Početkom trećeg mjeseca, točnije 1. ožujka, u BiH se, manje ili više, obilježava Dan neovisnosti. Rat koji je uslijedio, teško poraće, neuspio povratak, bezvlašće, diskriminacija te nepoštovanje sudskih odluka, pretvorili su jednu potencijalno prosperitetnu europsku zemlju u afričku banana državu gdje lokalni moćnici mogu raditi što žele.
"3 dana" naziv je dokumentarnog filma koji iz prve ruke prikazuje što se doista 7., 8. i 9. svibnja 1991. godine događalo u mjestu Polog između Mostara i Širokog Brijega, kada je narod Hercegovine stao pred kolonu od 100 tenkova i oklopnih vozila tadašnje JNA.
Dokumentarni film o nastanku Poslovnog centra 96 u VItezu. Film je nastao za dvadesetu godišnjicu ove poslovne zone.
Knjiga "Ljubav. Sila. Domišljatost. Skidanje maski" govori o pozadini rata i planovima za istrjebljenje Hrvata iz Bosne i Hercegovine.
Film prikazuje jedanaest članica / fakulteta Sveučilišta u Mostaru. U filmu govore Rektorica prof. dr. Ljerka Ostojić i studenti Sveučilišta. Film možete gledati na hrvatskom i engleskom jeziku.
Novi 82-minutni film "Herceg-Bosna - Od Zajednice do Federalne jedinice", obrađuje razdoblje postojanja ove samouprave u okviru BiH, postdaytonskom majorizacijom Hrvata, te neminovnošću uspostave nove hrvatske jedinice s teritorijalnim diskontinuitetom, koja bi trebala biti stvorena u skorijim pregovorima o preustroju Federacije BiH. U dokumentarcu koji je nastao od izjava poznatih političara, povjesničara, analitičara i poznavatelja stanja odnosa u BiH.
96-minutni film o teškom položaju Hrvata u Bosni i Hercegovini od 1995. - 2012. godine.
Film govori o stradanju nevinih osoba na Uzdolu na blagdan Uzvišenja svetoga Križa - 14. rujna 1993. Toga dana pripadnici Armije BiH izvršili su stravičan pokolj nad 41 osobom hrvatske nacionalnosti i katoličke vjere (29 civila i 12 vojnika HVO-a). Najstarija ubijena osoba imala je 87 godina, a najmlađa je bila desetogodišnje dijete.
Teroristički napad u Mostaru izveden je 18. rujna 1997. U napadu je bilo teže i lakše ozlijeđeno 29 osoba, a uništeno je 120 stanova i 120 automobila. Napad su izveli islamski ekstremisti za osvetu Hrvatskom vijeću obrane. Teroristički napad u Mostaru bio je prvi islamistički napad u Bosni i Hercegovini.
Kakve ustavne promjene od BiH traži Europski parlament nedavno usvojenom rezolucijom, više u video prilogu TV Kiss.
Uništenje Hercegovačke banke bio je projekt slamanja Hrvata Bosne i Hercegovine. Federalna agencija za bankarstvo je napravila reviziju i kazala da u Hercegovačkoj banci nije bilo nikakvog bezakonja. Kako povici iz sarajevskih političkih krugova na banku nisu prestajali, angažirana je i jedna ugledna međunarodna revizorska kuća koja je, također nakon seriozne kontrole poslovanja, zaključila da u Hercegovačkoj banci nema nikakvih propusta.
Mi. legitimni politički predstavnici hrvatskog naroda, odlučni smo braniti pravo na našu domovinu Bosnu i Hercegovinu svim legitimnim sredstvima.
Raspodjela javnih prihoda u Federaciji BiH postaje važno političko pitanje u trenutku kada županije jedva spajaju kraj s krajem. Sukladno zakonu o pripadnosti javih prihoda najviše novca slijeva se u proračune Sarajevske i Bosanskopodrinjske županije. Po motom „BiH radi, birokracija se gradi", udruga građana Vrisak iz Mostara krenula od 29. siječnja počinje s organiziranjem javnih tribina na temu pripadnosti javnih prihoda u Bosni i Hercegovini.