HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 21:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 395 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 08 ožu 2020, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Evo recimo zašto se u Tajlandu ne podučava djecu da je Trojedini bog stvorio prvo Zemlju, pa zelenu travu, pa tek onda Sunce (oko kojeg se Zemlja vrti i koje treba za fotosintezu travi), pa životinje sve istovremeno (dinosaure skupa sa kravama, vrste prilagođene atmosferi bez kisika skupa s vrstama prilagođenim atmosferi sa 20% O2), pa ženu iz rebra, i to sve prije 6000 godina.

Kako to da tajlandski ili japanski znanstvenici nisu došli do nijednog od tih znanstvenih saznanja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 08 ožu 2020, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Robbie MO je napisao/la:
Evo recimo zašto se u Tajlandu ne podučava djecu da je Trojedini bog stvorio prvo Zemlju, pa zelenu travu, pa tek onda Sunce (oko kojeg se Zemlja vrti i koje treba za fotosintezu travi), pa životinje sve istovremeno (dinosaure skupa sa kravama, vrste prilagođene atmosferi bez kisika skupa s vrstama prilagođenim atmosferi sa 20% O2), pa ženu iz rebra, i to sve prije 6000 godina.

Kako to da tajlandski ili japanski znanstvenici nisu došli do nijednog od tih znanstvenih saznanja.

Plati ručak pa te rado poučim :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 08 ožu 2020, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemojte trolati temu sa religijom i ostalim glupostima. I to 2 moderatora.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 08 ožu 2020, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Puno je primjera u nedavnoj povijesti gdje su znanost i znanstvenici bili zlorabljeni u propagandne svrhe.

Poziv na autoritet nije nikakav argument.

Koliko je meni poznato vise manje svi modeli koje su radili ti klimatolozi su bili promaseni. Kod klime je jednostavno previse varijabli da bi se ista dugorocno predvidjelo tocno, a na tome se baziraju strategije koje donose politicari.

Meni je to u najmanju ruku sumnjivo.

Zeleni porezi su mi logicni jedino iz aspekta da se u starome svijetu pokrenu neke nove industrije,nove tehnologije i da se izbaci ovisnost o nafti. Dugorocni strateski power play.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 10 ožu 2020, 17:35 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3893
Nije mi jasno da se raspravlja o zatopljenju kad je to svakom čovjeku starijem od 40 godina vidljivo koji malo prati prirodu. Klima se sigurno mijenja i prirodno, ali ne tako brzo da se u jednoj generaciji vide radikalne promjene.

Naprimjer , stari ljudi u Primorju i na otocima su imali izreke o buri koliko traje ili recimo "čovjek snuje a bura odlučuje", a radilo se o tome da bi ona imala toliku jačinu da je mogla uništiti vinograde i polja.

Te izreke nisu nastale i korištene u samo jednoj generaciji nego su se prenosile, a današnje bure u prosjeku nisu blijeda sjena tadašnjima po dužini trajanja jer kako se temperatura u zaleđu i na planinama povisila, tako nema prirodnih elemenata za dugotrajno jak vjetar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 10 ožu 2020, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne trolaj temu. Nikoga ne zanimaju tvoje nebuloze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 11 ožu 2020, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3893
Kad sam tako nezanimljiv, a pratiš kao uhoda sve moje postove i komentiraš već godinama, što bi tek bilo da sam zanimljiv?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 01:49 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Jel netko primjetio da praktički nije bilo poštene kiše ove godine?
Prosjek za Split za prva 3 mjeseca je 210 mm, ove godine samo 55 mm, još je rano ali...

Citat:
podaci za 2018. godinu pokazuju da je u Europi nastavljen trend zatopljavanja koji traje četiri desetljeća. Prosječne temperature na godišnjoj i sezonskoj razini su u porastu, a 2018. je bila treća najtoplija godina ikada sa 1,2°C višom prosječnom temperaturom nego u razdoblju od 1981. do 2010. godine.

Padaline na sjeveru Europe, koje su u porastu sve od '60-tih godina, rastu 70mm po desetljeću, a na jugu padaju i do 90mm po desetljeću. Kurnik kaže kako će se klimatske promjene loše odraziti na poljoprivredu u mnogim dijelovima Europe. "Regije za koje se predviđa da će biti najviše zahvaćene su Mediteran i jugoistočna Europa, najviše zbog smanjenja padalina i viših temperatura, što će zajedno proizvesti duže i intenzivnije suše te nestašicu vode"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 02:03 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Inače ovo zatopljenje i smanjenje padalina se baš jako osjeti kod nas u HBŽ, nije to nešto novo, već je taj trend od 60ih, ali zadnjih godina baš dolazi do izražaja...

slika

slika

Od hladne klime bez sušne sezone sa blago toplim ljetom, do tipične mediteranske sa vrućim i suhim ljetima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3893
Ja sam primijetio i primjećujem to više godina. Ljeta 2012. nije bilo kiše mjesecima pa je na drveću požutilo lišće usred ljeta. To sam tada prvi put vidio, ali vjerojatno ne I zadnji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Za koji dan ćete se žaliti na poplave. Pa na snježne padavine. Na niske temperature. Pa na migrene i impotenciju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Pa zapravo poplave i idu u paketu sa sušama i toplijim klimama, nema poplave u Bergenu u Norveškoj sa 2500 mm padalina i 200 kišnih dana, ali u arabijskoj pustinji svaki pljusak znači poplavu.

Što se tiče snijega uvijek je moguć prodor hladnog zraka iz Sibira pa u kombinaciji sa nekom Genovskom ciklonom da nas zatrpa, mislim da smo to i imali one 2012. sa ciklonom Gabor ali to su baš iznimni slučajevi,

Generalni trend već preko pola stoljeća je jasan, zatopljenje i sve sušnija klima, mi u HBŽ smo spali sa 5 mjeseci snijega na 5 dana i to su činjenice, Kupres i Blidinje ovu zimu praktički uopće nisu radili i to jasan trend od kad znam za sebe, ma jasno je svima koliko je drastična promjena i svi živi ovdje o tome govore, svaka generacija, ali eto ako ti iz Beča kažeš da su to sve gluposti onda mora da je tako, jebo službene podatke svih zavoda i vlastite oči i zdrav razum.

Ovo je nezabilježeno po HBŽ da kroz cijelu zimu stalno negdje gori, u normalnim okolnostima ne bi bilo šanse za požar do 6. mjeseca ako i onda.
Nastavi li ovako postat ću Greta Thunberg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Meni se cini da je netko pricao da je vec bilo takvih situacija u proslom stoljecu. Kupres i blidinje nisu bas najpogodnija mjesta za skijanje.

Klima se mijenja, a sta to uzrokuje...ja sam skeptican po pitanju ljudskog efekta. Logicnije mi je da veci efekt imaju te mini faze i promjene na suncu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sasvim normalne klimatske promjene. Na Antarktiku i u Sahari već tisućama godina nema nikakvih klimatskih promjena. Na Merkuru, Marsu, Mjesecu isto.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6118
Politikant je napisao/la:
Pa zapravo poplave i idu u paketu sa sušama i toplijim klimama, nema poplave u Bergenu u Norveškoj sa 2500 mm padalina i 200 kišnih dana, ali u arabijskoj pustinji svaki pljusak znači poplavu.

Što se tiče snijega uvijek je moguć prodor hladnog zraka iz Sibira pa u kombinaciji sa nekom Genovskom ciklonom da nas zatrpa, mislim da smo to i imali one 2012. sa ciklonom Gabor ali to su baš iznimni slučajevi,

Generalni trend već preko pola stoljeća je jasan, zatopljenje i sve sušnija klima, mi u HBŽ smo spali sa 5 mjeseci snijega na 5 dana i to su činjenice, Kupres i Blidinje ovu zimu praktički uopće nisu radili i to jasan trend od kad znam za sebe, ma jasno je svima koliko je drastična promjena i svi živi ovdje o tome govore, svaka generacija, ali eto ako ti iz Beča kažeš da su to sve gluposti onda mora da je tako, jebo službene podatke svih zavoda i vlastite oči i zdrav razum.

Ovo je nezabilježeno po HBŽ da kroz cijelu zimu stalno negdje gori, u normalnim okolnostima ne bi bilo šanse za požar do 6. mjeseca ako i onda.
Nastavi li ovako postat ću Greta Thunberg.


Neš vjerovat, žena mi sad piše neki rad i lista arhivu DL, kad tamo u jednom broju ovaj naslov.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
To je iznimna godina, naravno da promjena ne ide pravocrtno, može npr. iduća zima bit osjetno hladnija i snježnija od nedavnog prosjeka ali sa nekim odmakom bit će jasno da se radi o iznimnoj godini.

Ako ćemo o rekordima a ne prosjecima i trendu evo podaci za Livno;

Maksimalna dnevna temperatura zraka (°C) 38,2 8. august 2013.
Najtopliji mjesec (°C) 23,1 juli 2012.
Najtoplije ljeto (°C) 22,0 2012.
Najtoplija godina (°C) 11,0 2014.

Svi toplinski rekordi su iz proteklog desetljeća, a ta stanica mjeri od 1890 i neke.
2012. kad je bio onaj veliki snijeg po tome smo mogli zaključit kakvo zatopljenje kakvi bakrači, a nakon njega si imao najtoplije ljeto odkad je mjerenja.

Minimalna dnevna temperatura zraka (°C) -29,6 11. januar 1967.
Najhladniji mjesec (°C) -7,3 januar 1893.
Najhladnija zima (°C) -3,4 1892/93.
Najhladnija godina (°C) 7,9 1956.

Eto ti ekstremi, čak i po njima je sve jasno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Evo šta kaže NASA

Citat:
Changes in the sun's output falling on the Earth from 1750-2011 are about 0.05 Watts/meter squared.

By comparison, human activities from 1750-2011 warm the Earth by about 2.83 Watts/meter squared (AR5, WG1, Chapter 8, section 8.3.2, p. 676).

What this means is that the warming driven by the GHGs coming from the human burning of fossil fuels since 1750 is over 50 times greater than the slight extra warming coming from the Sun itself over that same time interval.

In the early 20th century human activities caused about one-third of the observed warming and most of the rest was due to low volcanic activity. Since about 1950 it's all humans and their activities.

To sum, the result of this energy imbalance is the accumulation of heat over the last 50 years.


https://climate.nasa.gov/blog/2910/what ... te-change/

BBC će popizdit ali kome vjerovat ako ne NASI bar što se tiče sunčeve aktivnosti itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
NASA je kao Pentagon i CIA. USA državna institucija. Ako ti US veleposlanik u Sarajevu kaže da moraš biti "Bosanac" nećeš mu valjda povjerovati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 07 tra 2020, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3893
useless je napisao/la:
Meni se cini da je netko pricao da je vec bilo takvih situacija u proslom stoljecu. Kupres i blidinje nisu bas najpogodnija mjesta za skijanje.

Klima se mijenja, a sta to uzrokuje...ja sam skeptican po pitanju ljudskog efekta. Logicnije mi je da veci efekt imaju te mini faze i promjene na suncu.


Skijalište na Blidinju je na 1250 metara nadmorske visine i kažeš da nije pogodno, a u Gorskom kotaru su prije 40 godina normalno radila skijališta naprimjer Rudnik i Čelimbaša gdje je start na 1000 metara a cilj na oko 800 metara nadmorske visine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
BBC je napisao/la:
NASA je kao Pentagon i CIA. USA državna institucija. Ako ti US veleposlanik u Sarajevu kaže da moraš biti "Bosanac" nećeš mu valjda povjerovati.


Neću im povjerovat zato što oni kažu nego zato što mi u ovom slučaju sa zagađenjem i zatopljenjem zdrav razum govori da stvarno jest tako, evo npr. svako malo nam je zrak zatrovan i nekakva izmaglica jer vjetar nosi sranja sa svih strana svijeta, a to što nanese je 0,000000001% onoga što proizvedemo i naravno da vjerujem da to sve skupa ima veći utjecaj na klimu i okoliš od sunčevih mjena i to bi mislio čak i da mi NASA i ostale agencije kažu suprotno.
Mislim OK, vjerujem da u toj priči postoji i nekakva agenda raznih zelenih, globalista, interesnih skupina koji bi sad preko toga gurali svoj bolesni plan i program, izvlačili pare i sve ostalo, nisam rekao da nije tako, samo prosto utvrđujem da stvarno proizvodimo tonu sranja i da nema jebene šanse da to trenutno nema značajan pa i presudan utjecaj na klimatske promjene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Politikant je napisao/la:
BBC je napisao/la:
NASA je kao Pentagon i CIA. USA državna institucija. Ako ti US veleposlanik u Sarajevu kaže da moraš biti "Bosanac" nećeš mu valjda povjerovati.


Neću im povjerovat zato što oni kažu nego zato što mi u ovom slučaju sa zagađenjem i zatopljenjem zdrav razum govori da stvarno jest tako, evo npr. svako malo nam je zrak zatrovan i nekakva izmaglica jer vjetar nosi sranja sa svih strana svijeta, a to što nanese je 0,000000001% onoga što proizvedemo i naravno da vjerujem da to sve skupa ima veći utjecaj na klimu i okoliš od sunčevih mjena i to bi mislio čak i da mi NASA i ostale agencije kažu suprotno.
Mislim OK, vjerujem da u toj priči postoji i nekakva agenda raznih zelenih, globalista, interesnih skupina koji bi sad preko toga gurali svoj bolesni plan i program, izvlačili pare i sve ostalo, nisam rekao da nije tako, samo prosto utvrđujem da stvarno proizvodimo tonu sranja i da nema jebene šanse da to trenutno nema značajan pa i presudan utjecaj na klimatske promjene.


Pa da. Ako se oko nečega slaže TOP 500 instituta i sveučilišta u Americi, TOP 500 instituta i sveučilišta u Kini, TOP 500 instituta i sveučilišta u Rusiji, i TOP 500 instituta i sveučilišta u Japanu, dakle zemljama vrlo raznolikih političkih i inih interesa, jasno je da je nešto vrlo čvrsto utvrđena činjenica.

Istu atmosferu svi koristimo. Isti zrak dišemo.

Antiglobaliste ne zanima je li postoji neki globalni problem, oni znaju da im to politički šteti i oni će pokušati trollati i umanjivati važnost dotičnog problema.

Mislim da nijedna ideologija nije vrijedna trajnog uništenja klime na Zemlji.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A hrpa likova s prostora Ex Yu koji prate i prepisuju šta se politički događa u Americi (odatle i kupe ideje za teorije zavjera), koji nisu ni čuli za problem globalnog zatopljenja, o tome su čuli od Trumpa i naravno odmah prihvatili taj stav.

Isti taj Trump je prije dva mjeseca rekao da je koronavirus hoax, kao i onaj Vučićev epidemiolog.

Ako netko simpatizira Trumpa, ne mora potpisati svaku glupost koju izvali.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Najviše teorija zavjera se kreira u Rusiji i Americi u nekoj vrsti propagandnog rata, a najveći konzumenti i vjernici u takve teorije nisu ni Amerikanci ni Rusi, nego se na to najviše lijepe Balkanci i Istočni Slaveni.

Osobno mislim da je Srbija world capital od teorija zavjera. Tamo u najluđu nasumično odabranu teoriju zavjere vjeruje bar 30% ljudi, a na Youtube Srbi dominiraju u kompilaciji videa o teorijama zavjera i komentiranju istih.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Najodgovorniji za globalno zatopljenje su oni što su pokrenuli industrijsku revoluciju, oni što su bacali atomske bombe i oni što lansiraju rakete u atmosferu.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Globalno zatopljenje
PostPostano: 09 tra 2020, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Baš ste se nasrali. Dokažite da čovjek utječe na porast temperature ? Simple kao nešto.
Breme dokaza je na onome koji izlazi sa novom teorijom. Etiketiranja i glupiranja ne pomažu, to je znanost.
(Računalne simulacije nisu znanstveni dokazi.)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 395 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO