Galopirajući rast proizvođača i prerađivača smilja na prostoru BiH bio je i povod da se pri Gospodarskoj komori Federacije BiH utemelji Grupacija koja će štititi i skrbiti o interesima tvrtki i pojedinaca koji se bave ovom djelatnošću.
Građani Viteza su ogorčeni. Postoji mnogo teorija o razlozima zatvaranja hotela. Jedni tvrde da će hotel otkupiti Turci, za potrebe svojih studenata koji, posljednjih godina, masovno pristižu na školovanje u Travnik. Drugi su uvjereni da je banka aktivirala hipoteku i zatvorila hotel.
Agencija za statistiku BiH je objavila da se u odnosu na studeni prošle godine broj zaposlenih osoba smanjio za 0,1 posto, dok se broj zaposlenih žena povećao za 0,2 posto.
Konferenciju, čiji je partner Europska udruga državnih šuma EUSTAFOR sa sjedištem u Bruxellesu, a pokrovitelj Vlada Hercegbosanske županije (HBŽ) i koja postaje središnje mjesto artikuliranja šumarskih i drvoprerađivačkih tema, otvorila je europska parlamentarka i članica odbora za poljoprivredu Europskog parlamenta Marijana Petir.
Prema podacima Centralne banke BiH, ukupna vrijednost kredita koje bh. stanovništvo otplaćuje iznosi blizu 8,5 milijardi KM. Iako su bankovni kriteriji za dodjelu kredita najstroži, prosječni Bosanci i Hercegovci najradije “posuđuju” od banaka.
Federalno ministarstvo trgovine upoznalo je Vladu FBiH o stanju u oblasti slobodnih zona u Federaciji BiH i o njihovom poslovanju u 2015. godini.
Destilerija eteričnih ulja “DESTILERIJA BROTNJO d.o.o.” u subotu 29. studenoga 2016. započela je s radom na otkupu i destilaciji smilja u industrijskoj zoni Tromeđa-Čitluk.
Možda zvuči nevjerojatno, ali je činjenica da je prosječna plaća u BiH u protekle četiri godine narasla, ni manje ni više, nego sedam maraka.
Na Deloitteovoj ljestvici 50 najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u središnjoj Europi po prvi put se nalazi i tvrtka iz Bosne i Hercegovine.
Nakon nedavnih nemilih događaja u Stocu, nasilja i prekida lokalnih izbora, ovo malo hercegovačko mjesto došlo je ponovno u središte zbivanja kako u BiH, tako i šire. Sukobi koji su predmet policijskih istraga, izbori koji još uvijek čekaju odluku Središnjeg izbornog povjerenstva BiH... još su glavna tema u Stocu, ali bez obzira na sve gradić živi. Ponajviše se to osjeća kroz turizam.
U Bosni i Hercegovini cvjeta crno tržište nafte i duhana. Dok država uporno povećava akcize, sve više goriva i cigareta neoporezovano se krijumčari od Uprave za indirektno oporezivanje.
Obilan urod maslina potaknuo je brojne domaće maslinare na preradu. Sudeći prema urodu, na stolovima hercegovačkih domaćinstava ove godine će se naći na stotine litara ulja.
Većina benzinskih crpki u Federaciji Bosne i Hercegovine odlučila je podići cijene za sve naftne prerađevine u iznosu od najmanje pet feninga, što će prouzročiti skok i do 1,90 KM po litri.
Intenzivno turističko razdoblje u Hercegovini traje od polovine travnja pa do polovine listopada, bez izražene špice koju u ljetnim mjesecima ima samo Neum.
Ugovor o isporuci električne energije u 2017. godini, sklopljen jučer između Elektroprivrede BiH i Aluminija d.d. Mostar, u središnjici EP BiH u Sarajevu, povijesnim je iskorakom za bosanskohercegovačko gospodarstvo u cjelini.