HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
daramo je napisao/la:
Mogu i ja na fb otvoriti zbunjevačku katolicku crkvu Herceg Bosne sa sjedištem u Mostaru.
Gluposti, to se hsp mladež sprda po društvenim medijima.


Moguće, mada sada vidim po netu gostovanja nekih popova HPC.
U svakom slučaju deluje neozbiljno, čak i da postoji.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Carmello Šešelj je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Videh negde na netu, pa potražih na hrvatskoj Wiki gde to piše, zato i pitam, jer mi to nije pouzdan izvor.
Imaju neki sajt i fb stranicu gde kače vesti i događaje, ali ne znam koliko je to verodostojno.
Piše da joj je sedište u Zadru.

Patrijarh im bugarski raspop, vernika ih nepar desetina. Non story, šro bi rekli braća Anglosaksonci.


Ima ih vise no ovih posrbljenih zbunjevaca koji se furaju na cetnisvo :zubati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
daramo je napisao/la:
Pa kažem uvijek postoji rješenje, vidiš to je sloboda i demokracija, tvoj izbor šta ćeš biti ali isto tako očekujemo poštivanje prava i drugima koji žele biti Hrvati i katolici.


U prodavanju priča o nacionalnoj pripadnosti u božijoj kući (tako je zovu) baš i nema demokratije. Pogotovo ako se to radi od krštenja pa do sahrane. To je indoktrinacija a ne izbor. Većina tih ljudi nikad neće ići u gradski arhiv i tražiti novine iz 18. i 19. veka da nešto proveri. Oni veruju da im se govori samo istina. Iako su crkveni i samostanski arhivi krcati građom koja ukazuje na suprotno od onog što tvrde. Ja nisam verovao. Hteo sam da proverim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Crkva je tu da zbližaje svoje vjernike, prema tom i sve katolike koji imaju bogoslužje na hrvatskom jeziku a ne da ih razdvaja.

I to radi na veoma lijep i korektan način, organiziraju se susreti mladeži, hodošća, kulturne manifestacije gdje se upoznaju Hrvati i njihovi običaji iz svih krajeva.
Što tebe zanima samo tvoja avlija a sve ostale ti smrde po zaostalosti, govori više o tebi i tvojoj uljudnosti.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Tulkas je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Patrijarh im bugarski raspop, vernika ih nepar desetina. Non story, šro bi rekli braća Anglosaksonci.


Ima ih vise no ovih posrbljenih zbunjevaca koji se furaju na cetnisvo :zubati

Verujem da ima, dovoljno je i jedan da ih ima više, pošto se Bunjevci ne furaju na četništvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
daramo je napisao/la:
Crkva je tu da zbližaje svoje vjernike, prema tom i sve katolike koji imaju bogoslužje na hrvatskom jeziku a ne da ih razdvaja.

I to radi na veoma lijep i korektan način, organiziraju se susreti mladeži, hodošća, kulturne manifestacije gdje se upoznaju Hrvati i njihovi običaji iz svih krajeva.
Što tebe zanima samo tvoja avlija a sve ostale ti smrde po zaostalosti, govori više o tebi i tvojoj uljudnosti.


Opet počinješ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Znam da je ni jedna druga pravoslavna crkva ne priznaje, ali zar nije 2013. godine HPC proglasila autokefalnost?

Je. Poanta je bila dati joj državnu potporu.
Istu koju imaju zBunjevci u Srbiji.
Možda duplo. Tek toliko, kad se već kurčimo...
KiM je napisao/la:
Ceha za tebe je Hunter i tisuće drugih koji se SAMI izjasnjavaju među državni problem.
Problematicno stajalište je HPC vraća nas u goba Ndh. Upokojene zločinačke tvorevine.
Nemoj podržavati gubitnicke ideologije. Sada si Europljanin antifasista. Slavite 9. Svibanj.

Ustaše su par ljudi koji su došli iz Italije.
RH je sljednica SRH i NRH, da.
Nije sljedbenica četničke Srbije koja je poražena u ww2, a vaša republika Srbije je, zar ne?

No diskuskija je besmislena.
Taj rat je završio prije 70ak godina i trolanje po njemu nema smisla.
U pravoslavlju svaki narod ima svoju crkvu. Bi ti bilo rađe da se crkva zove RH-PC? RepublikanskoHrvatska pravoslavna crkva?

Postoji sporazum da ćemo se mi odnositi prema vašim sunarodnjacima u RH, kao i vi prema našim u SR.
Ukoliko vi financirate zBunjevce, ja sam da mi financiramo pravoslavne Hrvate.
Grkonesjedinjene, Vlahe, što god već.

Kako će se jedna osoba izjašnjavati, iskreno, boli me kita.
No ovo je državnička stvar. Zašto misliš da bi netko trebao moć raditi nešto bez odmazde, odnosno nagrade za počinjena djela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Inace, bila bi zanimljiva slika, neki zBunjevac po profesiji ide buditi Bunjevce po Hrvatskoj, znaci Licane, Dalmatince sjeverne i sridnje, Slavonce.

''De ste braco Bunjevci, evo doso sam da vas izvcuem iz ustaskih ralja, braco moja, Srbi su nasa vekovna braca. Ziveo kralj!"

Ja bi to platija.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Pitanje za sve forumaše, pa ko misli da zna neka kaže... ako su Bunjevci podgrupa Hrvata i Bunjevac je samo "regionalni naziv", iz koje su to regije Bunjevci? Damatinci žive u Dalmaciji, Slavonci u Slavoniji, Zagorci u Zagorju, Ličani u Lici, Istrani u Istri... a iz koje hrvatske regije su Bunjevci? I ako imaju regiju, zašto ne nose njeno ime?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
slika


Mogli bi njega izabrati za veleposlanika bunjevacke nacije u RH. Perkovic je bunjevacko prezime.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
puntar2.0 je napisao/la:


Mogli bi njega izabrati za veleposlanika bunjevacke nacije u RH. Perkovic je bunjevacko prezime.


Zajebi slike i adrenalin. Odgovori mi na pitanje, racionalno i staloženo. Ozbiljno razgovaramo, bez mržnje. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Hunter je napisao/la:
Pitanje za sve forumaše, pa ko misli da zna neka kaže... ako su Bunjevci podgrupa Hrvata i Bunjevac je samo "regionalni naziv", iz koje su to regije Bunjevci? Damatinci žive u Dalmaciji, Slavonci u Slavoniji, Zagorci u Zagorju, Ličani u Lici, Istrani u Istri... a iz koje hrvatske regije su Bunjevci? I ako imaju regiju, zašto ne nose njeno ime?


Evo jedne usporedbe, Gradišćanski Hrvati vuku porijeklo iz Like i "turske Hrvatske", pa se ne zovu ličanima ili kako god već.
Jednako tako Vojvođanski Hrvati vuku porijeklo sa područja BiH, ali većina njih ne koristi nekakvu davnu regionalnu odrednicu krajeva iz kojih su došli.

Što se "bunjevaca" tiče, njihovo hercegovačko podrijetlo je jasno, a jasan je i njihov odmak od hrvatskog identiteta, kao prvi korak prema asimilaciji u "srpski nacionalni korpus" (dok je dobar dio njih asimiliran u Mađare za vrijeme Austro-Ugarske), i to je sasvim u redu, pa i hrvatski etnikum je asimilirao dobar dio pravoslavnih Vlaha, pogotovo nakon raspada Jugoslavije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Ko se tebi obraca?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Crni Božo je napisao/la:
Hunter je napisao/la:
Pitanje za sve forumaše, pa ko misli da zna neka kaže... ako su Bunjevci podgrupa Hrvata i Bunjevac je samo "regionalni naziv", iz koje su to regije Bunjevci? Damatinci žive u Dalmaciji, Slavonci u Slavoniji, Zagorci u Zagorju, Ličani u Lici, Istrani u Istri... a iz koje hrvatske regije su Bunjevci? I ako imaju regiju, zašto ne nose njeno ime?


Evo jedne usporedbe, Gradišćanski Hrvati vuku porijeklo iz Like i "turske Hrvatske", pa se ne zovu ličanima ili kako god već.
Jednako tako Vojvođanski Hrvati vuku porijeklo sa područja BiH, ali većina njih ne koristi nekakvu davnu regionalnu odrednicu krajeva iz kojih su došli.

Što se "bunjevaca" tiče, njihovo hercegovačko podrijetlo je jasno, a jasan je i njihov odmak od hrvatskog identiteta, kao prvi korak prema asimilaciji u "srpski nacionalni korpus", i to je sasvim u redu, pa i hrvatski etnikum je asimilirao dobar dio pravoslavnih Vlaha, pogotovo nakon raspada Jugoslavije.


Da, recimo Splićani (muž i žena) odu u Varaždin i tamo dobiju prvog sina, on će za sebe reći da je Hrvat Zagorac, poreklom iz Dalmacije. Bunjvečko se pak ime nosi gde god otišao ili se rodio, kao što je i puntiša lepo primetio, mi se Bunjevci po prezimenima znamo a ne po regijama. Zato što je i samo ime Bunjevac ništa drugo do (najizglednije) vlaško patronimičko nazivlje, od ličnog imena Bun (Bun=dobar, na vlaškom). Dakle, potomci Buna zvali bi se logično Buni, tako su i popisani po dolasku u Liku. Katolici Vlasi alias Bunievci. O tome ko je u Hercegovini živeo pre Hrvata izlišno je i govoriti. Mi smo Vlasi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Ima li naroda sa kojim su se Srbi vise zakrvili, nego sa Bunjevcima Hrvatima. Ja mislin da nema.

Sto ti je ironija.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:25 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
puntar2.0 je napisao/la:
Ima li naroda sa kojim su se Srbi vise zakrvili, nego sa Bunjevcima Hrvatima. Ja mislin da nema.

Sto ti je ironija.


Odakle ti ideja da su se sa njima zakrvili? Evo ih još uvek tu, živi zdravi. Uživaju sva građanska i manjinska prava koja im Srbija garantuje. To što odbijaju da se suoče sa svojim iskonskim poreklom je druga stvar. Slađe im hrvatstvo. Ja samo mogu da kažem da sam ponosan što su mi pradidovi Hercegovci starinci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Ja, kao 95% ljudi koji imaju bar djelomicno bunjevacko porijeklo pripadamo Hrvatima. Puna nas je Lika, sjeverna Dalmacija, Hercegovina.


Mi Bunjevci na kraju krajeva jedino priznajemo Boga, Hrvatstvo i katolicku crkvu, a kako su se nama zakrvili pitaj bracu. Znat ce oni.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 20 svi 2016, 23:46 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
puntar2.0 je napisao/la:
Ja, kao 95% ljudi koji imaju bar djelomicno bunjevacko porijeklo pripadamo Hrvatima. Puna nas je Lika, sjeverna Dalmacija, Hercegovina.


Mi Bunjevci na kraju krajeva jedino priznajemo Boga, Hrvatstvo i katolicku crkvu, a kako su se nama zakrvili pitaj bracu. Znat ce oni.


Preuzeli ste na sebe hrvatski nacionalni indentitet, i svo breme koje to nosi sa sobom. Greška predaka, nije do vas danas živih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Kazen ti, pocni turu po Hrvatskoj. Gospic-Otocac-Zadar-Sibenik. Pa onda skokni do Hercegovaca.

Sve vrvi od Bunjevaca, samo cekaju da ih neko oslobodi zabluda.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 00:23 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
puntar2.0 je napisao/la:
Kazen ti, pocni turu po Hrvatskoj. Gospic-Otocac-Zadar-Sibenik. Pa onda skokni do Hercegovaca.

Sve vrvi od Bunjevaca, samo cekaju da ih neko oslobodi zabluda.


Zanimljivo da u Mađarskoj itekako ima još Bunjevaca, kao i nas ovde u Srbiji koji ni za jedno drugo ime ne žele čuti. Iako nisu priznati od strane Mađarske ističu i danas su Bunjevci i ništa više. A ne može se reći da su opet Srbi upleteni u sve i da je to njihovo maslo što neko nije Bunjevački Hrvat u Mađarskoj.

Stvarno, što bi uopšte naglašavao da si Bunjevački Hrvat? Ili si samo Hrvat i ništa više ili samo Bunjevac i ništa više. Ovo prvo je poprilično šizofreno. Ako si iz mešovitog braka, to je već ok. Mogu da razumem...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hunter je napisao/la:

Da, recimo Splićani (muž i žena) odu u Varaždin i tamo dobiju prvog sina, on će za sebe reći da je Hrvat Zagorac, poreklom iz Dalmacije. Bunjvečko se pak ime nosi gde god otišao ili se rodio, kao što je i puntiša lepo primetio, mi se Bunjevci po prezimenima znamo a ne po regijama. Zato što je i samo ime Bunjevac ništa drugo do (najizglednije) vlaško patronimičko nazivlje, od ličnog imena Bun (Bun=dobar, na vlaškom). Dakle, potomci Buna zvali bi se logično Buni, tako su i popisani po dolasku u Liku. Katolici Vlasi alias Bunievci. O tome ko je u Hercegovini živeo pre Hrvata izlišno je i govoriti. Mi smo Vlasi.


Evo ga opet mitomanija kakav Bun nitko nikada u Hercegovini nije govorio Bun za dobar, niti je u Hercegovini postojao ikakav vlaški jezik, niti kakav romanski.

I Vlasi stočari i kršćani zemljoradnici odnosno raja su govorili slavenski jezik.

Bunjevci navjerojatnije dobijaju naziv po znanju tehnike suhozidne gradnje, takvi objekti u kojima su obitavali stočari su nazivani bunje.
Naziv dobijaju seobom u Dalmaciju kad ih ostali priobalni stanovnici prepoznaju po tome i prišivaju taj naziv svim doseljenicima s područja od Cetine do Neretve.
Nigdje nema spomena Bunjevaca prije 16. st ili u Hercegovini.

Ukratko moj Hunter Bunjevci su potomci katolika stočara koji su obitavali u kamenim kućama bunjama, govorili štokavskom ikavicom i pivali gangu.
Bunja ti znači rupa, otvor.

Pa ti vjeruj da si potomak nekih tupavih Romana Vlaha, dok su u to doba svi Romani čak pismeniji od većine Slavena, samo tvoji imaginarni Vlasi ne ostavljaju pisani trag u Hercegovini dok slavenski natpisi i spisi svugdje od kamena do papira.

Dakle ostaje samo opcija da su bili nepismeni tupani ili je logičnije da ih u Hercegovini nikada ni nije bilo?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Debunking stupidity and ignorance

Step 1.

Morlaci (Mavrovlasi, Morovlasi ili Crni Vlasi; na Grčkom: Μαυροβλάχοι, Mavrovlachi ili Mauro-Vlachs, što znači "Crni Vlasi"; iz Latinskih dokumenata: Nigri Latini) vlaška nomadska etnička skupina u jadranskom zaleđu nastala stapanjem rimskih kolonista i autohtonih balkanskih naroda poput Ilira i Tračana. Morlaci, čije ime označava u hrvatskom jeziku crne Vlahe, svoje ime dobivaju po odjeći od crnoga sukna, po kojoj su odmah bili prepoznatljivi. Grčki naziv Μαυροβλάχοι (Morovlahi), kasnije će se pretvoriti u latinski oblik Morlachus ili Murlachus, i talijanski Morlacco. Morlaci su nomadski stočari, a rani izvještaji ih spominju kao ljude što kao stočari i nomadi žive u planinskom zaleđu južne jadranske obale, u području Hercegovine, Dalmacije i na jug do Crne Gore.

Step 2.

Ćiribirci (Ćići) ili Istrorumunji[1] su nevelika etnička grupa nastanjena u sjeveroistočnoj Istri, danas uglavnom u selima Žejane i područjima oko Čepićkog polja, Šušnjevica, Nova Vas, Letaj i drugima. Danas su im mnoga sela napuštena i znatan ih je dio kroatiziran. Pojava prvih Ćića u Istri počinje negdje krajem 14. stoljeća, jedno od njihovih glavnih naselja, Žejane, spominju se još 1395., ali glavnina Vlaha ili Čića, kako su ih sve nazivali, dolazi tek negdje krajem 15. ili početkom 16. stoljeća, što im dopuštaju knezovi Frankopani. Porijeklo ovih Ćića što ih Frankopani doseljavaju je sjeverna Dalmacija, gdje su bili poznati pod imenom Morlaci.

Step 3.

Njihov jezik, pismenost i običaji danas: http://www.vlaski-zejanski.com/Nauci/Je ... r/lekcija1

Ukratko, nastanjivali su (i) Hercegovinu, žive i danas pod drugim imenom kao i mi, nisu nepismeni i nisu Sloveni.

Dommu ku tire! Mislite šta hoćete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Koji pacenik, sta ti treba to u zivotu
Nek si se ti opravdao sa vlasima morlacima kurcima palcima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Hunter je napisao/la:
daramo je napisao/la:
A ti tobože nisi izmanipuliran sredinom, pa kad ti smeta KC postoji i rješenje za to zvano SPC.
Ja ne znam da postoji Hrvatska Katolička Crkva već jedna univerzalna nadnacionalna Crkva a ako ti ne odgovara njen nauk imaš srbijansku nacionalnu Crkvu na izbor.

Kako volim ove napredne uljudbene Evropejce u mašnicama dok timare konje i čiste štalice, sve iz vas isijava uljudba.


Katolička crkva jeste nadnacionalna (teoretski) ali sveštenstvo joj nisu roboti već ljudi (na ovim prostorima, Hrvati). Kod vas mogu da pokatoličavaju eventualno kamenje i jariće kad ste verski homogeni. Ovde je bila druga priča... U crkvi se uz katoličku veru uvek serviralo i hrvatstvo.

Iskreno, nikakva me crkva više ne interesuje.


U Vojvodinu šaljemo samo svećenike pavelićevce. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 21 svi 2016, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
U životu niti sam čuo, niti vidio Bunjevce. To postoji samo na ovom forumu. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO