|
|
Stranica: 1/4.
|
[ 81 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Kartografske orgije Postano: 12 pro 2020, 15:56 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
Nisam uspeo da nađem ovakvu Temu a mislim da je esencijalna jer će rasteretiti mnoge druge Teme a i moći će da se uživa na njoj bezbedno od kuknjave ovih kartofoba koji imaju alergiju na karte... Stavljajute svoje karte ovde, savete nama koji ne umemo kako da ih pravimo (kako u "Paintu" zaukružite opštine da ih ofarbate?), diskutujte slobodno o njima, naručujte naredne kao na "Željoteci",... Evo da ja započnem tu "Željoteku": Ja bih zamolio da vi odlično upućeni i umešni u crtanju karata napravite ovu jednu koju ja priželjkujem da vidim (a verovatno i mnogi od vas), a to je karta koja predstavlja "prihvaćen Plan" Muslimaniju 2020. . Dakle, Alija prihvatio onaj prvi ili jedan od onih nuđenih Planova, Rata nije bilo, ostali su sa nama, njihovo koćenje se nastavilo kao i naše izumiranje... ako se prate predratne predikcije, kako bi danas, 2020. , izgledala ta Muslimanija? Na karti da budu predstavljene BiH, Srbija i CG... a u zeleno obojeno sve što bi oni do sada poklopili... Unapred zahvalan! 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 15 pro 2020, 18:28 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
 U najboljem slučaju ovako iki a vjerojatno još i gore, jedva smo se izvukli od njih...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 15 pro 2020, 18:36 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23 Postovi: 12453
|
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 15 pro 2020, 18:38 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
Freyu, ma gde, bre, ovako bi bilo već 2000-2005. ... a do danas sigurno gore... ko je ovde najbolje potkovan Podacima i Projekcijama? I treba staviti njih ne samo u BiH, jer zanima me: - da li bi imali spojen prostor od Bihaća do Kosovske Mitrovice? - da li bi Rašku (tzv."Sandžak) skroz poklopili? - da li bi se ostvarila "Zelena transferzala"? - koliko bi u CG prostora poklopili,,tj. bi li spojili ili bili blizu da spoje sa BiH? - bi li mi ostali sabijeni samo oko Krajine a vi oko Škutorije? Baš bi bila jebena ta Muslimanija, i po broju stanovnika i po površini... Daj da se napravi detaljno ta Karta da je imamo kao zgodno Strašilo (zamisli sve potencijale jedne takve Muslimanije)! 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 15 pro 2020, 18:46 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
|
Prema podatcima iz 1991. Bi vjerojatno bilo kako sam prikazao, u ostalim općinama je Srba i Hrvata bilo puno više i ne bi ih mogli uzeti tako brzo. Ne čini ti se strašno na prvi pogled samo zato što je moja mapa po sustavu relativne većine.
Ne prizuje se njihov porast u općinama di su manjina.
Bilo gdje da ih je bilo oko 1/3 to bi poklopili do sada, gdje ih je bilo 10 do 15% sad bi ih bilo 1/3.
Tako da moja karta drži vodu, nisu ni oni baš ko afrika, nije real to ocekivati.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
1986
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 15 pro 2020, 19:12 |
|
Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19 Postovi: 3501
|
Reconquista je napisao/la: 2020. slobodno u zeleno bojaj Bijeljinu, Foču, Ramu i većinu Posavine.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 20:51 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
1986 je napisao/la: 2020. slobodno u zeleno bojaj Bijeljinu, Foču, Ramu i većinu Posavine. I ja mislim da su kolege umanjile širenje Muslimana... a tek kad se uključi teritorija Srbije i CG...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 21:04 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23 Postovi: 12453
|
|
Mislim da je ovo nekakva karta prijedloga muslimana devedesetih oko podijele. Tako su to zamišljali u nekim realnim okvirima...
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 22:13 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
Reconquista je napisao/la: Mislim da je ovo nekakva karta prijedloga muslimana devedesetih oko podijele. Tako su to zamišljali u nekim realnim okvirima... Da, ovako su zamišljali da će imati početkom 21. veka... a do 2020. su sigurno mogli i više... sve ovo mešano bi bilo njihovo, spojili bi tzv. "Sandžak" sa BiH, mi bi imali jednu opštinu u Podrinju i par u Hercegovini do sada: 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Purger111
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 22:15 |
|
Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20 Postovi: 3484
|
1986 je napisao/la: Reconquista je napisao/la: 2020. slobodno u zeleno bojaj Bijeljinu, Foču, Ramu i većinu Posavine. Izgledalo bi kao još jedno Kosovo nakon 500 godina turskog zuluma. Sad je ipak fildžan.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 22:39 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
Meni po ovoj karti deluje da bi nama uzeli svo Podrinje, dobar deo Hercegovine, došli pred Banja Luku, ... ostalo bi nam DGG, i nešto malo uz Savu i Crnu Goru... Vama bi uzeli svu SB, došli do Neuma... Šteta što upućeniji forumaši ne uzmu da izračunaju precizno po projekcijama koliko bi uzeli a onda to i predstavili na karti... To bi bila vredna karta za imati...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Planina
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 22:43 |
|
Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28 Postovi: 5939 Lokacija: Zavelim
|
|
1. to je već rađeno u više navrata 2. naziv teme ti nije normalan 3. postoji već 16 kartografskih tema
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 16 pro 2020, 23:08 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
ikmandvaradtist je napisao/la: Meni po ovoj karti deluje da bi nama uzeli svo Podrinje, dobar deo Hercegovine, došli pred Banja Luku, ... ostalo bi nam DGG, i nešto malo uz Savu i Crnu Goru... Vama bi uzeli svu SB, došli do Neuma... Šteta što upućeniji forumaši ne uzmu da izračunaju precizno po projekcijama koliko bi uzeli a onda to i predstavili na karti... To bi bila vredna karta za imati... Ja sam ti napravio kartu čisto prema demografskim projekcijama, radio sam model za baznianse koliko bi ih bilo. Uglavnom, bez rata oni bi se u prosjeku povećali za 20% do 30%, to je ukupni prosjek za čitav narod a sad po regijama kakav je bio natalitet to ne znam... za to podataka nema... Dakle ako ih je u nekoj općini 1991. bilo recimo 10k 2020 bi ih bilo 13k, možda 14k ovisno kako gdje. Ne možeš očekivati da bi poklopili općine gdje ih je bilo 1991. manje od 20% to jednostavno ne ide tako brzo jedino da su nas sve etnički očistili. Dakle karta bi vrlo vjerojatno bila slična onoj koju sam stavio, uzeli bi vam čitavo podrinje osim one jedne čudotvoren općine gdje je 90% Srba, imali bi jop 4-5 općina u Hercegovini i oko Banja Luke te DGG. Hrvatima bi opstala Posavina i Livno-Čapljina a sve ostalo bi ovi poklopili.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 13:10 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
weasel je napisao/la:  U najboljem slučaju ovako iki a vjerojatno još i gore, jedva smo se izvukli od njih... Modriča? Što je s bijeljinom i pounjem? Gackom?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 13:12 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
ikmandvaradtist je napisao/la: Reconquista je napisao/la: Mislim da je ovo nekakva karta prijedloga muslimana devedesetih oko podijele. Tako su to zamišljali u nekim realnim okvirima... Da, ovako su zamišljali da će imati početkom 21. veka... a do 2020. su sigurno mogli i više... sve ovo mešano bi bilo njihovo, spojili bi tzv. "Sandžak" sa BiH, mi bi imali jednu opštinu u Podrinju i par u Hercegovini do sada:  Vi ste ih u ww2 očistili izzapadnog sandzaka. A iz cajniča su se sami iseljavali.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 13:32 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Ceha je napisao/la: Modriča?
Što je s bijeljinom i pounjem? Gackom? Ne vjerujem da bi to poklopili do sada, u Mordiči ih je bilo najmanje od sviju, sada bi možda bili u egalu sa Srbima, ali bi Srbi i dalje bili većina, ista stvar sa Bijeljinom. Punje bi sada bilo kao Stolac, Srbi 2/3 ili 60% muje od 1/3 do 40% maks. Ali opet srpska većina. Računao sam bio u onom modelu i povećali bi populaciju za 20% do 30% dakle gledaš općine gdje su tipa 30% do 40% bili 91. i to bi do danas poklopili. Ispod 35% di su bili i dalje bi 2020. bili manjina. Pa nisu baš kao skakavci da se šire eksponencijalno. Edit: evo baš sad gledam podatke za Modriču, muslimani su tu od 1971. do 1991. povećali populaciju od 8.3K do 10.3k. Dakle u doba svojeg najvećeg buma povećanje za 25% a nakon 90-ih bi se poćeli polako ispuhivati pa je nerealno očekivati da bi skočili od 90-ih do 2020. s 10k na 15-16k i prestigli Srbe. Možda bi ih bilo negdje 12 do 13k Srba 16k
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 15:33 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
|
Freyu,
na karti se vidi da 1981. Srbi imaju jednu jedinu opštinu sa 90 + % u celoj BiH, 10 sa 75 + i mnogo ovih 60 + %... do 2020. (što je period od 40 god) oni bi preuzeli skoro sve ove naše 60 + a i neke od ovih 75 + jer oni su nadirali a mi bili u vertikalnom padu... 2 sile obrnutog vektora sa zajedničim efektom... a u zapadnom "Sandžaku" smo bili tanka većina, znači i tu bi prešli pola...
Vama bi ostalo ovo malo ispod Mostara i jedva Neum...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 15:36 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
|
Uglavnom jasno je da je Alijino odbijanje Coutlierovog plana i pokretanje rata katastrofalni samoubilački potez bez pramca u povijesti. U biti i palestinski muslimani su nešto slično odbijali. Pokopao ih Živković.
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 18:36 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
ikmandvaradtist je napisao/la: Freyu,
na karti se vidi da 1981. Srbi imaju jednu jedinu opštinu sa 90 + % u celoj BiH, 10 sa 75 + i mnogo ovih 60 + %... do 2020. (što je period od 40 god) oni bi preuzeli skoro sve ove naše 60 + a i neke od ovih 75 + jer oni su nadirali a mi bili u vertikalnom padu... 2 sile obrnutog vektora sa zajedničim efektom... a u zapadnom "Sandžaku" smo bili tanka većina, znači i tu bi prešli pola...
Vama bi ostalo ovo malo ispod Mostara i jedva Neum... Nama bi ostala posavina i kamenjar to je točno da ali gledaj previše si negativan, jeste vi iseljavali i nestajali ali ste i dalje bili u plusu te 90-te godine. Muslimani su svoj najveći rast doživjeli od 1950-ih do 1970-ih kad je bio boom. Poslje toga oni padaju ispod 2.0 i usporava im se rast. Točno sam vršio kalkulacije i povečali bi populaciju u 30 godina za 20% do 30% to znači OPET PONAVLJAM da bi vas prestigli u onim općinama gdje ih je na popisu bilo više od 1/3. Kontaš? Tamo gdje ih je bilo 20% da se uduplaju opet bi bili manjina, a ne bi se uduplali nego maksimalno povećali za 30% i to sve bez da ijedan stanovnik odseli u veći grad a toga bi u tom periodu bilo sigurno puno zato što bi se BiH urbanizirala. Tek tamo 2050-te bi nas totalno poklopili. tad bi uzeli doslovno sve osim okoline Banja Luke, istočne hercegovine, posavine i kamenjara.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 21:44 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
Freyu, znam da nisu kvasali kao od 50ih kad su se UDVOSTRUČILI, ali ne bi im ni trebalo. Ogroman prostor gde nema većine bi oni izdominirali a na kome smo mi ili vi tanka većina bi prešao pod njihovu tanku većinu - a odatle je samo jedan put, zar ne? 30 godina je savim dovoljno vremena. Zapadni "Sandžak" je bio pod našom tankom većinom, stoga bi ga oni preuzeli i spojili se sa BiH; a u BiH bi bilo "zeleno muslimansko more" od Šipova do granice sa Srbijom i od Neuma do Save! Daj izradite detaljno tu kartu da imamo čime da: - plašimo ljude kao strašilom - ispizdimo Muslimane vizuelnim prikazom "propuštene prilike veka". 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 22:07 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
|
Kažem ti lijepo da sam koristio matematiku u procijenu koliko bi ih bilo a ne odokativno ma oni bi to poklopili. Uzeli bi to što sam na prvoj svojoj karti naznačio. Ako želiš procjenu za 2050. godinu onda lijepo reci pa ću napraviti.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 22:17 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49 Postovi: 41087
|
|
Jesi računao koliko bi se Hrvata i Srba iselilo?
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1601 of 2558 - 62.59%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 22:17 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
weasel je napisao/la: Kažem ti lijepo da sam koristio matematiku u procijenu koliko bi ih bilo a ne odokativno ma oni bi to poklopili. Uzeli bi to što sam na prvoj svojoj karti naznačio. Ako želiš procjenu za 2050. godinu onda lijepo reci pa ću napraviti. Onda objasni kako si nama ucrt'o ovu najseverniju opštinu u Hercegovini, ove 2 iznad Prijedora, 2 iznad Tuzle, ovu uz "Sandžak" itd kad to pucamo garantovano? Tanka smo većina a oni većina u gradu - a godina 1981.! 40 god imaju da to poćopaju, eeeej! Deluje mi da si pogrešio, onako logički kad gledam... ali ne mogu to da tvrdim jer nisam upućen...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 22:43 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Naša Kvačica je napisao/la: Jesi računao koliko bi se Hrvata i Srba iselilo? Da, uz pretpostavku od isejavanja 10k Srba godišnje u periodu od 1990. do 2020. Izgubili bi 150 tisuća ljudi, prirodni prirast bi i dalje bio pozitivan bez rata. Muslimani bi imali vjerojatno 600k više ali to bi opet većinom bilo u gradovima, samo bi još više bili natrpani nego danas. Dakle gdje god na karti iz 1991. Vidiš manje od 1/3 muslimana to ne bi bilo njihovo ni danas bez rata. Recimo općine tipa čapljine bi danas bile 55% 45% u našu korist. Dakle tek tamo 2050. Bi uzeli sve općine gdje ih ima u ikakvom značajnijem broju a moža ni tada. Reci mi kako bi od istočne hercegovine, DGG, okoline Banja Luke ili hercegovine napravio bošnjakistan? Nema šanse kad ih tamo ima dva tri posto. Također muje su više bili urbano stanovništvo dok su srbi rurani, pa postoji i mogućnost da bi se sav taj njihov višak samo prelio u gradove. Dakle par općina gore dolje ali nema šanse da bi uzeli više 2020 od one prve moje karte koje sam objavio.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Kartografske orgije Postano: 17 pro 2020, 22:45 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
|
Vidim ja da moram napravit drugačiju kartu, postavit ću prema postocima s više nijansa boja pa će vam bit jasnije.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|