HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 07 vel 2013, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 vel 2013, 21:14
Postovi: 12
Da li je šta pogrešno u mojoj konstataciji? Očito da nemate kapacitete da sami sebe sredite i omogućite kakvu-takvu budućnost ovim prostorima. Pet stotina godina nije dovoljno? A Srbe banujte i protjerujte iz Sarajeva, kako ste i navikli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kada dabrovi grade vrlo slozene komplekse brana, to nije samo brana nego i umjetni otok u sredini s tajnim prolazom ispod i dabrovskom "kucom".
Je li to znanje genetski urodjeno ili nauceno od roditelja?
Eksperiment: U nekoj epidemiji pomru svi odrasli dabrovi koji znaju graditi brane, i ostave se samo dabrovi bebe. Da li ce znanje gradnje brana biti izgubljeno?

Mislim da je nekako genetski odredjeno preko oblika zuba koji su odlicni za glodanje, jer dabrovi u Americi i Europi rade istu stvar. Tako da ne mislim da se radi o dabrovskoj "tehnoloskoj civilizaciji".

Medjutim ni najmanje mi nije jasno kako od zuba doci do ideje za napraviti umjetno jezero, zatim umjetni otok na sred jezera, i tajnu kucu s prolazom ispod vode.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Kad bi zene i muskarci bili jednaki , to bi bilo strasno . I za jedne i za druge .
Svijet ustvari i postoji , zahvaljujuci tim razlikama .
PS.
Naravno , urodjene.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Robbie MO je napisao/la:
Medjutim ni najmanje mi nije jasno kako od zuba doci do ideje za napraviti umjetno jezero, zatim umjetni otok na sred jezera, i tajnu kucu s prolazom ispod vode.


Teleologija...U prirodi imamo nesvjesna bića koja postižu maksimalan učinak.Rade nešto što je neposredno ili posredno ostvarivanje određenog cilja.

Dakle,dabrovi koji nemaju "razum" ostvaruju maksimalan učinak.Kako to?Pošto dabar nema razum,a napravi nešto što pripada razumu,znači da postoji netko tko je u dabra usadio takve instinkte koji će dovesti do vršenja radnji koje će voditi ka određenom cilju,tj napraviće jezero,otok,tunel...Ukratko,Bog je "isprogramirao" dabra. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Kada dabrovi grade vrlo slozene komplekse brana, to nije samo brana nego i umjetni otok u sredini s tajnim prolazom ispod i dabrovskom "kucom".
Je li to znanje genetski urodjeno ili nauceno od roditelja?
Eksperiment: U nekoj epidemiji pomru svi odrasli dabrovi koji znaju graditi brane, i ostave se samo dabrovi bebe. Da li ce znanje gradnje brana biti izgubljeno?

Mislim da je nekako genetski odredjeno preko oblika zuba koji su odlicni za glodanje, jer dabrovi u Americi i Europi rade istu stvar. Tako da ne mislim da se radi o dabrovskoj "tehnoloskoj civilizaciji".

Medjutim ni najmanje mi nije jasno kako od zuba doci do ideje za napraviti umjetno jezero, zatim umjetni otok na sred jezera, i tajnu kucu s prolazom ispod vode.


Kako je biljka naučila primamiti insekt pa onda zaklopiti latice kad ga uhvati u sisanju nektara. Ako može biljka dabar je Nikola Tesla za njih.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Medjutim ni najmanje mi nije jasno kako od zuba doci do ideje za napraviti umjetno jezero, zatim umjetni otok na sred jezera, i tajnu kucu s prolazom ispod vode.


Teleologija...U prirodi imamo nesvjesna bića koja postižu maksimalan učinak.Rade nešto što je neposredno ili posredno ostvarivanje određenog cilja.

Dakle,dabrovi koji nemaju "razum" ostvaruju maksimalan učinak.Kako to?Pošto dabar nema razum,a napravi nešto što pripada razumu,znači da postoji netko tko je u dabra usadio takve instinkte koji će dovesti do vršenja radnji koje će voditi ka određenom cilju,tj napraviće jezero,otok,tunel...Ukratko,Bog je "isprogramirao" dabra. :zubati


Ides predaleko, jer to sto dabar radi umjetno jezero niti dokazuje niti opovrgava postojanje bozanstava.

"postoje instinkti" je sasvim dovoljno reci, a ne "postoji netko tko je usadio instinkte".

A "Instinkti" nisu nista drugo nego zivcani sustav ledjne mozdine plus hormoni, znaci sve one nesvjesne reakcije tijela.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Robbie MO je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Teleologija...U prirodi imamo nesvjesna bića koja postižu maksimalan učinak.Rade nešto što je neposredno ili posredno ostvarivanje određenog cilja.

Dakle,dabrovi koji nemaju "razum" ostvaruju maksimalan učinak.Kako to?Pošto dabar nema razum,a napravi nešto što pripada razumu,znači da postoji netko tko je u dabra usadio takve instinkte koji će dovesti do vršenja radnji koje će voditi ka određenom cilju,tj napraviće jezero,otok,tunel...Ukratko,Bog je "isprogramirao" dabra. :zubati


Ides predaleko, jer to sto dabar radi umjetno jezero niti dokazuje niti opovrgava postojanje bozanstava.

"postoje instinkti" je sasvim dovoljno reci, a ne "postoji netko tko je usadio instinkte".

A "Instinkti" nisu nista drugo nego zivcani sustav ledjne mozdine plus hormoni, znaci sve one nesvjesne reakcije tijela.


Više dokazuje da Bog postoji.To je davno skužio i Aristotel. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 30 ožu 2016, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ako postoji onda postoji, ako ne postoji ne postoji.

Dabrovi ti nemaju neke velike veze s time.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 31 ožu 2016, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Robbie MO je napisao/la:
Ako postoji onda postoji, ako ne postoji ne postoji.

Dabrovi ti nemaju neke velike veze s time.

Pa postavio si 'pitanje',dao sam ti soluciju,da ne kažem odgovor,a tiče se svrsishodnosti u prirodi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Urođeno ili naučeno ?
PostPostano: 20 tra 2019, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Actress Charlize Theron has made headlines by announcing she has been raising her older, adopted child as a girl. The kid, she said, told her mother herself that she is “not a boy.”

“Yes, I thought she was a boy, too,” the 43-year-old actress told the Daily Mail on Thursday. “Until she looked at me when she was three years old and said: ‘I am not a boy!’”


Hej, 3 godine dijete. Jučer bio beba doslovce.
Kad napuni 12 godina ide pod nož i bit će nepovratno uništen.

"Mama....mama...ja sam Spiderman". "O dijete drago kako nice, eno kupila sam ti paket škorpiona, idi u sobu igrati se sa njima."

Charlize će sad dobiti 320 novih uloga za par godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO