HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 170 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Vujadin je napisao/la:
pagan je napisao/la:

dodjes u goste i izbacis domacina iz kuce...turski obicaji,nema drugog objasnjenja

nemoj se opet provaljivat ko sa srpstvom vojvodine...nece server podnijeti


Kad su Srbi dosli prostor je bio prazan. Ko vam je kriv sto ste pobjegli u Gradisce, Istru i ko zna jos gdje. Etnicku osnovu za pripajanje Istre ste upravo tada dobili, prije 16. vijeka vas nije tamo puno bilo, a u Gradiscu ste pognuli glavu umjesto da se borite za svoja prava i neki oblik entiteta.

Niti jedan dio Zemljine lopte nece dugo biti pust i nenaseljen, neko ce ga naseliti. Osnovni zakoni prirode.



najstariji hrvatski cakavski zapisi dolaze iz istre i to debelo prije 16 vijeka :ucelo

ovo je zesce od vojvodine...ides na ignore

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
daramo je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Rijetki su Srbi koji su naseljeni u Hrvatsku. Nesto malo oko Gomirja, Zumberka i Plaskog.
Tek Karlovackim mirom 1699. Austrija, odnosno njena provincija Hrvatska dolazi kod njih u Slavoniju, Baniju, Kordun, Liku, a ne oni u Hrvatsku.


Šta želiš reći ovim da su naseljeni možda u Srbiju?
Naseljeni su u okupirane otomanske dijelove Hrvatskog kraljevstva, druga je stvar što su možda mislili da se Hrvatska vlast tu nikada neće vratiti.
I opet su vam Austrijanci i Mađari davali povlastice čak i poseban status vojne krajine koja je bila pod izravno jurisdikcijom Beča te oteta iz uprave hrvatskog sabora i bana pa opet nikada u ničemu nisu bili zakinuti od Hrvata.

Hrvatska nije bila provincija nego je imala status kraljevine.


austrijski dokumenti pravoslavce u lici zovu hrvatima ne neke lokalne neg kad raspravljaju o populaciji generalno

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
chat nick je napisao/la:
Heero sine da vadim spiskove pokatoličenih Srba i ključeve Dubrovnika pošto vidim da preterano sereš?
Lepo ti kaže Tuta.Odjebi sa tim stvarima.Idi na drugi forum sa tim.Idi na Krstaricu pa to tamo plasiraj.Javi kako je bilo.


ajde molim te!! vadi autohtone cirilicne dokumente dubrovcana srba al daj one prednacrtanijske,nemoj mi te vase kraljevina yugoslavija sponzorirane povjesnicare svi znamo da srbskog imena nije bilo neg oko same jezgre.
Cek jel tuta srbin??


_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Tuta je napisao/la:
Heero je napisao/la:

kako informisanje moze da bude kriva stvar?? revizioniza mi je fascinantan koji god,jer svaki but revizionisti donesu zakljucke u skladu sa tadasnjom vlasti kao gotsko porijetlo u NDH ili srbskohrvatsko u yugi ili autohtono u nezavisnosti al ti revizionisti su u zadnje vrijeme dok je ranije postojao konsenzus bar medju strancima pa me zanima


Opet kažem, baviš se glupostima. Koje je porijeklo Hrvata koji se prezivaju Despot, Jović? Pa de malo o nacionalnoj svijesti Hrvata u BiH, Slavoniji. Kažem ti, srbofobija je opasna stvar za Perecijanere, ohanite malo.


kakva srbofobija?? ko se srba boji?

neg raspravljamo etnogenezu zbog znanstvene radoznalosti nemoj bit fundie!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
yayo je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Heero sine da vadim spiskove pokatoličenih Srba i ključeve Dubrovnika pošto vidim da preterano sereš?
Lepo ti kaže Tuta.Odjebi sa tim stvarima.Idi na drugi forum sa tim.Idi na Krstaricu pa to tamo plasiraj.Javi kako je bilo.

Opet ti sa svojim velikosrpskim pricama. Mislim da nisi toliko glup da stvarno vjerujes o tim pricama o pokatolicavanju.


slika

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
daramo je napisao/la:
Dajte molim vas sama tema je bezobrazna i jednaka mitomaniji, negiranje nečije nacionalnosti je krajnje opasno i uvredljivo.

Jednako kao i stvaranje dubrovačkih Srba ili vlaških pravoslavnih Hrvata, postojali su i tada i u Dubrovniku prosrpski političari kao što su i među Srbima u Hrvatskoj postojali prohrvatski usmjereni političari, imamo i danas takve probošnjačke Hrvate pa je smiješno da sutra netko radi Komšića kao presjednika Hrvata u BiH kaže da su Hrvati bili Bošnjaci e to vam je analogija.


pa sta ima veze?? sta ako su srbi bili vlasi,makedonci bugari a mi se zvali bosnjaci,bosanci,bosnjani,ime nije bitno mi smo uvjek jedna zatvorena skupina,mene zanima etnogeneza a vi ste previse optereceni ovi pravolavci u bih su kulturoloski srbi i tocka a mi smo hrvati a Muslimani su kulturoloski to sta jesu pa nek si i oni odrede sta su oni bosnjaci stari nisu nikako to smo mi i men to nesmeta sad odakle stari bosnjani dolaze nemoze niko dokazat a kulturoloski su hrvati kao sto i kraljevina bosna ima istu kulturu kao i hrvatska i u biti je nastavak drzavnosti. Odmetnicka banovina kojoj se pridruzuju druge banovine koja se pokusava legalizirat na bilo koji nacin i nedoc pod ugarsku vlast pod koju i legalno spada jos od bitke kod gvozda

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
korrisnik je napisao/la:
Vlasi 50% 30%Turci, 20 % starih Bošnjana.


stvarno neznam dali ovdje sa vlasima se moze stavit turke i bosnjane jer su vlasi etnos a turci ovdje nisu bili etnicki,bosnjani sve da i jesu etnos oni naseljavaju zemljicu oko bosne sta je nekih 8% danasnje i ta populacija da je i postojala bi se stopila al je nema nema ni neke gen posebnosti ni rasne na tom prostoru a i dijelekti te govor je isti onaj iz okolnih zemalja hrvatskih zapadnih jedino na istoku uz drinu je nesta drugo al to je tanak pojas

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:51 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Heero je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Vlasi 50% 30%Turci, 20 % starih Bošnjana.


stvarno neznam dali ovdje sa vlasima se moze stavit turke i bosnjane jer su vlasi etnos a turci ovdje nisu bili etnicki,bosnjani sve da i jesu etnos oni naseljavaju zemljicu oko bosne sta je nekih 8% danasnje i ta populacija da je i postojala bi se stopila al je nema nema ni neke gen posebnosti ni rasne na tom prostoru a i dijelekti te govor je isti onaj iz okolnih zemalja hrvatskih zapadnih jedino na istoku uz drinu je nesta drugo al to je tanak pojas



Momak, jesi li cuo za zareze?

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Srbija za vreme Stefana Nemanje i Stefana Prvovencanog, prvog srpskog kralja, pocetak 13. stoleca...

slika

Srbija za vreme kralja Milutina, pocetak 14. stoleca...

slika

Srbija za vreme cara Dusana, polovina 14. stoleca:

slika

Posle Kosovskog boja, gde je za neuke propapast srpske drzave...

Srbija za vreme Djuradja Brankovica sredina 15. veka :

slika

Srebrenica, Zvornik i Bijeljina u sastavu Srbije... Srebrenica kao vazan rudarski centar...

Odgovor otvaracu teme... Srbi ne samo da su ziveli zapadno od Drine, nego su u tim krajevima kontinuirano imali drzavu 250 godina... od Hercegovine, juzne Dalmacije, Istocne Bosne...

Tvrdnja da su Srbe Turci doveli preko Drine, gde nikad pre toga nisu bili, moze biti samo sadrzaj pravaskih i ustaskih almanaha... tu pesmicu su mnogi naucili, i vreme je da se malo otrezne...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
u jednom uskom pojas su mogli bit al one karte di je srbija do bihaca :dragobojic

cek jel ta nemanjicka bas srbija ili diokleja?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zapadno od Drine ne, ali zapadno od Bosne i pogotovo Vrbasa (Turska Hrvatska draga našem Inkviju) da.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Vujadin je napisao/la:
yayo je napisao/la:
Hrvati nisu pobjegli u Istru autohtoni su tamo od dolaska na ove prostore sto potvrdjuju brojni Mletacki spisi.


Da da :yawn


Ruski casopis "Filoloske biljeske" (1870.) o etnickom prostoru Hrvata. Prema izvoru, Hrvati zauzeli dalmatinski gradovi (ukljucujuci Dubrovnik) i otoci, pa takodjer i citavu Istru do Pirana.

Prije svega Hrvati su zavladali i ovim gradovima, gdje su od samog pocetka i neko vrijeme nakon bili Rimljani, kakvi su: Dubrovnik, Trogir, Zadar, otoci: Rab, Krk, Osora, isto takodjer oni su zavladali Istrom za Labin i Rasu, tako da granicom moze smatrati liniju od planine Cicarije dolje k Dragonje do Pirana i odatle na istok"

IZVOR: Филологи́ческие Запи́ски, журнал посвящённый изслѣдованiямъ и разработкѣ разныхъ вопросовъ по языку и литературѣ вообще — и сравнительному языкознанiю, по русскому языку и литературе въ особенности — и по славянскимъ нарѣчiямъ. Том 9. 1870. Стр. 38.

a gle mozda je i vatikanska zavjera njih pohrvatila al bome su i rusi pomogli hihihi

slika



"Izmedju primorskih gradova, koji su veoma uskoro potpali pod vlast Hrvata, izvanredne su: Rausium ili Raguza danas Dubrovnik, Troigurium ili Trogir, Diadora, t.j. Zadar. Od otoka, ukljucenih vrlo skoro u sastav Hrvatske knezevine, spominuju se sljedece: Arbo ili Rab, Vekla ili Kark takodjer Kerk; Opsara, sada Ozero"

Alexander Rittich (1831-1914), ruski kartograf i etnograf, general ruske armije.
Djelo "Slavenski mir", Varsava, 1885. Str. 91.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Amidza je napisao/la:
Heero je napisao/la:

stvarno neznam dali ovdje sa vlasima se moze stavit turke i bosnjane jer su vlasi etnos a turci ovdje nisu bili etnicki,bosnjani sve da i jesu etnos oni naseljavaju zemljicu oko bosne sta je nekih 8% danasnje i ta populacija da je i postojala bi se stopila al je nema nema ni neke gen posebnosti ni rasne na tom prostoru a i dijelekti te govor je isti onaj iz okolnih zemalja hrvatskih zapadnih jedino na istoku uz drinu je nesta drugo al to je tanak pojas



Momak, jesi li cuo za zareze?


irelevantno za mene,tema je vruca i nemog postat javlja mi uvjek novi post ovo ono dali zelite prepravit post svoj?

bitno je obraditi sto vise info da zadovoljim svoju znanstvenu radoznalost i kompletiram neke slike i tako to

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
EV I MALO DRUGCIJIH OBJASNJENJA,dobro nije bas objasnjenje al kaze da je vlah pogrdno za srbe

"Slicno i Hrvati u govornom jeziku nazivaju se obicno po mestnosti (Dalmatinci, Bezjaci itd.). Pravoslavni Srbi nazivaju katolike-Hrvate po mjestam Sokcima i Bunjevcima, a katolici-Hrvati (i muhamedovci Srbije, Bosne i Hercegovine) zovu pravoslavne Srbe Vlasima, medjutim sva tri naziva - zapravo podrugljivi nadimci iako zasad jos Hrvat spreman reci sam za sebe: "Ja sam Sokac". Nacrtati tocnu granicu izmedju naselja Srba i Hrvata pogotovo nije moguce jer Srbi u dobu turske vladavine, osobito u XVII-XVIII st. selili se u vecem broju iz svojih iskonskih mjesta na teritoriju Hrvata"

ENCIKLOPEDIJSKI RJECNIK EFRONA I BROKGAUZA, KNJIGA XXIX, 1900. Str. 621.


slika


ne zakljucat temu!! ja i dzoni cemo sami proucavat ako treba!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:
Zapadno od Drine ne, ali zapadno od Bosne i pogotovo Vrbasa (Turska Hrvatska draga našem Inkviju) da.


Prica je zapadno od Drine...

U Zapadnu Bosnu i Krajinu su dosli kao granicari, i to ne samo sa Turcima, nego i kao granicari Austrije...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
reci mi kolko dugo je zahumlje bilo pod milutino a kolko pod stefanom nemanjom ona karta di je srbija plava mi se cini ok

a i podudara se sa dijalektima

slika

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 12 svi 2015, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Heero je napisao/la:
reci mi kolko dugo je zahumlje bilo pod milutino a kolko pod stefanom nemanjom ona karta di je srbija plava mi se cini ok

a i podudara se sa dijalektima

[/img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c5/Serbo_croatian_dialects_historical_distribution.png/1024px-Serbo_croatian_dialects_historical_distribution.png[/img]


Koliko dugo... vise od 200 godina...

Sveti Sava je u mladosti dobio Zahumlje na upravu... ta zemlja se zvala Vojvodstvo od Svetoga Save naredna 2 stoleca...

Stjepan Vukcic se 1448. godine proglasava za Hercega(vojvoda) od Svetoga Save, i od tada se ta zemlja zove Hercegovina...

Jel vas uce to, ili je to zabranjeno znanje...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 13 svi 2015, 00:17 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
To bi moga poci do Sirokog pa njih pitati.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
De malo naucnih metoda, dosta te hrvatske mitomanije.
Evo,da se posluzimo nezavisnim i objektivnim izvorima:
Citat:
Njemački naučnici: Prvi ljudi u Evropi živjeli u Srbiji
Prvi ljudi došli su u Srbiju krajem ledenog doba, prije oko 12.000 ili 13.000 godina, odakle su krenuli da zauzimaju sjever Evrope, sadašnju Njemačku, Škotsku i Baltik.

:zubati
Ovaj lijevi je imao manju kitu od ovoga desnog to ga naljutilo i utekao je preko Cetine u divljinu.Tamo osnovao novi entitet.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Gospodine Heero, nema besmislenije stvari od baviti se "etnogenezom" na taj način. Glupa znanost. Ljudi se miješaju... kojeg sam ja porijekla ako mi je otac Hrvat, majka Srpkinja, očev otac Hrvat, očeva majka Bugarka, majčin otac Srbin, majčina mater Rumunjka... kakva bi moja etnogeneza bila?

Valjda je i amaterima jasno da je kod nas najbitniji faktor u etnogenezi bila religija, a ne plemenska porijekla. Svi pravoslavci srpskohrvatskog jezika su Srbi, svi katolici hrvatskosrpskog jezika su Hrvati, kasnije su se formirali i Bošnjaci kao muslimani srpskohrvatskog jezika, pa evo sada i Crnogorci, pretpostavljam. Mada nisam razlučio radi li se kod njih o etničkom ili građanskom identitetu. Vjerojatno građanskom... etnički su Srbi, jelte. Svejedno. Bavi se time, zanimljivije je, a ne koje je nacionalnosti čija sperma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Tuta je napisao/la:
Gospodine Heero, nema besmislenije stvari od baviti se "etnogenezom" na taj način. Glupa znanost. Ljudi se miješaju... kojeg sam ja porijekla ako mi je otac Hrvat, majka Srpkinja, očev otac Hrvat, očeva majka Bugarka, majčin otac Srbin, majčina mater Rumunjka... kakva bi moja etnogeneza bila?

Valjda je i amaterima jasno da je kod nas najbitniji faktor u etnogenezi bila religija, a ne plemenska porijekla. Svi pravoslavci srpskohrvatskog jezika su Srbi, svi katolici hrvatskosrpskog jezika su Hrvati, kasnije su se formirali i Bošnjaci kao muslimani srpskohrvatskog jezika, pa evo sada i Crnogorci, pretpostavljam. Mada nisam razlučio radi li se kod njih o etničkom ili građanskom identitetu. Vjerojatno građanskom... etnički su Srbi, jelte. Svejedno. Bavi se time, zanimljivije je, a ne koje je nacionalnosti čija sperma.


boga pitaj :clap

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijetlo pravoslavaca u BIH i Hrvatskoj-zasto je u svim europskim znanstvenim krugovima bilo pr
PostPostano: 13 svi 2015, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
DzoniBG je napisao/la:
Heero je napisao/la:
reci mi kolko dugo je zahumlje bilo pod milutino a kolko pod stefanom nemanjom ona karta di je srbija plava mi se cini ok

a i podudara se sa dijalektima

[/img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c5/Serbo_croatian_dialects_historical_distribution.png/1024px-Serbo_croatian_dialects_historical_distribution.png[/img]


Koliko dugo... vise od 200 godina...

Sveti Sava je u mladosti dobio Zahumlje na upravu... ta zemlja se zvala Vojvodstvo od Svetoga Save naredna 2 stoleca...

Stjepan Vukcic se 1448. godine proglasava za Hercega(vojvoda) od Svetoga Save, i od tada se ta zemlja zove Hercegovina...

Jel vas uce to, ili je to zabranjeno znanje...



nema zabranjenog znanja,sta ja znam kad sam ja to ucio neg 200 godina hmm al od 12 stoljeca tek imamo prvog serba kralja i tad dolaze pravoslavci u istocnu hercegovinu??jel??

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nisi trebao ovdje vuci temu Heero. Ne vrijedi raspravljati sa onima koji imaju samo
google obrazovanje..
Ocigledno nemaju pojma o vremenima prije Nemanjica.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Jurisdikcija Pecke Patrijarsije 1557-1766

slika

Karlobag - Karlovac - Virovitica :winkiss


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj
PostPostano: 13 svi 2015, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Lijep Turski poklon u zamjenu za prcanje vasih zena
500 dugih godina.
samo jedno malo upozorenje. Ne nastavljaj sa provokacijama.
Nije ti ovo krajinaforce

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 170 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO