HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 02:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 23 lis 2015, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Ljubav bih Hrvata prema Hrvatskoj je tako dirljiva.
Nemojte onda kmečati kad vas poglavarka pogleda sa visine kao smrdljiv sir i produži na ćevape u Sarajvo.
Kad toliko volite Hrvatsku i brinete za nju onda se manite Srba i okrenite se Sarajevu i muslimanima.Tako ćete najbolje služiti Hrvatskoj i njenim interesima.
Šta vas boli briga za odnose RS prema Hr?To je stvar Hr i RS.Ili je i vaša?
Ovo je bilo 2011.

http://arhiva.24sata.rs/vesti/svet/vest ... 2589.phtml

A ovo sada.

http://www.fsksrb.ru/kljucna-rec/deklar ... ad-srbima/

U svakom slučaju.Šta god da bude,biće.Ali činjenica na lokalu ostaje,da bi vi i dalje jeli ono što se ne jede samo da se lepa NJIHOVA ne dira.Pa gospodo moja onda jedite i dobar tek.Nije ni čudo što ste ostali bez svog entiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 23 lis 2015, 23:20 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
daramo je napisao/la:
Znate vi dobro kako gdje ste spremali Hrvate i Bošnjake i u onom i prošlom ratu.
Javljaju se oni koji su očistili potpuno svoju samoumišljenu državu od Hrvata i Bošnjaka, isti oni za koje je međunarodni sud presudio da su izvršili genocid nešto govore, isti oni koji su nedavno ljudima lijepili trake oko ruke u maniru nacista, s ovim četnicima ne treba održavati nikakve veze niti imati suradnju.

Baš zanimljivo protjerano 152.852 Hrvata ostalo samo 11 924 Hrvata u toj tvorevini koja danas govori o genocidu.

Pa Hrvati i Bušnjaci su se sami iselili iz Republike Srpske isto kao i Srbi iz Hrvatske i FBiH. :zubati

Naravno da ne trebate imati nikakve veze sa četnicima.Muslimani se i uživajte u arlaukanju hodze pet puta dnevno.
Hajde ne seri!!!!Imaš li ikakvog karaktrra i obraza?Pogledaj samo za šta se hvataš,za izmišljotine o nekakvim trakama i izmišljenom seoskom đenosajdu.Kako te bre nije sramota?
Ja koliko god da si bedan nikad ne bih se izasrao da je u Ahmićima počinjen genocid.
Mora malo da imaš obraz,neki karakter,nešto što te razikuje od životinje i čini čovekom,jbg.
Ovako si na nivou bistrika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 23 lis 2015, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dirate u Hrvatsku, dirate i Hrvate BiH a da ne govorim kakvu negativnu promidžbu pravite za RS.
Jelde da se mi izoliramo i podijelimo dok vaši politički četnici s obje strane šuruju.

Upravo vi s ovakvim potezima pravite to da se Zagreb više oslanja na Sarajevo, normalno kad se vidi da nije moguća suradnja foziliziranim četnicima u foteljama.
Kakvi su god u Sarajevu ovima u Zagrebu izgledaju normalnije i manje odbojni od ovih ravnogoraca koji su mentalno 50 godina iza.

Umjesto da surađujemo kao Njemačka i Francuska, ovi čačkaju rane stare preko 50 godina.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 23 lis 2015, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
daramo je napisao/la:
Dirate u Hrvatsku, dirate i Hrvate BiH a da ne govorim kakvu negativnu promidžbu pravite za RS.
Jelde da se mi izoliramo i podijelimo dok vaši politički četnici s obje strane šuruju.

Upravo vi s ovakvim potezima pravite to da se Zagreb više oslanja na Sarajevo, normalno kad se vidi da nije moguća suradnja foziliziranim četnicima u foteljama.
Kakvi su god u Sarajevu ovima u Zagrebu izgledaju normalnije i manje odbojni od ovih ravnogoraca koji su mentalno 50 godina iza.

Umjesto da surađujemo kao Njemačka i Francuska, ovi čačkaju rane stare preko 50 godina.

Zagreb ima interes koji je suprotan i interesu RS i interesu Hrvata u bih.To je konstanta.I to znaš i ti i ja i svi.
Ako Hrvati iz bih imaju nekog povoda i materijala da tuže Srbiju,izvolite pa je tužite.Vaša i Srbijina stvar.Šta mi imamo sa tim??
Mi tu možemo biti po tom pitanju posmatrači.
Ko vam brani i sugeriše da ne sarađujete sa Hrvatskom?Problem je što vi nemate sa kim da sarađujete.Oni sa kojima bi vi sarađivali hoće da sarađuju sa muslimanima a vas samo usput potapšu ko čovek kera kad izađe u dvorište.
Morate jednom da mentalno sazrete i shvatite neke stvari koje smo mi shvatili blokadom na Drini i padom RSK.
Da ti to sad sasvim onako banalno objasnim.
Ti si samnom u korektnim odnosima i pomalo sarađujemo.
Imaš brata Ministra kojeg voliš ali on tebe ne voli i želi da se druži i sarađuje sa Korisnikom koji je jači od tebe i mene pojedinačno i mrzi nas.Ja sam u stalnoj svađi sa tim tvojim burazerom Ministrom jer me mrzi.
I šta ćeš ti sad da radiš?
Hoćeš li da mi okreneš leđa i podržiš brata kome nije stalo do tebe i daš šansu da te Korisnik uništi?
Hoćeš li da podržiš mene i daš šansu brati da kaže :Pa da upravu sam ko ga jebe?
Hoćeš li da ćutiš i gledaš svoj interes razmišljajući:Ma jebite se vaša stvar?
Naravno ako ti dođe Ministar i kaže:Zašto sarađuješ sa chat nick-om,nemoj da sarađuješ sa njim on je protiv mene.Ti uvek možwš reći izvini a šta ja imam od toga što bih odustao od saradnje koja mi ide u korist?Šta mi ti to nudiš,sve ove godine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 03:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
chat nick je napisao/la:
Ljubav bih Hrvata prema Hrvatskoj je tako dirljiva.
Nemojte onda kmečati kad vas poglavarka pogleda sa visine kao smrdljiv sir i produži na ćevape u Sarajvo.
Kad toliko volite Hrvatsku i brinete za nju onda se manite Srba i okrenite se Sarajevu i muslimanima.Tako ćete najbolje služiti Hrvatskoj i njenim interesima.
Šta vas boli briga za odnose RS prema Hr?To je stvar Hr i RS.Ili je i vaša?
Ovo je bilo 2011.

http://arhiva.24sata.rs/vesti/svet/vest ... 2589.phtml

A ovo sada.

http://www.fsksrb.ru/kljucna-rec/deklar ... ad-srbima/

U svakom slučaju.Šta god da bude,biće.Ali činjenica na lokalu ostaje,da bi vi i dalje jeli ono što se ne jede samo da se lepa NJIHOVA ne dira.Pa gospodo moja onda jedite i dobar tek.Nije ni čudo što ste ostali bez svog entiteta.


U Republici Srpskoj jedu ***, a ne u Hrvatskoj. Ovo je ili da se prikriju domaći problemi, ili, meni izglednije, dio Vučićeve ofenzive protiv Hrvatske, gdje koristi Republiku Srpsku kao instrument.

Hrvatska nije pravna sljednica NDH, to pod jedan; pod dva, teritorij današnje BiH činio je većinu prostora NDH, u tom smislu, tužba protiv BiH bi bila nešto logičnija. No, ako se nekom racionalizacijom vodi, Republika Srpska bi trebala tužiti BiH i samu sebe posredno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 03:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
daramo je napisao/la:
Dirate u Hrvatsku, dirate i Hrvate BiH a da ne govorim kakvu negativnu promidžbu pravite za RS.
Jelde da se mi izoliramo i podijelimo dok vaši politički četnici s obje strane šuruju.

Upravo vi s ovakvim potezima pravite to da se Zagreb više oslanja na Sarajevo, normalno kad se vidi da nije moguća suradnja foziliziranim četnicima u foteljama.
Kakvi su god u Sarajevu ovima u Zagrebu izgledaju normalnije i manje odbojni od ovih ravnogoraca koji su mentalno 50 godina iza.

Umjesto da surađujemo kao Njemačka i Francuska, ovi čačkaju rane stare preko 50 godina.


Nemoj predaleko s tom prvom tvrdnjom, valja malo i Hrvatsku barkat, neovisno o ovom događaju.

Upravo tako, sipaju goriva Perecima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Oni bi da RH prizna RS, nema problema može odmah isti dan kad Srbija prizna HB.
Samo što bi ovi čobani sutra tužili i HB da je pravna sljednica NDH.

Ako oni ovako zamišljaju suradnju nemaju dvije čiste u glavi, ovo RH niti ne zanima niti je bilo u RH medijima, jedna međunarodno priznata država članica EU se nema šta obazirati na neke seoske deklaracije tako je kad nekoga persiraš pa se umisli da je jednak.
Ta poglavarka koju ismijavaju se obraća i posjećuje čobana Dodika u istom rangu sa sobom, tako ti se na kraju vrati.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Sovinizam je velika pogan .
Mislim da su od sovinista samo autosovinisti veca i smrdljivija *** .
Ustvari , gorih govana od autosovinista nema .


Hm , vrlo zanimljiva karakterizacija onih koji ne vole ubice među svojim redovima. :kava


Mozda je ovako preciznije...
To su citostatici ( daleko bilo ikome) koji su izgubili sposobnost i nisu vise u stanju u sopstvenom organizmu razlikovati zdravo od bolesnog i zderu sve po redu .
Dakle nisu vise lijek , nego izuzetno stetan otrov .
Neki ''rade'' dzaba , volonterski ...poput tebe , pretpostavljam..a neki za pare , studijsko putovanje ,stipendiju , specjalizaciju...motokultivator..
Kod ovih sto ''rade'' dzaba , frustovi licnim zivotom su cest razlog .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
daramo je napisao/la:
Oni bi da RH prizna RS, nema problema može odmah isti dan kad Srbija prizna HB.
Samo što bi ovi čobani sutra tužili i HB da je pravna sljednica NDH.

Ako oni ovako zamišljaju suradnju nemaju dvije čiste u glavi, ovo RH niti ne zanima niti je bilo u RH medijima, jedna međunarodno priznata država članica EU se nema šta obazirati na neke seoske deklaracije tako je kad nekoga persiraš pa se umisli da je jednak.
Ta poglavarka koju ismijavaju se obraća i posjećuje čobana Dodika u istom rangu sa sobom, tako ti se na kraju vrati.


ocajnicki potezi vrhovnistva genocidne tvorevine ...
al zaprepascuje licemjerje njih i onih koji ih podrzavaju.
Pobili popalili i unistili sve nesrpsko i to je za takve kretenoide ok, a kevcu i kukaju na one
koji su to ucinili kontra srba. To je, jelte po njima, genocid. Nes ti genocida..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:
Znate vi dobro kako gdje ste spremali Hrvate i Bošnjake i u onom i prošlom ratu.
Javljaju se oni koji su očistili potpuno svoju samoumišljenu državu od Hrvata i Bošnjaka, isti oni za koje je međunarodni sud presudio da su izvršili genocid nešto govore, isti oni koji su nedavno ljudima lijepili trake oko ruke u maniru nacista, s ovim četnicima ne treba održavati nikakve veze niti imati suradnju.

Baš zanimljivo protjerano 152.852 Hrvata ostalo samo 11 924 Hrvata u toj tvorevini koja danas govori o genocidu.


O cemu ti govoris? U Federaciji je bilo 478.122 Srba (sa dijelom Jugslovena to je i preko pola miliona), a danas samo oko 50.000.

U Republici Srpskoj nije bilo 152.852, vec 144.238 Hrvata 1991. Danas ih je 9300 po podacima RKC.

Uprkos ogromnim padovima u oba slucaja, i to pretezno ZBOG ISELJAVANJA, ne moze se govoriti o genocidu jer broj zrtava srecom nije bio mnogo veliki, za razliku od slucaja Srba u ustaskoj kvazidrzavi.

Pogledaj malo relevantne podatke od Zerjavica i Kocovica o broju ubijenih Srba u ndh cime su se sprovodili njeni rasni zakoni i njena institucionalna genocidnost sprovodila u praksi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da i sad sračunaj koliki je to postotak i sračunaj postotak ostalih Srba na hrvatskim područjima u BiH i RH.
Srpska zajednica u Federaciji je živa kao i u RH dok su Hrvati potpuno uništeni, danas je RS etnički daleko čistija i od RH i FBiH.

Broj stradalih Srba u NDH je jasno obrađen a tih 700 000 samo u Jasenovcu možete prodavati jedino đikanima, toliko pobijenih Srba a na kraju rata i popisa ih više nego prije, đenosajd u stilu ali Bošnjaci, vidi se od koga su učili.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:
Da i sad sračunaj koliki je to postotak i sračunaj postotak ostalih Srba na hrvatskim područjima u BiH i RH.
Srpska zajednica u Federaciji je živa kao i u RH dok su Hrvati potpuno uništeni, danas je RS etnički daleko čistija i od RH i FBiH.

Broj stradalih Srba u NDH je jasno obrađen a tih 700 000 samo u Jasenovcu možete prodavati jedino đikanima, toliko pobijenih Srba a na kraju rata i popisa ih više nego prije, đenosajd u stilu ali Bošnjaci, vidi se od koga su učili.


Srpska zajednica u Federaciji kao i na 95% Hrvatske je "ziva" sa prosjekom 60 godina starosti.
Samo je u zapadnom Sremu i Baranji bolja situacija jer su se tu u ratu odbranili.
Toliko o vasoj i muslimanskoj toleranciji.

Gdje je popisano vise nego prije? Uporedjujes popis 1931. i 1948. Ti mislis da nije bilo prirodnog prirastaja i porasta broja stanovnika za 10 godina od 1931. do 1941, buduci da nemamo popis iz 1941. zbog pocetka rata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Broj stradalih Srba u NDH je jasan i iznosi oko 200 000.

Da bilo vas kao i 91. 1,5 milijuna u RH tako ste tada tvrdili.
Postoje jasni podaci broj Srba u Banovini Hrvatskoj je bio nešto preko 800 000.

Hajde reci koliko vas je pobijeno, svi znamo da je u NDH bilo 2 milijuna Srba?
Znači Jasenovac 700 000 i još toliko znači minimalno 1,5 milijuna, ne bi čudio ni da tvrdite da je pobijeno i 2 a ovi današnji izrasli iz ameba.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:
Broj stradalih Srba u NDH je jasan i iznosi oko 200 000.

Da bilo vas kao i 91. 1,5 milijuna u RH tako ste tada tvrdili.
Postoje jasni podaci broj Srba u Banovini Hrvatskoj je bio nešto preko 800 000.

Hajde reci koliko vas je pobijeno, svi znamo da je u NDH bilo 2 milijuna Srba?
Znači Jasenovac 700 000 i još toliko znači minimalno 1,5 milijuna, ne bi čudio ni da tvrdite da je pobijeno i 2 a ovi današnji izrasli iz ameba.


Citat:
The Croat authorities murdered between 320,000 and 340,000 ethnic Serb residents of Croatia and Bosnia during the period of Ustaša rule;


http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php ... d=10005449

Podaci Zerjavica govore o istom broju: http://www.vojska.net/eng/world-war-2/losses/

164.000 u BiH, 131.000 u Hrvatskoj, 30.000 u Sremu (od 45.000 u cijeloj Vojvodini).

Srbi su cinili 17% stanovnistva Hrvatske i 48% ubijenih u ratu. Kako to nazvati?

U malenom srpskom Sremu od Sida do Zemuna ubijeno je 30.000 Srba - dva vasa "domovinska rata". Kako to nazvati?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Nisam u toku,jel ova deklaracija treba da izazove nove trzavice ili je odradjena za unutrasnje potrebe RS?Bar u RS nece skoro izbori
Neznam,ne svidja mi se ovo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Tuta je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Dirate u Hrvatsku, dirate i Hrvate BiH a da ne govorim kakvu negativnu promidžbu pravite za RS.
Jelde da se mi izoliramo i podijelimo dok vaši politički četnici s obje strane šuruju.

Upravo vi s ovakvim potezima pravite to da se Zagreb više oslanja na Sarajevo, normalno kad se vidi da nije moguća suradnja foziliziranim četnicima u foteljama.
Kakvi su god u Sarajevu ovima u Zagrebu izgledaju normalnije i manje odbojni od ovih ravnogoraca koji su mentalno 50 godina iza.

Umjesto da surađujemo kao Njemačka i Francuska, ovi čačkaju rane stare preko 50 godina.


Nemoj predaleko s tom prvom tvrdnjom, valja malo i Hrvatsku barkat, neovisno o ovom događaju.

Upravo tako, sipaju goriva Perecima.

A čuj sipamo gorivo Perecima.Pa Hrvatska je protiv Srba Srbije Republike Srpske uvek i svuda.To je bar kristalno jasno.Sasvim nam je svejedno što se tiče Hr šta će ona misliti.
Realno ne verujem da od svega ima išta ali Hr treba konstantno podsećati na to kako joj je prošlost.Svohim stalnim neprijateljstvom prema Srbima Hr pokazuje da se ni najmanje nije odrekla svojih nakaznih pripadnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Inkognito je napisao/la:
Nisam u toku,jel ova deklaracija treba da izazove nove trzavice ili je odradjena za unutrasnje potrebe RS?Bar u RS nece skoro izbori
Neznam,ne svidja mi se ovo

Periodično podsećanje na mentalitet hrvatskog društva.Trajaće dok se ne uspostave normalni odnosi između H i S a to će biti,nikad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vujadin je napisao/la:

Citat:
The Croat authorities murdered between 320,000 and 340,000 ethnic Serb residents of Croatia and Bosnia during the period of Ustaša rule;


http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php ... d=10005449

Podaci Zerjavica govore o istom broju: http://www.vojska.net/eng/world-war-2/losses/

164.000 u BiH, 131.000 u Hrvatskoj, 30.000 u Sremu (od 45.000 u cijeloj Vojvodini).

Srbi su cinili 17% stanovnistva Hrvatske i 48% ubijenih u ratu. Kako to nazvati?

U malenom srpskom Sremu od Sida do Zemuna ubijeno je 30.000 Srba - dva vasa "domovinska rata". Kako to nazvati?


Lažete i kad citirate, sve znači mirno civilno stanovništvo nitko nije nastradao u četnicima i partizanima koji su jurišali i gunuli ko ludi?
Pa vama je laž urođena.

Srbi u NDH
Stanovništvo 2,1 milijuna Srba
Stradalo i prognano iz NDH 322 000 to iznosi 15% srpskog stanovništva u NDH

Poginuli u borbama:
kao partizani 82 000
kao četnici 23 000

Znači za cijelu NDH je civilni gubitak 217 000 Srba od toga dio je kako gore navodiš ISELJEN odnosno da točno kažemo deportiran u Srbiju.

Po procjenama oko 93 000 u logorima, jamama i zatvorima od toga 45 000 Srba u Jasenovcu.
124 000 ubijeno kao civilne žrtve rata ili deportirano, od toga 50 000 stradalo od ruke Nijemaca, Talijana i četnika.

Za napomenu u Jasenovcu 45 000 a još 20 000 je izručeno Nijemcima i odvedeno u nacistički logor Sajmište kraj Beograda i tamo ubijeno od strane Nijemaca i srpskih kvislinga.

A kako vidimo u deklaraciji tvrdite da je samo u Jasenovcu ubijeno 700 000 prema tome s tom deklaracijom možete jedino obrisati guzicu svojim foteljašima u entitetskom parlamentu.

O stradalim Hrvatima u NDH ću kasnije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Bistrik je napisao/la:
1. U NDH se nije dogodio genocid. O tome svjedoče milijuni Srba koji su preživjeli 2 svjetski rat i dan danas žive u RH i osobito BiH i Srbiji.

4. Tijekom 2 svjetskog rata je od strane četnika izvršen genocid nad BH muslimanima tadašnjima Hrvatima islamskog vjerozakona od 100.000 žrtava, i masovni teški ratni zločini nad Hrvatima katolicima, što i brojem i načinom izvedbe spada u daleko veći zločin nego bilo što, što je legalna i uređena NDH učinila.


Čemu služi ovaj degenerik na ovom forumu?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:



http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php ... d=10005449

Podaci Zerjavica govore o istom broju: http://www.vojska.net/eng/world-war-2/losses/

164.000 u BiH, 131.000 u Hrvatskoj, 30.000 u Sremu (od 45.000 u cijeloj Vojvodini).

Srbi su cinili 17% stanovnistva Hrvatske i 48% ubijenih u ratu. Kako to nazvati?

U malenom srpskom Sremu od Sida do Zemuna ubijeno je 30.000 Srba - dva vasa "domovinska rata". Kako to nazvati?


Lažete i kad citirate, sve znači mirno civilno stanovništvo nitko nije nastradao u četnicima i partizanima koji su jurišali i gunuli ko ludi?
Pa vama je laž urođena.

Srbi u NDH
Stanovništvo 2,1 milijuna Srba
Stradalo i prognano iz NDH 322 000 to iznosi 15% srpskog stanovništva u NDH

Poginuli u borbama:
kao partizani 82 000
kao četnici 23 000

Znači za cijelu NDH je gubitak 217 000 Srba od toga dio je kako gore navodiš ISELJEN odnosno da točno kažemo deportiran u Srbiju.

Po procjenama oko 93 000 u logorima, jamama i zatvorima od toga 45 000 Srba u Jasenovcu a 124 000 ubijeno kao civilne žrtve rata ili deportirano.

Za napomenu u Jasenovcu 45 000 a još 20 000 je izručeno Nijemcima i odvedeno u nacistički logor Sajmište kraj Beograda i tamo ubijeno od strane Nijemaca i srpskih kvislinga.

A kako vidimo u deklaraciji tvrdite da je samo u Jasenovcu ubijeno 700 000 prema tome s tom deklaracijom možete jedino obrisati guzicu svojim foteljašima u entitetskom parlamentu.

O stradalim Hrvatima u NDH ću kasnije.


Zasto sad lazes i dodajes "iseljeno"? Sasvim jasno pise ubijeno.

Citat:
The Croat authorities murdered between 320,000 and 340,000 ethnic Serb residents of Croatia and Bosnia during the period of Ustaša rule;


Kao sto se i slaze sa Zerjavicevim proracunima.

Naravno da je ndh u potpunosti odgovorna i za poginule Srbe u partizanima i cetnicima u borbama i van njih. Da nije bilo ndh i njenih rasnih zakona, vec srpske drzave, ne bi bilo ni ustanaka ili bi ih bilo u znatno manjoj mjeri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:

Za napomenu u Jasenovcu 45 000 a još 20 000 je izručeno Nijemcima i odvedeno u nacistički logor Sajmište kraj Beograda i tamo ubijeno od strane Nijemaca i srpskih kvislinga.



Kakvih srpskih kvislinga kad je Sajmiste sa sremske strane i na podrucju ustaske kvazi-drzave?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zato što nema kategorije iseljeno a ovo su ukupne procijene svi znamo da su Srbi deportiranu u Nedićevu Srbiju pitaj Vučića.
Taj je dio teško procijeniti o kojem se broju radi.

Da poznata mi je ta teorija po tom principu ste ubijali i Hrvate u tkz. Krajini i Bošnjake u Srebrenici.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
daramo je napisao/la:
Zato što nema kategorije iseljeno a ovo su ukupne procijene svi znamo da su Srbi deportiranu u Nedićevu Srbiju pitaj Vučića.
Taj je dio teško procijeniti o kojem se broju radi.

Da poznata mi je ta teorija po tom principu ste ubijali i Hrvate u tkz. Krajini i Bošnjake u Srebrenici.


Ovo je vezano iskljucivo za kategoriju ubijenih, svih - i civila i vojnika na svim stranama.

O deportacijama u centralnu Srbiju, prvo solunskih dobrovoljaca sa podrucja Slavonije, a zatim i ostalih Srba, to je tek posebna prica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Navedeno zato jer taj logor nije bio pod kontrolom NDH nego pod kontrolom njemačkih vlasti odnosno ozloglašenog SS-a.
A u njega su dovođeni i Srbi iz NDH i Srbije, pohvatani od ustaša, srpske policije, Nedićevih dobrovoljaca i četnika.

Eto 320 000 ubijeno kako ste dobili ovih 700 000 u Jasenovcu i minimalno milijun u NDH hajde objasni?
Ne mogu naći kategoriju protjeranih a svi znamo da ih je bilo.

Hajde reci koliko je protjerano i ubijeno ukupno, koliko je ostalo Srba u NDH od 2,1 milijun?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Usvojena Deklaracija: RS od Hrvatske traži odštetu za ubijene u NDH
PostPostano: 24 lis 2015, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Dakle, sta kaze Zerjavic za prostor danasnje Hrvatske.

UKUPNO: 271.000 ubijenih u ratu (civili i svi vojnici - partizani, cetnici, domobrani, ustase itd)
Srba 131.000
Hrvata 106.000
Roma 15.000
Jevreja 10.000
ostalih 9.000

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/losses/

Udio Srba od 48% u broju ubijenih i 17% u ukupnom stanovnistvu Hrvatske jasno govori o karakteru Drugog svjetskog rata na podrucju Hrvatske.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO