HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Carmello Šešelj je napisao/la:
Motani burek je bosanska izmišljotina i mi to ovde zovemo sarajevska pita.


Svugdje se u BiH burek mota, a viđao sam i šiptarske pekare gdje ga motaju. Ne mora značit ništa, mislim da to nije po nekoj regionalnoj osnovi, da se ovdje mota, a tamo slaže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
dudu je napisao/la:
kod nas je to burek trokut.


Patrijotski burek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kod nas je to burek.

Kad se kaže burek, misli se na burek sa sirom, ovog oblika. Ako hoćeš burek sa mesom ili nečim drugim, moraš to da naglasiš. Kad kažeš samo burek, podrazumeva se da misliš na burek sa sirom.


Vidi sad ovoga, ko da nam nije dosta "burek je s mesom" ludaka...

Inače, u Prizrenu sam vidio radnju na kojoj piše "Burek Sarajeves".

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mettema na braniku original bosanskog bureka™. :D

Samo kažem da se to vaše urolano kod nas zove sarajevska pita. A Burek je ono što sam postavio na slici. I sa sirom je!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mettema na braniku original bosanskog bureka™. :D

Samo kažem da se to vaše urolano kod nas zove sarajevska pita. A Burek je ono što sam postavio na slici. I sa sirom je!


Be mi se za "OBB", to je svakako tursko jelo, meni je puno bolji i draži ovaj slagani, bilo s mesom bilo sa sirom, ali kao neko ko ih je jeo od Horgoša do Dragaša i kome bar 20% tjelesne težine čini burek, nikad nigdje nisam čuo ovo što ti tvrdiš :zubati (da je burek samo sa sirom)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mettema na braniku original bosanskog bureka™. :D

Samo kažem da se to vaše urolano kod nas zove sarajevska pita. A Burek je ono što sam postavio na slici. I sa sirom je!


Be mi se za "OBB", to je svakako tursko jelo, meni je puno bolji i draži ovaj slagani, bilo s mesom bilo sa sirom, ali kao neko ko ih je jeo od Horgoša do Dragaša i kome bar 20% tjelesne težine čini burek, nikad nigdje nisam čuo ovo što ti tvrdiš :zubati (da je burek samo sa sirom)

Ne tvrdim da je kod nas burek samo sa sirom. Tvrdim da 90+% ljudi jede burek sa sirom. I tako je burek sa sirom postao sinonim za burek. Kad kažeš "pojeo sam burek", pretpostvalja se da si pojeo burek sa sirom. Ako nisi pojeo burek sa sirom, moraš da naglasiš "pojeo sam burek sa mesom, spanaćem, prazan, pizza burek, sa jagodama, čokoladom itd..

A i leskovački ćevapi su 800 puta bolji od onih vaših. :nanana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
dudu je napisao/la:
Ovaj motani burek u sredini označava nastavak albanskog teritorijalnog širenja, to be continued...

Misliš ka EU. Puno se doseljava u Zg Istru Hvar i na druge otoke. Gde mlate starosjedeoce.

Naj više poklapaju Svicu. Ako odeš na demografiju Kosova i Alb videćeš strahovite padove.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Jebes me ako vi niste svi odrasli u Kini i samo jednom u zivotu na razglednici vidili piu.
Slagana pita sa Sirom i jajima se zove Presnac (vecinom BiH) ili Gibanica (vecinom Srbija) stim da je u BH Hrvata gibanica posni kolac koji se pravi na badnju vecer slican baklavi ali nije sad tema. Burek je uvijek sa mesom UVIJEK nema veze jel slagan ili motan. Koji je bolji to je stvar ukusa. U Hrvatskoj tradicionalno nije ni bilo pite ili bureka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jebes me ako vi niste svi odrasli u Kini i samo jednom u zivotu na razglednici vidili piu.
Slagana pita sa Sirom i jajima se zove Presnac (vecinom BiH) ili Gibanica (vecinom Srbija) stim da je u BH Hrvata gibanica posni kolac koji se pravi na badnju vecer slican baklavi ali nije sad tema. Burek je uvijek sa mesom UVIJEK nema veze jel slagan ili motan. Koji je bolji to je stvar ukusa. U Hrvatskoj tradicionalno nije ni bilo pite ili bureka.

Ne lupaj. Gibanica i Burek sa sirom su dve potpuno različite stvari. Veze s vezom nemaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Be mi se za "OBB", to je svakako tursko jelo, meni je puno bolji i draži ovaj slagani, bilo s mesom bilo sa sirom, ali kao neko ko ih je jeo od Horgoša do Dragaša i kome bar 20% tjelesne težine čini burek, nikad nigdje nisam čuo ovo što ti tvrdiš :zubati (da je burek samo sa sirom)

Ne tvrdim da je kod nas burek samo sa sirom. Tvrdim da 90+% ljudi jede burek sa sirom. I tako je burek sa sirom postao sinonim za burek. Kad kažeš "pojeo sam burek", pretpostvalja se da si pojeo burek sa sirom. Ako nisi pojeo burek sa sirom, moraš da naglasiš "pojeo sam burek sa mesom, spanaćem, prazan, pizza burek, sa jagodama, čokoladom itd..

A i leskovački ćevapi su 800 puta bolji od onih vaših. :nanana


Nikad ali nikad u životu u Srbistanu mi se nije desilo da tražim burek a da me ne pitaju ščim već da pretpostave da je sa sirom.

Inače, baš sam gledao na internetu, niko ne tvrdi da je burek jedino onaj s mesom osim Bosanaca, a s obzirom da je u pitanju jelo koje nije bosansko, nije mi baš jasno to insistiranje, više onako dječije "ja sam Bosanac iz vicova, burek je s mesom, jelda da sam zanimljiv"... naravno, kod starijih ljudi jednostavno burek je s mesom, ali stvarno treba da budeš debil pa da ne kontaš da se ne mora u bijelom svijetu zvat sve ko u tvom selu.

Ja o ćevapima ne mogu da sudim, za mene ne postoji loš ćevap, jeo sam i sarajevske i banjalučke i travničke i pazarske i leskovačke... no svejedno, i to je tursko jelo, tako da ne vidim nekog razloga da se svađam oko istog, posebno ne da tvrdim da ga najbolje prave ****** s Čaršije, jebe mi se baš, kupim od mog komšije mesara Srbina u Lukavici i ništa mu ne fali.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Šta uradite od top teme. Silna proseravanja. Da su nekrsti ono velike "SRBENDE".

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Kosovski predsjednik Hashim Thaci rekao je kako je namjera Srbije da koristi voz koji joj je donirala Rusija da odvoji sjeverni dio Kosova, a potom ga pripoji Srbiji i to na način kako je Krim pripojen Rusiji.

Isti ljudi koji su vladali 90-tih godina i dalje vode Srbiju, kazao je Thaci za Reuters.

On je rekao da je svrha voza, koji je iz Beograda krenuo ka Sjevernoj Mitrovici tokom vikenda, bila da isprovocira Prištinu kako bi se napravio izgovor da Beograd vojno interveniše i pripoji sjever Kosova gdje živi približno 50.000 Srba

Thaci je ranije izjavio da su “provokacije Srbije prema Kosovu dio starog scenarija o podjeli jednog dijela Kosova“.

Istakao je da Srbija računa na pomoć Rusije i da je zato jedan voz iz Rusije krenuo iz Beograda prema Kosovu.

“Ništa nije slučajno, već je sve planirano“, smatra Thaci.
slika

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 24 sij 2017, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
BahamutNS je napisao/la:
@kolubara Možeš li da zamisliš šta bi se dogodilo da je umesto Trampa na izborima pobedila ona kurvica hilari ? Mi bi među prvima najebali. Jer upravo je ta kurvica deo terorističko zločinačke ekipe koja je ne samo na našoj nesreći (Libija, Sirija, Irak da ne nabrajam dalje) obrnula milione. A dotična je tokom kampanje ponavljala da joj je između ostalog i Balkan jedan od prioriteta. Dakle od situacije u svetu itekako zavisi i naša mogućnost da povratimo sve što su *** nacistička okupirala.

A što se tiče master tomice i vučka, ko ih jebe, oni su najobičnija potrošna roba i budaletine bez kičme i obraza.




po tebi ispada da ce nasi izdajnici i lopovi promenuti politiku zavisno od situacije u svetu. ne kazem da to nije ne moguce, i logicno je da ako amerika prekine da unistava srpski rod da ce i njihove prodane duse dobiti drugacije instrukcije, ali posto nemamo skoro ni jednog politicara na sceni da bi ista valjao a kamoli sistem, protecic ce dugo vode dok narod povrati poverenje...
moze toma i vucko da promene pricu, ali sa takvima narod nece u rat. ni sa slicnima.
jasno je meni da je politika u svetu bitan faktor i okolnosti a koje se toliko nadas da ce se promenuti, ali kada je problem prvo mora da krenes od svojih redova i sam jasno radis na njegovom resavanju ne racuajuci da ce neko drugi za tebe da odradi...
ako dodje do toga tim bolje po nas, ali u se i u svoje kljuse i u debelu promenu koju samo sami mozemo da si donesemo...
na nasoj sceni nema ni jedan koji je zasluzan da povede srpski narod.
klintonica jeste zlo, vucic im isao na veceru a i mnogi bi. dakle?
neka je djubretara pala. opet ne zaboravi da je to amerika, zemlja stara ni tristo godina, koja je od I sv rata, kada se umesala jer su nemci rusili njene brodove koji su dostavljali oruzje , hranu, sanitet, silama atante, za novac, usla da stiti svoj interes i tada veliki dug prema evropskim zemljama obrnula tri put u svoju korist... od tada pa sve do danas to je jedina njihova uspesna strategija i nece se oni nje tako lako odreci. kako su uveli svetsku krizu kada su osetili da drugi jacaju tako i ovo moze da bude trik...

nemaju oni nista drugo osim trgovine oruzjem i otimacinom. ono na cemu su zasnovani.

menjamo mi sebe dok potpuno nismo otisli u pm, a ako se u svetu sta promeni jos bolje

ok sve je bolje od klintona, a sad cemo da vidimo. za rat je jos rano jer srbe su vodili hrabri i posteni ljudi, mi to nemamo i samim tim bilo kakva palemudisanja o ratu sada su glupost. podseti se samo krajine, spletaka oko dejtona sa 70 % teritorije na ispod 50%... sve zarad njihove guzice


srpski narod je na bojnom polju pobedjivao a gubio za stolom, to ces ti opravdati pritiscima a ja realnoscu, guzicom koja bi majku prodala makar za vlast na cuburi...


bice rata, jer siptari nece sami da vrate, ali jos je rano za to


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 24 sij 2017, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Carmello Šešelj je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jebes me ako vi niste svi odrasli u Kini i samo jednom u zivotu na razglednici vidili piu.
Slagana pita sa Sirom i jajima se zove Presnac (vecinom BiH) ili Gibanica (vecinom Srbija) stim da je u BH Hrvata gibanica posni kolac koji se pravi na badnju vecer slican baklavi ali nije sad tema. Burek je uvijek sa mesom UVIJEK nema veze jel slagan ili motan. Koji je bolji to je stvar ukusa. U Hrvatskoj tradicionalno nije ni bilo pite ili bureka.

Ne lupaj. Gibanica i Burek sa sirom su dve potpuno različite stvari. Veze s vezom nemaju.




kakve veze ima gibanica sa kosovom?

ima u neku ruku sa ratom. mnogi cetnicki izdajnici su se jedino borili sa prasetinom i gibanicom u tanjiru za vreme II sv rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
kolubara je napisao/la:
kakve veze ima gibanica sa kosovom?

ima u neku ruku sa ratom. mnogi cetnicki izdajnici su se jedino borili sa prasetinom i gibanicom u tanjiru za vreme II sv rata.


Gle ovog pizduna :smijeh

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Znaš kad će te vi da oslobodite KiM?
Nikad.
Samo gledam o čemu vi ovde pišete.
Pre će Republika Srpska da se tri puta osamostali nego što će te vi osloboditi Kosovo i Metohiju.
Kakav burek i ćevapi koje pizde materine?
Jebo vas i burek i ćevapi.Turska zaostavština.E crna vam majka koji ste vi ***.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Burek i ćevapi na temi o Kosovu i Metohiji.Pizda vam materina.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 08:25 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kačamak je napisao/la:
Znaš kad će te vi da oslobodite KiM?
Nikad.
Samo gledam o čemu vi ovde pišete.
Pre će Republika Srpska da se tri puta osamostali nego što će te vi osloboditi Kosovo i Metohiju.
Kakav burek i ćevapi koje pizde materine?
Jebo vas i burek i ćevapi.Turska zaostavština.E crna vam majka koji ste vi ***.


Ti pretpostavljam kod kuće samo jedeš pihtije sa bobom pošto je to jedino unikatno srpsko jelo.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Tema je КОСОВО И МЕТОХИЈА.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Šta uopće znači to "Metohija"? Koliko sam negdje pročitao to znači crkveni posjed?

Kako ne pronalazim u pjesmama i starim mapama taj naziv, pretpostavljam da crkveni mantijaši ugurali taj naziv kako i oni ne bi ostali daleko od "kazana"...

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Botovi poluđeli...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
pjosip je napisao/la:
Šta uopće znači to "Metohija"? Koliko sam negdje pročitao to znači crkveni posjed?

Kako ne pronalazim u pjesmama i starim mapama taj naziv, pretpostavljam da crkveni mantijaši ugurali taj naziv kako i oni ne bi ostali daleko od "kazana"...


https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9C%D ... 1%98%D0%B0

Po kakvim mapama i pjesmama tražiš?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Metohija je jedna od 2 velike kotline koje cine geografsku oblast Kosovo i Metohiju.

slika

Reci da su Pec i Prizren na Kosovu je kao da se kaze da su Brcko i Doboj u Hercegovini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 25 sij 2017, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
slika

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 28 sij 2017, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Kačamak je napisao/la:
Znaš kad će te vi da oslobodite KiM?
Nikad.


Nikad ne reci nikad :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO