HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Svarog je napisao/la:
A i ti novovrijeme pretjeruješ sa tim ''zajedničkim interesom'' , kao da je on nešto bez čega se ne može ..
Uopšte ga ne mora biti . Nek svak gleda svog posla.
Ali patološka mržnja i ubijanja , koja traju više od vijeka , moraju biti zaustavljena .
Ovako ili onako...Jasenovac se više ne smije desiti


:palacgore2
To sam i mislio. Svako nek gleda svoja posla, zajednički interes sam spominjao kao jedino oko čega možemo imati neki kontakt i komunikaciju. Sve preko toga je gorivo za nove ratove i stradanja.
Ko zagovara nekakvo na silu pomirenje ili ne daj bože zajednički život je zagovornik novih ratova i stradanja.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
novovrijeme je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
A i ti novovrijeme pretjeruješ sa tim ''zajedničkim interesom'' , kao da je on nešto bez čega se ne može ..
Uopšte ga ne mora biti . Nek svak gleda svog posla.
Ali patološka mržnja i ubijanja , koja traju više od vijeka , moraju biti zaustavljena .
Ovako ili onako...Jasenovac se više ne smije desiti


:palacgore2
To sam i mislio. Svako nek gleda svoja posla, zajednički interes sam spominjao kao jedino oko čega možemo imati neki kontakt i komunikaciju. Sve preko toga je gorivo za nove ratove i stradanja.
Ko zagovara nekakvo na silu pomirenje ili ne daj bože zajednički život je zagovornik novih ratova i stradanja.

Pomirenje na silu nije pomirenje, ako želite neku normalnu suradnju prestanite praviti mitove od drugog svjetskog rata i nabijatit Hrvatima krivicu, tako se sigurno nećemo pomiriti.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

:palacgore2
To sam i mislio. Svako nek gleda svoja posla, zajednički interes sam spominjao kao jedino oko čega možemo imati neki kontakt i komunikaciju. Sve preko toga je gorivo za nove ratove i stradanja.
Ko zagovara nekakvo na silu pomirenje ili ne daj bože zajednički život je zagovornik novih ratova i stradanja.

Pomirenje na silu nije pomirenje, ako želite neku normalnu suradnju prestanite praviti mitove od drugog svjetskog rata i nabijatit Hrvatima krivicu, tako se sigurno nećemo pomiriti.


Nema od tog ništa.
Kao što rekoh vi svoje mi svoje.
Uostalom ne krivimo mi samo vaše nego i Muslimane. Neće se Muslimani takijom oprati od WWII. Više je Ustaša u BiH bilo Muslimana nego Hrvata.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
novovrijeme je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Pomirenje na silu nije pomirenje, ako želite neku normalnu suradnju prestanite praviti mitove od drugog svjetskog rata i nabijatit Hrvatima krivicu, tako se sigurno nećemo pomiriti.


Nema od tog ništa.
Kao što rekoh vi svoje mi svoje.
Uostalom ne krivimo mi samo vaše nego i Muslimane. Neće se Muslimani takijom oprati od WWII. Više je Ustaša u BiH bilo Muslimana nego Hrvata.

Hrvati, kad sve zbrojiš, su bili podijeljeni između Partizana i Ustaša. Muslimani su velikom većinom bili Ustaše. Oni koji nisu bili u Ustašama bili su u SS divizijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Svarog je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Nećeš sebe shvatiti tako što ćeš posrati po sebi.
Svaki kompromis koji zahtjeva da Srbi seru po sebi a Hrvati po sebi je osuđen na propast.
A Jasenovac je upravo to.
Mogu Vučić i Milovanović od sutra početi srati po sebi. Usput se ljubakati ko Tadić i Josipović i nakon 4 godine odletiti sa političke scene ko da ih nikad nije bilo. A umjesto njih će doći 10 puta radikalniji. I šta ćemo onda? Ti ćeš konstatovati da si se zajebao a Srbi u Glini će put pod noge.
Sa emocijama se ne igra.
Kad se nađe zajednični interes onda sve ide samo od sebe, ne treba ništa glumiti ni forsirati... jer bi eto kao trebalo tako.

U pravu ste obojica .
Trebamo se sabrati i naći sebe , najbolje što možemo .
Ali ne stalnim posipanjem pepelom po sebi . Može malo, koliko je zdravo , ali bez autošovinizma.
On razvaljuje moždinu gore od šovinzma.

A i ti novovrijeme pretjeruješ sa tim ''zajedničkim interesom'' , kao da je on nešto bez čega se ne može ..
Uopšte ga ne mora biti . Nek svak gleda svog posla.
Ali patološka mržnja i ubijanja , koja traju više od vijeka , moraju biti zaustavljena .
Ovako ili onako...Jasenovac se više ne smije desiti


Ne znam da li sme ili ne sme, ali znam da ne može. Sve da Pentagon sleti na Zagreb i Kaba na Sarajevo. :nanana

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
https://www.braniteljski-portal.com/mla ... jesnicarom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

Ne bih rekao da je isto ,nekorektno je tako posmatrati (možda tebi tako iz Srbije izgleda ,bez sarkazma ti to kažem) Uvjek ima više i manje .
Svak ima svoje breme i nek ga nosi i rastovara , kako zna i umije.

Ono što je sigurno je to , da treba okrenuti list i zauvjek prekinuti međusobna ubijanja , mržnju , netrpeljivost ...
A ako nam se desi opet .. ponovo.. onda ne izuvati čizme dok onaj drugi ne bude totalno poražen i za vjeki vjekova ''pacifikovan''.


A kako misliš da okreneš list kad u srcu misliš da jedan narod je lošiji i gori od tvog i ostalih?!
Poenta je da narodi nisu krivi niti mogu biti u samoj svojoj suštini , nego da su ideologije i pojednci odgovrni za zlo koje se dogodilo.
Svi narodi su isti , tj.svaki narod je sklon pravdi i dobroti , ali i zločinu.
Mi Srbi smo sebi dozvolili da nas pokrene osveta 50 godina kasnije i eto zbog toga nas mnogi smatraju ***.
Ja mislim da je to pogrešno i da mi nismo *** , ali kao što smo mi mislili da su Hrvati *** tako oni i muslimani misle da mi jesmo.

Čim svoj kolektiv stavljaš iznad drugih u smislu morala , automatski znaj da grešiš.



Ajde mi lijepo objasni zasto tri srbina prezivjela pricaju istu pricu?
Ajde mi objasni zbog cega ustase ubijaju srbe tako pazljivo da se etnicka slika kraine i danasnjeg RS-a nemjenja?
Zasto se za promoviranje jasenovca snima film imenovan po dnevniku i onda se u njemu ne prenesu osnovne stbvari iz tog dnevnika?

Znateli da je diana budisavljevic dobila nagradu od NDH za humanitarni rad?
Znateli da se stepinca planira proglasit svetim(on je vec sad blazenik)?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Heero je napisao/la:
Ajde mi lijepo objasni zasto tri srbina prezivjela pricaju istu pricu?

Koju?
Budi dobar pa daj link, nisam upoznat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
https://www.youtube.com/watch?v=iEWAtwA7MXU&t=1427s
Ovdije imas sat vremena emisije i tokom nje pustaju trojicu svjedoka


Drugi dio.
https://www.youtube.com/watch?v=kt1mmfOm2_I

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Hvala za linkove.
Tu nemaju 3 prezivjela Srbina.
Imaju dva pripadnika ustaske mladezi a kao sto ranije rekoh Spiranovica licno znam. Oba Hrvati.
Ovaj treci je rodjen 1966 a mislim da je iz mjesovitog braka, Wiki kaze:
Citat:
Igor Vukić (born 26 January 1966) is a Croatian journalist and historical negationist


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 28 tra 2020, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
aj dokazi

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 10 ožu 2021, 04:37 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Jel vas rasplako film Dara iz Jasenovca? :) Cast svim ztvama,a sto nije istrazen lokalitet,da se vidi tacan broj,zasto su one hrpe zemlje velike,izgleda kao grobnice?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 25 ožu 2021, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Zato što je Jasenovac radio do 1953 i u njemu su ubijali Hrvate, do 1945 je bio radni logor.

Iskopavanja su vršena i našli su domobrane pa su zaustavili iskopavanje.

Nijedna ustaška masovna grobnica ne postoji osim onih Prebilovaca nigdje dok imaš zna se koliko komunističkih. Samo u Kočevskom rogu leži desetine tisuća Hrvata.


Mitomanija služi prvo srpskim nacionalistima a onda kopiladi JNA oficira i titovim banditima kako bi mogli mitomanijom o ustašama pravdati svoje zločinačke očeve jer svako selo i zaseok ima komunističku masovnu grobnicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 25 ožu 2021, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
spliter1 je napisao/la:
Jel vas rasplako film Dara iz Jasenovca? :) Cast svim ztvama,a sto nije istrazen lokalitet,da se vidi tacan broj,zasto su one hrpe zemlje velike,izgleda kao grobnice?

Da su barem hrvatska djeca doživila od Srba isti tretman kao srpska od ustaša.

Nije vam bilo dosta nego ste nastavili ubijati i 70.-tih (ubijanje emigrantske obitelji - muž, žena, mala djevojčića)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO