HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 ruj 2024, 10:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 11 kol 2024, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7004
Kad pogledam sebe- uvijek sam bio svjestan Hrvat.

No nisam baš za Hrvate kao kulturološki profil mario.

Osjećao sam afinitet prema neopaganskim teutoncima, npr. Nijemcima, Skandinavcima i Englezima, dok ove južnjake kao Talijane i sl. baš nisam zarezivao.

Ruse sam držao čudnima i bili su mi strani, a cijenio sam Poljake, no stalno imao na umu da je to narod koji ima peh. Židovi su mi bili interesantni, no cijela njihova kultura kroz povijest mi je bila nekako odbojna, kao sve te levantinske priče.

O Arapima i ostalim muslimanima da ne govorim.

Kinezi i ostali......strani, vrlo strani svijet, i kad sam bolje upoznao vidove njihove kulture.


Sad, nakon svih dekadencija- ne vidim ni jedan entitet kojem bih volio pripadati, a da mogu birati. Svi su mi ili odbojni ili izgledaju kao kolektivni idioti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 13 kol 2024, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Radi se o nekim podsvjesnim programima

Recimo meni je sjever uvijek bio odbojan, hladan, pun nerazumijevanja
S druge strane uvijek sam imao afinitet prema Romanima(Francuzi, Talijani, Španjolci, Portugal, Latino...)
Sve ovisi o onome što ti trigera podsvijest

Isto tako uvijek sam više volio mediteranski izgled žene, nego sjeverni
S druge strane imam jednog frenda koji je uvijek imao plavuše, a priča samo o Njemačkoj, njemačkim autima i njemačkoj pivi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 13 kol 2024, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10846
Nikad se nisam ninakoga ložio previše kulturno i mentalitetski , jer mislim da samo narode koji govore mojim jezikom zaista mogu razumeti i naravno donekle ceniti.

Germani , nula bodova
Romani , oni su hajmo reći OK
Grci , takođe OK
Nebalkanski Sloveni , otužni alkoholičari ili konjušari

Negde su mi kao fenomen zanimljivi američki beli južnjaci iliti rednecks , volim tu prostotu duha uz sve svoje velike mane.

Muslimani , velika nula bodova uz to da ih smatram zaista pravim neprijateljima svega onoga što sam ja i šta delim sa ostalim Evropljanima.
Daleki istok(Kina,...) , oni su kao što kaže moj prijatelj zaista pravi vanzemaljci koji su izbačeni iz nekog svemirskog broda na zemlju, baš su nedokučivo strani.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 13 kol 2024, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7004
Preferiram sjever, u visokoj kulturi tp su Shakespeare, Wagner, Goethe, van Gogh, Hegel (kao ideja),... Ovi navedeni su ili bez kršćanstva ili tutonski paganiazm u sintezi s toliko izmijenjenim kršćanstvom da je neprepozatljivo.
Gotika, ekspresiionzam.... to je jako i izražajnije o d harmoničnog pristupa juga

Nije čudo da je Wagner bio Nijemac, a Verdi Talijan.

Nespomenut su antički Grci, gdje ima velikih stvari- no oni više ne postoje jer je ta kulzura integralni dio postojećih.

Također, sjever je taj koji je bitno probio u znanosti, filozofiji i tehnologiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 14 kol 2024, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 11:49
Postovi: 1206
joe enter je napisao/la:
Nikad se nisam ninakoga ložio previše kulturno i mentalitetski , jer mislim da samo narode koji govore mojim jezikom zaista mogu razumeti i naravno donekle ceniti.

Germani , nula bodova
Romani , oni su hajmo reći OK
Grci , takođe OK
Nebalkanski Sloveni , otužni alkoholičari ili konjušari

Negde su mi kao fenomen zanimljivi američki beli južnjaci iliti rednecks , volim tu prostotu duha uz sve svoje velike mane.

Muslimani , velika nula bodova uz to da ih smatram zaista pravim neprijateljima svega onoga što sam ja i šta delim sa ostalim Evropljanima.
Daleki istok(Kina,...) , oni su kao što kaže moj prijatelj zaista pravi vanzemaljci koji su izbačeni iz nekog svemirskog broda na zemlju, baš su nedokučivo strani.


Citat:
They remain one of the most elusive groups of humans to have walked on earth. Evidence from the DNA traces left by Denisovans shows they lived on the Tibetan plateau, ­probably ­travelled to the Philippines and Laos in south Asia and might have made their way to northern China more than 100,000 years ago. They also interbred with modern humans.

What Denisovans looked like or how they lived has remained a­ ­mystery, however. Only a jaw ­fragment, a few bits of bone and one or two teeth ­provide any evidence of their physical characteristics.

Their DNA, which was first found in samples from the Denisova cave in Siberia in 2010, provides most of our ­information about their existence.

But recently scientists have pinpointed a strong candidate for the species to which the Denisovans might have belonged. This is Homo longi – or “Dragon man” – from Harbin in north-east China.


Čuo sam jednom da su Kinezi nastali od Kaina, nemam pojma kako su to zaključili.

Ancient Aliens su zaključili da su vanzemaljci, naravno :)

_________________
The subtle tongue, the sophist guile, they fail when the broadswords sing;

Rush in and die!, dogs- I was a man before I was a king.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 15 kol 2024, 06:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5381
Ima ona psihološka:
1. šta misliš da jesi
2. šta drugi mislidu da jesi
3. šta si doista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 15 kol 2024, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Meni psihokulturni afiniteti idu strašno na živce
Lako za nas muške, ali ovi psihokulturni afiniteti imaju više učinka na žene
Tako recimo 50% žena iz Hrvatske putuje u Španjolsku ne bi li vidile svog omiljenog lika iz telenovele, Santosa Luzarda, Juana Reyesa, koga već
Ali tako kad dođeš u Španjolsku skužiš da su i oni tamo samo ljudi

Na kraju nakon putešestvija po Španjolskoj im dođe 30-a i pošto poto traže po Zagrebu momka da bi se udale

Jedino mi je žao što mi nismo bolje brendirali državu kao Talijani ili Španjolci da i nama malo tog kruha dođe
Ovako samo izvoz
Što je najbolje, mislim da ćemo u 10 godina imat taj status
Ako smo u 30 godina došli iz postkomunističkog shithola u zemlju gdje svi živi celebrityji ljetuju

Samo triba brendirat dobro
Napravi neki film tipa Eat pray love po Hrvatskoj i vidi naglog skoka

Talijani su imali Praznik u Rimu i Capri
Španci Vicky Christina Barcelona
Francuzi da ne spominjem
Grci Mama Mia i Moje Grčko vjenčanje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 15 kol 2024, 15:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2820
Mi imamo Igre prijestolja. :zubati Ali da, više nešto hrvatski triba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 15 kol 2024, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Zašto ne bi bio naš Santos Luzardo Duje Galeb koji je potajno nasljednik lanca hotela?
Naš Don Juan Ivo iz Ljubuškog

Od Hercegovaca ili Dalmatinaca se da napravit neki dobar arhetip

Zapravo se kod Hercegovaca može nać najviše najboljih primjera
Zdravko Mamić
Milan Lučić


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Psihokulturni afiniteti
PostPostano: 17 kol 2024, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 10:10
Postovi: 4641
Lokacija: Grobnik
Osobno znam držat do slavenstva, gdje su mi od većih Slavena predvodnici Poljaci. Kano mlađi dok sam u većoj mjeri čitao knjige o poljskoj poviesti, a glavni pisac mi je bio Poljak Henryc Sienkiewicz. Ti njegovi poviestni romani o poljskoj prošlosti su mi bili vrh i u njima sam nalazio najbolju poveznicu s nama Hrvatima. Stisnuti sa svih strana od raznoraznih drugih naroda koji ih stalno grickaju. I Ruse sam znao nekako nagonski podupirat u sukobu s drugim neslavenskim narodom. Jedino su mi bili mrzki protiv Poljaka i sada Ukrajinaca.
Prije sam jako znao bit i uz Indijance protiv bielaca i imat sažaljenje nad njihovom sudbinom, ali od kako je počelo sveobće pljuvanje po bielcima u ime nekih ideologija, to mi je nekako postalo odbojno da se nađem u istoj ekipi s današnjim pokretima koji su protiv Boga.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO