Ercegovina more bit Misir i živit od smilja. Plus duvan, grožđe, maslina, voće, povrće... Misir, bogami, kaže Moša i svi potvrđuju.
Vidljivo je da sve četiri općine iz Županije Zapadnohercegovačke imaju povećanje broja zaposlenih u odnosu na komunističko razdoblje Socijalističke Republike BiH. Također među tranzicijskim dobitnicima su i općina Čitluk, općina Žepče i općina Kiseljak, a općina Vitez je s brojem zaposlenih na istim razinama kao i u predratnom razdoblju.
Istina je kako postoji milijun loših stvari koje sputavaju poduzetništvo u BiH, ali ga čini se ništa više ne sputava od barijera u glavi „što ću jadan, kako ću“ i recidiva socijalizma.
Milijunska pljačka trgovine Borac započela je u Travniku a legalizirana u Sarajevu
Federalne institucije na silu provode projekte
Intervju - Nikola Grubešić ministar zdravstva u Vladi Srednjobosanske županije
Razvoj u BiH - Posavska županija
Izlazimo u susret investitorima pa im dajemo zemljište i na produženo plaćanje - rate. Treba znati da nitko ne može biti oslobođen obveze kad je u pitanju zemljište, kaže Mladen Mišurić Ramljak
Analiza – Je li Široki Brijeg doista najbolje mjesto pod suncem u BiH?
„Hrvatska, ne brinući se za opstanak i očuvanje delte Neretve, krši niz obvezujućih međunarodnih konvencija o zaštiti svjetskih prirodnih vrijednosti, ukupno njih osam, među kojima je i Ramsarska konvencija. Samim time gazi i po nacionalnom zakonodavstvu o zaštiti prirode i okolišu, a ugrožava i ljudska prava lokalnog stanovništva,"
Na RTRS-u je 19. srpnja u emisiji „Pečat" prikazan 8-minutni prilog iz Zapadne Hercegovine, a TV1 je 18. srpnja u središnjem informativnom programu emitirala također 8-minutni prilog iz Širokog Brijega administrativnog sjedišta Županije Zapadnohercegovačke. Bitno je napomenuti da su oba priloga bila afirmativna kako za Hercegovinu odnosno Zapadnu Hercegovinu tako i za cijelu BiH.
Izgradnju plinovoda vrijednog 40 milijuna KM obustavili stanovnici viteških sela
Fahrija Teskeredžić, jedan od vlasnika imovine na Vlašiću
Ove godine očekuje se da će Mostar preteći Ohrid i Rijeku!!
Buško jezero zapravo je hrvatsko jezero u BiH. Naime, vlasnik mu je Elektroprivreda Hrvatske. Njegove se vode već 38 godina koriste za pokretanje turbina četiriju hidrocentrala na Cetini, a od prije nekoliko godina iz ovdašnjeg vodocrpilišta vodom se opskrbljuju stanovnici Zagore iz vodovoda "Josip Jović".