HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 18:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 07:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9281
Naravno, sacekajmo da se velikosrpski mitomani upoznaju sa Goldsteinovom drobilicom, da razrade pricu i konstruiraju temu "drobilica kostiju u Jasenovcu, u koju su ustase bacale zivu decu" sa sve svjedokom Jovanom starosti 112. godina i tri puta zaklan od strane ustasa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
Lapo-lapo je napisao/la:
Belski je napisao/la:

Valjda forenzičarov i viktimologov iliti žrtvoslovov kot va slučaju Ovčare, Srebrenice itd.




Koje struke?

Dakle opet rečem - stručnih forenzičarov, žrtvoslovov kot va slučaju Ovčare, Srebrenice itd.

Ili su po tebi stručnjaki dvonožne spodobe kot Ivo Goldstein s drobilicom kosti?

:rolleyes

Drobilica kostiju ne zvuči kao nešto najgore što čovjek čovjeku može da priredi!? Šta ste fascinirani ,,drobilicom kostiju,,!? Vama to kao naučna fantastika ili šta već!? Od postanka ljudske vrste ljudi su jedni drugima nanosili zlo u raznim oblicima i sa raznim napravama!
Srednjovjekovne sprave za mučenje ljudi su itekako stvarne, a da ne spominjemo maštovite tehnike koju su primjenjivali na ljudskoj rasi! Negiranjem takvih užasa i sam ličiš na krvnika!



Je, je .... .

Ponovo te pitam.

Lipo, pristojno i razumno prez obzira na tvoje zlomisleće podmetanje meni na osobnoj razini.

Koja je to struka koja se izravno bavi odredjivanjem broja, odredjivanjem identiteta i odredjivanjem mesta i načina stradavanja žrtav?

Koja je to struka va vsakoj državi na celom ovom planetu kojeg zovemo Zemlja?

Gdo to obradjuje uzroke i stradavanje vsakoga človika?

Gdo je obradil vse najdene žrtve Jazovke, Ovčare, Skelišta, Kostrića, Uzdola, Srebrenice itd.

Ljudi kojih struk?

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Belski je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Drobilica kostiju ne zvuči kao nešto najgore što čovjek čovjeku može da priredi!? Šta ste fascinirani ,,drobilicom kostiju,,!? Vama to kao naučna fantastika ili šta već!? Od postanka ljudske vrste ljudi su jedni drugima nanosili zlo u raznim oblicima i sa raznim napravama!
Srednjovjekovne sprave za mučenje ljudi su itekako stvarne, a da ne spominjemo maštovite tehnike koju su primjenjivali na ljudskoj rasi! Negiranjem takvih užasa i sam ličiš na krvnika!



Je, je .... .

Ponovo te pitam.

Lipo, pristojno i razumno prez obzira na tvoje zlomisleće podmetanje meni na osobnoj razini.

Koja je to struka koja se izravno bavi odredjivanjem broja, odredjivanjem identiteta i odredjivanjem mesta i načina stradavanja žrtav?

Koja je to struka va vsakoj državi na celom ovom planetu kojeg zovemo Zemlja?

Gdo to obradjuje uzroke i stradavanje vsakoga človika?

Gdo je obradil vse najdene žrtve Jazovke, Ovčare, Skelišta, Kostrića, Uzdola, Srebrenice itd.

Ljudi kojih struk?

Forenzika je na Balkanu u začetku u odnosu na razvijene zemlje i nema dovoljno stručnih ljudi koji bi formirali ozbiljan tim, za ozbiljnu temu. Za strane forenzičare vjerovatno nema novca, a ni mnogo zainteresovanih da se ta pitanja i nedoumice jednom zasvagda riješe.
Evo da krenemo od Roma.Masovna likvidacija Roma je izvršena 1942. godine u Uštici i Gradini. U poslijeratnim ekshumacijama na Gradini nije nađen veliki broj posmrtnih ostataka, dok u Uštici ekshumacije nisu ni provođene. Formirana je komisija koja je 1964. sondirala teren na Gradini u nizu iskopa našla je “paljene kosti i ugalj”, “tragove kreča i paljevine” itd. Usput da napomenem da 90% Roma u to vrijeme nije posjedovalo skoro nikakve dokumente, što znači da je spisak Jasenovačkih žrtava rata nedovršen.
Na Gradini 1964. i 1976. godine vršeno je otkopavanje nekoliko označenih mjesta iz razloga da pruže približno sliku dešavanja i da se uvidi sadržaj masovnih grobnica.U jednoj grobnici istraživanoj 1964. od 189 ekshumiranih osoba čak 51 bilo dijete mlađe od 14 godina. NIJE POSTOJALA NIKAKVA DOKUMENTACIJA O TOJ DJECI!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
Lapo-lapo je napisao/la:
Belski je napisao/la:


Je, je .... .

Ponovo te pitam.

Lipo, pristojno i razumno prez obzira na tvoje zlomisleće podmetanje meni na osobnoj razini.

Koja je to struka koja se izravno bavi odredjivanjem broja, odredjivanjem identiteta i odredjivanjem mesta i načina stradavanja žrtav?

Koja je to struka va vsakoj državi na celom ovom planetu kojeg zovemo Zemlja?

Gdo to obradjuje uzroke i stradavanje vsakoga človika?

Gdo je obradil vse najdene žrtve Jazovke, Ovčare, Skelišta, Kostrića, Uzdola, Srebrenice itd.

Ljudi kojih struk?




Forenzika je na Balkanu u začetku u odnosu na razvijene zemlje i nema dovoljno stručnih ljudi koji bi formirali ozbiljan tim, za ozbiljnu temu. Za strane forenzičare vjerovatno nema novca, a ni mnogo zainteresovanih da se ta pitanja i nedoumice jednom zasvagda riješe.


Glupost. Ima stručnih ljudi, ima pinez ... ali politička volja je ništo drugo.

Lapo-lapo je napisao/la:
Evo da krenemo od Roma.Masovna likvidacija Roma je izvršena 1942. godine u Uštici i Gradini. U poslijeratnim ekshumacijama na Gradini nije nađen veliki broj posmrtnih ostataka, dok u Uštici ekshumacije nisu ni provođene. Formirana je komisija koja je 1964. sondirala teren na Gradini u nizu iskopa našla je “paljene kosti i ugalj”, “tragove kreča i paljevine” itd. Usput da napomenem da 90% Roma u to vrijeme nije posjedovalo skoro nikakve dokumente, što znači da je spisak Jasenovačkih žrtava rata nedovršen.
Na Gradini 1964. i 1976. godine vršeno je otkopavanje nekoliko označenih mjesta iz razloga da pruže približno sliku dešavanja i da se uvidi sadržaj masovnih grobnica.U jednoj grobnici istraživanoj 1964. od 189 ekshumiranih osoba čak 51 bilo dijete mlađe od 14 godina. NIJE POSTOJALA NIKAKVA DOKUMENTACIJA O TOJ DJECI!!!


Dakle utvrdjen je broj žrtav, spol i dob. Triba i kada se to dogodilo, utvrditi komu pripadaju i kako su stradali pa ćemo onda imati podpunu sliku o tomu ča se dogodilo.

Danas je vse to moguće.

Samo triba politička volja.

I tako sa vsakim grobišćem bilo Hrvatov, Ciganov, Srbov, Albancev, Muslimanov itd.

I kad tako vsako grobišće obradimo, onda moremo razgovarati o tomu ča se zaistinu dogodilo i va kojem razmeru se dogodilo, a ne hraniti dnevnu politiku s mitomanijom.

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Je li i ovo mitomanija?

-NjemačkI kapetan Arthur Haeffner, koji je prozreo ustaški pokušaj prikrivanja pravog stanja i Jasenovac nazvao “logorom najgore vrste, usporedivim s Danteovim paklom”.
-Italijan Salvatore Loi piše da je Srbin bio kriv za jedan „ogromno sraman zločin” – što se rodio kao Srbin
-ĐakomO Skoti - „Često su se opijali i varvarske scene su se događale kad su istrebljivali decu iz kolevke, starce, cele porodice; bilo je to sadističko uživanje u produživanju strašnih mučenja žrtava pre njihovog konačnog uništenja”. Rečenica se odnosi na ustaše
-Marko Aurelije Riveli - „I ma koliko da su grozna zverstva Hitlerovih nacista nad Jevrejima i stanovništvom okupiranih teritorija, genocid koji su izvršile ustaše u Hrvatskoj pokazaće da kod ljudskih izopačenosti stalno postoji i nešto još gore”.
-Santo Straci, komandant Sanitarne sekcije 5. Italijanske armije - „Kada smo uklonili kamenje, na nekoliko centimetara ispod zemlje na svetlo dana izašle su brojne ruke, često vezane kablovima, noge bose ili sa čarapama, glave...
-Kurcio Malaparte, italijanski novinar i diplomata - „Dok smo razgovarali posmatrao sam jednu korpu od vrbovog pruća
koja se nalazila na stolu levo od poglavnika. Poklopac je bio podignut, videlo se da je korpa puna plodova mora, tako mi se činilo, rekao bih ostrige ali oslobođene ljuske... Ante Pavelić je podigao poklopac i, pokazujući mi tu lepljivu i želatinastu masu ostriga, uz onaj dobrodušan i umoran osmeh, rekao: „To je poklon mojih vernih ustaša: dvadeset kilograma ljudskih očiju”.
-...............


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 10:34 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Lapo-lapo je napisao/la:
Je li i ovo mitomanija?

-NjemačkI kapetan Arthur Haeffner, koji je prozreo ustaški pokušaj prikrivanja pravog stanja i Jasenovac nazvao “logorom najgore vrste, usporedivim s Danteovim paklom”.
-Italijan Salvatore Loi piše da je Srbin bio kriv za jedan „ogromno sraman zločin” – što se rodio kao Srbin
-ĐakomO Skoti - „Često su se opijali i varvarske scene su se događale kad su istrebljivali decu iz kolevke, starce, cele porodice; bilo je to sadističko uživanje u produživanju strašnih mučenja žrtava pre njihovog konačnog uništenja”. Rečenica se odnosi na ustaše
-Marko Aurelije Riveli - „I ma koliko da su grozna zverstva Hitlerovih nacista nad Jevrejima i stanovništvom okupiranih teritorija, genocid koji su izvršile ustaše u Hrvatskoj pokazaće da kod ljudskih izopačenosti stalno postoji i nešto još gore”.
-Santo Straci, komandant Sanitarne sekcije 5. Italijanske armije - „Kada smo uklonili kamenje, na nekoliko centimetara ispod zemlje na svetlo dana izašle su brojne ruke, često vezane kablovima, noge bose ili sa čarapama, glave...
-Kurcio Malaparte, italijanski novinar i diplomata - „Dok smo razgovarali posmatrao sam jednu korpu od vrbovog pruća
koja se nalazila na stolu levo od poglavnika. Poklopac je bio podignut, videlo se da je korpa puna plodova mora, tako mi se činilo, rekao bih ostrige ali oslobođene ljuske... Ante Pavelić je podigao poklopac i, pokazujući mi tu lepljivu i želatinastu masu ostriga, uz onaj dobrodušan i umoran osmeh, rekao: „To je poklon mojih vernih ustaša: dvadeset kilograma ljudskih očiju”.
-...............

bula diže temu, ovo ti je inače bolesna izmišljotina koju je sam autor priznao a taj Skoti gore ti je rođen 1928. Talijan iz Rijeke koji je i protiv Oluje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
tema je slika iz prvog posta, lapo dosla do poklopca i dnk

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
Lapo-lapo je napisao/la:
Je li i ovo mitomanija?

-NjemačkI kapetan Arthur Haeffner, koji je prozreo ustaški pokušaj prikrivanja pravog stanja i Jasenovac nazvao “logorom najgore vrste, usporedivim s Danteovim paklom”.
-Italijan Salvatore Loi piše da je Srbin bio kriv za jedan „ogromno sraman zločin” – što se rodio kao Srbin
-ĐakomO Skoti - „Često su se opijali i varvarske scene su se događale kad su istrebljivali decu iz kolevke, starce, cele porodice; bilo je to sadističko uživanje u produživanju strašnih mučenja žrtava pre njihovog konačnog uništenja”. Rečenica se odnosi na ustaše
-Marko Aurelije Riveli - „I ma koliko da su grozna zverstva Hitlerovih nacista nad Jevrejima i stanovništvom okupiranih teritorija, genocid koji su izvršile ustaše u Hrvatskoj pokazaće da kod ljudskih izopačenosti stalno postoji i nešto još gore”.
-Santo Straci, komandant Sanitarne sekcije 5. Italijanske armije - „Kada smo uklonili kamenje, na nekoliko centimetara ispod zemlje na svetlo dana izašle su brojne ruke, često vezane kablovima, noge bose ili sa čarapama, glave...
-Kurcio Malaparte, italijanski novinar i diplomata - „Dok smo razgovarali posmatrao sam jednu korpu od vrbovog pruća
koja se nalazila na stolu levo od poglavnika. Poklopac je bio podignut, videlo se da je korpa puna plodova mora, tako mi se činilo, rekao bih ostrige ali oslobođene ljuske... Ante Pavelić je podigao poklopac i, pokazujući mi tu lepljivu i želatinastu masu ostriga, uz onaj dobrodušan i umoran osmeh, rekao: „To je poklon mojih vernih ustaša: dvadeset kilograma ljudskih očiju”.
-...............



Naravno kako je to izmišljotina.

Kad vidim kako talijanski fašisti i iredentisti skup s nimškimi nacionalsocijalisti tako besedaju o drugih, a da pri tomu nikakoveri dokaz svojimi tvrdnjami ne moreju dati ... samo se nasmijem i odmahnem rukom.

Tvoja srbsko-muslimanska zloba je čuda velika.

Ili ti je nigdo od predkov stradal va Jasenovcu ... opal pijan sa stražarskog turnja i tako smrtno stradal.

Kad je človik na dužnosti ili npr. vozi nije spametno piti alkohol. Bil on katolik, "musliman" :001_rolleyes, pravoslavac, budist, ateist ... koji god.

Preveć alkohola svist zamuti.

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Koja si ti budala Belski i nečovjek.
Kakav je to dijalekt? Da nije onaj s granice Srbije oko Karlobaga?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
DrMag je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Siguran si da je kolektivna? :D

18,000 Hrvata antifašista pobijenih u Jasenovcu možda bi imalo prigovor na to.


Gdje su im kosti, imena i prezimena? Srbi tvrde da su to srbi!?

Retko sam protestirao, ali ovo sto stovani kolega Dr Mag radi, je rujanje po kostima, nevinih zrtava.

Zlocinacke IDEOLOGIJE ZLA, KRVI i TLA.....treba ga se obuzdati, raspojasao se....

Prosim stovani kolegij moderature, da se sankcioniraju ti U filski sentimenti.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
K:M je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Gdje su im kosti, imena i prezimena? Srbi tvrde da su to srbi!?

Retko sam protestirao, ali ovo sto stovani kolega Dr Mag radi, je rujanje po kostima, nevinih zrtava.

Zlocinacke IDEOLOGIJE ZLA, KRVI i TLA.....treba ga se obuzdati, raspojasao se....

Prosim stovani kolegij moderature, da se sankcioniraju ti U filski sentimenti.


Sud priznaje dokaze, posmrtni ostaci su dokaz koji se ne moze nijekati, je li tako?? Koliko me pamcenje sluzi, Srbija, Hrvatska, BiH i dalje tragaju za posmrtnim ostacima svojih drzavljana, dok odgovorna strana suti i ceka da padne u zaborav. Nema mjesta za mitomanije. samo dokazi, crno na bijelo a ne oplakivanje prazne jame, za koju pupovec i vulin kazu kako je do vrha bila napunjena ljudima. Pa gdje su njihovi ostaci??? Komunisti ih nisu nasli???

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Treba DrMagu kazniti za ovakav govor mržnje. Gadi mi se čitati što on i onaj sa nerazumljivim narječjem pišu.
Ako ništa drugo skinuti, obrisati mu posljednjih sto postova. Reći ćemo mu da ih nije ni bilo, neka ih vrati ili neka neko istraži jesu li bili napisani!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
Lapo-lapo je napisao/la:
Koja si ti budala Belski i nečovjek.
Kakav je to dijalekt? Da nije onaj s granice Srbije oko Karlobaga?


Ah ... znači najverojatnije je tako kako sam rekal!

Turanj, pijanstvo, pad i stradanje.

Moja sućut tebi ... i tvojem stražaru.

Eto, to smo rišili.

Jesam li po tvojih merilih človik ili nečlovik uobće me ne tika.

Ako pak misliš da sam prekršil koje pravilo prijavi me adminom.

A sad se vrnimo izravno na temu.

Gdo koga na sliki va uvodnom postu ove teme ubija?

Obzirom na kakvoću slike, odore (ako ih tako moremo uobće nazvati) i neraspoznatljivosti oznak na kapah ne morem to znati niti utvrditi.
Isto tako niti kadi je to delano.

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sumnjičavost prema nekom zločinu ne podrazumeva nužno i mržnju prema žrtvama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 25 kol 2021, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ljudski otpadu, vidi se da uživaš u ovakvim strašnim prizorima! Prijavila sam te onoj guzatoj, lijenoj moderaciji, koja po običaju nema sluha za stvari koje prelaze sve granice ukusa i nisu dolične ni za jedan forum!
Na kraju krajeva, nije više bitno ni ko je žrtva, ni ko su ubice, bitno je da si bolestan ili lud kada o tuđoj muci govoriš sa takvim sladostrašćem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
buenos aires je napisao/la:
Sumnjičavost prema nekom zločinu ne podrazumeva nužno i mržnju prema žrtvama.

Za mene je to vrijeđanje mučenika! Ko je on da izražava sumnju!? I na koji način to radi!?
Mogao je na jedan ljudski i kulturni način da pokrene temu, a ne tako ,,navijački,, i bez trunke saosjećanja. Ima pravo da sumnja, moguće su i greške u statistici i događajima, ali tako divljački...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
Treba DrMagu kazniti za ovakav govor mržnje. Gadi mi se čitati što on i onaj sa nerazumljivim narječjem pišu.
Ako ništa drugo skinuti, obrisati mu posljednjih sto postova. Reći ćemo mu da ih nije ni bilo, neka ih vrati ili neka neko istraži jesu li bili napisani!


Govor mrznje?? Ajd ne jebi me. Nego reci nam je li u Srebrenici bio genocid???

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Sumnjičavost prema nekom zločinu ne podrazumeva nužno i mržnju prema žrtvama.

Za mene je to vrijeđanje mučenika! Ko je on da izražava sumnju!? I na koji način to radi!?
Mogao je na jedan ljudski i kulturni način da pokrene temu, a ne tako ,,navijački,, i bez trunke saosjećanja. Ima pravo da sumnja, moguće su i greške u statistici i događajima, ali tako divljački...



Kojih mucenika? Samo dokaz o mucenicima i ja cu im se naklonitii.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
DrMag je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Za mene je to vrijeđanje mučenika! Ko je on da izražava sumnju!? I na koji način to radi!?
Mogao je na jedan ljudski i kulturni način da pokrene temu, a ne tako ,,navijački,, i bez trunke saosjećanja. Ima pravo da sumnja, moguće su i greške u statistici i događajima, ali tako divljački...



Kojih mucenika? Samo dokaz o mucenicima i ja cu im se naklonitii.

Šta hoćeš reći!? Da su izmišljeni ustaški zločini u Drugom svjetskom ratu? I ne samo ustaški, i četnički i partizanski!? Poznavajući ,,nas,, nisu. Nisu ni preuveličani, samo mogu biti minimizirani!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Lapo-lapo je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Sumnjičavost prema nekom zločinu ne podrazumeva nužno i mržnju prema žrtvama.

Za mene je to vrijeđanje mučenika! Ko je on da izražava sumnju!? I na koji način to radi!?
Mogao je na jedan ljudski i kulturni način da pokrene temu, a ne tako ,,navijački,, i bez trunke saosjećanja. Ima pravo da sumnja, moguće su i greške u statistici i događajima, ali tako divljački...


Sa degutantnim viškom emocija se upuštaš u dijalog. Pokušaj to da koriguješ i svedeš u neke prihvatljivije okvire, makar sebe radi.

A ko si ti da nekome braniš da sumnja ako za to nalazi valjan povod? Pođi od toga... Ako na nekoga vršiš pritisak da prihvati tvoje viđenje nečega u prošlosti, onda to u sebi ima određene teološke komponente.

A valjalo bi se držati činjenica koje su dokazive i opšte dostupne. Sve ostalo je bacanje prašine u oči, samim tim i tvoj ad hoc prozelitizam.


Druga velika greška koju u startu pravite s tim Jasenovcem, na ovom forumu 98% ljudi su Hrvati. Što iz BiH što sa strane. Vi to periodično izgleda zaboravljate... Kakvu empatiju ti pokušavaš da iskamčiš ovde? Stvarno nerazumna očekivanja s tvoje strane.

Ne ližu se tuđe rane, već svoje. A nije da ih nemamo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
buenos aires je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Za mene je to vrijeđanje mučenika! Ko je on da izražava sumnju!? I na koji način to radi!?
Mogao je na jedan ljudski i kulturni način da pokrene temu, a ne tako ,,navijački,, i bez trunke saosjećanja. Ima pravo da sumnja, moguće su i greške u statistici i događajima, ali tako divljački...


Sa degutantnim viškom emocija se upuštaš u dijalog. Pokušaj to da koriguješ i svedeš u neke prihvatljivije okvire, makar sebe radi.

A ko si ti da nekome braniš da sumnja ako za to nalazi valjan povod? Pođi od toga... Ako na nekoga vršiš pritisak da prihvati tvoje viđenje nečega u prošlosti, onda to u sebi ima određene teološke komponente.

A valjalo bi se držati činjenica koje su dokazive i opšte dostupne. Sve ostalo je bacanje prašine u oči, samim tim i tvoj ad hoc prozelitizam.


Druga velika greška koju u startu pravite s tim Jasenovcem, na ovom forumu 98% ljudi su Hrvati. Što iz BiH što sa strane. Vi to periodično izgleda zaboravljate... Kakvu empatiju ti pokušavaš da iskamčiš ovde? Stvarno nerazumna očekivanja s tvoje strane.

Ne ližu se tuđe rane, već svoje. A nije da ih nemamo
Nisi u potpunosti u pravu. Ja kada gledam takve slike, ne razmišljam o tome da li su mučenici ovi ili oni. Ja razmišljam na tipično ženski način vođen emocijama i suosjećam sa žrtvama takvih strahota, ma ko oni bili. Nikako da se pomirim s tim da čovjek čovjeku može takve stvari da uradi! Bježim s ove teme. Mučna je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
DrMag je napisao/la:


Kojih mucenika? Samo dokaz o mucenicima i ja cu im se naklonitii.

Šta hoćeš reći!? Da su izmišljeni ustaški zločini u Drugom svjetskom ratu? I ne samo ustaški, i četnički i partizanski!? Poznavajući ,,nas,, nisu. Nisu ni preuveličani, samo mogu biti minimizirani!



Pitao sam je li u Srebrenici bio geniocid? Nema izmotavanja, odgovoris sa DA/NE.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Piči na kaladont, tamo si kraljica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
DrMag je napisao/la:
Pitao sam je li u Srebrenici bio geniocid? Nema izmotavanja, odgovoris sa DA/NE.


Nije.
Da bi se neki zločin smatrao genocidom, po konvenciji o genocidu, potrebno je da u tom zločinu budu ubijane žene i deca.

Kao u Jasenovcu npr..

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 25 kol 2021, 16:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15860
U Jasenovcu je streljano 150 zlikovaca i terorista, to je jedino što se uspilo dokazat.
Ostalo su sve šuplje priče. Čuj žene i djeca.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO