HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 ruj 2024, 11:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Na vrh mi je glave kad...
PostPostano: 15 tra 2024, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Rika sv Vida je napisao/la:
Nisu Bosanci izumili burek pa da imaju pravo napadat druge kako se praivlno kaže.
Burek sa sirom, mesom, špinatom se uvijek ovdje u mom kraju govorilo i govorit će se.
Pita je slatka, nema veze s burekom :neznam
Pita od sira, jabuka, višanja


Ti si ionako vanzemaljac.


Da, totalno bespotrebna i bezze diskusija. I napuhana, izvikana, pseudohumoristicna.

Govori kako hoces, vazno je da te razumijem - je moj moto u vezi svega toga.


Ali argument kako je "turski izvorno ovo ono" ne stoji. Zasto bi se sad trebali voditi onim sto vazi u Turskoj kad inace sve turske uticaje "pokusavamo" suzbiti. Plus to sto turski burek nema veze s nasim. Naravno, slicnost je tu, ipak je sve to "PITA", ali slicno vazi i za mnoga jela sirom planete jer su jela kao i kulture nesto sto prelazi jedno u drugo a ne nesto iskljucivo i odvojeno, zasebno. Ali to objasnjavati nekim ljudima je sizifova rabota.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na vrh mi je glave kad...
PostPostano: 15 tra 2024, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Mnogo sam jeo kod Turaka, Kurda, ne znam ni sam vise. Kako u svabiji, tako i u Turskoj. I primjetio sam da je kod njih sve, pa i baklave, manje od nasih stvari. Pa mozda i "profinjenije".

Kontam kakve je baklave moja tetka pravila - ko shaka velike a orasi ko klikeri u njoj. Ove turske strpam u oko i progutam gotovo bez zvakanja. Kuraz bi proguto one od moje tetke.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na vrh mi je glave kad...
PostPostano: 15 tra 2024, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Robbie MO je napisao/la:
Jedini razlog što ovakve rasprave postoje je taj da bosanska sirotinjska raja, za razliku od moreplovaca s jadranske obale, nikad nigdje nije putovala 15-19. stoljeća, čak ni po balkanskom poluotoku na kojem se nalaze, pa da skuže da svi imaju verziju doslovce svakog jela koje se jede u Bosni.

Mislim, mogli su barem skužiti da Grci imaju sve "bosanske specijalitete", na putu za hadž.

Armenci imaju byorek, Sefardi Bourekas, popularno je jelo na Sjeveru Afrike (Libija, Alžir), burek ide do jebenog Kazahstana a krezubi Bosančeros koji je zadnji primio Pepsi Islam i s njime i burek se našo nekome objašnjavat šta je burek.


Imaju sve ali su nijanse tu koje cine razlicitost. Ne znam za ijedno jelo da postoji a da ga nema u nekoj drugoj, cesto pogranicnoj zemlji.

A inace se slazem u vezi onog sto si napisao oko tih glupavih rasprava oko bureka sa sirom ili mesom ili cime vec sve ne.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO