HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2228 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 90  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Mar-kan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
A budite u društvu Roma...

Bićemo!

Bolje grip nego čip! :zubati

slika


Ovo bih potpisao u svako doba dana i noći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Čipiraju babe i dede da depopuliraju... jedan od bisera koji sam čuo nekoliko puta.

Kad se depopuliramo ostat će mar-kan s plemenom cigića. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zašto bi radili anarhiju zbog cijepljenja. Naprosto živiš tamo gdje su slični tebi. Kongo, Pakistan, Laos...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zašto bi radili anarhiju zbog cijepljenja. Naprosto živiš tamo gdje su slični tebi. Kongo, Pakistan, Laos...


Mislim da ovakve samoinicijativne ekskurzije u razdor između vakcinisanih i nevakcinisanih ne trebaju nikome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 09:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Groot je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
A budite u društvu Roma...

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/k ... i-20210728

Što niža razina obrazovanosti to veći strah od cijepljenja.

Nisu samo Romi u pitanju. Imaš masu istraživanja o obrnutoj proporcionalnosti razine protivljenja cjepivu i razine IQ-a.

Znači masa kompliciranih istraživanja poput tih je sprovedena, a jednostavna istraživanja poput najobičnije statistike o recimo hospitalizaciji Roma, čime bi uvidjeli učinkovitost cjepiva, se ne provode.
Ili kad se strogo izbjegavalo provesti serološke studije čime bi se dobili ključni podatci i o zaraznosti i o smrtnosti i o realnoj opasnosti virusa po dobnim skupinama, iako su takvi prijedlozi bili na hrvatskoj vladi od stručnjaka koji su popljuvani samo zato što žele što više podataka, umjesto da propisuju mjere napamet.
Takve nelogičnosti, kao i agresivna propaganda koja se svakim danom razotkriva kao neistinita, u ljudima bude sumnju i to je sasvim normalna pa i poželjna reakcija.

Neki dan ministar zdravstva ostrašćeno kaže da je 96 posto hospitalizirani necijepljeno. Budući da takav omjer ne postoji nigdje u svijetu ni približno, postavlja se pitanje zašto vjerovati takvom čovjeku.
Mjesicma kampanja cijepi se misli na druge, a pogledaš podatke a ono korelacija procjepljenosti i incidncije.
Tako da strah od cjepiva je posljedica niza neistina pa i gluposti koje se plasiraju svo ovo vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Neka je, teško da su zavedeni istovremeno i Rusi i Kinezi ai oni se pikaju, znači da to sve ima znanstveno uporište ali eto ima vas koji sve znate o tome a za riječ grafen ste prvi put čuli prije tjedan dana. Ajde istali ali ti bi trebao malo učeniji Zabija.

Oni samo tu kampanju loše rade pa ispada traljavo i daje prostora raznim ljudima koji jedva čekaju.

Ako će cjepivo pobit Engleze i Nijemce neka pobije i nas.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čipiraju babe i dede da depopuliraju... jedan od bisera koji sam čuo nekoliko puta.

Kad se depopuliramo ostat će mar-kan s plemenom cigića. :D


ali ne čipiraju babe i dede.

jedina grupa za koju nisu uveli ni jednu mjeru pritiska da se cijepi su oni koje korona zapravo ugrožava- starci.

pa se onda čude teorijama zavjere...

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Neka je, teško da su zavedeni istovremeno i Rusi i Kinezi ai oni se pikaju, znači da to sve ima znanstveno uporište ali eto ima vas koji sve znate o tome a za riječ grafen ste prvi put čuli prije tjedan dana. Ajde istali ali ti bi trebao malo učeniji Zabija.

Oni samo tu kampanju loše rade pa ispada traljavo i daje prostora raznim ljudima koji jedva čekaju.

Ako će cjepivo pobit Engleze i Nijemce neka pobije i nas.


Rusi i Kinezi se ne pikaju s MRNa cijepiva, dapače, Kinezi se pikaju s klasičnim cijepivom koje bih si sutra ubrizgao. Ali zapad ga ne priznaje.

ovdje nije stvar koga će cijepivo pobiti, ovdje se radi o tome da se ljude prisiljava da se liječe, a nije im ništa. Dakle faramceutska tiranija.

Ja se nadam da je samo radi love, jer meni se više čini da se ne radi o tome da te ubiju, nego da te dovedu u stanje da ih stalno trebaš. i stalno ih financiraš

Sv naj procijeljenija mjesta - Israe, Island, Vermont, Gibraltar, Malta imaju utrenutno daleo veću incidenciju zaraze od nas.

Rješenje - u Izraelu im nude i treću dozu

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 11:33 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Groot je napisao/la:
Nisu samo Romi u pitanju. Imaš masu istraživanja o obrnutoj proporcionalnosti razine protivljenja cjepivu i razine IQ-a.


isto tako postoji bitna korelacija između razine IQa i niskog fertiliteta, česte usamaljenosti i anksioznosti, nesposobnosti uočavanja vlastitih pogrešaka, vjerovanja u paranormalno, financijske neracionalnosti, i mentalnih oboljenja:

https://www.bbc.com/future/article/2015 ... ing-clever

https://www.originsrecovery.com/why-are ... l-illness/

Romi će postojati za 200 godina, tvoji potomci neće

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rade li vam magneti ? Meni auto trza na lijevo od kad sam se cijepio, magnet vuče upravljač.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Lično ne bih žurio sa mišljenjima da se COV-19 vakcine radikalno razlikuju, jednostavno ušli smo neucrtane vode i samo dragi Bog zna ko laže a ko govori istinu.

U takvom ambijentu ne verujem nikome, donosim svoje zaključke. Simple as that. Iz tog razloga ne želim ni jednu vakcinu.

Elem, vakcina od koje se dosta očekuje u svetu, Novavax...



Kao što su se neki komentatori osvrnuli, medicinski dokazano efikasan lek protiv Cov-19 Ivermectin, niko nam ne nudi, svi hoće pristup ramenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
RIP tema. Bio sam i impresioniran koliko je dugo i racionalno trajala sa kvalitetnim podacima i razmjenama mišljenja. Nažalost, luđaci su preuzeli upravljanje. Manja skupina fanatika, koji se opskrbljuju copy-paste podacima sa ko zna koliko šarovitih portala koji dižu dobru lovu na conspiratards, lagano naprave nered sa brzopoteznim vađenjem podataka s tih portala.

Mi ostali nemamo toliku dozu fanatizma glede obrane cjepiva, pa se ne bi upuštali u to. Banirat vas neću, već su vas cancellirali skoro svugdje, a ne mislim da možete počiniti neku štetu jer ne postoje neodlučni ljudi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Obrisao si satiričan komentar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nisam ja, ima jedan moderator koji štiti anti vaxxere.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ministry of Sound je napisao/la:
RIP tema. Bio sam i impresioniran koliko je dugo i racionalno trajala sa kvalitetnim podacima i razmjenama mišljenja. Nažalost, luđaci su preuzeli upravljanje. Manja skupina fanatika, koji se opskrbljuju copy-paste podacima sa ko zna koliko šarovitih portala koji dižu dobru lovu na conspiratards, lagano naprave nered sa brzopoteznim vađenjem podataka s tih portala.

Mi ostali nemamo toliku dozu fanatizma glede obrane cjepiva, pa se ne bi upuštali u to. Banirat vas neću, već su vas cancellirali skoro svugdje, a ne mislim da možete počiniti neku štetu jer ne postoje neodlučni ljudi.


Lično bih voleo da si luđake imenovao, dobio bi još neki bonus na forumski kredibilitet koji ti sleduje i ovako i onako.

Ako se prozivka odnosi na mene, nikakav problem nije da se uklonim sa teme. Diskutujte kako vama odgovara, moguće da nisam virtuoz u prezentovanju podataka ali ne verujem ni da mnogo grešim u proceni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Ministry of Sound je napisao/la:
Nisam ja, ima jedan moderator koji štiti anti vaxxere.

Obrisan je komentar - post, koji nema veze sa temom, a ne sa "zaštitom" bilo koga. Ti jeftini fazoni sa omalovažavanjem bilo koje grupe ne bi trebali imati prođu na forumu, bar po mom mišljenju. Lako se nađe zajebancija i na račun provaxxera... Ali smatram da za to postoje teme tipa teorije zavjere, religija, chat itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
Zapadni mediji su diskreditovali Kineske vakcine, navodeci da su zemlje sa velikim procentom vakcinacije sa tim vakcinama zabiljezile velik broj slučajeva Delta varijante. To je tačno, ali je takođe tačno da je isto sa Fajzeromu nekim drugim zemljama.

Broj smrtnosti je ipak prilično umanjen sa obe vakcine.

Ja sam se vakcinisao Sinofarmom, a žena sa Sputnikom. Vidjecemo kad i ako dobijemo koronu kako ćemo proći.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
Legionnaire je napisao/la:

Ja sam se vakcinisao Sinofarmom, a žena sa Sputnikom. Vidjecemo kad i ako dobijemo koronu kako ćemo proći.


Ne možeš dobiti EU covid potvrdu za putovanje s tim vakcinama, dok u učinkovitost ne sumnjam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
i_jopet je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:

Ja sam se vakcinisao Sinofarmom, a žena sa Sputnikom. Vidjecemo kad i ako dobijemo koronu kako ćemo proći.


Ne možeš dobiti EU covid potvrdu za putovanje s tim vakcinama, dok u učinkovitost ne sumnjam.



Jasno nam je. Al u sljedećoj godini svakako nećemo putovati u EU zbog nekih drugih stvari (njoj je i viza potrebna za ulazak).

U svakom slučaju, ovi iz EU cine grešku za svoje stanovnistvo koje živi izvan EU, takvih ima sigurno. Oni će se vakcinisati sa vakcinama koje nisu priznate u matičnoj državi. Kad se vrate u EU, biće građani drugog reda, a nije bas preporučeno nove doze primati nakon završene revakcinacije.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10365

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
HHerceg je napisao/la:


Ja u ovom vidim jedino novi proizvod. Možda Cov-19 vodica za ispiranje grla... Ne znam, ali ovo nije pandemija ovo je zajebavanje sirotinje po svetu, nezapamćena u istoriji sveta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Ulijećem kao padobranac na temu, jer zadnjih godinu dana samo povremeno pratim vijesti oko Koronavirusa (i to obično ne svojom voljom), ali prolistao sam zadnjih nekoliko stranica i imam pitanje za dežurne vaxxere. Pretpostavimo da su istiniti oni podaci koje je divizija stavljao (jer mi se ne da istraživati je li to tako), a to znači da se cijepljene osobe mogu zaraziti virusom i dalje ga prenositi (kao i necijepljeni), mogu umrijeti od virusa (kao i necijepljeni), moraju nositi maske (kao i necijepljeni), a jedina je razlika u tome da cijepljeni navodno imaju manju mogućnost težih oboljenja (kao i necijepljeni koji i inače drže do zdravlja), uz naravno moguće nuspojave cijepljenja, postavlja se pitanje - koji je uopće smisao cijepljenja? Jedina skupina osoba za koje vidim neki smisao su ljudi stariji od 70 godina, makar je i to upitno...

Čini mi se da se vaxxeri na temi mogu podijeliti u nekoliko skupina:
- Oni koji žive u državama poput UK, Australije ili Novog Zelanda koje uvode potpuni lockdown na nekoliko pozitivnih slučajeva, i od toga su potpuno izbezumljeni. (MoS)
- Iskompleksirane bosanske izbjeglice u ZG, koji imaju kompleks niže vrijednosti prema Purgerima i žele da ih ovi prihvate - "Buraz bolan, gle kak sam se cijepil, buš me sad prihvatil, ono fakat?". (Junuz, PCM)
- Signalizatori vrlina, koji cijepljenjem žele pokazati da su bolji/inteligentniji/kulturniji, a mi ostali smo Cigani, Afrikanci, debili itd. (Groot, Junuz opet)

Junuzu malo fali da bude u centru vaxxerskog Vennovog dijagrama. :kava

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Krugerrand je napisao/la:
- Oni koji žive u državama poput UK, Australije ili Novog Zelanda koje uvode potpuni lockdown na nekoliko pozitivnih slučajeva, i od toga su potpuno izbezumljeni. (MoS)


Puna obitelj i društvo liječnika, STEM diploma i sl. Ja osobno cijeli život vršim procjene rizika u raznim situacijama. Cijepio se i puno gorim stvarima pred putovanja u egzotične zemlje. Nisam oduševljen cjepivom, recimo nikad se nisam cijepio protiv gripe, ali sam još manje oduševljen COVIDom.

Po svim dostupnim podacima i konzultacijama, meni je cjepivo prihvatljivo jer u mom slučaju nosi manji rizik od COVIDa (upalu pluća ne bih preporučio nikome, bilo koje starosti, pokosilo me je nekoliko puta, to ostavlja ožiljke koji imaju solidan potencijal za razvoj u rak pluća). A ako još dodatno smanjuje šansu da ću prenijeti nešto na starije članove moje obitelji, to je dodatni bonus.

Nek se cijepi tko želi, ja sam ovdje propagirao slobodu za vas antivaxere, vaše tijelo, vaš izbor i sve to. Ali bih vas ne bi primio u bolnicu ako bi fasovali koronu, ako to zauzima mjesto nekome drugome. Oko cijele stvari se previše filozofira, cjepivo kao pojam je staro valjda više od stoljeća, a pandemije koronavirusa od našeg nastanka.

Ovo nije ništa novo, barem za nas koji se dobro sjećamo SARSa, MERSa i sl.

PCM i Junuz su STEM bros. Nisu pomodarski retardi kojih sigurno ima iz humanističkih znanosti kojima je cjepivo cool.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 17:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Hahaha, dobar, ko bi se nado od Kruže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus i vakcine
PostPostano: 30 srp 2021, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Krugerrand je napisao/la:
Ulijećem kao padobranac na temu, jer zadnjih godinu dana samo povremeno pratim vijesti oko Koronavirusa (i to obično ne svojom voljom), ali prolistao sam zadnjih nekoliko stranica i imam pitanje za dežurne vaxxere. Pretpostavimo da su istiniti oni podaci koje je divizija stavljao (jer mi se ne da istraživati je li to tako), a to znači da se cijepljene osobe mogu zaraziti virusom i dalje ga prenositi (kao i necijepljeni), mogu umrijeti od virusa (kao i necijepljeni), moraju nositi maske (kao i necijepljeni), a jedina je razlika u tome da cijepljeni navodno imaju manju mogućnost težih oboljenja (kao i necijepljeni koji i inače drže do zdravlja), uz naravno moguće nuspojave cijepljenja, postavlja se pitanje - koji je uopće smisao cijepljenja? Jedina skupina osoba za koje vidim neki smisao su ljudi stariji od 70 godina, makar je i to upitno...

Čini mi se da se vaxxeri na temi mogu podijeliti u nekoliko skupina:
- Oni koji žive u državama poput UK, Australije ili Novog Zelanda koje uvode potpuni lockdown na nekoliko pozitivnih slučajeva, i od toga su potpuno izbezumljeni. (MoS)
- Iskompleksirane bosanske izbjeglice u ZG, koji imaju kompleks niže vrijednosti prema Purgerima i žele da ih ovi prihvate - "Buraz bolan, gle kak sam se cijepil, buš me sad prihvatil, ono fakat?". (Junuz, PCM)
- Signalizatori vrlina, koji cijepljenjem žele pokazati da su bolji/inteligentniji/kulturniji, a mi ostali smo Cigani, Afrikanci, debili itd. (Groot, Junuz opet)

Junuzu malo fali da bude u centru vaxxerskog Vennovog dijagrama. :kava


Moguće da je čovek samo zabrinut za svoje zdravlje i budućnost, i ne zna kako drugačije da se oslobodi slutnji sa kojima sada mora da živi usled oprečnih informacija. Ja to razumem.

Ako sam bilo kome postavljenim informacijama uneo nemir - izvinjavam se.

Praktično svako ko mi je nešto u životu, primio je do sada vakcinu. Nisam ni ja u nekoj predosti time što nisam, svi mi prolazimo kroz personalizovanu verziju pakla, preispitujemo put iza sebe i pitamo se čega još ima ispred nas.

Zato i kažem, treba spuštati loptu sa tim podelama na "nas" i "njih" oko vakcina kad god je moguće. Ne može to ništa dobro doneti nama običnim ljudima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 90  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO