HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2228 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 90  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 01 lis 2021, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Ti uvijek analiziraš binarno, kao da su jedine opcije od Covida život ili smrt. Ako si živ, znači da je dobro.

Između ta dva ishoda postoji značajan broj opcija koji otežavaju normalan život, uzrokuju bolovanja, navode ljude da odustanu od hobija ili imaju duže pauze.

Ja nisam nikad mislio da bi baš umro, ali sam se svejedno cijepio jer nisam inače navikao biti ikad na bolovanju ili beskoristan pa da iskoristim jedini dostupan alat da spriječim to stanje.

Što se tiče naslova da je ovo cjepivo uzrokovalo više nuspojava nego sva druga u povijesti, to može shvatiti i svako dijete u vrtiću. Kad je neko cjepivo ubrizgano svim ljudima svijeta unutar godine dana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 01 lis 2021, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Kaftanzoglio je napisao/la:
Kad je neko cjepivo ubrizgano svim ljudima svijeta unutar godine dana?

Pokušavano je, ali su prestali nakon prijavljenih 20-30 umrlih, tijekom svinjske gripe, ako se dobro sjećam. Sad se više nitko ne obazire niti na tisuće...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 01 lis 2021, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Cjepivo naše,
koje jesi u tjelesima,
sveti se ime Tvoje,
dođi pfajzerstvo Tvoje,
budi volja Tvoja,
kako na nebu, tako i na zemlji.

Imunitet naš svagdanji daj nam danas,
i otpusti nam duge naše,
kako i mi otpuštamo antivakserima našim,
i ne uvedi nas u karantenu,
nego izbavi nas od Pandemije!
Amen.


Zdravo, Markoticko,
milosti puna,
Pfizer s Tobom.
Blagoslovljena Ti među ženama
i blagoslovljen Plod propagande Tvoje,
Virus.
Sveta Alemko, Majko Božja,
moli za nas vaksere,
sada i na času smrti naše.
Amen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 01 lis 2021, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ti uvijek analiziraš binarno, kao da su jedine opcije od Covida život ili smrt. Ako si živ, znači da je dobro.

Između ta dva ishoda postoji značajan broj opcija koji otežavaju normalan život, uzrokuju bolovanja, navode ljude da odustanu od hobija ili imaju duže pauze.

Ja nisam nikad mislio da bi baš umro, ali sam se svejedno cijepio jer nisam inače navikao biti ikad na bolovanju ili beskoristan pa da iskoristim jedini dostupan alat da spriječim to stanje.

Što se tiče naslova da je ovo cjepivo uzrokovalo više nuspojava nego sva druga u povijesti, to može shvatiti i svako dijete u vrtiću. Kad je neko cjepivo ubrizgano svim ljudima svijeta unutar godine dana?


gle, svak isihod je moguć u obe situacije (cijepljeni i necijepljeni) osim nuspojava cijepiva, one su moguće samo kod cijepljenih.

ja analiziram smrti jer za to postoje podaci, međutim SVAKI ishod COVIDa možeš dobiti i cijepljen, samo sa samnjenom vjerojatnošću (ako nas ne lažu). Meni je kolega s posla upravo na bolovanju zbog COVIDa, uredno cijepljen.

dakle ni jedan ti ishod nije isključen zato što si cijepljen.

što se tiče nuspojava, svake godine se preko 100 000 000 djece cijepi s desetcima cijepiva, plus stotine milijuna odraslih sezonskim poput onog za gripu. ili lokalnim kod putovanja (kao za malariju i sl.), to ti daje nekih milijardu do dve milijarde doza GODIŠNJE, a ovo cijepivo ima više smrti nego SVA OSTALA ZAJEDNO od 1990. do danas.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 01 lis 2021, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
U pokrajini u kojoj zivim, a siguran sam da u drugim nije neka razlika, dvije trecine svih pacijenata na intenzivnoj njezi sa - pogodite - Balkana, tj. bivsa YU.

Ne zna se koji je udio kod inficiranih, ali za ovo se zna, ali se i ne objavljuje. Za svoju pokrajinu znam iz pouzdanog izvora a znam i zasto se ne iznosi u javnost.

U Svicarskoj s tim nemaju problema i kazu otvoreno: Sjeverna Makedonia, Kosovo, i onda ostatak YU.


Siguran sam da je to zbog toga sto se vrlo malo "nasih" ovdje vakcinise. I citajuci temu, siguran sam da to ima veze sa:

- Cinjenicom da nasi ljudi nadprosjecno teze ka teorijama zavjere, ali i (mozda bitnije):

- Zato sto nasi nemaju vecinom povjerenja u drzavne institucije. Ljudi to izgubili u toku zadnje tri decenije, ukoliko su uopste ikad i imali (iako mislim da su imali za vrijeme YU).


Kod Turaka nije tako. I tu sigurno igra ulogu da su oni navikli na koliko toliko pouzdanu i jaku drzavu. I uopste gledano su servilniji prema drzavnim organima od nasih ljudi.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 03 lis 2021, 23:56 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nego, nema vala. Zar nije trebao početi?



"Cekajuci Godota" - Samuel Beckett 1952.

"Cekajuci val" - Stozer 2036.


Spoiler alert!




CAPAK: Onda, idemo?
ALEMKA: Idemo!
(ostaju na mjestu)





https://hr.wikipedia.org/wiki/U_o%C4%8Dekivanju_Godota


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 04 lis 2021, 07:51 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
divizija je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ti uvijek analiziraš binarno, kao da su jedine opcije od Covida život ili smrt. Ako si živ, znači da je dobro.

Između ta dva ishoda postoji značajan broj opcija koji otežavaju normalan život, uzrokuju bolovanja, navode ljude da odustanu od hobija ili imaju duže pauze.

Ja nisam nikad mislio da bi baš umro, ali sam se svejedno cijepio jer nisam inače navikao biti ikad na bolovanju ili beskoristan pa da iskoristim jedini dostupan alat da spriječim to stanje.

Što se tiče naslova da je ovo cjepivo uzrokovalo više nuspojava nego sva druga u povijesti, to može shvatiti i svako dijete u vrtiću. Kad je neko cjepivo ubrizgano svim ljudima svijeta unutar godine dana?


gle, svak isihod je moguć u obe situacije (cijepljeni i necijepljeni) osim nuspojava cijepiva, one su moguće samo kod cijepljenih.

ja analiziram smrti jer za to postoje podaci, međutim SVAKI ishod COVIDa možeš dobiti i cijepljen, samo sa samnjenom vjerojatnošću (ako nas ne lažu). Meni je kolega s posla upravo na bolovanju zbog COVIDa, uredno cijepljen.

dakle ni jedan ti ishod nije isključen zato što si cijepljen.

što se tiče nuspojava, svake godine se preko 100 000 000 djece cijepi s desetcima cijepiva, plus stotine milijuna odraslih sezonskim poput onog za gripu. ili lokalnim kod putovanja (kao za malariju i sl.), to ti daje nekih milijardu do dve milijarde doza GODIŠNJE, a ovo cijepivo ima više smrti nego SVA OSTALA ZAJEDNO od 1990. do danas.


Moguće je isto kao što je moguće stradati u prometu kao oprezan vozač i kao divlji vozač, ali u ovom drugom slučaju je češće moguće.

Na neki način ljudi koji nisu u nekom reprezentativnom fizičkom stanju imaju i manje za izgubiti.
Naprimjer jedan moj prijatelj sa 40 kg viška je imao 2 tjedna proljev od korone. Samo mu je pomoglo da smršavi, a i ovako samo sjedi i leži u životu pa mu je svejedno ležao bez korone ili sa njom.

Ja s druge strane lako izgubim kile, a teško dobivam i da sam imao 2 tjedna proljev ljudi bi mislili da sam na samrti ili težak narkoman kad bi izašao iz kuće nakon korone.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 08 lis 2021, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo i starci se cijepili, prva doza. Čekali su da Pfizer postane dostupna, a dodatno sam im pomogao u odluci jer sam im rekao da ih neću posjećivati dok se ne cijepe. Zanimljivo da je CFR za njihovu dobnu skupinu oko 14%, mada je taj uzorak dobro kontaminiran jer se radilo o velikom broju ljudi koji su bili u staračkim domovima (ergo, manje vitalni i s više komorbiditeta od ostatka populacije o njihovim godinama). U svakom slučaju, ispod 5%. Sa dvoje roditelja, ukoliko ih zaraziš, to je šansa od možda nekih 9.75% da će jedno od njih otegnuti papke a da si možda baš ti bio taj vektor.

Inače od AU, od 1. prosinca neće biti nikakvih restrikcija ni za necijepljene, sve isto ko i cijepljeni. Ali može im se, s obzirom da će biti preko 90% cijepljenih.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 08 lis 2021, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
https://narod.hr/koronavirus/gotovo-27- ... o-to-znaci

Službena statistika HZJZa onih kojih su u bolnicama zbog korone:

Postotak podpuno ciepljenih koji su završili u bolnici iznosi 22.52%
Postotak ciepljenih jednom dozom koji su završili u bolnici iznosi 4.20%%


Citat:
Podatci HZJZ pokazuju da je više od četvrtine hospitaliziranih cijepljeno potpuno ili jednom dozom cjepiva. Oni cijepljeni koji leže u bolnici radi bolesti COVID-19, a to su teža zdravstvena stanja za hospitalizaciju bolesnika, su većinom potpuno cijepljeni (22,52%), a cijepljenih s jednom dozom je 4,20%.


Tko zna kakva je statistika s onima koji su prebolili koronu?

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 09 lis 2021, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Imaš cijeli svijet kao laboratorij, pa ti opet nije dovoljno...

Citat:
Pfizer study to vaccinate whole Brazilian town against COVID-19


https://www.reuters.com/world/americas/ ... 021-10-06/

Kaže članak:
Citat:
the purpose was to study transmission of the coronavirus in a "real-life scenario


Možda ispituju antibody-dependent enhancement (ADE).

https://www.nature.com/articles/s41564-020-00789-5

Citat:
Data from the study of SARS-CoV and other respiratory viruses suggest that anti-SARS-CoV-2 antibodies could exacerbate COVID-19 through antibody-dependent enhancement (ADE). Previous respiratory syncytial virus and dengue virus vaccine studies revealed human clinical safety risks related to ADE, resulting in failed vaccine trials.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 11 lis 2021, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
slika

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 11 lis 2021, 02:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
turbotakija je napisao/la:

- Cinjenicom da nasi ljudi nadprosjecno teze ka teorijama zavjere, ali i (mozda bitnije=

TEORIJAMA zavjere?




Sasvim je ocito da su se ljudi udruzili da lazu javnost. To je vec urota i nema ni prostora za debatu da nije. Samo i jedino pitanje je ovo "dali je ta urota uzasna ili katastrofalna".

U zadnje vrime, posebno nakon izbora Trumpa i Brexita je ultrazestoka aktivnost, potaknuta od strane Youtube, Google i Facebook algoritama da se shamea i omalovazava ljude koji rade protusignal sistemu.

Stvorena je karikatura o njima kao o propalicama, idiotima, smjesnim ljudima, sizofrenicima, fasistima, ravnozemljasima, "zatucanima" itd. Mentalna slika je marljivo uzgojena da je to neki Hilly Billy koji zivi u nekom bunkeru a ne netko poput znanstvenika i gospodina Lauca, Nenada Bakica itd.

slika

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 11 lis 2021, 07:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Čudi me da su ti ostavili ta dva videa na YT.

Managing harmful vaccine content on YouTube

https://blog.youtube/news-and-events/ma ... t-youtube/

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 11 lis 2021, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Što se tiče ADE malo sam, koliko sam imao vremena, pogledao o čemu je riječ i izgleda da nije riječ o fenomenu koji nije bio poznat i prije. Koliko vidim cjepiva se u trećoj fazi testiranja eliminiraju ukoliko razvijaju nešto slično.

Today’s routinely recommended vaccines do not cause ADE. If they did, like those described above, they would be removed from use. Phase III clinical trials are designed to uncover frequent or severe side effects before a vaccine is approved for use.

Following the experience with dengue vaccine, early during the COVID-19 pandemic, concerns about ADE were top of mind. During this time, a few scientists tried to predict whether ADE would occur by evaluating genes for similarities and differences.

Unfortunately, some people continue to spread misinformation suggesting that ADE is an ongoing concern for COVID-19 vaccines; however, scientists and clinicians are continuing to monitor COVID-19 infections and, to date, no evidence to validate this concern has emerged.

Izvor: https://www.chop.edu/centers-programs/v ... d-vaccines

Although ADE is a concern, it is also clear that antibodies are a fundamentally important component of protective immunity to all of the pathogens...

Izvor: https://www.nature.com/articles/s41586-020-2538-8#Sec10


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 12 lis 2021, 16:58 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Ne znam je li vec bilo na forumu.

Znate li tko je sjedio na optuzenickoj klupi u procesu koji je rezultirao najvecim criminal fine u povijesti SAD-a?

Nitko drugi do Sveti Otac Pfizer!


https://www.justice.gov/opa/pr/justice- ... ts-history

Godina 2009., izvor je US Department of Justice.

Procitajte sami, navodim samo par isjecaka.


"The company will pay a criminal fine of $1.195 billion, the largest criminal fine ever imposed in the United States for any matter. Pharmacia & Upjohn will also forfeit $105 million, for a total criminal resolution of $1.3 billion."

In addition, Pfizer has agreed to pay $1 billion to resolve allegations under the civil False Claims Act that the company illegally promoted four drugs – Bextra; Geodon, an anti-psychotic drug; Zyvox, an antibiotic; and Lyrica, an anti-epileptic drug – and caused false claims to be submitted to government health care programs for uses that were not medically accepted indications and therefore not covered by those programs. The civil settlement also resolves allegations that Pfizer paid kickbacks to health care providers to induce them to prescribe these, as well as other, drugs. The federal share of the civil settlement is $668,514,830 and the state Medicaid share of the civil settlement is $331,485,170. This is the largest civil fraud settlement in history against a pharmaceutical company.


"Today’s landmark settlement is an example of the Department of Justice’s ongoing and intensive efforts to protect the American public and recover funds for the federal treasury and the public from those who seek to earn a profit through fraud. (...)"


"Illegal conduct and fraud by pharmaceutical companies puts the public health at risk, corrupts medical decisions by health care providers, and costs the government billions of dollars," said Tony West, Assistant Attorney General for the Civil Division. "This civil settlement and plea agreement by Pfizer represent yet another example of what penalties will be faced when a pharmaceutical company puts profits ahead of patient welfare."


I na ovoj slavnoj listi sve neka poznata imena.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_l ... ettlements

Pfizer, J&J, Astra Zeneca.


Ovdje imate neuspio pokusaj pranja obraza Uzvisenoga Oca Pfizera gdje pisac teksta skruseno priznaje da Sveti Otac Pfizer jeste kriminalac i da jeste platio ove kazne, ali eto bilo je i vecih kazni u povijesti covjecanstva, kao npr., pripremite se sad za ovo, idemo, 3, 2, 1 - isplata zrtvama Fukushime.


https://www.scotsman.com/news/crime/who ... hy-3376815


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 13 lis 2021, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
DaniKU je napisao/la:
Što se tiče ADE malo sam, koliko sam imao vremena, pogledao o čemu je riječ i izgleda da nije riječ o fenomenu koji nije bio poznat i prije. Koliko vidim cjepiva se u trećoj fazi testiranja eliminiraju ukoliko razvijaju nešto slično.

Today’s routinely recommended vaccines do not cause ADE. If they did, like those described above, they would be removed from use. Phase III clinical trials are designed to uncover frequent or severe side effects before a vaccine is approved for use.

Following the experience with dengue vaccine, early during the COVID-19 pandemic, concerns about ADE were top of mind. During this time, a few scientists tried to predict whether ADE would occur by evaluating genes for similarities and differences.

Unfortunately, some people continue to spread misinformation suggesting that ADE is an ongoing concern for COVID-19 vaccines; however, scientists and clinicians are continuing to monitor COVID-19 infections and, to date, no evidence to validate this concern has emerged.

Izvor: https://www.chop.edu/centers-programs/v ... d-vaccines

Although ADE is a concern, it is also clear that antibodies are a fundamentally important component of protective immunity to all of the pathogens...

Izvor: https://www.nature.com/articles/s41586-020-2538-8#Sec10


Pa naravno da nije novo. To je fenomen koji je već odavno poznat.

Dobar je ovaj link što si poslao gore, a vezan je za ADE. Dobar je jer pokušava objasniti sva tri scenarija razvoja bolesti kod cijepljenih ljudi. Ipak, imaj na umu da je covid cjepivo koje nije konvencionalno, a svakako nije "routinely recommended vaccine".

Moji komentari se odnose na covid cjepivo.

Što se tiče scenarija 1, ako se osoba cijepila i razvije kojim slučajem blage simptome, zašto se to pripisuje odmah cjepivu? Evo ti primjer iz moje kuće. Moju suprugu je boljelo grlo pola dana. Nije cijepljena. Da je kojim slučajem cijepljena treba li se taj jako blagi simptom pripisati cjepivu? Ja mislim da ne. Bilo je ljudi i na samom početku pandemije koji su bili asimptomatski, dakle bez ikakvih simptoma zaraženi. Moj otac, blizu 70+, dok nije bilo cjepiva prošao je sa kašljem i bez azitromicina. Još jedna osoba 70+ koju znam je bila pozitivna (u vremenu dok nije bilo cjepiva - ljeto 2020), a od svih simptoma je osjećala samo žeđ. Poanta je da postoji nešto što se zove lažna statistika i da o tome treba voditi računa. Primjer toga na faksu je bio da su žene statistički bolji vozači. Kako su žene u prosjeku niže od muškaraca, znači li to da su niži ljudi bolji vozači. Tako je i sa cjepivom. Ako netko ima bolji imunitet, to ne znači da mu ga je cjepivo unaprijedilo. U ovom slučaju je baš cjepivo manifestacija lažne statistike. U prilog ovome imaš istraživanja da je prirodni imunitet 7 puta bolji od cjepiva, a neki kažu i do 16 puta. A šta s onim koji su prebolili, pa se cijepili? Hoćemo li i to priračunati cjepivu?

Scenarij 2 je ono što se događa upravo sada. Imaš tome i statističke podatke iz svih zemalja svijeta. Cijepljeni ljudi završavaju u bolnici. Dakle, "In this case, the vaccine may not have worked at all". Primijeti da se ovdje koristi eufemizam "may not have", eto možda nisu, a možda ipak jesu, tj. operacija uspjela, a pacijent je mrtav. Kaže da rijetki koji su cijepljeni završe na respiratoru. Pogledaj ova dva grafikona post1582506.html#p1582506. Stopa zaraza prati stopu umrlih. Kaže komentar da se usporedi stopa smrtnosti sa npr. BiH. Evo izvješće WHO o kvaliteti zdravstvene zaštite u zemljama članicama (https://www.who.int/healthinfo/paper30.pdf). Istina, izvješće je iz 2000., pa je malo staro, ali ne vjerujem da je ta zemlja nazadovala. Singapore je na 6. mjestu, Hrvatska na 43., a BiH na 90. mjestu. Ima i nešto novija rang lista https://www.internationalinsurance.com/health/systems/. Treba li se opet sve pripisati cjepivu? Podsjetiti ću da veliki dio sprječavanja hospitalizacija počiva na obiteljskoj medicini, odnosno na primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Ako se tu donesu kvalitetne odluke, i ne prepusti se da se bolest rasplamsa nema hospitalizacija, pa imamo opet scenarij 1. Ljudi se liječe preko telefona... Kad se, na postulatima istine i znanstvene izvrsnosti, oduzme sve što bi trebalo oduzeti kao uspješno sredstvo protiv borbe protiv Covida, koliko toga se realno može pripisati cjepivu? No da se vratimo na temu obolijevanja i učinkovitosti cjepiva.

Kako se računa učinkovitost cjepiva? Pa daje se placebo i pravo cjepivo dvije različite skupine. Evo i načina kako se računa https://scroll.in/article/979627/a-stat ... ccine-mean. Ajmo sad postaviti nekoliko pitanja. Ako se na uzorku od 30.000, odnosno 43,538 razboli ukupno 95, odnosno 170 ljudi, postavlja se pitanje treba li ti uopće cjepivo, a posebno treba li stvarno toliko represija biti u svezi s tim. Stopa zaraze, dakle ljudi sa razvijenim simptomima iznosi 0,31%, tj. 0,39%. Ovdje je riječ o zarazama. Dakle sa simptomima. Nisu navedene hospitalizacije. Ako oduzmeš samo cijepljene od ukupno zaraženih, onda je ovaj omjer nešto manji. E sad pogledaj kako oni računaju taj "risk ratio", odnosno učinkovitost cjepiva. To ne znači da npr. 95% ljudi se neće razboljeti, a 5% hoće. To znači da je tvoj rizik zaraze samo u odnosu na cjepivo je 95% veći u odnosu na cjepivo. Ovdje se ne uzimaju ostali faktori kao dob, zdravstveno stanje, kvaliteta ishrane, kvaliteta zdravstvene skrbi i dr. Da pojasnim, Y=a+X1b1+X2b2+...+Xnbn, gdje je Y dihotomija između biti zarazan i ne biti, a ostalo su faktori (X1-Xn) koji utječu na to, i to svaki sa svojom stopom rizika (b1-bn). Neki od faktora ne moraju nužno biti statistički značajni. Treba vodit računa da su ovo klinička istraživanja. A samo još jedna napomena, a to je opet manipulacija statističkim podacima. Jedna stvar koja mi se urezala u pamćenje na statistici, je manipulacija statističkom značajnošću. Statistička značajnost se vrlo lako može manipulirati povećanjem uzorka. Baš je primjer bio iz farmaceutske industrije. Primjerice, ako NOVI lijek za rak poveća stopu preživljavanja za 1 dan, a inače stopa sa konvencionalnim lijekom je primjerice 5 godina, odnosno 1.825 dana, povećanjem uzorka sa recimo 100 na 3.000 ispitanika taj 1 dan ispada statistički značajan. Veliki uzorci su redovita pojava u farmaceutskim istraživanjima.

Idemo dalje sa podacima. Iz osobnog iskustva ti mogu napisati ovo, pa ti sam zaključi. Prvo pitanje koje mi je upućeno od doktorice je jesam li cijepljen, jer da sam cijepljen onda moji simptomi nemaju nikakvu težinu. Onda me se ne bi slalo na testiranje, nema potrebe. Čekaj da prođe. Možda takva praksa nije svugdje. A ako tava praksa nije svugdje dolazimo do nečistih podataka. A ako je ta praksa svugdje, onda je normalno da se podaci iskrivljuju u korist cjepiva, jer oni koji su cijepljeni nisu evidentirani kao bolesni. A ima i takvih, znam iz prve ruke. Još jedna stvar, a vezana je za cijepljenje ili ne. Treba se postaviti pitanje je li netko tko je završio na respiratoru uopće mogao biti cijepljen zbog komorbiditeta. Npr. nedavno je umro 33-godišnjak i odmah su se raspisali da nije bio cijepljen. Tek kasnije, i to u komentarima na FB se moglo pročitati da je čekao na transplantaciju pluća. Naravno da su komentari upitne vjerodostojnosti, ali zar misliš da mašinerija ne bi iskoristila ovaj slučaj da ukaže na stupidnost "antivaksera" da tu ima imalo istine, tj. da je čovjek bio zdrav i necijepljen?

Šta je sa drugim sredstvima borbe protiv Covida? Zašto YouTube zabranjuje videa koja ukazuju na mogućnost liječenja drugim sredstvima npr. Ivermectin. S druge strane liječnici koji su bili prvi na prvoj crti obrane kažu da je on spas, a koristi se i kao profilaksa (!!!) Ovo može biti jedan od čimbenika (X1-Xn).

I što se tiče trećeg scenarija, članak kojeg sam podijelio (https://www.nature.com/articles/s41564-020-00789-5) ne ukazuje da se treba odbaciti mogućnost ADE.
Citat:
No definitive role for ADE in human coronavirus diseases has been established. Concerns were first raised for ADE in patients with SARS when seroconversion and neutralizing antibody responses were found to correlate with clinical severity and mortality46. A similar finding in patients with COVID-19 was reported, with higher antibody titres against SARS-CoV-2 being associated with more severe disease47. One simple hypothesis is that greater antibody titres in severe COVID-19 cases result from higher and more prolonged antigen exposure due to higher viral loads
https://www.nature.com/articles/s41564-020-00789-5#Sec5

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 15 lis 2021, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Sta kazu brojevi u Izraelu zakljucno sa 02.09.2021

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 15 lis 2021, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Efikasnost vakcine sa podacima od 20.09.2021
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 16 lis 2021, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Bezimeni , neozbiljan si ako vjerujes “zvanicne” podatke.

Ceraj tu iglu u tri lepe.

Pfizer i Moderna ti napada dnk, a Astra Zeneca ti napada krv.

Bijeli luk i tamjan i Bog te veselio

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 17 lis 2021, 10:12 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
https://tube.querdenken-711.de/videos/w ... 8e905889c9



Objasnjenje kako njemacki RKI namjesta statistiku na osnovu koje sada mediji usporedjujuci broj pozitivnih cijepljenih i pozitivnih necijepljenih pisu o "Pandemiji necijepljenih".

Za razliku od statistike broja umrlih od covida u koju je ulazio svatko tko je bio pozitivan bez obzira od cega je umro; za razliku od statistike "slucajeva" u koju ulaze svi pozitivni bez obzira na simptome, u statistiku cijepljenih pozitivnih ne ulaze svi cijepljeni pozitivni. I to sve "po zakonu". Isao sam na stranicu RKI da vidim je li ovaj dokument iz videa stvaran, i jeste, mozete ga skinuti u PDF-u sa sluzbene stranice RKI.

(https://www.google.com/url?sa=t&source= ... QQuMsziEkV)

Ukratko osim toga sto je statistika slijepa za "nepotpuno cijepljene" i za cijepljene pozitivne ako nije proslo 14 dana (ovo smo vec znali), statistika u Njemackoj je potpuno slijepa na SVE asimptomatske cijepljene pozitivne. Oni sada odjednom ne ulaze u statistiku.
Sluzbeni dokument imate u linku gore.

Asimptomatski necijepljeni se idalje broje.

Dakle kad treba napuhati pandemiju broji sve pozitivne.
Kad treba ispuhati pandemiju cijepljenih uvedi finese i izbrisi citavu jednu kategoriju ("asimptomatski").

Je li ovo slucajno?

Sljedeca svjesna manipulacija statistikom u Njemackoj po meni napokon daje jasan odgovor i na cesto postavljano pitanje: "Zasto ne testiramo cijepljene ako i oni sire zarazu?"

Zasto ne testiramo cijepljene?

Evo odgovora koji nam je cijelo vrijeme bio pred nosom:

Zato sto bi rezultati testiranja poljuljali mit o smislenosti cijepljivanja, a mi zelimo cijepljivati.

Da bi mogli normalno zivjeti necijepljeni su prisiljeni testirati se vise puta tjedno a cijepljeni ne moraju nikako. U takvim okolnostima naravno da cete pronaci vise pozitivnih necijepljenih od pozitivnih cijepljenih cime onda mozete vrsiti pritisak i braniti opravdanost cijepljenja. Ovo je tako jeftino.

Dalje, kao da ovo nije dovoljno, svi pozitivni necijepljeni odmah ulaze u statistiku a pozitivni cijepljeni samo ako imaju razvijene simptome.

Ovime je broj cijepljenih pozitivnih slucajeva u Njemackoj statisticki prepolovljen.


I nikom nista. Ujeo vuk magare .

Citava prica se cijelo vrijeme pred ocima javnosti nastimava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 17 lis 2021, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Rizik smrtnog ishoda prema statusu vakcinacije i starosti, CDC podaci:
slika
(1) Death rate for vax 65–79 is similar to unvax 30–49.
(2) Death rate for vax 80+ is similar to unvax 50–64.
(3) Death rate for unvax/vax 18–29 is low.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 17 lis 2021, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Koja populacija u USA najcesce dobije COVID

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 17 lis 2021, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
bezimeni12 je napisao/la:
Koja populacija u USA najcesce dobije COVID

slika


Miješati ćemo kruške i jabuke....

Citat:
Previously, the health agency had said that fully vaccinated people did not need to be tested after exposure to the virus unless they were experiencing symptoms.


https://www.nytimes.com/live/2021/07/28 ... nt-vaccine

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 17 lis 2021, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
bezimeni12 je napisao/la:
Rizik smrtnog ishoda prema statusu vakcinacije i starosti, CDC podaci:
slika
(1) Death rate for vax 65–79 is similar to unvax 30–49.
(2) Death rate for vax 80+ is similar to unvax 50–64.
(3) Death rate for unvax/vax 18–29 is low.



Jedna od najvećih prijevara sa svođenjem na istu bazu je pretpostavka linearnog odnosa među svim starosnim skupinama podjednako.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 19 lis 2021, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Znanstveno te ukinem...

https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1 ... 63297?s=20

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 90  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO