti dan za noć i eto problema.

odgovaram na prastari upis, ali to je Markan kriv. kaže - evo teme za tebe, a od teme ostale samo kosti i dugmići. :smajl013

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 06 vel 2018, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
ZGabriel je napisao/la:

dovoljno je zamijeniti dan za noć i eto problema.


Da, tzv. cirkadijalni ritam. Međutim, ovo istraživanje nije zadiralo u dan-noć, nego su poremetili tjedni ritam. Katastrofa za ljudsko zdravlje.

O evoluciji mi je víše iluzorno pričati. Kome odgovara, nek 'vjeruje' u nju. Jer stvarno je potrebna ogromna vjera da bi se progutala tolika količina nebuloza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 06 vel 2018, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Da je sloboda i demokracija biila bi Evolicja a ne racija.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 06 vel 2018, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
ZGabriel je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Trideset godisnji eksperiment (koji traje i dalje), u laboratorijskim uvjetima na bakteriji Esherihiji coli koja je tretirana razlicitim podrazajima, je nakon 70 000 generacija pokazao da je bakterija evoluirala u 12 pravaca , od kojih je kao najznacajniji dokaz evolucije izdvojena promjena u nacinu ishrane i povecana masa bakterije. Prva bakterija s kojom je eksperiment poceo se inace hrani glukozom , a samo u aerobnim uvjetima metabolizira citrate, dok je ova nakon 70 000 generacija evoluirala u bakteriju koja se hrani citratima , dok glukozu izbjegava.


adaptacija. i ti evolucionisti su postali pravi amateri. više ne znaju ni slagat kako treba.

edit: sljedećih 30 godina trebali bi obrnuti eksperiment i vidjeti hoće li se E. coli vratiti glukozi. (što bi se vjerojatno dogodilo.)


Mar-kan je napisao/la:
Negdje sam čitao da se nauka bavila 7-dnevnim ritmom i da je to optimalni ritam za čovjeka.Eksperiment sa izmjenjenim ritmom rezultirao je velikim problemima po ljudsko zdravlje.


dovoljno je zamijeniti dan za noć i eto problema.

odgovaram na prastari upis, ali to je Markan kriv. kaže - evo teme za tebe, a od teme ostale samo kosti i dugmići. :smajl013



Najvjerovatnije da bi se u povoljnim uvjetima vratila ponovo na glukozu primarno jer sposobnost metaboliziranja glukoze nije ni ova mutirana izgubila, a mozda i imaju takvih primjera ali ih ne objavljuju jer je eksperiment zapoceo i financiran da dokaze evoluciju.
Ali sto je jos interesantno, 2008. su objavili kako ja nakon 31000 generacija jedna kolonija bakterija pocela koristiti citrate i sa ushitom najavili buducnost rjecima da ko zna sto nas sve ceka.
Zadnja objava je bila lani nakon 68000 generacija gdje su naveli identicne dokaze evolucije, jedna kolonija je presla na citrate, a mnoge su nesto vece.
Znaci nakon adaptacije na citrate dalje se ne dogadja nista, vjerovatno se dogode neke mutacije, ali takve jedinke ugibaju.

A da ne govrim kako je to po svim prepoznatljivim karakeristikama i dalje bakterija Esherihia coli sto prepoznaje svaki mikrobiolog na prvi pogled kroz mikroskop....

Ali evo eksperiment jos traje pa cemo za jos 30 godina vidjeti sto ce biti, hoce li nakon 140 000 generacija kao sto je za toliko generacija navaodno od majmuna postao covjek, od nekakvog prakonja konj, od prazabe zaba... hoce li to i dalje biti esherihia coli ili ce, kao sto bi trebalo, to biti neka druga vrsta bakterije.
Hoce li evolucionisti tada reci kako je evolucija sumnjiva hipoteza ili ce poput pravih vjernika naci neko vjersko objasnjenje.

Ja cu npr , u slucaju da to vise ne bude esherihia coli, konstatirati kako je evolucija teorija koja ozbiljna i u velikoj mjeri dokazana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 08 vel 2018, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
Mar-kan je napisao/la:
Pa piše u Postanku kojim redoslijedom je stvaran materijalni svemir.


Kako kome. Ne Katolicima. Mi ne smatramo bibliju znanstvenom knjigom. Biblija je inace pisana od ljudi, i treba shvatit kako su ti ljudi tada komunicirali, i kako su se izrazavali. Pojmovi poput znanstvena istina je za njih bio stran pojam. A biblija nijee pisana samo za ljude u 21-om stoljecu, pa da je, eto bas ti ili ja razumimo. Uostalom, postoji i teologija, za Katolike...


Mar-kan je napisao/la:
Vrijeme Njemu nije ista kategorija kao nama.On je izvan našeg 'fizičkóg' vremena...


Bog je van vremena. On je jednostavan, sveprisutan.


zaba1111 je napisao/la:
Znaci nakon adaptacije na citrate dalje se ne dogadja nista, vjerovatno se dogode neke mutacije, ali takve jedinke ugibaju.


Kako nista?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
CauseWhyNot je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pa piše u Postanku kojim redoslijedom je stvaran materijalni svemir.

Mi ne smatramo bibliju znanstvenom knjigom.

Tko ste to "vi"? :kava

Biblija ne detaljiše oko sitnica, daje generalne informacije kako je stvoren svemir, život itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
Mar-kan je napisao/la:
CauseWhyNot je napisao/la:

Mi ne smatramo bibliju znanstvenom knjigom.

Tko ste to "vi"? :kava

Biblija ne detaljiše oko sitnica, daje generalne informacije kako je stvoren svemir, život itd.


Katolici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
CauseWhyNot je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Tko ste to "vi"? :kava

Biblija ne detaljiše oko sitnica, daje generalne informacije kako je stvoren svemir, život itd.


Katolici.

Aha, lijepo. Katolici su ok. I ja sam RKC-ovac :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
CauseWhyNot je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pa piše u Postanku kojim redoslijedom je stvaran materijalni svemir.


Kako kome. Ne Katolicima. Mi ne smatramo bibliju znanstvenom knjigom. Biblija je inace pisana od ljudi, i treba shvatit kako su ti ljudi tada komunicirali, i kako su se izrazavali. Pojmovi poput znanstvena istina je za njih bio stran pojam. A biblija nijee pisana samo za ljude u 21-om stoljecu, pa da je, eto bas ti ili ja razumimo. Uostalom, postoji i teologija, za Katolike...


Mar-kan je napisao/la:
Vrijeme Njemu nije ista kategorija kao nama.On je izvan našeg 'fizičkóg' vremena...


Bog je van vremena. On je jednostavan, sveprisutan.


zaba1111 je napisao/la:
Znaci nakon adaptacije na citrate dalje se ne dogadja nista, vjerovatno se dogode neke mutacije, ali takve jedinke ugibaju.


Kako nista?


Nista sto bi upucivalo na evoluciju, a sto bi se svakako trebalo dogoditi prema zakonitostima teroije evolucije, a i bilo je ocekivano na pocetku eksperimenta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
zaba1111 je napisao/la:
Nista sto bi upucivalo na evoluciju, a sto bi se svakako trebalo dogoditi prema zakonitostima teroije evolucije, a i bilo je ocekivano na pocetku eksperimenta.


Nista? Ajde daj mi rezultate experimenta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 09 vel 2018, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Imas desetak redaka iznad link na eksperiment.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO