HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 15:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 07 svi 2009, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
west je napisao/la:

puno zuje, malo meda daju :roll:


Ali da govore, što većina Hrvata misli - jest. Neka ih, nek se nađu.

A što se love tiče, definitivno nije lako u medijima održati pozornost, organizirati bilo kakvu akciju širih razmjera (pa makar bilo i potpisivanje peticije) bez da nemaš neku lovu. Sad kako se oni snalaze, tko zna...

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 16 svi 2009, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 514
Lokacija: HB
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=17093:udruili-se-srbi-i-hrvati-qborsq-i-qcroatia-libertasq-protiv-amerikog-potpredsjednika-josepha-bidena&catid=89:bh-lonac&Itemid=401


:-kava

:-neznam

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 17 svi 2009, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3720
Lokacija: Nanya Lakes
west je napisao/la:


Malo čudno, ne znam šta da kažem za ovu nazovi "inicijativu" :-neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 19 svi 2009, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Pazi ovog, u po Teherana danas održao Leo Pločkinić press konferenciju. :-oleole

Pločkinić, "Croatia libertas": "Prijavićemo BiH UN-u i Vijeću Evrope zbog kršenja prava Srba i Hrvata"

Predsjednik nevladine organizacije "Croatia libertas" iz Mostara Leo Pločkinić ustvrdio je danas na pres-konferenciji u Sarajevu da je mirnodopska Bosna i Hercegovina, konkretno njen glavni grad etnički očišćena sredina sa dominacijom Bošnjaka.
Kao primjer obespravljenosti Hrvata u zemlji, naveo je "preglasavanje na izborima" u kome su Bošnjaci izabrali političkog kandidata Hrvata mimo izborne volje građana hrvatske nacionalnosti.
Pločkinić je rekao da njegova organizacija traži od Kancelarije visokog predstavnika u BiH da Sarajevu nametne statut prema mostarskom pogledu jer bi to omogućilo ravnomjernu zastupljenost predstavnika svih konstitutivnih naroda, a ne izrazito jednog.
On tvrdi da su učestali pritisci Bošnjaka na intelektualce ostalih nacionalnosti i kao još jednu od metoda za "tiho etničko čišćenje" u Sarajevu naveo neizdavanje građevinskih dozvola srpskim, hrvatskim i židovskim institucijama i pojavu antisemitskih ispada.
"Namjeravamo organizovati javne tribine, peticije, ako treba i na međunarodnoj sceni, ne bi li svi narodi dobili ravnopravan tretman u Sarajevu, a ne neki od njih apartheidski, kao što je danas. Najavljujemo da ćemo Bosnu i Hercegovinu prijaviti Ujedinjenim narodima i Vijeću Evrope zbog kršenja konstitutivnih prava Srba i Hrvata", izjavio je Pločkinić.
On, kao i Zoran Zovko koji je na press-konferenciji predstavljen kao predsjednik HVIDRA-e Herceg-Bosne u Mostaru, tvrde da Sud BiH tereti za ratne zločine izrazito više Srbe i Hrvate nego Bošnjake, zanemarjući time bošnjačke zločine.
Iste zamjerke, ali na račun Haškog tribunala, izrekao je Darko Trifunović koga je Pločkinić predstavio kao specijalnog predstavnika nevladinih organizacija iz Republike Srpske.
Trifunović takođe tvrdi da Sarajevo - "grad moga strica Duška Trifunovića", kako se izrazio, nije više komotan za sve i kao prilog toj tvrdnji naveo da druga dva planirana govornika iz Republike Srpske - jedan iz boračkog, a drugi iz udruženja bivših logoraša, nisu došli na ovu press-konferenciju jer su dobili prijetnje.
Zoran Zovko tvrdi da se aršinima Suda BiH nastoji mijenjati istina o nedavnoj prošlosti zemlje i proglasiti HVO zločinačkom organizacijom.
"Marko Radić, naprimjer, nepravedno je usmeno osuđen na 25 godina. Želi se dokazati da je HVO napao Armiju RBiH, što nije istina", izjavio je Zovko.
Tvrdi da Sud BiH favorizuje suđenje Srbima i Hrvatima "radi tuđih upustava".
Uz napomenu da svako treba da odgovara za počinjeni zločin, Zovko je najavio veće ujedinjavanje hrvatskih udruženja u Bosni i Hercegovini koje će se boriti svim raspoloživim sredstvima u želji da postignu pravdu.
Na ovoj press-konferenciji na stolu za kojim su sjedili govornici bila je istaknuta hrvatska zastava sa šahovnicom, a predsjednik organizacije "Croatia libertas" Pločkinić rekao da su organizatori dobili pismo podrške od Arijela Livnea, specijalnog predstavnika židovskog svjetskog kongresa.

Pincom.info / Fena


=)) :-top

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 19 svi 2009, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ovakav tip organizacije nam je definitivno falio. Od 2001. godine imam osjećaj da su se BH Hrvati jednostavno prepustili slučaju.

Međunarodna zajednica ne voli puno talasanja, vole imati osjećaj da su u pravu i pravedni (ma što to značilo) i da kormilare u BiH između ekstremnih struja. Oni će osluškivati od najekstremnijih do umjerenijih stavova sa svake strane i pokušavati nalaziti rješenja na pola puta ili na nekoj njihovoj zamišljenoj sredini. Ko fol svakom jednako niz dlaku i svakog jednako zakinuti na unutarnjem političkom planu.

Zato mene čudi, da mi već godinama nemamo neke malo otvorenije i konzistentnije artikulirane stavove od medija i političara. Ja sam čak zagovornik da imamo jednu malo jaču političku struju, koja se otvoreno zalaže i čiji se glas konstantno čuje za otcjepljenje ili dijeljenje BiH.

Naravno da bi takva opcija dobila osude od MZ, pa možda i od djela Hrvata, ali treba MZ staviti do znanja, da su i u nas sve veća gibanja za razdruživanjem s Muslimanima.

Jer već je jasno da od MZ je iluzorno i naivno očekivati da oni sami prave neke inicijative ili podstiču gradnju nekog stvarno pravednog društva u BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 19 svi 2009, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
lider30 je napisao/la:
Ovakav tip organizacije nam je definitivno falio. Od 2001. godine imam osjećaj da su se BH Hrvati jednostavno prepustili slučaju.

Međunarodna zajednica ne voli puno talasanja, vole imati osjećaj da su u pravu i pravedni (ma što to značilo) i da kormilare u BiH između ekstremnih struja. Oni će osluškivati od najekstremnijih do umjerenijih stavova sa svake strane i pokušavati nalaziti rješenja na pola puta ili na nekoj njihovoj zamišljenoj sredini. Ko fol svakom jednako niz dlaku i svakog jednako zakinuti na unutarnjem političkom planu.

Zato mene čudi, da mi već godinama nemamo neke malo otvorenije i konzistentnije artikulirane stavove od medija i političara. Ja sam čak zagovornik da imamo jednu malo jaču političku struju, koja se otvoreno zalaže i čiji se glas konstantno čuje za otcjepljenje ili dijeljenje BiH.

Naravno da bi takva opcija dobila osude od MZ, pa možda i od djela Hrvata, ali treba MZ staviti do znanja, da su i u nas sve veća gibanja za razdruživanjem s Muslimanima.

Jer već je jasno da od MZ je iluzorno i naivno očekivati da oni sami prave neke inicijative ili podstiču gradnju nekog stvarno pravednog društva u BiH.


Još jedan analitički pogodak od tebe! :-top2

Ovi iz CL su mi bili najprije smiješni u svom radikalizmu, ali sada kad vidim da imaju medijski prostor... :-top
Leo je naš Dodik. :mrgreen:

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 20 svi 2009, 07:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34248
Jedna od bazičnih stvari "subverzivnog" djelovanja je imati stvarnu ili fiktivnu grupu-organizaciju kojoj će se pripisivati sve loše (za tuđe pojmove loše) i koje "neprijatelj" ne voli ni nacrtane :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 20 svi 2009, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mar-kan je napisao/la:
Jedna od bazičnih stvari "subverzivnog" djelovanja je imati stvarnu ili fiktivnu grupu-organizaciju kojoj će se pripisivati sve loše (za tuđe pojmove loše) i koje "neprijatelj" ne voli ni nacrtane :D


Samo što je tu ulogu kod nas igra Croatia Libertas - obična udruga, a kod Srba u RS, najviši vrh službene politike.

Dodik jednostavno artikulira sve što većina Srba u RS-u misli i kupi svu medijsku negativnost od multetniĆnih medija. A raja kod Muslimana je opsjednuta s njim - Ćuli ga ba, stalno ruši našu državu. :-zubati

Osim Croatia Libertasa treba se nastaviti organizirati u lobiranju i svemu. I to mi BH Hrvati sami, bez da čekamo ikog drugog. I ovaj forum je mali kotačić u svemu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nevladina organizacija "Croatia Libertas" podnijela je u suradnji s nekoliko udruga prijave te tužbe za klevetu protiv Dnevnog avaza, BOSS-a te predsjednika Helsinškog odbora BiH Srđana Dizdarevića, a zbog, kako su kazali, izazivanja međunacionalne i međuvjerske mržnje i netrpeljivosti posredstvom javnih medija, priopćeno je danas iz te organizacije.

"Oni su u naručenim novinskim člancima iznijeli tvrdnje kako je Nevladina organizacija Croatia Libertas 'fašistička' pa će takvu tvrdnju morati i dokazati u procesima pred Županijskim tužiteljstvom u Mostaru i po privatnim tužbama za klevetu", stoji u priopćenju.

Croatia Libertas je podnijela prijavu i protiv Sefera Halilovića i FTV-a, a koji je u emisiji te televizije nazvao pedesetak puta pripadnike hrvatskog i srpskog naroda "ustašama i četnicima". Nakon toga je FTV prijavljena Regulatornoj agenciji za komunikacije zbog širenja netrpeljivosti i jezika mržnje.

NVO Croatia Libertas je mnogo puta osudila sve totalitarne režime uključujući fašizam, nacizam i komunizam kao i pokrete koji su ih pratili.

Iz te organizacije podsjećaju da su 2008. godine uputili zahtjev za zabranu neofašističkih, neonacističkih i neokomunističkih organizacija, ali da ovu inicijativu nisu podržali SDP BiH, BOSS i Udruženje "Front" jer im takva inicijativa služi "za prikupljanje jeftinih političkih poena".

Zlonamjerno klevetanje i pripisivanje lažnih atributa našoj organizaciji samo predstavlja nemoć i neznanje bošnjačkog političkog kruga kojemu cilj opravdava sredstvo, smatraju u organizaciji Croatia Libertas.

"Činjenica je kako u gradovima Sarajevo, Tuzla, Zenica, Bihać i ostalima nema multietničnosti jer se provodi politika etničkog čišćenja po principu 'Ovo je Bosna, a kome se ne sviđa neka odmah ide' uz etnocid i kulturocid.

Ovakve antidaytonske aktivnosti su prijavljene OHR-u i Komisiji za proširenje EU-a te gospodinu Oliu Rehnu. Tako možemo procijeniti da su te aktivnosti odgodile kandidaturu i članstvo BiH za prijem u Europsku uniju za što je u cijelosti odgovoran bošnjački politički krug i loša propaganda koja propagira nesnošljivost, netrpeljivost i međunacionalnu mržnju među napaćenim narodima u BiH koji traže mir", stoji u priopćenju iz te organizacije.

(Fena)


:-klanjam Leo majstore.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
:-top :-top2

Leo care!
Njima je "fašista" svatko tko se pobuni protiv velikobošnjačkog šovinizma.

Zrinjski bude prvak, a njihov komentar je: "Čestitamo, bolji ste, možemo od vas učiti!" ???
Ne, njihov komentar je: "Fašisti!!!" =)) :mrgreen:

Svaka peta riječ im je fašisti, a svaka treća riječ im je genocid.
"10 genocida nad bošnjacima" :-umirem , genocid nad ličnim kartama u Srebrenici (ovo nisam ja izmislio nego Avaz!), genocid ispadanja Veleža u drugu ligu, genocidni akt neisplate socijale za juli...

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 233
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Inkvizitor je napisao/la:
Meni su oni ko udbaški provokatori kad bi pivali ustaške po banhofu. :mrgreen:




Dobar je Leo, dobar, jer jedino on i Puljic se usudjuju reci dio onoga sto misle BiH Hrvati :-top

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Zadnja izmjena: Ministry of Sound; 06 srp 2009, 10:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
a-a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34248
Robbie MO je napisao/la:
:-top :-top2

Leo care!
Njima je "fašista" svatko tko se pobuni protiv velikobošnjačkog šovinizma.

Zrinjski bude prvak, a njihov komentar je: "Čestitamo, bolji ste, možemo od vas učiti!" ???
Ne, njihov komentar je: "Fašisti!!!" =)) :mrgreen:

Svaka peta riječ im je fašisti, a svaka treća riječ im je genocid.
"10 genocida nad bošnjacima" :-umirem , genocid nad ličnim kartama u Srebrenici (ovo nisam ja izmislio nego Avaz!), genocid ispadanja Veleža u drugu ligu, genocidni akt neisplate socijale za juli...


Kapa "genocidka" :-zubati ilitiga prevod "anti-HAAG"
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3720
Lokacija: Nanya Lakes
Robbie MO je napisao/la:
:-top :-top2

Leo care!
Njima je "fašista" svatko tko se pobuni protiv velikobošnjačkog šovinizma.

Zrinjski bude prvak, a njihov komentar je: "Čestitamo, bolji ste, možemo od vas učiti!" ???
Ne, njihov komentar je: "Fašisti!!!" =)) :mrgreen:

Svaka peta riječ im je fašisti, a svaka treća riječ im je genocid.
"10 genocida nad bošnjacima" :-umirem , genocid nad ličnim kartama u Srebrenici (ovo nisam ja izmislio nego Avaz!), genocid ispadanja Veleža u drugu ligu, genocidni akt neisplate socijale za juli...


Odlično ako nisu slagali o krivičnim prijavama jer su i prije bombastično najavljivali tužbe (protiv prljavog Hareta) pa je nekako sve palo u zaborav.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9751
Lokacija: HR HB
Nivo demokracije se testira odnosom države prema nevladinim organizacijama, naravno kod nas u BiH bi pojedinci i dalje, valjda navika iz komunizma, zabranjivali nekome pravo na mišljenje i javni govor...

Zato,...CL samo naprijed!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3720
Lokacija: Nanya Lakes
bumbar92 je napisao/la:
Nivo demokracije se testira odnosom države prema nevladinim organizacijama, naravno kod nas u BiH bi pojedinci i dalje, valjda navika iz komunizma, zabranjivali nekome pravo na mišljenje i javni govor...

Zato,...CL samo naprijed!!!!


Muslimani su poludili kad su čuli da je Croatia Libertas dobila sredstva iz federalnog budžeta (dio se odvaja za nevladine organizacije, među kojim i CL).

Sarajevo radi, Croatia (Libertas) se gradi :-zivio :-hrvatinic :-ujko

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9751
Lokacija: HR HB
RajvoSa je napisao/la:
Muslimani su poludili kad su čuli da je Croatia Libertas dobila sredstva iz federalnog budžeta (dio se odvaja za nevladine organizacije, među kojim i CL).


Ne bi trebalo biti diskriminacije prilikom raspodjele sredstava za nevladine organizacije,...baš me zanima cifre i imena nevladinih organizacija koje su sve ove godine dobivale sredstva iz fed. budžeta.

To bi bilo jako interesantno,...ako netko zna link gdje je to objavljeno,...bujrum :-?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ
jel se zna nešto više o njima? struktura, kako postati član, malo da ojačamo ekipu? :-hrvatinic

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
dudu je napisao/la:
jel se zna nešto više o njima? struktura, kako postati član, malo da ojačamo ekipu? :-hrvatinic


Javi mi se na PM.












(kidding :-zubati )

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 06 srp 2009, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1606
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Po mom sudu neozbiljna udruga na čelu sa neozbiljnim Pločkinićem. Skreću pozornost na neke stvari na koje bi i trebalo ali znali su se i prosut sa priopćenjima i navodnim porukama upućenima nekim svjetskim državnicima. Mislim da su zreli za remonta i da bi dosta ekipe sa ovog foruma značajno osnažilo tu udrugu. :-top

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 07 srp 2009, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
hercegovac1981 je napisao/la:
Po mom sudu neozbiljna udruga na čelu sa neozbiljnim Pločkinićem. Skreću pozornost na neke stvari na koje bi i trebalo ali znali su se i prosut sa priopćenjima i navodnim porukama upućenima nekim svjetskim državnicima. Mislim da su zreli za remonta i da bi dosta ekipe sa ovog foruma značajno osnažilo tu udrugu. :-top


To sam i ja na početku mislio.
Međutim...
Think outside the box.
Neka CL. :-top

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 01 ruj 2009, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3720
Lokacija: Nanya Lakes
A Leo, mogao bi bar neku stranicu napravit :zubati

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=81725&Itemid=2

Citat:
U intervju za Biznis.ba govori Leo Pločkinić, prvi čovjek kontraverzne organizacije Croatia Libertas koja je prije nekoliko dana zatražila da Hrvati dobiju treći entitet ili da se krene u razdruživanje u Federaciji: - Sulejman Tihić nije uopće krenuo ni u kakav radikalizam –Hrvatski narod u BiH dobija pozitivne signale iz američkog State departmenta i iz krugova bliskih Oliju Rehnu za treći entitet – Croatia Libertas slučajno ima iste stavove kao Dodik i kao Doris Pack.

Croatia Libertas, koja traži treći entitet, zdušno podržava Prudski sporazum, o Tihiću misli sve najljepše a svoje saveznike vidi u Oli Rhenu, Doris Pack i State Departmentu, no najvažniji saveznik joj je SDA za koju kaže da 80 % „Tihićeve SDA“ (ove nakon kongresa)...

... podržava BiH sa tri-četiri entiteta.

Biznis.ba: Zašto ste izabrali baš ovaj trenutak da pokrenete inicijativu „ili hrvatski entitet ili razdruživanje“, zašto ovaj politički moment? Kad je vaše saopćenje odaslano, Dodik i Čović su bili u Beogradu kod Tadića, hrvatski ministri su napustili federalnu vladu.

Pločkinić: Sad su u tijeku ustavne promjene. Mi podržavamo Prudski sporazum, to je jedan kompromis na zadovoljstvo svih, nemamo nikakvih primjedbi, najvažniji razlog je što ga velikim dijelom prihvaća i SDA.

Biznis.ba: Izgleda da se Sulejman Tihić nakon kongresa distancira? Ili se varam?

Pločkinić: Kršenje ljudskih prava u ovima trenucima, u kojim recimo Hrvati u Sarajevu ne mogu dobiti posao, u ovim okolnostima u kojima mi nemamo pravo na javni televizijski kanal, kojim nemamo apsolutno nikakva prava, ne vidim nikakve svrhe političkog udruživanja recimo konkretno u ovom trenutku sa bošnjacima, ako mi imamo bolje ponude, od međunarodne zajednice, a međunarodna zajednica daje bolju ponudu.

Biznis.ba: Koju bolju ponudu daje?

Pločkinić: 80% SDA je prihvatilo Prudski sporazum, da nije, ne bih uopće ovo potencirao u smislu podizanja bilo kakvih međunacionalnih i međuljudskih tenzija, već je nama u interesu da se napravi samoodrživa država, jedan sustav u kojem niko od nikog neće uzimati novac, kao što je slučaj u Federaciji iz kojeg su bošnjačke političke stranke uzele 4 milijarde maraka samo u zadnje 3 godine, a kada hrvatska uzme za oblast socijalne zaštite ili kulture odmah se napadne Federalna vlada ili Vijeće ministara što je samo pokazatelj koliko Hrvati imaju prava, koliko su oštećeni u čitavim ovim procesima i koliko je čitav ovaj sustav, odnosno sistem vi kažete, neodrživ, znači idemo pronaći neko rješenje, mislim i to je sasvim sigurno i činjenica da bi Hrvati u BiH prihvatili BiH više bez nekakvih presedana, u koliko im se mogu ista prava koja imaju druga dva naroda a to je entiet u ovom trenutku.

A kasnije će oni u budućnosti unutar EU hoće li doći vrijeme i politički trenutak, ili politička volja i dogovor da se ukinu eniteti to nam ostaje za vidjeti. Trenutno stanje evo - izjavom Sulejmana Tihića kako trenutno stanje radikalizacije vodi u dezintegraciju BiH. Veliki problem koji Bošnjaci imaju u tom trenutku što su posvađani apsolutno sa svima u BiH, posvađani su sa EU, posvađani su sa SAD, i na kraju krajeva posvađani su između sebe jer postoje dvije politički vrlo jake opcije a to je SDA i SBiH, i mislim da je sve to što se događa na jednu veliku štetu i bošnjaka ali i ostalih naroda i dakle ako nekom nije dobro a u ovom slučaju, sasvim sigurno evo konkretno zbog viznog režima, Bošnjacima ne može biti dobro kao ni Hrvatima ni Srbima, međutim, politika je jedna loša politika i ona će se negativno odraziti na evroatlanske procese, a sasvim sigurno politika ovakva ne može dovesti ni do uspostave dobrih odnosa između sva tri naroda.

Biznis.ba: Rekli ste da „međunarodna zajednica ima bolju ponudu na stolu“? da li imate informaciju da je međunarodna zajednica ponudila treći entitet?

Pločkinić: Nama je međunarodna zajednica je ponudila dogovor sa ostala dva naroda, mi u ovom trenutku, postoji jaka politička podrška RS što je jedan omjer od 75-80 % političke podrške koju mi uživamo u BiH i čak jednog određenog broja od 30% bošnjaka koji podržavaju tri ili četiri eniteta, a zauzvrat bi dobili državu BiH, koju prihvaćaju svi njeni građani, državljani, bez obzira na nacionalnost i vjersku ispovijest. Znači ono što nudi Međunarodna zajednica je da se mi sami kompromisno dogovorimo, a da zauzvrat dobijemo i mi i oni trajno rješenje, što je sasvim sigurno jedna korektna i poštena ponuda.

Mislim, odnosno siguran sam da tako razmišljaju i političari EU, da bilo kakva nametanja mogu biti sjeme nekakvih budućih razora, pa čak i novih previranja što je nepoželjno i neprihvatljivo i to se želi izbjeći. Teza koju EU i SAD zastupaju jeste –„ vi se dogovorite ili vi se dogovarajte 20-30 godina koliko vam treba, ali ono što se budete vi dogovorili to će rezultirati trajnim rješenjem“. Mislim da je bilo dosta korektnih izjava nekih bošnjačkih političara koji su rekli: „Ukoliko bi 3 ili 4 eniteta doveli do približavanja i Hrvata i Srba ideji jake države i koji bi BiH prihvatili srcem i umom da bi to bilo daleko puno bolje i daleko puno korisnije nego voditi politiku inata“.



Biznis.ba: Rekli ste da SDA ima 80% podrške za koncept BiH sa tri ili četiti entiteta. I otkud vam informacija da ima 80% podrške u SDA za taj koncept? Je li to rezultat kongresa?

Pločkinić: To je moj zaključak poslije kongresa SDA gdje je radikalna struja ili radikalno krilo kako bismo rekli, ostalo vani. Međutim sasvim sigurno je ukoliko dođe do jednog mudrog sporazuma, do jednog mudrog promišljanja i politike u kojoj će se dogovarati i uvažavati potrebe i prava i ljudska prava i nacionalna ostala dva naroda mislim da će to biti signal i Hrvatima i Srbima na drugoj strani da bošnjaci prihvaćaju i jedne i druge i to je jedini način izgradnje zajedničke države.

Biznis.ba: Kako vidite posjetu Čovića i Dodika Beogradu? Je li to neki znak da će se Srbi i Hrvati dogovoriti i da će imati podršku u vrijeme kad je Zagreb zbog svojih prblema marganilizirao BiH ili je to pokušaj da se pomogne Tihiću da se izvuče iz radikalizma u koji je krenuo?

Pločkinić: Pa Tihić, gospodin Sulejman Tihić nije uopće krenuo ni u kakav radikalizam on je moram priznati jedan od rijetkih dosljednih političara, koji su od kako je postao predsjednik SDA imao uvijek konstantnu politiku, možda on nekad nije bio u pravu možda nekad jeste, ali je bio dosljedan što je rijetka kvaliteta ovdašnjih političara, bilo bi lijepo kada bi u bošnjačkom političkom krugu, koji predvodi Sulejman Tihić, pozvao i bilo bi lijepo kada bi bošnjački politički krug konačno shvatio da je za izgradnju zajedničke države koja bi bila održiva i koja bi imala trajno jedno rješenje, kada bi shvatili da je za takvo nešto potreban kosenzuski dogovor svim narodima u BiH a ne samo da se nameće rješenje.

Što se tiče posjete Beogradu mislim da je to čisto ekonomske prirode, sam poziv predsjedniku Tadiću i Srbiji da sudjeluju na sajmu, na mostarskom sajmu gospodarstva, predstavlja samo dodatnu ekonomsku pomoć BiH, ukoliko bi se to proširilo, ukoliko bismo mi uspjeli nešto plasirati na to srbijansko tržište to bi bilo fantastično, jer svaki i izvoz i uvoz robe na strana tržišta svakako je za pohvaliti.

Biznis.ba: Posjeta sigurno nije samo ekonomske prirode, jer kad predsjednik Srbije prima - on prima sa političkom porukom, dakle on je primio dvojicu političara, Sulejman Tihić je bio tamo na početku, je li ovo nastavak onoga što je Tihić započeo posjetom 4. novembra Beogradu?

Pločkinić: Ja to stvarno ne bih znao, to vam je stvarno pitanje za gospodina Tihića, ja stvarno ne znam to, ja koliko sam uspio vidjeti dogovoren je nastup republike Srbije na mostarskom sajmu gospodarstva i taj poziv je prihvaćen.

Biznis.ba: Primjetno je u saopćenjima vašim da dolaze u momentima kada Čović i Dodik poduzimaju neke poteze. Njih dvojica su otišli u Beograd. Vi ste taj dan imali saopćenje o razdruživanja...

Pločkinić: Naše priopćenje je išlo povodom istupanja ministara iz Federalne Vlade. Ne sjećam se točno koja su priopćenja ranije kojim povodom išla, ali mogu vam reći, uvijek su išla u nekim kriznim trenucima, ali isto tako mogu reći a možete provesti i sami anketu da svi Hrvati u BiH podržavaju naše stavove bez obzira što mi nismo politička stranka, niti imamo tendenciju i namjeru da to postanemo, mi smo jednostavno jedan kolektiv, mi imamo pravo na naše mišljenje, uvijek postoje bolja i gora rješenja, koliko će ona biti prihvaćena ja nisam siguran, međutim ono što je Hrvatima u BiH važno jeste da mi dobijemo pozitivne signale iz američkog stejt departmenta i iz krugova bliskih Oliju Rehnu, a evo...

Biznis.ba: Ko vi, Croatia Libertas?

Pločkinić: Hrvatski narod u BiH, da imaju stavovi i prava i zahtjevi koje smo mi tražili, imali smo nedavno izjavu gospdina Majera, međutim opet vam kažem, to su neki realni ali pozitivni scenariji. Ništa nije nemoguće, mi smo imali primjerice jednu Čehoslovačku u kojoj su ljudi dogovorili da naprave dvije države. Ne bih želio sada spekulirati što bi se moglo događati međutim naši su zahtjevi da u ovom trenutku Hrvati trebaju imati potpuno ista prava kao i svi ostali.

Ako ne postoji jednaka prava za sva tri konstitutivna naroda znači da takva država uopće nije održiva a samim tim nije ni samoodrživa.

Biznis.ba: Kako ćete pojasniti da Croatia Libertas, indikativno, ima vrlo podudarne stavove sa Dodikom? Dodik je prije par mjeseci npr. govorio o razlazu Čehoslovačke kao primjeru za razlaz u BiH, vi sada izlazite u saopćenju sa tim modelom razlaza Čehoslovačke? Kako to objašnjavate?

Pločkinić: Ja stvarno ne bih znao. ne objašnjavam to jednostavno nikako, mi imamo naše stavove, naši stavovi su recimo mogu reći isti kao i stavovi Doris Pack. I to ne znam kako bih objasnio što se naši stavovi podudaraju sa Dodikom ili Doris Pack - postoji krug ljudi koji razmišlja potpuno isto, postoji na drugoj strani krug ljudi koji razmišlja suprotno, a postoji treći krug ljudi koji iz svega pokušava stvoriti neku teoriju urote.

HRVATIMA JE POTREBMA SVAČIJA PA I DODIKOVA POMOĆ ZA TREĆI ENTITET

Biznis.ba: Vi sad kažete da niste u dogovoru sa Dodikom, a i vama je to jasno da je Dodik je prvi pokrenuo inicijativu prije 2 godine da Hrvati trebaju dobiti treći entitet, u intervju Večernjem listu. Dodik zastupa sada interese Hrvata, svi će vam reći da Dodik to radi da bi učvrstio RS?

Pločkinić: Hrvatima u BiH je potrebna apsolutno svaka pomoć, ako se gospodin Dodik zalaže za jednakopravnost prava svih naroda u BiH, ako se zalaže da Hrvati dobiju svoj javni televizijski kanal, itd. ne vidim razloga zbog čega isti stav ne bi svaki korektan političar zauzeo osim ako nema neke prikrivene planove i namjere. Što se tiče ovog prudskog procesa može ekskluzivno da vam i to kažem: on će biti usvojen kao konačno rješenje i trajno mirovno rješenje za BiH prema svim pokazateljima. Možda je taj proces sad trenutno u zastoju ali definitivno će se oživjeti nakon mjesec, dva ili tri. Ili sad na jesen ili na početku naredne godine, ali smatram da Međunarodna zajednica, to možete sami provjeriti, od Olija Rehna do predstavnika stej departmenta, pa i do domaćih predstavnika poput američkog veleposlanika u BiH Čarlsa Ingliša koji je rekao nebrojno puta kako je možda Prudski proces jedino pozitivno rješenje za BiH.

Biznis.ba: Je li vama prudski proces jednako tri entiteta?

Pločkinić: 3-4 eniteta.

Biznis.ba: Prudski proces je jednako 3 - 4 eniteta?

Pločkinić: 3-4 federalne jedinice / ili eniteta - potpuno nevažno je li entiteta ili federalne jedinice.

UŠTEDA

Pločkinić: Logično je jedno pitanje koje je postavio jedan profesor sociologije iz Mostara - zbog čega se ta raštrkanost od 10 županija ne bi svela na 3 ili 4 jedinice. Tako bi se preko milijardu maraka direktno usmjerilo na razvoj.

Azer Jugo

Biznis.ba

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 01 ruj 2009, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Dobro li Pločkinić cijeni i hvali Tihog. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 01 ruj 2009, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34248
Jurišića popišaše zbog Tihija , a Leo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 04 ruj 2009, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18059
Svetlošću islama obasjani Hrvat Željko Miličević sastavio je tekst o Leu Pločkiniću: Političko samoubojstvo Hrvata".
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=35229

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Croatia Libertas
PostPostano: 04 ruj 2009, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5428
aleksije radicevic je napisao/la:
Svetlošću islama obasjani Hrvat Željko Miličević sastavio je tekst o Leu Pločkiniću: Političko samoubojstvo Hrvata".
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=35229


Uh, kakav tekst. Nadasve "objektivan" i "neinspirisan mržnjom".

Vidim da je čičica zagovornik zajedničkog života na "celoj i nedeljivoj BiH", zašto se ne osvrne onda na Pločkinićeve izjave ovog tipa, i eventualno ih opovrgne, ukoliko ima čime, a da to nije večita ratnohuškačka demagogija:

Citat:
According to Leo Pločkinić, President of the Mostar-based NGO Croatia Libertas, a growing number of Croat families are selling their property in the capital of the Croat-Muslim federation of post-Dayton Bosnia and Herzegovina, and moving to East Sarajevo municipalities, in the Bosnian Serb Republic (Republika Srpska, RS).

Pločkinić cited the latest example of several Croat families who said they feared for their safety and moved from the Sarajevo settlement Stup to Lukavica in the Serbian part of country, in East Sarajevo.

“A straw that broke the camel’s back and destroyed the last traces of understanding is the behavior of the so-called religious police, which went as far as banishing a pig-shaped toy from the BBI [shopping] center few days ago. That is probably the best summary of modern-day Sarajevo that is slowly but surely turning into a European Tehran,” Pločkinić told Banja Luka daily Fokus.

He said that Sharia Police is nothing new in Bosnian federation, since radical Muslims have been causing headaches for the non-Muslim Sarajevo residents for years. Pločkinić reminded that members of the religious police were openly attacking couples in love and insisting on Bosnian Muslim girls and women being covered, according to the Islamic rules and traditions.

“Sharia Police is organized and headed by Nezim Halilovic Muderris, Chief Imam of the Bosnian King Fahd Mosque in Sarajevo. He is openly lobbying for Sharia Law to be institutionalized in Bosnia and Herzegovina, he is the man who greeted with open arms Wahhabis from around the world and it is he who spreads the inter-ethnic hatred and intolerance with his lectures in the mosque. Sarajevo Croats had enough of it already, so they decided to move away, to Republic of Srpska,” Pločkinić said.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 64 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO