HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 09:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 23 tra 2022, 23:46 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Postoje ljudi,susjedi koji konstantno hodaju po tudjim dvoristima,nisu budale oni koji postavljaju kamere.A ipak je to kradja,treba to imati na savjesti.Ne bih nikad uzeo necije iz dvorista bez pitanja.Nestanu stvari kao klupko spage zatrebalo im,nema cime paradaiz vezat i ja onda moram ici kupovat.Cesto ostave za sobom iskrivljenu zicu kad vide da je covjek ulazna vrata zakljuco.Kradja voca kod komsije koji nije tu,je normalna stvar.Jednom smo vidjeli,zena u kondiciji preskace ogradu,uzima lotre iz supe i bere koda je njeno,pa te iste lotre ostavi da kisnu u dvoristu.Postoje ljudi koji rade ljudima po kucama i na njih su se mnogi zalili da im kradu alat i svasta,gorski lopovi.Takvi lopovi idu po sistemu,kao traze te pa i u kucu udju i sta nadju strpaju u djep,ljudi se zalili da im nakit nestaje.Zene koje im ciste ukradu svasta i velike pare onima naivnima koji 1000-de Eura drze ispod stolnjaka da se nadju.Navodni prijatelji kad vide da vas nema pregkedaju sve prostorije oko kuce i dvoriste.Sad ce biti poseban problem, zato sto su glupe stvari poskupile,sto god uzme od krupnijih stvari, moze prodati za 20-30 Eura.Sakupljaci sekundarni sirovina pokupise ,sve sto nadju.Kradu kablove,radion mi neko odnio i to iz dvorisne kuce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 00:04 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
:smijeh :smijeh :smijeh :smijeh

izvini brate splintere al sam se ismijao radi ove teme

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 00:26 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Jeste i smijesno je i cesto covjek i nije puno ostecen,al vidis da je neko odnio.Imas one goste,koji su prije CD-ove trpali u dzepove,kad ostanu sami u sobi :zubati ,ma tek puno vremena kasni skontas fakat nema,nestalo.Neki ljudi u blizini a nemos nikog okrivit bez dokaza,samo gledaju jesu svi otisli negdje u goste.Bilo drogera,koji su morali nesto prodat da kupe droge.Skupu ti stvar proda za 10 KM haha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
spliter1 je napisao/la:
Jeste i smijesno je i cesto covjek i nije puno ostecen,al vidis da je neko odnio.Imas one goste,koji su prije CD-ove trpali u dzepove,kad ostanu sami u sobi :zubati ,ma tek puno vremena kasni skontas fakat nema,nestalo.Neki ljudi u blizini a nemos nikog okrivit bez dokaza,samo gledaju jesu svi otisli negdje u goste.Bilo drogera,koji su morali nesto prodat da kupe droge.Skupu ti stvar proda za 10 KM haha.

To su zaista idioti .

Mislim ono cd-ove trpa u dzep :zubati

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 02:12 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ti mu kupujes pive ili pravis kafu a on te potkrada,kao mogo sam ja uzet sta hocu,ono dok su se kupovali CD-ovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 05:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30428
Zašto zoveš "prijatelje" u kuću, možete u kavani popiti piće.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ako pouzdano znaš da nemaju Svetog Antuna na zidu nigdje u kući, ne zovi ih u goste. Svaka čast svima, ali... Tamo di cigani prose isprid Crkve krade se daleko manje, od Crkve u koju vole ući...

Ovo je životna mudrost, a ne mržnja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 tra 2022, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Naša Kvačica je napisao/la:
Zašto zoveš "prijatelje" u kuću, možete u kavani popiti piće.

Ima i toga,ma davno to bilo,istina ima ljudi koji tvrde,da niposto ne bi nikog kuci vodili,a ostalo sve moze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 01 svi 2022, 02:37 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Cudo je kako metle za dvoriste,dobiju noge. :zubati Jednostavno ih nema,naidje neko putem i hop odnese je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 01 svi 2022, 06:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
I zene vole da ,,maznu,, I ne trepnu. Sta mislite ko krade cvijece po gradskim parkovima? Jeste li primjetili da obezbjedjenje u trznim centrima samo prati zene, a na muskarce skoro da ne obracaju paznju?
Ja sam par puts primjetila da su mi iz kupatila nestale nekakve kozmeticke sitnice. E, zene..
Muskarci cesce od zena kradu kisobrane I bicikla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 01 svi 2022, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Men je najzalije jednog starog dobrog kisobrana,ukradose mi ga klosari u klubu nocnom,a ona na garderobi,kaze pa uzmi i ti neciji.Ne pada mi napamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 01 svi 2022, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Lapo-lapo je napisao/la:
I zene vole da ,,maznu,, I ne trepnu. Sta mislite ko krade cvijece po gradskim parkovima? Jeste li primjetili da obezbjedjenje u trznim centrima samo prati zene, a na muskarce skoro da ne obracaju paznju?
Ja sam par puts primjetila da su mi iz kupatila nestale nekakve kozmeticke sitnice. E, zene..
Muskarci cesce od zena kradu kisobrane I bicikla.

Imas ljude,gostiju koji kad krenu u WC ko fol greskom odu u pogresnu sobu,ako ima prstenja u ukrasnim posudama,neces ih vise vidjet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 02 svi 2022, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 ruj 2021, 19:55
Postovi: 995
Lokacija: Herceg-Hrvatska
uzmi pušku i raspucaj u zrak par puta. zauvijek si rješio probleme.

_________________
2013. Katolika prema Crkvi: 432 177
Katolika prema popisu: 536 333 (razlika 24.1%)

2021. Katolika prema Crkvi 344 639

344 639 + 24,1% + 1,57% koji nisu Katolici = 434 411 HRVATA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 07 svi 2022, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Poznavao sam dvojicu lopova.Jedan je jedno vrijeme iskljkučivo zivio od kradje .U mladosti je cesto odlazio u Holandiju, Njemacku i Italiju.Prilicno ozbiljan kriminalac ali nije pripadao elitnom dijelu te branše.Jednom je uhvacen u Holandiji i odlezao 2 godine.Uopste uzev lopovi vole da pricaju o svojim "poduhvatima".Ovaj po mojem utisku nije ništa dodavao.
Drugi je kriminalac nešto manjeg kalibra.On je zivio i bio zaposlen u Sloveniji a svaki vikend je isao u akcije u Italiju,Austriju ili Njemačku.Jednom je iz stana jednog vlasnka mjenjačnice ukrao ,u razlicitim valutama,novca vrijednosti oko 35 000 DEM.To mu je kaže najveći uspjeh u karijeti a krađu praktikuje od rane mladosti to jeste od djetinjstva kad je krao sve što se dalo ponijeti iz automobila pecaroša i turista koji su boravili pored Une gdje je on odrastao ( opština Bihać)Malo nerado ali priznao je da se bavio i džeparenjem.Kaže da je najviše džapario na pješačkim prelazima.Kaže,da kad ide ulicom uvijek jednim okom gleda ima li šta zgodno za ukrasti.Iako mu je desna ruka praktično neupotrebljiva jer ima samo dva prsta još se time bavi.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 08 svi 2022, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 ruj 2021, 19:55
Postovi: 995
Lokacija: Herceg-Hrvatska
pa prijavi ga jebote

_________________
2013. Katolika prema Crkvi: 432 177
Katolika prema popisu: 536 333 (razlika 24.1%)

2021. Katolika prema Crkvi 344 639

344 639 + 24,1% + 1,57% koji nisu Katolici = 434 411 HRVATA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 12 svi 2022, 01:31 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
I kad bih htio da prijavim policija ili tužilac bi se samo nasmjali.Policija se bavi samo konkretnim djelima.To da je neko lopov samo po sebi za njih ne znači ništa.Sigurno se oni nalaze u nekim evidencijama ali prijava mora uvijek da bude za konkretno djelo.Kad je o ovom drugom riječ.Sva ta njegova krupnija djela su zastarjela a i izvršena su u inostranstvu.
Najviše me začudilo kad mi je pričao da je krao u Zagrebu tokom rata.Evo kako se to dogodilo.Kad je počeo rat napustio je Sloveniju i zaposlio se na jednom italijanskom prekookenskom brodu.Devedest druge u ljeto bio je u Italji na odmoru.U nekom kafiću pijanog ga hapsi policija i pronalaze mu ex - jugoslovenski pasos koji je istekao.Ekspresno ga deportuju u Sloveniju jer je u Italiju ušao iz Slovenije .Takav je taj propis o deportacijama .S obzirom da nije imao nikakve slovenačke dokumente iako je godinama radio u Sloveniji i Slovenci ga po istom principu deportuju u Hrvatsku jer je u Sloveniju došao iz Hrvatske još dok je postojala SFRJ.
Sa tim statusom deportovanog stranca došao je u Zagreb i gdje uzima sobu u nekoj staroj kući.Kaže da nije imao šta drugo da radi pa je krao.Nije samo džapario nego je krao i po kućama.prodavnicima i sl..Uspio je da nadje i neke saradnike za plasman ukradene robe.Na kratko je prekinut u toj svojoj aktivnosti kad je uhapšen u jednoj raciji na ulici.Ne zato što je lopov nego zato je Srbin i stranac.To su bile racije za prikupljanje radne snage za kopanje rovova.S obzirom da nije bilo rata u Hrvatskoj,uhapšeni su odvođeni u BiH i predavani HVO-u.Neki musliman njegov zemljak koji je imao neki čin ili funkciju u policiji ga je prepoznao i pustio ga a on nastavio da se bavi istim poslom do momenta kad ga je udarilo auto i nanijelo mu dosta ozbiljne povrede.Kad se probudio od narkoze poslije operacije kaže da mu ništa nije bilo jasno.Čuje psovke,prijetnje.tresu mu krevet Šta je kaže ovo u pičku materinu ? Trebalo mu je vremena da shvati da su to povrijeđni pripadnici HVO iz "B" Posavine koji su se liječili na tom istom odjeljenju bolnice -Al eto nekakvo je uspio da sačuva živu glavu i kad se malo oporavio otišao je u Mađarsku ilegalno a iz Mađarske u Srbiju.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 13 svi 2022, 02:58 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Nekome je to u krvi,znao jednog lika na rijeci navalio da uhvati neciju kokos,sav se isprljo,takvi i vani kad odu ne mogu biti da ne kradu.Sin,otac,djed svi su voljeli da kradu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 11 kol 2022, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Neko mi proslo ljeto iz baste ukro klupko one siroke plasticne spage za paradaiz,neko iz komsiluka :zubati , valjda je lakse od komsije uzet nego ici u grad,ta spaga nije bas jeftina na metar jer nije ostra pa ne sjece stabljiku,obicna tanka je 1-2 KM klupko.Ima tih ljudi koji stalno,svrljaju po tudjem dvoristu,a nedaju u svoje.Prvo sam mislio vjetar,odnio u zare ali je nikad nisam naso.Sve sto ostavis kraj puta,ljudi mogu usput odnijet ako su dolazili iz nekog razloga,metle,lopate,motike,grablje i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 12 kol 2022, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Još nisi špagu prebolio. Pišeš o njoj k'o da ti je netko BMW-a odvezo iz dvorišta.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 12 kol 2022, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Kada smo kod sitnih lopova da spomenem Splitera koji je mazno moju temu Uradi sam-sam svoj majstor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 15 kol 2022, 01:01 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Jiv je napisao/la:
Još nisi špagu prebolio. Pišeš o njoj k'o da ti je netko BMW-a odvezo iz dvorišta.

:zubati :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 24 kol 2022, 02:54 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ima ti lopova,sto ih je milicija ganjala i otisli vani i tamo nesto mute kao doso na 5 dana samo,nije mogo vise zbog posla.Bas i tamo zivi od svog rada. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sitni Kradljivci i Veci lopovi
PostPostano: 23 ruj 2022, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Eno lopovi kradu drzavnu imovinu,kradu kolceve oko sadnica ulicnih treba drzala za lopatu,kradu sadnice ukrasnog zbunja,treba to na kolac haha. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO