HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 141 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 17 svi 2009, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Svi govori su bili predobri, a osobito mi se svidio govor (propovijed) našeg biskupa Ratka.

Košto ti reče eranijane, iduće godine svi u Bleiburg ! :-hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 18 svi 2009, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
lider30 je napisao/la:
vanjushka je napisao/la:

Sinoc je bio na FTV, lik sa druge strane mu iznosi dokaze, dokumente OZNA-e i UDB-e, o planiranju zlocina, iznose se dokumenti Vrhovnog staba gdje se zestoko ukorio zapovjednik partizanskih snaga koje su usle u Zagreb u stilu "previse ste popustljivi prema bandi, streljali ste samo 200 ljudi, podebljaj junacino", a smrad od Ive se pravi da ne cuje i blebeta kako su ipak najvise likvidirani Slovenci, cetnici, Eskimi, dok su Hrvati najmanje stradali tog proljeca `45. Partizancina pored njega se samo smjeska i ponavlja kako to nije bio planirani zlocin.

Jos da je neki Mujo (Hrvat je, po nesreci) pa da kaze da su to uradili dusevno poremeceni pojedinci, da predstava bude kompletna.


Gledao sam dio emisije na FTV-u i uvijek se ražalostim, kad sa jedne strane dovedu govornički, intelektualno i općenito nastupom inferiorniju ekipu (što su Latinove specijalnosti). Ovamo je bio tek Stanko Primorac - bivši hosovac, te seoski mudrijaš - i onaj musliman, kojeg nisam ni vidio da je išta rekao.
Stanko Primorac, ono nije loš, ali bi trebao biti netko više elokventan i naoružan podacima.
Poslije onakvih emisija Goldsteini i slični licemjeri ispadnu kao neki progresivni likovi, koji su ko fol u pravu i koji su razbili u diskusijama neke zadrte nacionaliste. :-ucelo

Po menise u onakvim sučeljavanjima jednostavno argumente treba znati samo pokupiti i pravilno ih i dopadljivo prezentirati. I ne bi smjelo nikakvih koketiranja sa ustaškim pokretom, jer se diskreditira u raspravi.

Ustaški pokret i NDH su notorno zločinački. Treba i komuniste dovesti na tu razinu u javnosti (nažalost još nisu), jer su se skrivali i radili isto samo suptilnije.


Ima li možda netko snimljenu emisiju, pa da postavi na youtube?

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 18 svi 2009, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/cr ... 9/index.do
16. 05. 2009.
KOMEMORACIJA Hebrang s Bleiburga pozvao na odavanje počasti žrtvama
Komunističke zločine štiti dio političkog vrha
Autor Darko Pavičić

Došao je trenutak istine da imenujemo zločince nevino pobijenih žrtava komunizma, poručio je danas s Bleiburškog polja saborski zastupnik i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora dr. Andrija Hebrang.

Biskup na Bleiburgu: Ako ovo nije bio genocid i pokušaj istrebljenja bez suđenja, što je onda genocid

“Poklonite se”
Premda nije izravno adresirao svoj zahtjev, očito je da je bio upućen Pantovačku i predsjedniku Republike Stjepanu Mesiću, što je oduševljeno popratio pljesak oko 10.000 okupljenih hodočasnika na ovogodišnjoj komemoraciji u Bleiburgu. Štoviše, optužio je dio državnoga vrha da štiti komunističke zločince.

– Prekinimo šutnju i imenujmo ubojice. Josip Broz je osnovao Oznu i dao svojim žbirima sve ovlasti, a njihove su žrtve ostale bez groba. Priznajte zločin i poklonite se tim žrtvama da mogu u miru počivati tamo gdje ste ih zatrpali. Zato im poručujemo da mi štujemo svaku žrtvu, a žrtve komunizma još nisu dobile zasluženo priznanje.

Mi idemo u Jasenovac i molimo se za žrtve, a vas koji štitite komunističke zločine pozivamo u Bleiburg, ako se ne znate pomoliti, da se barem poklonite svojim žrtvama – poručio je dr. Hebrang tvrdeći kako nas povijest uči da nema pomirbe živih bez pomirbe mrtvih.

– Ima onih u samom političkom vrhu koji štite političke zločine, a mi im s ovoga mjesta poručujemo da su repovi bili uvijek nešto prljavo, a ispod vaših repova leže prljava ubojstva, 1000 jama diljem Hrvatske i 200.000 nevinih civila – rekao je Andrija Hebrang, proglasivši diletantima one koji tvrde da su jedne žrtve nevine, a da druge to nisu, jer se krivnja ili nevinost ne može utvrditi bez suda.

Dva zla

– Velika je razlika između tih žrtava jer su one koje su žrtve fašističke ideologije doživjele počast, a onima drugima se ne mogu zapaliti svijeće niti im se može pomoliti – rekao je dr. Hebrang i dodao da Hrvatska leži na kostima: – Vrijeme je da imenujemo počinitelje. Najveći pokolj u mirnodopskoj Europi počinjen je na čelu s maršalom Titom. I danas nam iz samog državnog vrha govore da zagovaramo fašizam ako govorimo o Bleiburgu, ali mi izjednačavamo oba ta zla.

Hebrang je najavio i zakon o pronalaženju i obilježavanju komunističkih zločina nakon Drugog svjetskog rata te poseban Vladin ured za te žrtve.

Euharistijsko slavlje predvodio je biskup mostarski mons. Ratko Perić, koji je rekao da je u obračunu komunista s neistomišljenicima riječ bila o genocidu.

Mladi s ustaškom ikonografijom

Broj "ljudi u crnom" i "uhatih U" nije u nedjelju na Bleiburškom polju odstupao od uobičajenog, premda se čini da je sve više mladih (i djece!) koji se kite ustaškom ikonografijom. To je stvar austrijskih organa vlasti, kako će se oni postaviti. Nije to primjereno, ali je nemoguće spriječiti – rekao nam je ministar policije Tomislav Karamarko, iznenadivši malo novinare odgovorom da se to "nije moglo predvidjeti". Izvukao se prebacivši odgovornost na austrijske kolege, koji su nam rekli da zbog crnih košulja i slova U nikoga neće privoditi, ali neće dopustiti kukaste križeve, fašističke pozdrave i pjevanje nacističkih pjesama.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 19 svi 2009, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Stjepan Mesić: Dosta je bilo ustaškog derneka u Bleiburgu!

"ONO ŠTO se ove godine dogodilo na obilježavanju godišnjice Bleiburga je najobičniji ustaški dernek kojeg plaća Hrvatski sabor", oštar je bio Stjepan Mesić u svom razgovoru s novinarima prilikom posjete Našicama. Mesića vrijeđa što su visoki dužnosnici taj "ustaški dernek" mirno promatrali i što se niti jednom riječju nisu od njega ogradili. "Ako se tamo pojavi 100 ljudi u ustaškim uniformama, u kojima su ratovali još deset dana nakon što je Njemačka kapitulirala, onda visoki državni dužnosnici takav dernek moraju napustiti! A njih pitajte zašto to nisu učinili", poručio je hrvatski predsjednik.

Kao povod za najnovije invociranje drevnog hrvatskog sukoba između partizana i ustaša Mesiću su poslužile riječi Andrije Hebranga koji je u Bleiburgu kazao da je Josip Broz Tito zločinac i da su sve žrtve u Jasenovcu pobijene zbog različitog mišljenja. "Hebrangu je u logoru ubijeno 36 članova obitelji, i to ne zbog različitog mišljenja, nego samo zato što su bili Židovi. Zbog toga bi morao biti oprezniji s takvim izjavama kojima relativizira Jasenovac", poručio je Mesić i dodao da je Hebrangov otac zajedno s Tito bio u najvišoj poziciji u nekadašnjoj državi.

"Moramo priznati da je zločina bilo", objašnjava Mesić, ali uz napomenu da su manje skupine ustaške vojske ratovale i nakon što je Njemačka kapitulirala. Mesić tvrdi kako je u tim borbama bilo žrtava s obje strane. "U Jasenovcu je ubijeno 1500 stražara koji su pružali otpor do posljednje kapi krvi. Ne može se reći da su svi oni nevine žrtve i da su ubijeni zbog različitog mišljenja. Zbog toga povijest treba prepustiti povjesničarima", podvukao je Mesić.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 20 svi 2009, 07:22 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:43
Postovi: 33
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 20 svi 2009, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 20 svi 2009, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:43
Postovi: 33
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 03 lip 2009, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2009, 19:40
Postovi: 264
Mar-kan je napisao/la:
Ima li netko rodbinu da je preživjela Blajburg? Od mog kuma stari jeste , ali neće puno da priča...imao je tada 17 g.


Imam ja i to djeda.Brat mu je ubijen a drugi pogine u nesreći na radu tokom zarobljeništva.


Vrh
   
 
 Naslov: Bleiburg i krizni put
PostPostano: 11 lip 2009, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Bleiburg je svakako najveca tragedija i najveci masakr u povijesti Hrvatskog naroda .
vise od 60 godina ni dan danas jos ne postoje egzaktna istrazivanja o broju zrtava Bleiburskog pokolja i Kriznog puta.

prema John Ivan Prcela(Hr emigrant Hr holocaust) da je u koloni bilo priko pola miliona ljudi vojnika i civila i da se broj zrtava krece i do 600.000 Hrvata !!
pitam se jeli ova brojka mozda malo i pretjerana jer bi znacilo da je bar 1/4 Hrvata palo samo na kriznom putu i Bleiburg .

da li je moguce ih je toliko poginulo ? danas postoji mnogo svjedoka tog zlocina i to bi tribalo znaciti da su se mnogi spasili ili da ih partizani nisu sve pobili .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg i krizni put
PostPostano: 11 lip 2009, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nezgodno je licitirati o broju žrtava, ali ta brojka od 600.000 poginulih mislim da je preuveličana.
Znam osobno da su u mnogim mjestima Zapadne Hercegovine ljudi podigli spomen obilježja za žrtve iz 2. svjetskog rata i na mogim su poimenice pobrojane žrtve, tako da me čudi da nitko nije uradio jedno opsežno istraživanje. Ako bude trajalo godinama, neka traje toliko. Mislim da država i do sada financirala istraživanja u tom smjeru, a mislim da bi i sada jedan ozbiljni tim.

Pogotovo, što još uvijek ima mnoštvo živih svjedoka iz tog vremena.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beliburg i krizni put
PostPostano: 12 lip 2009, 10:10 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Ima ova tema već u podforumu Drugi svjetski rat ! :-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg i krizni put
PostPostano: 21 lip 2009, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
lider30 je napisao/la:
Nezgodno je licitirati o broju žrtava, ali ta brojka od 600.000 poginulih mislim da je preuveličana.
Znam osobno da su u mnogim mjestima Zapadne Hercegovine ljudi podigli spomen obilježja za žrtve iz 2. svjetskog rata i na mogim su poimenice pobrojane žrtve, tako da me čudi da nitko nije uradio jedno opsežno istraživanje. Ako bude trajalo godinama, neka traje toliko. Mislim da država i do sada financirala istraživanja u tom smjeru, a mislim da bi i sada jedan ozbiljni tim.

Pogotovo, što još uvijek ima mnoštvo živih svjedoka iz tog vremena.





Brojka od 600 000 preuvelicana!!!!
Ma kakvi preuvelicana. To nije preuvelicavanja, to je ludjacko mahnitanje dostojno najcrnjih velikosrpskih mitomanskih izivljavanja.
Vi ljudi niste normalni. Po sasvim relevantnim demografskim istrazivanjima, Hrvata je ukupno u 2. sv ratu stradalo oko 200 000 (Kocovic 207 000, Zerjavic 195 000, Srba negde oko 500 000).
Popisi pokazuju i manje brojke.
To kako se vi brojkama razmlacujete okolo, to je izvan razuma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg i krizni put
PostPostano: 21 lip 2009, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ringo59 je napisao/la:

Brojka od 600 000 preuvelicana!!!!
Ma kakvi preuvelicana. To nije preuvelicavanja, to je ludjacko mahnitanje dostojno najcrnjih velikosrpskih mitomanskih izivljavanja.
Vi ljudi niste normalni. Po sasvim relevantnim demografskim istrazivanjima, Hrvata je ukupno u 2. sv ratu stradalo oko 200 000 (Kocovic 207 000, Zerjavic 195 000, Srba negde oko 500 000).
Popisi pokazuju i manje brojke.
To kako se vi brojkama razmlacujete okolo, to je izvan razuma.


:-top Apsolutno se slažem s tobom, ne znam zašto si se okosio na moj post..

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Kočović i Žerjavić koliko se zna nisu brojali žrtve kvislinških formacija.

600 000 nije sigurno, to je bedastoća.

hercegovina je imala oko 18 000 žrtava, imenom i prezimenom.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Inkvizitor je napisao/la:
Kočović i Žerjavić koliko se zna nisu brojali žrtve kvislinških formacija.

600 000 nije sigurno, to je bedastoća.

hercegovina je imala oko 18 000 žrtava, imenom i prezimenom.




Zerjavic i Kocovic su izracunali UKUPNE ratne zrtve. Uzmi knjigu ili nadji na NET-u a ne da pricas na pamet. A sad sto se to ne uklapa u mitomanska zastranjivanja, to je drugi problem.

Tih 18 000 u Hercegovini su vjerojatno ukupne zrtve. Ili ces mi reci da tamo niko nije stradao u borbi ili usljed drugih ratnih posljedica.
U svakom slucaju treba izstraziti uzroke pogibije, godinu i mjesto za tih 18 000 ili koliko ih je vec ukupno bilo. Ali obzirom na naseljenost hercegovine, broj stanovnika i tome slicno, 18 - 20 000 zrtava bi mogao biti realan broj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ringo59 je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
Kočović i Žerjavić koliko se zna nisu brojali žrtve kvislinških formacija.

600 000 nije sigurno, to je bedastoća.

hercegovina je imala oko 18 000 žrtava, imenom i prezimenom.




Zerjavic i Kocovic su izracunali UKUPNE ratne zrtve. Uzmi knjigu ili nadji na NET-u a ne da pricas na pamet. A sad sto se to ne uklapa u mitomanska zastranjivanja, to je drugi problem.

Tih 18 000 u Hercegovini su vjerojatno ukupne zrtve. Ili ces mi reci da tamo niko nije stradao u borbi ili usljed drugih ratnih posljedica.
U svakom slucaju treba izstraziti uzroke pogibije, godinu i mjesto za tih 18 000 ili koliko ih je vec ukupno bilo. Ali obzirom na naseljenost hercegovine, broj stanovnika i tome slicno, 18 - 20 000 zrtava bi mogao biti realan broj.



Ni jedan ni drugi nisu demografi i smiri malo hormone.

Naravno da su ukupne žrtve iako je većina pobijena na kraju rata. Šta to mijenja na stvari. ne mijenja ni ono da je pokolj na kraju rata bestijalan i zločin. za par dana su pobili više ljudi nego ustaše cijeli rat.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Inkvizitor je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:



Zerjavic i Kocovic su izracunali UKUPNE ratne zrtve. Uzmi knjigu ili nadji na NET-u a ne da pricas na pamet. A sad sto se to ne uklapa u mitomanska zastranjivanja, to je drugi problem.

Tih 18 000 u Hercegovini su vjerojatno ukupne zrtve. Ili ces mi reci da tamo niko nije stradao u borbi ili usljed drugih ratnih posljedica.
U svakom slucaju treba izstraziti uzroke pogibije, godinu i mjesto za tih 18 000 ili koliko ih je vec ukupno bilo. Ali obzirom na naseljenost hercegovine, broj stanovnika i tome slicno, 18 - 20 000 zrtava bi mogao biti realan broj.



Ni jedan ni drugi nisu demografi i smiri malo hormone.

Naravno da su ukupne žrtve iako je većina pobijena na kraju rata. Šta to mijenja na stvari. ne mijenja ni ono da je pokolj na kraju rata bestijalan i zločin. za par dana su pobili više ljudi nego ustaše cijeli rat.




Zerjavic je i te kakav strucnjak. Njegova studija je do sada najkompletnija i najvjerodostojnija. Za Kocovica nisam siguran.

Dakle, Hercegovina je imala oko 18 000 zrtava ukupno. I vecina stradala na kraju rata. 4 godinre prolazili kroz teska ratista i vecina stradala na kraju rata. Ali hajde, recimo neka bude tako.
Mislim, nebitno je u sustini, ali odakle ti to znas? provjeravao poimenicno podatke sa popisa.

Odakle vama ljudi navada da tvrdite neke stvari o kojima zapravo ne znate nista?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ringo59 je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


Ni jedan ni drugi nisu demografi i smiri malo hormone.

Naravno da su ukupne žrtve iako je većina pobijena na kraju rata. Šta to mijenja na stvari. ne mijenja ni ono da je pokolj na kraju rata bestijalan i zločin. za par dana su pobili više ljudi nego ustaše cijeli rat.




Zerjavic je i te kakav strucnjak. Njegova studija je do sada najkompletnija i najvjerodostojnija. Za Kocovica nisam siguran.

Dakle, Hercegovina je imala oko 18 000 zrtava ukupno. I vecina stradala na kraju rata. 4 godinre prolazili kroz teska ratista i vecina stradala na kraju rata. Ali hajde, recimo neka bude tako.
Mislim, nebitno je u sustini, ali odakle ti to znas? provjeravao poimenicno podatke sa popisa.

Odakle vama ljudi navada da tvrdite neke stvari o kojima zapravo ne znate nista?


Odakle tebi hrabrost da dociraš svima. Šta ti znaš ko šta o čemu zna. Šta ti znaš o tome.

većina tih ljudi je mobilizirana na kraju rata i nisu imali vremena poginuti u borbama. hercegovina je imala maks 200 000 ljudi, kao i danas, što znači da je svaki deseti najmanje mobliziran. kad bi se to prenjelo na hrvatsku populaciju od tri i po milona recimo, To bi značilo 350 000 žrtava. No to se ne može tako računati jer je hercegovina izuzetno više stradala.

Iz mog sela je poginulo 184 čovjeka. Njih otprilike 20% je poginulo prije 1945-te.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Inkvizitor je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:



Zerjavic je i te kakav strucnjak. Njegova studija je do sada najkompletnija i najvjerodostojnija. Za Kocovica nisam siguran.

Dakle, Hercegovina je imala oko 18 000 zrtava ukupno. I vecina stradala na kraju rata. 4 godinre prolazili kroz teska ratista i vecina stradala na kraju rata. Ali hajde, recimo neka bude tako.
Mislim, nebitno je u sustini, ali odakle ti to znas? provjeravao poimenicno podatke sa popisa.

Odakle vama ljudi navada da tvrdite neke stvari o kojima zapravo ne znate nista?


Odakle tebi hrabrost da dociraš svima. Šta ti znaš ko šta o čemu zna. Šta ti znaš o tome.

većina tih ljudi je mobilizirana na kraju rata i nisu imali vremena poginuti u borbama. hercegovina je imala maks 200 000 ljudi, kao i danas, što znači da je svaki deseti najmanje mobliziran. kad bi se to prenjelo na hrvatsku populaciju od tri i po milona recimo, To bi značilo 350 000 žrtava. No to se ne može tako računati jer je hercegovina izuzetno više stradala.

Iz mog sela je poginulo 184 čovjeka. Njih otprilike 20% je poginulo prije 1945-te.




Vecina mobilizirana na kraju rata!!!! Pa ko je onda vodio rat 4 godine? Djed Mraz!

Meni je majka iz Zap. Hercegovine porijeklom i nije me sram reci da sam imao u toj strani obitelji ustasa. I NISU BILI MOBILIZIRANI NA KRAJU RATA. Bilo je par mobiliziranih domobrana i nekoliko ustasa koji su tu bili svojom voljom. Nisu valjda ti moji rodjaci bili jedini ustase dragovoljci u Hercegovini (iz danasnje opcine Citluk).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg i krizni put
PostPostano: 21 lip 2009, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
lider30 je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:

Brojka od 600 000 preuvelicana!!!!
Ma kakvi preuvelicana. To nije preuvelicavanja, to je ludjacko mahnitanje dostojno najcrnjih velikosrpskih mitomanskih izivljavanja.
Vi ljudi niste normalni. Po sasvim relevantnim demografskim istrazivanjima, Hrvata je ukupno u 2. sv ratu stradalo oko 200 000 (Kocovic 207 000, Zerjavic 195 000, Srba negde oko 500 000).
Popisi pokazuju i manje brojke.
To kako se vi brojkama razmlacujete okolo, to je izvan razuma.


:-top Apsolutno se slažem s tobom, ne znam zašto si se okosio na moj post..




Ma nisam se okomio na tvoj post i tebe, nesporazum.
Tako ispalo, nisam pazljivo protumacio sta hoces reci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ringo59 je napisao/la:
Vecina mobilizirana na kraju rata!!!! Pa ko je onda vodio rat 4 godine? Djed Mraz!

Meni je majka iz Zap. Hercegovine porijeklom i nije me sram reci da sam imao u toj strani obitelji ustasa. I NISU BILI MOBILIZIRANI NA KRAJU RATA. Bilo je par mobiliziranih domobrana i nekoliko ustasa koji su tu bili svojom voljom. Nisu valjda ti moji rodjaci bili jedini ustase dragovoljci u Hercegovini (iz danasnje opcine Citluk).


Vodili su oni koji su vodili. U ustaše se nije moglo tek tako. Po pričanjima starijih, od 200 dragovoljaca 1941-ve, na viziti u Imotskom prošlo je tek tridesetak. Kasnije u toku rata, još toliko. Pola od njih je poginulo a ostatak je mobilizirao poznati Kapulica kad se radila Zvonimirova linija od Ivan Sedla preko Sarajeva i dalje. Dakle 1945. među tih 184 poginula je oko stotinu godišta od 1923-1925.

kad se kaže da je većina mobiliziranih to ne znači da nije bilo dobrovoljaca na početku rata. Ustaše nikad nisu brojale više od 35-40 000 ljudi iz cijele NDH ( do spajanja ustaša i domobrana u HOS 1944-te) a sama hercegovina da dadne pola od toga, to je van pameti.

I onda ti veleumno zaključiš da su valjda samo tvoji rodjaci bili jedini ustaše dragovoljci. To je čisto trolanje.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ringo59 je napisao/la:

Vecina mobilizirana na kraju rata!!!! Pa ko je onda vodio rat 4 godine? Djed Mraz!

Meni je majka iz Zap. Hercegovine porijeklom i nije me sram reci da sam imao u toj strani obitelji ustasa. I NISU BILI MOBILIZIRANI NA KRAJU RATA. Bilo je par mobiliziranih domobrana i nekoliko ustasa koji su tu bili svojom voljom. Nisu valjda ti moji rodjaci bili jedini ustase dragovoljci u Hercegovini (iz danasnje opcine Citluk).



10.000 dragovoljaca je otislo sredinom 1944. iz zap. Hercegovine u Ustase.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 17:16 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Nije mi uopce jasno sta hoces reci svojim postovima.
Nema veze. U svakom slucaju treba napraviti sveobuhvatno istrazivanje o svim ratnim zrtvama, zajedno sa vremenom stradanja, uzrocima ukoliko je moguce i vec jednom skinuti nepoznanice sa tog pitanja jer mi izgleda drukcije necemo prestati sa medjusobnim svadjama.
Siguran sam samo jedno: tako nesto bi srusilo sve mitomanske konstrukcije na ovim prostorima i stvorilo realnu sliku stradanja na nasim prostorima. Prije svega da se taj Bleiburg rascisti jednom za svagda.

mene iritira kad se samouvjereno iznose tvrdnje bez ikakvih argumenata. Slucaj Jasenovca i drugih logora mi je pokazao da NE VJERUJEM NI U STA BEZ CVRSTIH ARGUMENATA.
Nije to samo nas specijalitet. Recimo, vise je nego jasno da su i druge zemlje napuhivale brojke da bi sebe istakle kao stradalnike jer je to izgleda jako, jako politicki profitabilno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Nije tebi jasno ni šta želiš reći svojim postovima a kamoli da ti bude mojim. Nekome ko ima rezon i zna čitati sve je jasno

I budale je nemoguće uvjeriti dokazima.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bleiburg
PostPostano: 21 lip 2009, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Inkvizitor je napisao/la:
Nije tebi jasno ni šta želiš reći svojim postovima a kamoli da ti bude mojim. Nekome ko ima rezon i zna čitati sve je jasno

I budale je nemoguće uvjeriti dokazima.



Ama koje crne dokaze si ti naveo za bilo sto? Sve opcenito i bez veze. jedino broj od 18 000 hercegovackih zrtava a ostalo sve neke pausalne tvrdnje. Ili je tebi broj od 600 000 poginulih Hrvata dokaz. Ili osporavanje Zerjavica.
Ko je tu budala vidi se.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 141 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO