HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 11:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
Mar-kan je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Šta je knjižica evidencije?

Ovjerena knjižica gdje se evidentira obuka,što se sve učilo,broj ispaljenja,meteo uvjeti,tipski i sl.Dobiješ jednu za svako oruđe.

chat nick je napisao/la:
Nisi nabrojao sa čime si rukovao?

Maltene svime što se koristilo tijekom rata.

Nisam vozio tenk-Bumbar mi je obećao vožnju :zubati

slikaNišta nisi propustio.Prvi put sam srušio neko stablo i opasno ga nakrivio vodnik mi jebo mater,drugi put sam bio pažljiviji prešao sam snjim možda 10tak kilometara.Moćno bučno skučeno očas pukneš glavom negde,masno..i nepregledno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
ManInBlack je napisao/la:
Razne ručne bombe, OSA, trombloni, AP (Korejka), minobacač 60 mm, nož, žica.

Koja ti je to puška,daj neku sliku?Jel korejski kalaš ili tako nešto?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34229
chat nick je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Ovjerena knjižica gdje se evidentira obuka,što se sve učilo,broj ispaljenja,meteo uvjeti,tipski i sl.Dobiješ jednu za svako oruđe.


Maltene svime što se koristilo tijekom rata.

Nisam vozio tenk-Bumbar mi je obećao vožnju :zubati

slikaNišta nisi propustio.Prvi put sam srušio neko stablo i opasno ga nakrivio vodnik mi jebo mater,drugi put sam bio pažljiviji prešao sam snjim možda 10tak kilometara.Moćno bučno skučeno očas pukneš glavom negde,masno..i nepregledno.


Mislio sam na tenk,ne ovo gore.Btw,kad već spominjemo tu vrstu prometala-zna(o)m rukovati i sa ovim:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8413
Amiđa je napisao/la:
Imam oružje i licencu za to. Nije mi ga mrsko koristiti u slučaju da mi na porodicu ili imanje nasrne neko poput bbca samo zbog toga što sam Musliman. :kava


Jesi to obavija u sklopu sa dozvolon za lov, cujen da je u Svedskoj jos popularan. I koliko platis, dvi tisuce eurica komplet?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
slikaM72 cal.7,62mm.
Dosta smo se družili.Po meni ovo je ustvari prava klasična puška za običnog vojnika.Prijatan za rukovanje.Konforan.Za razliku od običnog kalašnjikova deblja cev i nogice omogućavaju konfornije gađanje i dozvoljavaju ispaljivanje rafala.Sa klasičnim M70 svih podmodela posle trećeg metka sve ide u vazduh izuzev blizine od 50tak metara.Za grupisanje pogodaka kod M72 potrebna je vežba.Za grupisanje pogodaka kalašem moraš biti ozbiljan profi.
slikaNeprevaziđena za blisku borbu i borbu u gradu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15072
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam.
Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15072
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam.
Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem.
Jer ako nemate materijala i oruđa nemate ni oružije.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15072
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Oružijem nisam rukovao oruđem jesam.
Vješt sam sa oruđem i smatram da oruđe ima prednost nad oružijem.
Jer ako nemate materijala i oruđa nemate ni oružije.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15072
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
chat nick je napisao/la:
slikaM72 cal.7,62mm.
Dosta smo se družili.Po meni ovo je ustvari prava klasična puška za običnog vojnika.Prijatan za rukovanje.Konforan.Za razliku od običnog kalašnjikova deblja cev i nogice omogućavaju konfornije gađanje i dozvoljavaju ispaljivanje rafala.Sa klasičnim M70 svih podmodela posle trećeg metka sve ide u vazduh izuzev blizine od 50tak metara.Za grupisanje pogodaka kod M72 potrebna je vežba.Za grupisanje pogodaka kalašem moraš biti ozbiljan profi.
slikaNeprevaziđena za blisku borbu i borbu u gradu.


Jel to "Srpkinja"

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
Meni je to gore PM M72 a dole M70AB2.Sad ne znam šta ti vidiš.. :confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
slikaPištolj M70a.Pištolj je ustvari običan M57 sam u kalibru 9mmPARA.
Ume da napravi ponekad zastoj prilikom izbacivanja čaure.Realno i kalaš ume da napravi takav zastoj tako da prelazim preko toga.Kasnije ga dao na hromiranje i da se napravi kombat štitnik obarača.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
slika
Imam ga dugo.Slabije ga koristim uglavnom za auto i leti zbog majice.Mali i lagan.Ne smatram ga nekim oružjem.Više je to da kažem,pištoljić.Ništa specijalno.Metak se lako rikošetira o kost.
M70 cal7,65


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 11 kol 2016, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
slikaOdlično se pokazao.Na nekih 500-600m,meni lično.Na veće daljine nisam pucao.
M76 7,9mm
Okvir 10 metaka.
Nikako ne koristiti za neku brzu paljbu.Brzo ispucavanje 2-3 okvira za redom.Deformiše se cev.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
BBC je napisao/la:
- M48 - stari JNA karabin (ne znam kako se stvarno zvala, 5 metaka bez automatike, ubija kao luda i metak prkosi svim zakonima gravitacije)

Jugoslovenska kopija Mauser K98 karabina. Nešto dobili na ime ratne odštete, nešto proizvodili po licenci.



Ja pucao iz Kalaša, tetejca, Zastave 7.65mm i CZ99.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20872
chat nick je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Razne ručne bombe, OSA, trombloni, AP (Korejka), minobacač 60 mm, nož, žica.

Koja ti je to puška,daj neku sliku?Jel korejski kalaš ili tako nešto?


da korejski kalaš

slika

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Službeno:

Austeyr F88
FN Minimi
Browning GP-35 Mk

Poluslužbeno:

Heckler & Koch G3
SIG Sauer P226

Zabava:

Magnum 357
Magnum 44

No to sve bješe u kasnim 90im i ranim 00im. Više me to ne zanima ni fascinira. Pacifizam FTW.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
Ministry of Sound je napisao/la:
Službeno:

Austeyr F88
FN Minimi
Browning GP-35 Mk

Poluslužbeno:

Heckler & Koch G3
SIG Sauer P226

Zabava:

Magnum 357
Magnum 44

No to sve bješe u kasnim 90im i ranim 00im. Više me to ne zanima ni fascinira. Pacifizam FTW.

Sve neke nepoznanice i egzotika.Slobodno napiši svoja iskustva sa svim tim komadima oružja.Neke prednosti,nedostatke i tako to. :smajl020
Nemamo mi ovde neki Bog zna kakav izbor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 21:09 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
Jel neko pucao,rukovao sa VHS 1-2?Ili M21?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
Gde je Bumbar,jbt?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20872
chat nick je napisao/la:
Gde je Bumbar,jbt?


zuji oko cvijeća

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 12 kol 2016, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6273
ManInBlack je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Gde je Bumbar,jbt?


zuji oko cvijeća

:rolleyes :D
Ovo je jače od mene.
https://youtu.be/IvZWgyZ14DU
Bilo bi OK da kaže neku na ovu temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 14 kol 2016, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10452
Lokacija: Banja Luka
Peri- deri .
slika
Poteska je za moj ukus ( valjalo je stici , a vala i uteci :zubati ) pa sam se samo par puta druzio s njom , medjutim , mislim da je vrlo blizu je savrsenstvu .
U Zastavi su ih pravili jako dobre , ne znam rade li ih jos uvjek .
Sjecajuci se desavanja iz proslog vijeka , pamtim da je prijalo kada je u blizini neko kome nije bila teska.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 18 kol 2016, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Svarog je napisao/la:
Sjecajuci se desavanja iz proslog vijeka , pamtim da je prijalo kada je u blizini neko kome nije bila teska.




Prelep zvuk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 18 kol 2016, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34229
Agathonikos je napisao/la:
Prelep zvuk.


I veoma demaskirajući,poslatica za :smajl037

Btw...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oružje-vaša iskustva
PostPostano: 18 kol 2016, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Mar-kan je napisao/la:
:smajl037


Oni su svima poslastica.


slika

gospođica Ljudmila (Pavličenko)


309 potvrđenih ubistava do 1942. Od toga, 39 snajperista. Nakon ranjavanja 42., povučena je s fronta.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO