HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 09:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ] 

Obrezivanje je...
štetno 43%  43%  [ 9 ]
korisno 43%  43%  [ 9 ]
ni štetno ni korisno 14%  14%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 21
Autor/ica Poruka
 Naslov: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 04:41 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Obrezivanje (cirkumcizija, sunećenje) je izraz koji stoji za razne oblike, ponekad veoma teških tjelesnih sakaćenja raširenih među raznim narodima diljem svijeta. Po svemu sudeći riječ je o običnom sakaćenju. Odrezati dio spolnog uda isto je kao odrezati dio uha ili nosa. Susretao sam se s posve suprotnim tvrdnjama kako je to korisno i dobro za zdravlje, ali u pitanju su puke tlapnje. Kao ateistu stravična mi je činjenica da se cijela jedna vjerska skupina (suniti) zove po sakaćenju ljudi. To je najbolji pokazatelj koliko je religija zlo. Obrezana osoba ne može postići puni spolni užitak jer joj alat nije cjelovit. Može li neka ženska osoba koja je imala iskustva i s obrezanim i s neobrezanim spolnim udovima posvjedočiti zamijeti li se razlika. Gdje je podrijetlo groznih čina koje uzrokuje religija i estetika? Radostan sam što sam rođen u kršćanskoj obitelji, a ne islamskoj ili judaističkoj. Puno je manje zlo polijevati dijete vodom izgovarajući neke gluposti nego ga za cijeli život osakatiti.

Postoje i čudnija vjerska zla od obrezivanja, ali danas su uglavnom zastarjela. Novogvinejski narod Asmati bio je poznat po krvoločnosti, a obred inicijacije sadržavao je blagovanje sperme staraca i menstrualne krvi. Narod Dani poznat je po obrednom ratovanju. Ne ratuju iz mržnje ni zbog zauzimanja zemlje ili bogatstva, nego iz vjerskog običaja.

S WIKIPEDIJE

Najpoznatije je obrezivanje prepucija penisa koje poznajemo iz Biblije, a vršilo se u znak sporazuma između Jahve i Abrahama, odnosno Boga i Židova. Obavljalo se na muškoj bebi koja je navršila 8 dana. Ovaj oblik obrezivanja kod Židova, kasnije preuzima i islam, kod kojih je poznat pod imenom 'sunet'. Obrezivanje muškaraca vršilo se (po Zelleru) na više načina, to su:
*1) incizija (incisio),
*2) perforacija , bušenje (perforatio),
*3) cirkumcizija (circumcisio vera),
*4) subincizija, (introcisio), i
*5) testikularna ekstirpacija, odnosno odsjecanje jednog testisa (exstirpatio testiculi) . Exstirpatio testiculi sinistri, poznavali su također Hotentoti, Ponapejci, stanovnici Prijateljskih otoka i neki narodi istočne Afrike. Kod australskih domorodaca bilo običaja vršenja teških sakaćenja subincizijom i testikularnom ekstirpacijom, a Kaj Birket-Smith navodi da ga je bilo i u Africi . Postojali su i oblici sakaćenja klitoridektomijom koje su se odvijale nad djevojčicama u Arabiji i Africi.
Sakaćenja obrezivanjem nije karakteristika samo kod Židova, i njihovih prvih rođaka, Arapa. Razne vrste ovog običaja bile su prisutne i u Africi južno od Sahare, nadalje u velikim djelovima Australije, i nekim područjima Indonezije i Oceanije. Na ova dva posljednja mjesta javlja se nešto mlađa varijanta, poznata kao incizija (incisio), urez u prednju kožicu . Kod Samoanaca vršila se operacija incizije prepucija, a ovo su poznavali i na Celebesu, dok su njima veoma udaljeni Tatari (slučaj navodi Gmelin) vršili eksciziju (Excisio praeputii). Perforaciju prepucija poznavali su neki narodi u Kini i istočnom Turkistanu.
Tjelesna sakaćenja, ne računajući muslimanski 'sunet' i 'židovsko obrezivanje' dovode se u vezu s prelaskom iz dječjeg u svijet odraslih, odnosno pripadali su obredima inicijacija. Ipak, i u nekim muslimanskim zemljama to je obred inicijacije, na primjer među turskim i bosanskim muslimanima.

U Americi se tijekom 1880-ih godina pod utjecajem dr. Johna Harveya Kellogga, utemeljitelja poznate američke tvornice žitnih pahuljica pojavila antimasturbacijska kampanja i njegova teorija da će obrezani dječaci manje masturbirati, a za djevojčice koje masturbiraju preporučivao je spaljivanje klitorisa kiselinom . Tako su se dječaci odmah po rođenju počeli obrezivati i u Sjedinjenim državama ta je operacija postala rutinska. Tijekom postupka obrezivanja, gurne se duguljast instrument u prepucij da ga se otkine s glavića penisa, zatim se odreže jedna trećina do jedne polovine kože na penisu, a tradicionalno se obavlja bez anestezije kako je i preporučivao dr. Kellogg.
Kasnije se obrezivanje pokušalo opravdati medicinskim razlozima, tvrdnjama da se tako sprečava rak penisa ili rak grlića maternice, međutim, usporedna istraživanja s ostalim zemljama nisu pokazala nekakav utjecaj obrezivanja na sprečavanje oboljevanja od tih bolesti, već se pokazao veći broj osakaćenih penisa obrezivanjem, nego onih koje je uništio rak penisa. Zatim su se pojavile tvrdnje da neobrezani muškarci lakše dobivaju spolno prenosive bolesti, kao i AIDS, no ponovno usporedna istraživanja s Europljanima (koji su uglavnom neobrezani), nisu pokazala ništa veća odstupanja nego kod Amerikanaca, a i mit o velikom broju neobrezanih muškaraca koji će imati kožicu koja se neće dati povući (fimoza), istraživanjima je srušen, jer samo jedan posto neobrezanih muškaraca ima taj problem. Međutim liječnici u Americi odlično zarađuju tim zahvatom, a i skloni su medicinskim predrasudama (također imaju neopravdano veći broj carskih rezova i histerektomija u odnosu na Europske liječnike).
Prepucij ima puno živčanih svršetaka koji su osjetljivi na pritisak, održava glavić penisa vlažnim, a dodatna koža pruža dodatni užitak pri odnosu i masturbiranju. Tijekom djetinjstva je unutarnja strana prepucija fizički povezana s kožom na glaviću penisa i to štiti otvor penisa od iritacija i infekcija, a s vremenom se stanice koje povezuju te dvije površine počnu same odvajati. Dječaci često povlače prepucij prema vrhu penisa, a kasnije ga, kad poodrastu počnu povlačiti prema korijenu, a najvažnije je održavati redovitu higijenu i kad dječak može povući prepucij, to treba činiti pod tušem i oprati ogoljeni dio penisa.

IZ DARWINOVE KNJIGE PODRIJETLO ČOVJEKA

* dva tjedna za pribavljanje chica za ukrašavanje; zubi se boje crvenom, crnom, plavom bojom itd.; na Malajskom otočju sramota je imati bijele zube poput psa
* kapke u Africi boje crnom bojom, nokte u drugom dijelu žutom ili grimiznom
* u arapskim zemljama na licu i u sljepoočnicama mora biti posjekotina; ljudi s Gornjeg Nila odstranjuju prva četiri zuba kako ne bi bili poput zvijeri, Batokari vade dva gornja sjekutića; bušenje ušiju, nosa, usana, predmelina
* ljepota u Americi (domoroci): široko, ravno lice, male oči, visoke jagodične kosti, tri do četiri široke crne crte preko svakog obraza, nisko čelo, velika, široka brada, tup, orlovski nos, žutosmeđa put i prsa obješena do struka
* Kina: široko lice, visoke jagodične kosti, širok nos i goleme uši
* Sijamci: mali nosovi, razmaknute nosnice, široka usta, tanke usne, veliko lice, visoke i široke jagodične kosti
* Ibtetontkinje steatopigne (goleme stražnjice - ne bi mogla ustati kad bi sjela na ravno do neke kosine)
* crnci zadirkivali Munga Parka zbog bijele kože, afrički Mauri bili zgroženi prizorom bijelca (mrštili obrve)(, domoroci današnje Papuanske Nove Gvineje vidjevši bijelce silno se prestrašiše misleći da su duhovi predaka)
* Bangai smatraju svjetliju put (poput kave) lijepom, Kafiri tamniju; Crowi, Aymarari i Quichuasi vrlo dugokosi
* Kalmici, Polinežani, Malajci, Sijamci, Japanci, Novozelanđani i paragvajski domoroci čupaju brade
* Anglosasi, istočnjaci, Makaloloi i Fidžijci puštaju brade
* u Americi (domoroci) spljoštena se glava smatra idiotskom, žitelji Arekhana cijene široko glatko čelo
* Huni - spljošten nos, Tahiti - malen nos - Malajci, Hotentoti, Brazilci i crnci
* kod starih Grka poželjan malen spolni ud, kod Rimljana i kod suvremenih ljudi što veći
* spolni odabir priječe zajedničke ženidbe, čedomorstva, rane zaruke i nepoštivanje žena
* razvitak zametka, bezbroj elemenata u ustrojstvu i sastavu, rudimenti i vrnuća dokaz su čovjekova niskog podrijetla i postojanja spolnog odabira
* evolucija čovjekovog tijela: uspravan stav, smanjivanje očnjaka, povećanje i promjena oblika lubanje, ogoljenost, odsutnost repa, golorukost


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Europa je pred donošenjem zakona koji će zabraniti obrezivanje dječaka i djevojčica bez da su sami iskazali želju za tim.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Nazadan, da ne kazem barbarski obicaj. Meni zapravo nije jasno kako ti muskarci hodaju. Mislim da nije bas ugodno. :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Aztec je napisao/la:
Nazadan, da ne kazem barbarski obicaj. Meni zapravo nije jasno kako ti muskarci hodaju. Mislim da nije bas ugodno. :zubati

Očvrsne im tkivo na glaviću, postane onako suho i grubo . Zbog toga ne mogu u jednakoj mjeri doživjeti seksualni užitak kao neobrezani.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 12:39 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
hehe... tako im i treba. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6892
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
volvoks je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Nazadan, da ne kazem barbarski obicaj. Meni zapravo nije jasno kako ti muskarci hodaju. Mislim da nije bas ugodno. :zubati

Očvrsne im tkivo na glaviću, postane onako suho i grubo . Zbog toga ne mogu u jednakoj mjeri doživjeti seksualni užitak kao neobrezani.


A meni je skoro svaka dama rekla da je njima ljepši obrezani.
I po izgledu ,a i ne zapinje im pri penetraciji pa je njima bolji osjećaj.
Ali bez obzira na sve,ja ga ne bih dao za milijardu da mi ga ocapare. :w00t

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
kiler je napisao/la:
A meni je skoro svaka dama rekla da je njima ljepši obrezani.
I po izgledu ,a i ne zapinje im pri penetraciji pa je njima bolji osjećaj.
Ali bez obzira na sve,ja ga ne bih dao za milijardu da mi ga ocapare. :w00t


:sega koliko imaš godina?

Što to zapinje pri pentraciji ? :smijeh

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6892
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
ManInBlack je napisao/la:
kiler je napisao/la:
A meni je skoro svaka dama rekla da je njima ljepši obrezani.
I po izgledu ,a i ne zapinje im pri penetraciji pa je njima bolji osjećaj.
Ali bez obzira na sve,ja ga ne bih dao za milijardu da mi ga ocapare. :w00t


:sega koliko imaš godina?

Što to zapinje pri pentraciji ? :smijeh


Uglavnom,bolje im klizi.Da ne pišem više o tome,brisat će me. :001_smile

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Svasta. Pa klizi i ovako. Da ne ulazimo u detalje. :zubati I cuj njima ljepsi. :D Pa kog to briga.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Što se tiče suneta razumijem obrezivački nastrojene muslimane. Koji će ti ***. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 02 sij 2014, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo da je većina muških u Americi osunećena...prodali im Jevreji neku spiku da se ne ističu pod tušem valjda...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 19 tra 2014, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Stanovnici Filipina Veliki petak su obilježili ritualnim razapinjanjem na križeve te su se pomolili skupa sa svojim obiteljima. Osim toga, običaj je i bičevanje do krvi.

I u kršćana se nalaze bolesni sadistički običaji. Sve su religije besmislice i pošasti, ateizam je jedini ispravni svjetonazor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 19 tra 2014, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Sudeći po tebi...i nije.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 20 tra 2014, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ateist je napisao/la:
Obrezivanje (cirkumcizija, sunećenje) je izraz koji stoji za razne oblike, ponekad veoma teških tjelesnih sakaćenja raširenih među raznim narodima diljem svijeta. Po svemu sudeći riječ je o običnom sakaćenju. Odrezati dio spolnog uda isto je kao odrezati dio uha ili nosa. Susretao sam se s posve suprotnim tvrdnjama kako je to korisno i dobro za zdravlje, ali u pitanju su puke tlapnje. Kao ateistu stravična mi je činjenica da se cijela jedna vjerska skupina (suniti) zove po sakaćenju ljudi. To je najbolji pokazatelj koliko je religija zlo. Obrezana osoba ne može postići puni spolni užitak jer joj alat nije cjelovit. Može li neka ženska osoba koja je imala iskustva i s obrezanim i s neobrezanim spolnim udovima posvjedočiti zamijeti li se razlika. Gdje je podrijetlo groznih čina koje uzrokuje religija i estetika? Radostan sam što sam rođen u kršćanskoj obitelji, a ne islamskoj ili judaističkoj. Puno je manje zlo polijevati dijete vodom izgovarajući neke gluposti nego ga za cijeli život osakatiti.

Postoje i čudnija vjerska zla od obrezivanja, ali danas su uglavnom zastarjela. Novogvinejski narod Asmati bio je poznat po krvoločnosti, a obred inicijacije sadržavao je blagovanje sperme staraca i menstrualne krvi. Narod Dani poznat je po obrednom ratovanju. Ne ratuju iz mržnje ni zbog zauzimanja zemlje ili bogatstva, nego iz vjerskog običaja.

S WIKIPEDIJE

Najpoznatije je obrezivanje prepucija penisa koje poznajemo iz Biblije, a vršilo se u znak sporazuma između Jahve i Abrahama, odnosno Boga i Židova. Obavljalo se na muškoj bebi koja je navršila 8 dana. Ovaj oblik obrezivanja kod Židova, kasnije preuzima i islam, kod kojih je poznat pod imenom 'sunet'. Obrezivanje muškaraca vršilo se (po Zelleru) na više načina, to su:
*1) incizija (incisio),
*2) perforacija , bušenje (perforatio),
*3) cirkumcizija (circumcisio vera),
*4) subincizija, (introcisio), i
*5) testikularna ekstirpacija, odnosno odsjecanje jednog testisa (exstirpatio testiculi) . Exstirpatio testiculi sinistri, poznavali su također Hotentoti, Ponapejci, stanovnici Prijateljskih otoka i neki narodi istočne Afrike. Kod australskih domorodaca bilo običaja vršenja teških sakaćenja subincizijom i testikularnom ekstirpacijom, a Kaj Birket-Smith navodi da ga je bilo i u Africi . Postojali su i oblici sakaćenja klitoridektomijom koje su se odvijale nad djevojčicama u Arabiji i Africi.
Sakaćenja obrezivanjem nije karakteristika samo kod Židova, i njihovih prvih rođaka, Arapa. Razne vrste ovog običaja bile su prisutne i u Africi južno od Sahare, nadalje u velikim djelovima Australije, i nekim područjima Indonezije i Oceanije. Na ova dva posljednja mjesta javlja se nešto mlađa varijanta, poznata kao incizija (incisio), urez u prednju kožicu . Kod Samoanaca vršila se operacija incizije prepucija, a ovo su poznavali i na Celebesu, dok su njima veoma udaljeni Tatari (slučaj navodi Gmelin) vršili eksciziju (Excisio praeputii). Perforaciju prepucija poznavali su neki narodi u Kini i istočnom Turkistanu.
Tjelesna sakaćenja, ne računajući muslimanski 'sunet' i 'židovsko obrezivanje' dovode se u vezu s prelaskom iz dječjeg u svijet odraslih, odnosno pripadali su obredima inicijacija. Ipak, i u nekim muslimanskim zemljama to je obred inicijacije, na primjer među turskim i bosanskim muslimanima.

U Americi se tijekom 1880-ih godina pod utjecajem dr. Johna Harveya Kellogga, utemeljitelja poznate američke tvornice žitnih pahuljica pojavila antimasturbacijska kampanja i njegova teorija da će obrezani dječaci manje masturbirati, a za djevojčice koje masturbiraju preporučivao je spaljivanje klitorisa kiselinom . Tako su se dječaci odmah po rođenju počeli obrezivati i u Sjedinjenim državama ta je operacija postala rutinska. Tijekom postupka obrezivanja, gurne se duguljast instrument u prepucij da ga se otkine s glavića penisa, zatim se odreže jedna trećina do jedne polovine kože na penisu, a tradicionalno se obavlja bez anestezije kako je i preporučivao dr. Kellogg.
Kasnije se obrezivanje pokušalo opravdati medicinskim razlozima, tvrdnjama da se tako sprečava rak penisa ili rak grlića maternice, međutim, usporedna istraživanja s ostalim zemljama nisu pokazala nekakav utjecaj obrezivanja na sprečavanje oboljevanja od tih bolesti, već se pokazao veći broj osakaćenih penisa obrezivanjem, nego onih koje je uništio rak penisa. Zatim su se pojavile tvrdnje da neobrezani muškarci lakše dobivaju spolno prenosive bolesti, kao i AIDS, no ponovno usporedna istraživanja s Europljanima (koji su uglavnom neobrezani), nisu pokazala ništa veća odstupanja nego kod Amerikanaca, a i mit o velikom broju neobrezanih muškaraca koji će imati kožicu koja se neće dati povući (fimoza), istraživanjima je srušen, jer samo jedan posto neobrezanih muškaraca ima taj problem. Međutim liječnici u Americi odlično zarađuju tim zahvatom, a i skloni su medicinskim predrasudama (također imaju neopravdano veći broj carskih rezova i histerektomija u odnosu na Europske liječnike).
Prepucij ima puno živčanih svršetaka koji su osjetljivi na pritisak, održava glavić penisa vlažnim, a dodatna koža pruža dodatni užitak pri odnosu i masturbiranju. Tijekom djetinjstva je unutarnja strana prepucija fizički povezana s kožom na glaviću penisa i to štiti otvor penisa od iritacija i infekcija, a s vremenom se stanice koje povezuju te dvije površine počnu same odvajati. Dječaci često povlače prepucij prema vrhu penisa, a kasnije ga, kad poodrastu počnu povlačiti prema korijenu, a najvažnije je održavati redovitu higijenu i kad dječak može povući prepucij, to treba činiti pod tušem i oprati ogoljeni dio penisa.

IZ DARWINOVE KNJIGE PODRIJETLO ČOVJEKA

* dva tjedna za pribavljanje chica za ukrašavanje; zubi se boje crvenom, crnom, plavom bojom itd.; na Malajskom otočju sramota je imati bijele zube poput psa
* kapke u Africi boje crnom bojom, nokte u drugom dijelu žutom ili grimiznom
* u arapskim zemljama na licu i u sljepoočnicama mora biti posjekotina; ljudi s Gornjeg Nila odstranjuju prva četiri zuba kako ne bi bili poput zvijeri, Batokari vade dva gornja sjekutića; bušenje ušiju, nosa, usana, predmelina
* ljepota u Americi (domoroci): široko, ravno lice, male oči, visoke jagodične kosti, tri do četiri široke crne crte preko svakog obraza, nisko čelo, velika, široka brada, tup, orlovski nos, žutosmeđa put i prsa obješena do struka
* Kina: široko lice, visoke jagodične kosti, širok nos i goleme uši
* Sijamci: mali nosovi, razmaknute nosnice, široka usta, tanke usne, veliko lice, visoke i široke jagodične kosti
* Ibtetontkinje steatopigne (goleme stražnjice - ne bi mogla ustati kad bi sjela na ravno do neke kosine)
* crnci zadirkivali Munga Parka zbog bijele kože, afrički Mauri bili zgroženi prizorom bijelca (mrštili obrve)(, domoroci današnje Papuanske Nove Gvineje vidjevši bijelce silno se prestrašiše misleći da su duhovi predaka)
* Bangai smatraju svjetliju put (poput kave) lijepom, Kafiri tamniju; Crowi, Aymarari i Quichuasi vrlo dugokosi
* Kalmici, Polinežani, Malajci, Sijamci, Japanci, Novozelanđani i paragvajski domoroci čupaju brade
* Anglosasi, istočnjaci, Makaloloi i Fidžijci puštaju brade
* u Americi (domoroci) spljoštena se glava smatra idiotskom, žitelji Arekhana cijene široko glatko čelo
* Huni - spljošten nos, Tahiti - malen nos - Malajci, Hotentoti, Brazilci i crnci
* kod starih Grka poželjan malen spolni ud, kod Rimljana i kod suvremenih ljudi što veći
* spolni odabir priječe zajedničke ženidbe, čedomorstva, rane zaruke i nepoštivanje žena
* razvitak zametka, bezbroj elemenata u ustrojstvu i sastavu, rudimenti i vrnuća dokaz su čovjekova niskog podrijetla i postojanja spolnog odabira
* evolucija čovjekovog tijela: uspravan stav, smanjivanje očnjaka, povećanje i promjena oblika lubanje, ogoljenost, odsutnost repa, golorukost


Napomena Riječ sunnet nije direkto vezana za obrezivanje nego je Sunnet nešto što je Muhamed a.s radio i preporučio muslimanima rade.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 20 tra 2014, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ništa protiv vjerskih obreda. Samo mi je degutantno promovisanje istih. Pa tako sa jednog lažnog profila često nabasam na slike sa opisom "Mali Reif nakon suneta uživa u gledanju Tomi Džerija"..

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 20 tra 2014, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Samo kažem da sunnet nije Farz- stroga obaveza . E šiti preskaču sunnet klanjanje suneta samo klanjaju farz.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6892
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ja svog ne bih dao za milijardu,da mi ga ocapare. :eek

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
kiler je napisao/la:
Ja svog ne bih dao za milijardu,da mi ga ocapare. :eek


A šta kad bi dobio fimozu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6892
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
korrisnik je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Ja svog ne bih dao za milijardu,da mi ga ocapare. :eek


A šta kad bi dobio fimozu.


Ne da mi se googlati,a šta to dođe,otprilike? :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
kiler je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

A šta kad bi dobio fimozu.


Ne da mi se googlati,a šta to dođe,otprilike? :neznam


Fimoza je suženje kožice penisa (prepucija), zbog čega se kožica ne može prevući preko glavića penisa (glansa). Naziv dolazi od grčke riječi phimos (φῑμός) - a označava stanje koje može biti urođeno ili stečeno.

Fimoza može biti bolest kod odraslih muškaraca, ili normalni stadij u razvoju, tzv. fiziološka fimoza. Uglavnom ctrl c ctrl v i evo ti
Svega oko 2 % odraslih muškaraca ima pravu prirođenu fimozu – kad im je otvor na kožici penisa toliko uzak da ometa normalno prevlačenje preko glavića, a time i normalne funkcije.

Kako se starenjem prepucij olabavljuje, kod većine (98-99%) dječaka u 18. godini života kožica se može normalno prevući preko glansa – odn. većina slučajeva prirođene fimoze se spontano riješi. Tome sigurno pomažu i jednostavni mehanički uzroci – npr. rastezanje kožice prilikom masturbacije i sl. Stoga se liječenje blažih oblika fimoze može odgoditi do iza puberteta.

Kod težih oblika fimoze u novije vrijeme se preporuča nekoliko metoda liječenja:

Cirkumizacija, odn. obrezivanje je tradicionalna metoda rješavanja problema fimoze. U ovom slučaju kožica se u jednostavnom ambulantnom zahvatu, dijelom ili u cijelosti, kirurški odstrani. Koliko je ovaj pristup najjednostavniji – toliko i nosi određene rizike zbog mogućnosti oštećenja mokraćovoda, pucanja šavova, krvarenja, infekcije i sl.
Prepucioplastika je u odnosu na obrezivaje poštedna kirurška metoda za rješavanje problema fimoze, gdje se kroz plastičnu operaciju kožica i prepucijski otvor rašire do potrebne veličine. Prednosti prepucioplastike su brži i bezbolniji oporavak, manje komplikacija, te očuvanje prepucija.
Liječenje steroidnim mastima je metoda koja se pojavila u 90-im godinama. Steroidne masti potiču rast i širenje prepucija, pa iz niza zemalja dolaze zadovoljavajući rezultati u lječenju fimoze – oko 90% slučajeva se može izliječiti ovom metodom. Prednost liječenja lokalnim steroidima je očigledna: nema kirurškog rizika, traume a cijena je daleko niža od plastične operacije.
Beaugé tehnika, nazvana prema autoru, je u stvari prirodna i postupna tehnika rastezanja prepucija. Koža koja se redovito i dulje vremena rasteže odgovara na podražaj umnožavanjem stanica odn. širenjem. Posebnost ove tehnike je i u preporuci muškarcima koji pate od fimoze da ustraju u masturbiranju normalnim metodama – prevlačenjem kožice unazad, uz mazanje kože kremom koja pomaže u rastezanju. Prema tvrdnjama autora, nakon nekoliko tjedana, većina muškaraca je prijavila da im se prepucij značajno olabavio i proširio.
Osim urođene fimoze, suženje kožice penisa može biti i stečeno. Zbog loše higijene, kronične upale glansa ili prepucija, infekcije ili pretjeranog nadraživanja - otvor prepucija može postati slabo rastezljiv i teško ga je (bez bolova ili pucanja kože) prevući preko glavića penisa.

'Nasilno' prevlačenje kožice preko glavića penisa u bilo kojem slučaju treba izbjegavati, zbog mogućih oštećenja kože - i moguće pojave stanja koje se naziva parafimoza.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6892
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
E sad si me zabrinuo,tom prvom rečenicom.
Ja sam mislio da je uzrok veličina. :ohmy

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
DAnas se to ionako radi pod anestezijom. Nakon dva dana bude otpakovan i ko nov :D.
Prije su išli berberi "berbe " i suntetili /obrezivali.
Sad ne znam da li je istina ali u Njemačkoj dok se dijete rodije odstranu se krajnici i slijepo crijevo sad ne znam da li sam dobro načuo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8164
korrisnik je napisao/la:
DAnas se to ionako radi pod anestezijom. Nakon dva dana bude otpakovan i ko nov :D.
Prije su išli berberi "berbe " i suntetili /obrezivali.
Sad ne znam da li je istina ali u Njemačkoj dok se dijete rodije odstranu se krajnici i slijepo crijevo sad ne znam da li sam dobro načuo.

Tko bi djetetu dao krajnike i vršio operaciju nakon porođaja?
To su budalešćine koje ti je netko nabacio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Možda ne odmah, kasnije ma neam pojma to sam i ja načuo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrezivanje
PostPostano: 21 tra 2014, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Imali ko na ovoj temi da se obrezivao? :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO