|
|
Stranica: 2/3.
|
[ 51 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 19:43 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
Mar-kan je napisao/la: chat nick je napisao/la: Šta je knjižica evidencije?
Ovjerena knjižica gdje se evidentira obuka,što se sve učilo,broj ispaljenja,meteo uvjeti,tipski i sl.Dobiješ jednu za svako oruđe. chat nick je napisao/la: Nisi nabrojao sa čime si rukovao?
Maltene svime što se koristilo tijekom rata. Nisam vozio tenk-Bumbar mi je obećao vožnju   Ništa nisi propustio.Prvi put sam srušio neko stablo i opasno ga nakrivio vodnik mi jebo mater,drugi put sam bio pažljiviji prešao sam snjim možda 10tak kilometara.Moćno bučno skučeno očas pukneš glavom negde,masno..i nepregledno.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 19:48 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
ManInBlack je napisao/la: Razne ručne bombe, OSA, trombloni, AP (Korejka), minobacač 60 mm, nož, žica. Koja ti je to puška,daj neku sliku?Jel korejski kalaš ili tako nešto?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Mar-kan
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 19:57 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45 Postovi: 34229
|
chat nick je napisao/la: Mar-kan je napisao/la: Ovjerena knjižica gdje se evidentira obuka,što se sve učilo,broj ispaljenja,meteo uvjeti,tipski i sl.Dobiješ jednu za svako oruđe. Maltene svime što se koristilo tijekom rata. Nisam vozio tenk-Bumbar mi je obećao vožnju   Ništa nisi propustio.Prvi put sam srušio neko stablo i opasno ga nakrivio vodnik mi jebo mater,drugi put sam bio pažljiviji prešao sam snjim možda 10tak kilometara.Moćno bučno skučeno očas pukneš glavom negde,masno..i nepregledno. Mislio sam na tenk,ne ovo gore.Btw,kad već spominjemo tu vrstu prometala-zna(o)m rukovati i sa ovim: 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
puntar2.0
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 20:44 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02 Postovi: 8413
|
Amiđa je napisao/la: Imam oružje i licencu za to. Nije mi ga mrsko koristiti u slučaju da mi na porodicu ili imanje nasrne neko poput bbca samo zbog toga što sam Musliman.  Jesi to obavija u sklopu sa dozvolon za lov, cujen da je u Svedskoj jos popularan. I koliko platis, dvi tisuce eurica komplet?
_________________ Oj Hrvati, svi na desno krilo....
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:36 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
 M72 cal.7,62mm. Dosta smo se družili.Po meni ovo je ustvari prava klasična puška za običnog vojnika.Prijatan za rukovanje.Konforan.Za razliku od običnog kalašnjikova deblja cev i nogice omogućavaju konfornije gađanje i dozvoljavaju ispaljivanje rafala.Sa klasičnim M70 svih podmodela posle trećeg metka sve ide u vazduh izuzev blizine od 50tak metara.Za grupisanje pogodaka kod M72 potrebna je vežba.Za grupisanje pogodaka kalašem moraš biti ozbiljan profi.  Neprevaziđena za blisku borbu i borbu u gradu.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:39 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
|
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam. Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem.
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:41 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
|
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam. Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem. Jer ako nemate materijala i oruđa nemate ni oružije.
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:41 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
|
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam. Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem. Jer ako nemate materijala i oruđa nemate ni oružije.
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:41 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
chat nick je napisao/la:  M72 cal.7,62mm. Dosta smo se družili.Po meni ovo je ustvari prava klasična puška za običnog vojnika.Prijatan za rukovanje.Konforan.Za razliku od običnog kalašnjikova deblja cev i nogice omogućavaju konfornije gađanje i dozvoljavaju ispaljivanje rafala.Sa klasičnim M70 svih podmodela posle trećeg metka sve ide u vazduh izuzev blizine od 50tak metara.Za grupisanje pogodaka kod M72 potrebna je vežba.Za grupisanje pogodaka kalašem moraš biti ozbiljan profi.  Neprevaziđena za blisku borbu i borbu u gradu. Jel to "Srpkinja"
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:44 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
Meni je to gore PM M72 a dole M70AB2.Sad ne znam šta ti vidiš.. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 22:56 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
 Pištolj M70a.Pištolj je ustvari običan M57 sam u kalibru 9mmPARA. Ume da napravi ponekad zastoj prilikom izbacivanja čaure.Realno i kalaš ume da napravi takav zastoj tako da prelazim preko toga.Kasnije ga dao na hromiranje i da se napravi kombat štitnik obarača.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 23:07 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
 Imam ga dugo.Slabije ga koristim uglavnom za auto i leti zbog majice.Mali i lagan.Ne smatram ga nekim oružjem.Više je to da kažem,pištoljić.Ništa specijalno.Metak se lako rikošetira o kost. M70 cal7,65
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 11 kol 2016, 23:37 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
 Odlično se pokazao.Na nekih 500-600m,meni lično.Na veće daljine nisam pucao. M76 7,9mm Okvir 10 metaka. Nikako ne koristiti za neku brzu paljbu.Brzo ispucavanje 2-3 okvira za redom.Deformiše se cev.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 01:33 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
BBC je napisao/la: - M48 - stari JNA karabin (ne znam kako se stvarno zvala, 5 metaka bez automatike, ubija kao luda i metak prkosi svim zakonima gravitacije)
Jugoslovenska kopija Mauser K98 karabina. Nešto dobili na ime ratne odštete, nešto proizvodili po licenci. Ja pucao iz Kalaša, tetejca, Zastave 7.65mm i CZ99.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 12:37 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20872
|
chat nick je napisao/la: ManInBlack je napisao/la: Razne ručne bombe, OSA, trombloni, AP (Korejka), minobacač 60 mm, nož, žica. Koja ti je to puška,daj neku sliku?Jel korejski kalaš ili tako nešto? da korejski kalaš 
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ministry of Sound
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 15:58 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25 Postovi: 43692 Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
|
|
Službeno:
Austeyr F88 FN Minimi Browning GP-35 Mk
Poluslužbeno:
Heckler & Koch G3 SIG Sauer P226
Zabava:
Magnum 357 Magnum 44
No to sve bješe u kasnim 90im i ranim 00im. Više me to ne zanima ni fascinira. Pacifizam FTW.
_________________ sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 21:08 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
Ministry of Sound je napisao/la: Službeno:
Austeyr F88 FN Minimi Browning GP-35 Mk
Poluslužbeno:
Heckler & Koch G3 SIG Sauer P226
Zabava:
Magnum 357 Magnum 44
No to sve bješe u kasnim 90im i ranim 00im. Više me to ne zanima ni fascinira. Pacifizam FTW. Sve neke nepoznanice i egzotika.Slobodno napiši svoja iskustva sa svim tim komadima oružja.Neke prednosti,nedostatke i tako to. Nemamo mi ovde neki Bog zna kakav izbor.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 21:09 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
|
Jel neko pucao,rukovao sa VHS 1-2?Ili M21?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 21:10 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 21:18 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20872
|
chat nick je napisao/la: Gde je Bumbar,jbt? zuji oko cvijeća
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 12 kol 2016, 21:31 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
ManInBlack je napisao/la: chat nick je napisao/la: Gde je Bumbar,jbt? zuji oko cvijeća Ovo je jače od mene. https://youtu.be/IvZWgyZ14DUBilo bi OK da kaže neku na ovu temu.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Svarog
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 14 kol 2016, 22:39 |
|
Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50 Postovi: 10452 Lokacija: Banja Luka
|
Peri- deri .  Poteska je za moj ukus ( valjalo je stici , a vala i uteci  ) pa sam se samo par puta druzio s njom , medjutim , mislim da je vrlo blizu je savrsenstvu . U Zastavi su ih pravili jako dobre , ne znam rade li ih jos uvjek . Sjecajuci se desavanja iz proslog vijeka , pamtim da je prijalo kada je u blizini neko kome nije bila teska.
_________________ Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 18 kol 2016, 20:26 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Svarog je napisao/la: Sjecajuci se desavanja iz proslog vijeka , pamtim da je prijalo kada je u blizini neko kome nije bila teska. Prelep zvuk.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Mar-kan
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 18 kol 2016, 20:50 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45 Postovi: 34229
|
Agathonikos je napisao/la: Prelep zvuk. I veoma demaskirajući,poslatica za Btw...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva Postano: 18 kol 2016, 21:18 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Mar-kan je napisao/la: Oni su svima poslastica.  gospođica Ljudmila (Pavličenko) 309 potvrđenih ubistava do 1942. Od toga, 39 snajperista. Nakon ranjavanja 42., povučena je s fronta.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|