HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 06 lis 2024, 09:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 332 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 20 stu 2023, 09:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73888
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Nažalost preozbiljno je shvatila "sram" toga što je izašla na TV kako piša, a i pitanje je u kakvoj obitelji, sredini itd. je bila.

Mnogi bi se javili da pišaju pred kamerama za par stotina eura, bez nekog srama.

Ne vjerujem da je ovo jedini uzrok, kakav joj je život bio kada joj je to bilo vrijedno života, možda je već bila na rubu pa ju ovo samo poguralo.

Bezvezna viralna vijest za boomere, koja traje 2 dana, totalno nebitno i banalno.

Boomerski skandal.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 07 ožu 2024, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6228
Robbie MO je napisao/la:
Nažalost preozbiljno je shvatila "sram" toga što je izašla na TV kako piša, a i pitanje je u kakvoj obitelji, sredini itd. je bila.

Mnogi bi se javili da pišaju pred kamerama za par stotina eura, bez nekog srama.

Ne vjerujem da je ovo jedini uzrok, kakav joj je život bio kada joj je to bilo vrijedno života, možda je već bila na rubu pa ju ovo samo poguralo.

Bezvezna viralna vijest za boomere, koja traje 2 dana, totalno nebitno i banalno.

Boomerski skandal.


Da stvarno zalosno ako je zbog toga skoncala

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 06 svi 2024, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 946
slika

MJERE SIGURNOSTI

Zbog otvorenja Arnaudija džamije u Banjoj Luci, u nekim dijelovima grada zabrana točenja alkohola

Zbog svečanog otvaranja obnovljene džamije Arnaudija u Banjoj Luci, u utorak će u nekoliko ulica u blizini ove džamije biti obustavljen saobraćaj i zatvoreni ugostiteljski objekti, a u nekima će biti zabranjeno točenje alkohola.

Ovo se radi na zahtjev Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a Policijske uprave Banja Luka, čiji je zadatak da obezbijedi nesmetano održavanje kulturno-vjerske manifestacije otvaranja džamije.
U vremenu od sedam do 17 sati, privremeno se zabranjuje rad u ugostiteljskim objektima koji se nalaze na širem prostoru oko objekta Arnaudija u ulicama Braće Mažar i majke Marije, Meše Selimovića, Branka Majstorovića, Bulevar Cara Dušana, Vojvode Momčila, Simeuna Đaka, Kralja Petra I Karađorđevića.

U istom periodu je zabranjeno i točenje alkohola u nekoliko ugostiteljskih objekata.


Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja na više dionica, bit će izvršene i korekcije javnog prijevoza.

Saobraćaj će biti obustavljen na dijelu magistralnog puta Banja Luka – Srpske Toplice, Bulevar cara Dušana, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Jovana Dučić do Omladinske ulice od sedam sati do kada bude bilo potrebno, zatim Ulici braće Mažar i majke Marije na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina do raskrsnice sa Omladinskom ulicom.

Bit će obustava i u ulici Meše Selimovića, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina, Ulici Branka Majstorović, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina, te Ulici braće Mažar i majke Marije, na dijelu od Ulice Meše Selimović i Ulici Simeuna Đaka, na dijelu od raskrsnice Ulicom Zmaj Jovina, do raskrsnice sa Omladinskom ulicom, sve od sedam sati pa do kada bude bilo potrebno, kako navodi Grad Banja Luka.

Početak svečanog otvorenja Arnaudije zakazan je za 11 sati.

Podsjetimo da je ovu džamiju uništila vojska RS-a 7. maja 1993. godine, a potom ju je država BiH proglasila nacionalnim spomenikom.

Sama izgradnja džamije je počela 2017. godine, a završena u septembru 2022. godine.

Prilikom same rekonstrukcije je ispoštovana originalna arhitektura, te je nabavljan kamen korišten u samoj izgradnji džamije.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-otvorenja-arnaudija-dzamije-u-banjoj-luci-u-nekim-dijelovima-grada-zabrana-tocenja-alkohola/240506059


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 07 svi 2024, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 19 ožu 2023, 08:20
Postovi: 302
:aleale

https://soundcloud.com/semir-vranic/saf ... sabah-zora


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 15 kol 2024, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 00:57
Postovi: 178
Pozdrav Banja Luci iz ravne Slavonije!

Prvo ovako, ja san 1978. upisa elektrotehnički fakultet u BL. Kad san ispunjava formular za prijem na fakultet, naletija san na jedno čudno pitanje: di je ćaća bija 1945.? Otkud ja znan, neman pojma. Unda san se sitija da je did sa dicom jedno vrime bija u Đakovu, u nekoj birtiji su stanovali, a did je bija galanter i obaša je cilu Europu s trgovinom isprid sebe - znači, prodava je sitnice ka šta su igle, konci, dugmad i takvi đinđi. Pa san ja u formular upisa da je ćaća bija u Đakovu.

E onda je došlo pitanje šta si po nacionalnosti. Ja nisan ni vidija da pokraj mene stoji neki blento i gleda šta ja upisujen. I on meni kaže: "Ajde, da vidin 'oćeš li smit' upisat šta si." Ja ga onako škicnen ispod oka, okrenen se i mrtvo ladno upišen Hrvat. Blento se okrenija i otiša. Nećemo više o tome.

Nego, mene zanima pivnica u Gospodskoj ulici. U ono vrime, u podrumu pivnice bija je restoran, i konobar ti lipo na kolicima dogura morsku ribu i pita koju ćemo izist, pa mi pokažemo na jednog velikog lipog zubaca, a on nan ga ispeče. A mi naručimo butelju Dingača, jer šta bi tribali drugo. Sad mene zanima, pošto vaša država više nema more, ima li u pivnici i dalje opcija da izijemo morsku ribu i Dingač?

Eto, toliko za sada uz napomenu da nisan bija u BL od 1988. godine.

_________________
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 15 kol 2024, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 00:57
Postovi: 178
Moran još ovo kazat – nitko nije bija sritniji od mene i mog cimera kad je napravljan zatvoreni bazen na Šeheru u BL. Cimer i ja u bazenu ka Pončo i Toro, a vani pada snig – ko to more platit! Baš smo uživali.

_________________
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: 16 kol 2024, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 00:57
Postovi: 178
A znate li vi po čemu san ja poseban student elektrotehničkog fakulteta u Banja Luci? Ja san jedini u povijesti tog fakulteta koji je pa' drugu godinu iz predmeta ONO i DSZ (općenarodna obrana i društvena samozaštita) jer na pismenom ispitu nisan zna' napisat točan odgovor na pitanje: "Uloga gradova u narodnooslobodilačkom ratu". A poznat san i po tome što san nakon ljetnih praznika na dva ispitna roka da' pet ispita – u studentskoj službi su se čudili.

Inače, trenira san karate još u srednjoj školi kod kuće, pa je bilo logično da nastavim s tim sportom kad san doša u Banja Luku. Upisa san se u klub Rade Ličina, a onda su me navukli da buden sekretar kluba. E, taj sekretar me košta' pada godine. Kao, nemaš nikakvog posla, a dobiješ i nešto novaca – kad vraga! Organiziraj u Boriku međunarodno takmičenje u karateu, dogovori smještaj u hotelu Bosna, pa poslije toga ajd' na turnir u Fojnicu. Ja ka' sekretar iden sa Simplon ekspresom, a takmičari onim sporim vlakom šta staje na svakoj stanici. Pa tamo u Fojnici dogovori hotel di ćemo prespavat' – i tako, ode godina!

I zanima me ovo – postoji li još uvik onaj lipi restoran u vojnom skloništu Pećina? Eh, koliko smo tamo žilavke popili, to ni ptice ne znaju.

A znate li tko je ima' najači disko klub u BL? Pa naravno mi, elektrotehnički fakultet – KSET! Šverceri su preprodavali ulaznice za disko, pa si možete mislit' kakva je gužva bila!

_________________
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 332 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO