HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2020, 16:43
Postovi: 960
Tankosic je napisao/la:
Da, ali na celoj teritoriji Srbije, ne u te 3 opstine samo.

Di ih ima još osin u te 3 općine i sitno u Sandžaku?

_________________
Udio šizmatika u Hrvatskoj:
1921.-17%
2021.- 3%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Mi dokle god ne krocimo vojskom na Kosmet, treba da im nudimo resenje Engleska-Wels, da bude u sastavu Srbije zvanicno i da nije drzava, a da na neki nacin imaju drzavu i da ih cak pustimo da imaju reprezentaciju, a srpske opstine i svetinje na direktnoj jurisdikciji Beograda.

Onog trenutka kada odbijanjem bilo kakvih pregovora dovedu do intervencije, ta ponuda ne bi trebalo da vazi, i tako svaki put sve manje i manje da im se nudi.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
dalmatinac181 je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
Da, ali na celoj teritoriji Srbije, ne u te 3 opstine samo.

Di ih ima još osin u te 3 općine i sitno u Sandžaku?

Znas koliko je pekara od Vranja do Subotice?

Pri tom, veliki broj Kosovski Albanaca dolazi u Beogradu, Vranje, i Nis kako na porodjaj tako i na lecenje, narucito vole VMA, posto koriste prava kao gradjani Srbije, i imaju zdravstvenu zastitu, dok na Kosmetu imaju samo americke privatne bolnice protiv kancera sto su nikle kao peckure zbog osiromasenog uranijuma, i nemaju univerzalnu zdrastvenu zastitu odavno.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2021, 17:18
Postovi: 369
Sviđa mi se taktika: mi nudimo rešenje a oni ništa neće da prihvate. Problem je ako oni prihvate to rešenje šta ćemo onda mi?
Ne bi rekao da zapadu nije stalo do rešenja. Dok god se borimo za Kosovo ne možemo se odreći ni Kine ni Rusije i to na zapadu znaju. AKo bi se mi oprostili od Kosova istok nam više ne bi trebao jer su pare na zapadu i sa par milijardi bi nas pokušali kupiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2021, 17:18
Postovi: 369
Tankosic je napisao/la:
dalmatinac181 je napisao/la:
Di ih ima još osin u te 3 općine i sitno u Sandžaku?

Znas koliko je pekara od Vranja do Subotice?

Pri tom, veliki broj Kosovski Albanaca dolazi u Beogradu, Vranje, i Nis kako na porodjaj tako i na lecenje, narucito vole VMA, posto koriste prava kao gradjani Srbije, i imaju zdravstvenu zastitu, dok na Kosmetu imaju samo americke privatne bolnice protiv kancera sto su nikle kao peckure zbog osiromasenog uranijuma.

U Novom Sadu ih ima more.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Evoimene je napisao/la:
Sviđa mi se taktika: mi nudimo rešenje a oni ništa neće da prihvate. Problem je ako oni prihvate to rešenje šta ćemo onda mi?
Ne bi rekao da zapadu nije stalo do rešenja. Dok god se borimo za Kosovo ne možemo se odreći ni Kine ni Rusije i to na zapadu znaju. AKo bi se mi oprostili od Kosova istok nam više ne bi trebao jer su pare na zapadu i sa par milijardi bi nas pokušali kupiti.


Ako prihvate Wels-Engleska resenje? Kosovo je Srbija, Prizren bi verovatno morao biti Distrikt, tamo gde su Srbi i svetinje bi bilo direktno pod drzavom Srbijom, dakle i sa nasom Vojskom i policijom, i ogromne pare bi uletali u razvoj, povratak, da ne kazem kolonizaciju i sirenje iz tih ostrva vremenom, sa druge strane Siptarima ne bi bili u obavezi dinar kao Srbija da damo, jer su sami hteli tako i odlucili.

240 hiljada izbeglica, +50 hiljada mladih poslednjih 10 godina, bar pola bi se vratilo kroz godinu dana, to ti je zajedno sa ostalim ne-albancima 400 hiljada lojalnih gradjana, naspram 800 hiljada ogradjenih Siptara, bez da ijedan ode.

Albanija i Nemacka bi ih takve nesposobne i siromasne usisala pola kroz 10 narednih godina.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2021, 17:18
Postovi: 369
Tankosic je napisao/la:
Evoimene je napisao/la:
Sviđa mi se taktika: mi nudimo rešenje a oni ništa neće da prihvate. Problem je ako oni prihvate to rešenje šta ćemo onda mi?
Ne bi rekao da zapadu nije stalo do rešenja. Dok god se borimo za Kosovo ne možemo se odreći ni Kine ni Rusije i to na zapadu znaju. AKo bi se mi oprostili od Kosova istok nam više ne bi trebao jer su pare na zapadu i sa par milijardi bi nas pokušali kupiti.


Ako prihvate Wels-Engleska resenje? Kosovo je Srbija, Prizren bi verovatno morao biti Distrikt, tamo gde su Srbi i svetinje bi bilo direktno pod drzavom Srbijom, dakle i sa nasom Vojskom i policijom, i ogromne pare bi uletali u razvoj, povratak, da ne kazem kolonizaciju i sirenje iz tih ostrva vremenom, sa druge strane Siptarima ne bi bili u obavezi dinar kao Srbija da damo, jer su sami hteli tako i odlucili.

Tako nešta bi bilo najbolje sa time da bi nagrada bila ulazak u EU u paketu. Smao za nas bi bilo bolje da se ovo što više oduži da se što više isele.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Imas dopunu tog posta iznad :D

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
AMERIKA OČITALA LEKCIJU PRIŠTINI? TV Kljan Kosova tvrdi: Stejt department kritikovao Osmani zbog akcije ROSU
https://www.novosti.rs/vesti/politika/1 ... kcije-rosu

Nesto se menja... :D
Da li ce NATO bombardovati Beograd ako srpska vojska upadne na Kosmet? Crni Bombarderu, sta ti mislis? :cool

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 22:24 
Online

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9076
Nece, NATO trupe ce se razbezati pred udarima snazne srpske armije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 22:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30062
Grobar je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
S druge strane Srbi su (navodno) kršćani, ali prvi su prekrišili to moguće kršćansko bratstvo, rušili hrvatske gradove, okupirali trećinu Hrvatske, osvojili Posavinu itd. Ne možemo se praviti da se to nije dogodilo. Samo se možemo nadati da sa Srbima u budućnosti možemo konstruktivno raditi na zajedničkim interesima. Sa RS to ide nekako. Sa Srbijom, Vučićem i Vulinom puno teže.



Kako misliš prvi.. ?
Ante Pavelić je bio Srbin.. ?


Šta Pavelić? Znači 90tih ste vraćali za 2. svjetski rat?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 27 ruj 2021, 22:54 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Hrvati su napali Srbiju 1914, pobili masu srpski civila u drugom svjetskom ratu, pa sad su opet na Kosmetu..
Jos nas nesto krive.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 05:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Naša Kvačica je napisao/la:
Grobar je napisao/la:


Kako misliš prvi.. ?
Ante Pavelić je bio Srbin.. ?


Šta Pavelić? Znači 90tih ste vraćali za 2. svjetski rat?


Ne nego ti kažeš da smo mi prvi prekršili potencijalno kršćansko bratstvo.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 06:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30062
Grobar je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Šta Pavelić? Znači 90tih ste vraćali za 2. svjetski rat?


Ne nego ti kažeš da smo mi prvi prekršili potencijalno kršćansko bratstvo.. :)


To je istina. Kako biti saveznik s nekim tko ti napada Vukovar, Dubrovnik, Zadar itd. Moralo je poći u krivom smjeru. S druge strane Albanci nikad nisu napadali Hrvate.

Kakvi bi mi bili ljudi da to ne cijenimo.

Uglavnom, ne podržavamo mi nikog posebno u smislu rata. RH je za mir na Kosovu. Moja preporuka je smirite se i dogovorite se, podijelite, i normalno se ponašajte. Stvarno je vrijeme da se ova kriza na Balkanu privodi kraju. Rat je uvijek neizvjestan, može poći krivo. Rat je kockanje. Iako je srpska vojska naravno jača, nikad se ne zna. Bila je jača i prošli put.

Srbi na to odgovore sada je drugačija situacija u svijetu. Jeste drugačija ali tko zna je li povoljna. I 80tih su Srbi mislili da će dobro završiti pa se prevarili. Niste objektivni.

Jeste znali da se tipični pljačkaš banke iskreno iznenadi kada ga uhvate? Ne očekuje to. Naravno da je mislio kako će ga uhvatiti nikad se ne bi upustio u pljačku. Ali vjerovao je da će proći u redu, sve je uračunao, osim što nije baš sve. :zubati

E tako je i Srbija sa Kosovom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 07:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Naša Kvačica je napisao/la:
To je istina. Kako biti saveznik s nekim tko ti napada Vukovar, Dubrovnik, Zadar itd. Moralo je poći u krivom smjeru. S druge strane Albanci nikad nisu napadali Hrvate.

Kakvi bi mi bili ljudi da to ne cijenimo.


Nikako.
Ali to ne znači da smo mi počeli prvi, tj. da smo mi prvi porušili taj neki potencijalni kršćanski savez, jer ste prvi vi počeli.

Što se Albanaca tiče, sasvim je normalno da navijate za njih, i ja bih isto to radio da sam na vašem mestu.

Navijao bih za njih protiv nas, a bogami navijao bih i kao Srbin, za njih protiv vas.. :)

Kad kažem vas, mislim na državu Hrvatsku.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 07:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30062
Ne, niste vi nikad prvi. Samo vraćate za nešto neki *** od prije 1000 godina. Nađe se uvijek izgovor. Zanimljivo koliko ste slični muslimanima po mentalitetu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Pa oni su islamizirani "srbijanci" .. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne, niste vi nikad prvi. Samo vraćate za nešto neki *** od prije 1000 godina. Nađe se uvijek izgovor. Zanimljivo koliko ste slični muslimanima po mentalitetu.


Pre 1000 godina? Daj Kvakice bukvalno imas na desetine hijada judi koje su prosli obe nesrece od vas.

I niko nije vracao nista, jer niko nije napadao i osvajao ni Zagreb i Split gde je apsolutno Hrvatski zivalj, nego su radili isto sto i vi u BiH, tamo gde su vecina, ili relatina, ili gde se lomi rezultat, prema tome ta vasa prica aj sto je trula i puna rupa, nego sto je licemerna, jer se vi identicno ponasate u BiH, i to kao konstitutivni narod kao sto su Srbi bili u Hrvatskoj, i sada se pozivate na to Bosnjacima identicno kako su Srbi pozivali Tudjmana na to, pa ih je izbacio iz Ustava.

To dovoljno govori da je cilj bio zastita preostalog a ne vracanje za bilo sta, jer na udaru ne bi bio Vukovar sa Srpskim zivljem nego Vinkovci, ne bi Knin stradao nego Zadar i to skroz, i ne bi se drzali Banije, Like, itd, vec bi presekli Hrvatsku tamo u uskom potezu i udarali po cisto Hrvatskim krajevima.



Pravoslavlje je doslo sa istoka, ne sa Zapada kao Rimokatolicanstvo, i hvala Bogu na tome.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 07:59 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Skrolaš po Politici i ono taman ti se učini ovi Srbi neki normalan narod, pa dođeš na PDF Ex-Yu i opet ih vidiš na tvorničkim postavkama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Tako i mi na Politici, taman pomislis da su Hrvati bar dobar deo njih se unormalizovao, onda odes na Ex-Yu, i vidis grcevitu borbu Hrvata za Crnu Goru i Kosmet, cesto jacu i vecu nego za Herceg Bosnu, mi kad lajemo, bar lajemo za svojim narodom/teritorijom.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 08:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
crni_bombarder je napisao/la:
Nece, NATO trupe ce se razbezati pred udarima snazne srpske armije.


Evo i bivši ministar vojni, Dragan Šutanovac, ima slično mišljenje kao ti.. :)


slika
slika


Brata Aleksije, šta ti je sa Šutanovcem?
Da neće možda da preleti kod Ace.. ? :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 09:32 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Tankosic je napisao/la:
Tako i mi na Politici, taman pomislis da su Hrvati bar dobar deo njih se unormalizovao, onda odes na Ex-Yu, i vidis grcevitu borbu Hrvata za Crnu Goru i Kosmet, cesto jacu i vecu nego za Herceg Bosnu, mi kad lajemo, bar lajemo za svojim narodom/teritorijom.

Pričaš s nekim ko je apsolutno za etničko riješavanje svih granica i podjelu gdje god je ona moguća. Vi ste ti koji se precjenjujete i lako opalite pričat bajke o nebeskom narodu, nebeskim vojnicima i patnicima protiv kojih se cijeli svijet urotio da im napakosti i opet im ništa ne može :neznam

Jbt lik sinoć hladno stavlja karte dijelova Albanije koje bi vam trebale pripasti. Ili podjela BiH može (žmirka se i na DGG) a vamo sjever Kosova nije dovoljan nego oćete sve. CG koja izglasava rezoluciju o genocidu u legitimno izabranom parlamentu farbate u svoje boje bez pogovora, itd itd

Daj se odlučite više, oćete li etničke i potpisane (RS) srpske krajeve ili ćemo zavrtit rulet pa da svi pokušaju ispuniti sve nacionalne interese pa i snove. Ali imaj u vidu, tu je onda rizik da se može vrapca u ruci izgubiti....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 511
Uostalom, ne znam šta se uopće petljam u temu Kosova, ne briga me. Riješavajte kako mislite i možete. I'm out


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 ruj 2021, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Bravo Tankosicu , zadnja ti je ko Njegoseva

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO