HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 27 pro 2009, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sultan je napisao/la:
Nisam upoznat sa tom temom o "prepisivanju i dopisivanju Kur'ana od strane extremnih struja",i što se tiče toga možeš biti siguran da je IZVORNI Kur'an sačuvan u cjelosti, što se ne može reći za Bibliju u koju vi vjerujete jer je dokazano da su nastale greške prilikom prijevoda Biblije sa njenog izvornog jezika, i to vas boli naravno :smajl034 a vidim tebi je izvor "neka Pakistanka" :ucelo


O kojim "dokazima" ti pišeš? Možeš li nas malo u to uputiti? Pronađeni biblijski tekstovi iz perioda od oko 100-te godine nove ere se ne razlikuju od suvremenih biblijskih tekstova.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 27 pro 2009, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Starfucker226 je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
što se tiče toga možeš biti siguran da je IZVORNI Kur'an sačuvan u cjelosti, što se ne može reći za Bibliju u koju vi vjerujete jer je dokazano da su nastale greške prilikom prijevoda Biblije sa njenog izvornog jezika


Dragi Sultane,po meni za ovo ne samo da bi bio baniran, nego lociran i fizički kažnjen za svoje grijehe, imaš sreće što ovdje vlada tolerancija...


Što se tiče tog "fizičkog kažnjavanja" hajde bujrum u Stolac :smajl034


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 27 pro 2009, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sultan je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:

Dragi Sultane,po meni za ovo ne samo da bi bio baniran, nego lociran i fizički kažnjen za svoje grijehe, imaš sreće što ovdje vlada tolerancija...


Što se tiče tog "fizičkog kažnjavanja" hajde bujrum u Stolac :smajl034



Uzunovići. kućni broj 16. Preko puta autolimara Mehe. Tražiti Ziju zvanog Tayson. :smajl004

Broj mobitela 061 23X XXX e to već ne bih smio da vam kažem. :001_cool

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 27 pro 2009, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Mar-kan je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
Nisam upoznat sa tom temom o "prepisivanju i dopisivanju Kur'ana od strane extremnih struja",i što se tiče toga možeš biti siguran da je IZVORNI Kur'an sačuvan u cjelosti, što se ne može reći za Bibliju u koju vi vjerujete jer je dokazano da su nastale greške prilikom prijevoda Biblije sa njenog izvornog jezika, i to vas boli naravno :smajl034 a vidim tebi je izvor "neka Pakistanka" :ucelo


Nije skupa knjiga,15 KM ,pa eto pročitaj malo...

101 neispravnost u prijevodima Kurana
Pisac: Mustafa Mlivo (tip je inače preveo Kuran na "bosanski" jezik)


P.S.
Svaka čast na poznavanju arapskog :zubati Možemo razmjeniti literaturu,imam viška gramatiku arapskog.

---------------------------------------------------------------------------------------

Jedan od argumenata muslimana da je Kuran božanskog porijekla njegovo cjelokupno jedinstvo. Recimo da je to istina. I kakav je to argument? Nikakav! Po toj logici, onda je svaka dosljedna vjerska knjiga nadnaravnog karaktera. U stvari, koliko je Kuran uistinu dosljedan? Kritičari nemuslimani kažu da je njegova dosljednost vrlo upitna! Neki od razloga su:

Starija je zapovijed kamenovanja bludnika, bludnice (Buhari 8/ 82/ 816) zamijenjena s 100 udaraca bičem: ''Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udaraca bičem, svakog od njih'' (Kuran 24, 2).

Poznati sotonski stihovi u kojima je Muhammed zagovarao posredništvo poganskih božica Late, Uzze i Menate biva zamijenjeno riječima: ''Šta kažete o Latu i Uzzau i Menatu, trećoj, najmanje cijenjenoj? Zar su za vas sinovi, a za Njega kćeri?! To bi tada bila podjela nepravedna. To su samo imena koja ste im vi i preci vaši nadjenuli …'' (Kuran 52, 19-23).

Za sotonske stihove, muslimani tvrde kako je to laž neprijatelja islama protiv Muhammeda, dok za ostalo tvrde da se radi o konceptu ukinuća (abrogacija). Prema njihovoj teologiji to je božansko ukinuće starih zapovijedi s novima: ''Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?'' (Kuran 2, 106).

Na primjer ajet ubijanja "ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete" (Kuran 9, 5) pretpostavlja ukidanje mjesta koje govori o toleranciji (Kuran 2, 256). Da, Kuran kaže kako ''u vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti'' (Kuran 2, 256), a istovremeno poziva muslimane u borbu protiv mnogobožaca "dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane" (Kuran 8, 39). Čista kontradikcija koja se ''rješava'' konceptom ukinuća!

Kontradikcija se nalazi i u tome što Kuran tvrdi da ''Allahove riječi nitko ne može izmijeniti'' (Kuran 10, 64), što muslimani kažu za Kuran, a koncept ukinuća to poništava. Te tvrdnja kako se nijedan propis ne promijeni, a da mu se sličan ne donese je u stvari bezobrazna krivotvorina (falsifikat) prijašnjeg propisa.

Kritičarima nemuslimanima koncept ukinuća je Muhammedova metoda manipuliranja s ljudima, odnosno prilagođavanje raznim situacijama pod krinkom ''zar ti ne znaš da Allah sve može?'' (Kuran 2, 106).

Koncept ukinuća negira snagu Božje objave, jer kakva je to božanska objava ako nije od početka istinita te se mora čak više puta mijenjati. Neki muslimani bi ustvrdili da se radi o progresivnoj objavi koja ovisi o vremenu i kulturi naroda koja je prima. Ali spomenuti ''ajet ukinuća'' (Kuran 2, 106) ne spominje progresivnu objavu, nego je koncept ukinuća sam sebi svrha.

Kuranska je objava trajala samo 23 godina i u tom vremenu ona sadrži brojna ukinuća. Neprihvatljivo je imati u tako kratkom vremenu brojna ukinuća i pri tome ustrajati na njenom božanskom porijeklu. Lakše je povjerovati da ona sadrži brojna ukinuća zbog Muhammedovih manipulacija s ljudima. Nasuprot Kurana i njegovih 23 godina objave stoji Biblija sa svojih 1500 godina i 4x većim sadržajem.

Ona ne sadrži ukinuća za razliku od Kurana. Jedino njeno ''ukinuće'' je ispunjenje Starog zavjeta dolaskom Isusa Krista i njegovo ustanovljenje Novog zavjeta (Luka 19, 20; 2. Korinćanima 3, 14). U tom kontekstu treba sagledavati odnos Starog i Novog zavjeta, a ne ih suprotstavljati jedan s drugim kao što čine islamski apologeti protiv kršćanstva i Biblije. Vidi razliku između biblijskog ispunjenja i koncepta ukinuća u Kuranu.


Citat:
101 neispravnost u prijevodima Kurana
Pisac: Mustafa Mlivo (tip je inače preveo Kuran na "bosanski" jezik)


Govoreći o neispravnostima prijevoda Kur'ana autor Mlivo ukazuje na "moguće" pogreške koje su se desile prilikom prevođenja Kur'ana sa arapskog na bosanski jezik. Naglašavam moguće, jer bi trebao da znaš moj markane da je arapski jezik specifičan po mnogo čemu al i po tome što jedna riječ može imati višestruko značenje. Upravo o tim "višestrukim značenjima" govori Mustafa Mlivo.

Ovaj tekst ispod ne bih komentarisao jer nisi dovoljno upućen u problematiku tefsira tako da ne bih gubio vrijeme na dokazivanju svega i svačega.

Što se tiče gramatika arapskog, imam i ja viška koju, pa eto ako fali kome sa foruma bujrum gratis :zivili Al sam merhametli...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 27 pro 2009, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Bobovac je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

Što se tiče tog "fizičkog kažnjavanja" hajde bujrum u Stolac :smajl034



Uzunovići. kućni broj 16. Preko puta autolimara Mehe. Tražiti Ziju zvanog Tayson. :smajl004

Broj mobitela 061 23X XXX e to već ne bih smio da vam kažem. :001_cool


:sega :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 01 sij 2010, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Jedan je inače na islambosna odtvoro predmet 101 proturječnost u Bibliji. Najgore je kad se pripadnici jedne vjere prave pametni u odnosu na drugu vjeru, umjesto da najučeniji pripadnici tih vjera sjednu zajedno za isti stol i odgovaraju na pitanja i nejasnoće.

A ovaj koji je sebe nazvao muslimanom, a napisao kako su vjere krive za ratove, grdno se prevario. Mene upravo moja katolička vjera upućuje da nikog ne smijem mrziti, a oni koji mrze u ime vjera (kršćanske ili islamske) ne mogu nikako biti vjernici.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 01 sij 2010, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
dane-croatia je napisao/la:
Jedan je inače na islambosna odtvoro predmet 101 proturječnost u Bibliji. Najgore je kad se pripadnici jedne vjere prave pametni u odnosu na drugu vjeru, umjesto da najučeniji pripadnici tih vjera sjednu zajedno za isti stol i odgovaraju na pitanja i nejasnoće.

A ovaj koji je sebe nazvao muslimanom, a napisao kako su vjere krive za ratove, grdno se prevario. Mene upravo moja katolička vjera upućuje da nikog ne smijem mrziti, a oni koji mrze u ime vjera (kršćanske ili islamske) ne mogu nikako biti vjernici.


Kako si ti naporan čovjek. A na tom islambosna piše štošta, pogotovo protiv Hrvata Katolika a ti ga slobodno uzimaj kao relevantan izvor. I da, odi tamo prosipaj svoju pamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 01 sij 2010, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
MRSHO je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Jedan je inače na islambosna odtvoro predmet 101 proturječnost u Bibliji. Najgore je kad se pripadnici jedne vjere prave pametni u odnosu na drugu vjeru, umjesto da najučeniji pripadnici tih vjera sjednu zajedno za isti stol i odgovaraju na pitanja i nejasnoće.

A ovaj koji je sebe nazvao muslimanom, a napisao kako su vjere krive za ratove, grdno se prevario. Mene upravo moja katolička vjera upućuje da nikog ne smijem mrziti, a oni koji mrze u ime vjera (kršćanske ili islamske) ne mogu nikako biti vjernici.


Kako si ti naporan čovjek. A na tom islambosna piše štošta, pogotovo protiv Hrvata Katolika a ti ga slobodno uzimaj kao relevantan izvor. I da, odi tamo prosipaj svoju pamet.


Piše tamo štošta, a piše i ovdje štošta. A ,,prosipam'' i tamo pamet naravno.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Podrzavam u potpunosti gradnju dzamije u Ljubljani, zapravo je sramota sto to nije ucinjeno ranije. Opcenito mi se cini da je odnos Slovenaca prema drugim narodima s podrucja ex Yu zaista nekorektan. Uvijek se drze superirno, a zaboravljaju da su im upravo oni omogucili gospodarski, politicki i kulturni napredak. Nadam se da ce se opametiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
dane-croatia je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Kako si ti naporan čovjek. A na tom islambosna piše štošta, pogotovo protiv Hrvata Katolika a ti ga slobodno uzimaj kao relevantan izvor. I da, odi tamo prosipaj svoju pamet.


Piše tamo štošta, a piše i ovdje štošta. A ,,prosipam'' i tamo pamet naravno.


Jel ovo poređenje ovog foruma sa islambosna, postavljanje u isti ravan? Koji si ti zaslijepljeni kreten, stvarno.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Ja želim slovencima što više džamija, ne što ih volim ili što sam liberalan po nekakvom uvjerenju (osim prema srbima), upravo zato jer su kokošari to im želim i još kakvu svojinu kralja Fahda ili obitelji Saud, regrutni centar ako hoćete :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Naravno da bi trebalo onemoguciti sudjelovanje stranog kapitala u izgradnji, mislim da je to jasno. Troskove bi trebali snositi sami vjernici uz odredenu participaciju drzave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Može i nekakav reciprocitet, koliko crkvi i sinagogi se otvori na bliskom istoku po broju stanovnika, toliko i džamija u EU, budimo konkurentni i kompetitivni :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džamija u Ljubljani
PostPostano: 15 vel 2010, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Crkvu u Meki i Medini. Koliko sam čuo, samo je Putin to postavio kao uvjet (dobro, ne baš u Meki i Medini), izgradnju crkvi u Saudijskoj Arabiji, kada su se šeici raspitali mogu li financirati građenje velebne džamije u Moskovi.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO