HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 08:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 09 vel 2015, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Marketinške kampanje stranih brandova su identične za regiju. Masu potpuno istih reklama gledam primjerice na Pinku i HRT-u. Otkad imam IPTV, malo gledam više srpske programe i moram reći da za strane korporacije, još nije došlo do nepovratnog raslojavanja EX YU.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 10 vel 2015, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
lider30 je napisao/la:
Marketinške kampanje stranih brandova su identične za regiju. Masu potpuno istih reklama gledam primjerice na Pinku i HRT-u. Otkad imam IPTV, malo gledam više srpske programe i moram reći da za strane korporacije, još nije došlo do nepovratnog raslojavanja EX YU.

Pa vjerojatno su iste i u Mađarskoj. tko bi snimao one ljigave reklame za praškove za svako tržište posebno. Sve u svemu, bitno je da jezik nije isti.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 30 kol 2015, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Neuspjeh Al Lažire, evo sad i N1:

http://www.vecernji.hr/tv/uoci-godisnjice-emitiranja-istrazili-smo-sto-se-dogada-na-n1-televiziji-1021683

Dokaz nepovratnog raslojavanja regije iz naslova (nekoga u ZG boli ona stvar za reportaže iz Kumanova itd), ili samo odbacivanje ideološke nastrojenosti ovih TV-a (arapski i američki soft-power)? Bi li se isto proveo i RT kada bi pokrenuli nešto za EX-YU?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 30 kol 2015, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ili jednostavno stanje na tržištu svake zemlje ponaosob?

Koliko ima mjesta za informacioni kanal? U članku kažu da je u Srbiji valjda dobro pozicioniran jer su propali B92 i RTS kao informativne kuće?

U Hrvatskoj valjda ima dovoljno jakih kuća, koje ne idu samo preko kabla?

U Bosni smo dobili još jedno *** koje sere kao i FTV, sa "novinarima" koji Neleta Karajlića pitaju "Jeste li vi četnik", milionita verzija kuge od sarajevskih novinara od RSE, VOA, AJE do svake kotlinske televizije...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 30 kol 2015, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Regija sa ekonomskog stajališta nema smisla. Jedino što e forsirana od politike u zadnjih 15 godina. Koliko vidim Srbija sama sve više se udaljava od regije (Vučić je spominjao neku Kraljevsku grupu sa Rumunjskom i Bugarskom) dok u RH stare jugostrukture su fanatično privrženi tom cilju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Metemma je napisao/la:
Ili jednostavno stanje na tržištu svake zemlje ponaosob?

Koliko ima mjesta za informacioni kanal? U članku kažu da je u Srbiji valjda dobro pozicioniran jer su propali B92 i RTS kao informativne kuće?

U Hrvatskoj valjda ima dovoljno jakih kuća, koje ne idu samo preko kabla?

U Bosni smo dobili još jedno *** koje sere kao i FTV, sa "novinarima" koji Neleta Karajlića pitaju "Jeste li vi četnik", milionita verzija kuge od sarajevskih novinara od RSE, VOA, AJE do svake kotlinske televizije...


Znači, ima nekih izgleda za uspjeh ukoliko baš nema nikakve domaće alternative. Opet, stvarno ne vidim da će se neko iz Hrvatske ili Slovenije baš zagrijati za reportaže iz Kumanova, Zaječara, Nikšića, Vlasenice itd. Ako ima nešto atraktivno iz Beograda, možda.

A je, ovi iz Sarajeva su dobro raspoređeni po svim tim NVO medijima, no ne čudi, jer je Sarajevo i dalje regionalni centar tih struktura. To što su oni upregnuli te NVO ne za transformaciju vlastitog društva na bolje, nego za nastavak rata, to možda samo na prvi pogled djeluje kao dobra strategija. U praksi samo izluđuju sebe, bez utjecaja na ostale narode, a stranci se ne informiraju kroz te medije.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ja lično najviše gledam kanale sa serijama (FOX uglavnom), zatim historije i diskaverije, posle toga sportski kanali i Al Džazira, volim njihove emisije i dokumentarce iako su pristrasni, nisu toliko anglocentrični... a program im nije gomila budalaština tipa realitija i slično.

E sad, zašto ne vole široke narodne mase... to i nisu kanali za mase...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Meni je gledanje vijesti na TV nešto nezamislivo, ono sjesti i pogledati Dnevnik u utvrđeno vrijeme da bi lafo saznao šta se događa kod nas i u svijetu (vijesti i razne kontakt i "zabavne" emisije ne gledam već skoro 20 godina).

Moj Fox je tu isključivo za sport, a sve serije preko Apple i Netflixa. Mislim da većina mlađih idu tim putem (samo zamijeni Apple i Netflix za torrente).

Ono jeste da je Balkan koje desetljeće iza trendova u svijetu, ali pravljenje TV-a za nove generacije, pogotovo za područje Jugoslavije...čisti fail ako se gleda komercijalno. Ako im je isključivi cilj, projekcija soft-powera, a imaju love za bacanje, bujrum, ali rezultati su mizerni, pogotovo jer ljudi nisu glupi da doista pomisle da gledaju nešto objektivno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prije par tjedana okrenem na daljinskom na CNN. Par sati to rola u pozadini dok ja surfam i ponekad bacim pogled. I mislim se u PM kakva je ovo promjena Amerikance strefila. Voditelji se ne krevelje. Ne objavljuju vijest o smrti 50 ljudi od auto bombe sa grimasama na licu kao da su tek izašli od kirurga za plastične operacije, kao da prenose US Football finale. Vijesti nekako balansirane, ponizni su skromni.

Malo bolje pogledam kliknuo krivo na BBC World kanal. Nema straha, CNN je isto retardiran kao prije, mirno spavaj.

Čudno da po akcentu nisam skužio da sam se prevario. Valjda se mozak prešeltao na CNN pa mi to nije bilo bitno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
lider30 je napisao/la:
Mene interesira, može li se itko sjetiti, što je na regionalnom nivou u zadnjih 10 godina uspjelo? Raspad EX YU je izgleda bio ireverzibilan proces, a tržište se jako raslojilo.

Gledajući ABA ligu, rukometnu ligu, regionalni Big Brother - nitko od njih ne luči neki preveliki uspjeh. Mislim da čak nogometna EX YU liga ne bi bila preveliki hit (osim možda prve godine) i da ne bi privukla značajno više gledatelja, nego sada u pojedinačnim ligama.

To se vidi i po zastupstvima velikih korporacija, koji većinom gledaju Hrvatsku i BiH zajedno, a Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju zajedno, pa prave posebno urede. Ako se pravi ured za cijelu EX YU, onda je vrlo vjerojatno u Beču i uključuje širu regiju osim EX YU.

Pitanje s početka posta - je li išta uspjelo zajednički u zadnjih 10 godina na području EX YU?


Danas mi na jednoj priznanici piše:
Zemlja rođenja: Srbija (?)

Kad sam se ja rodio, Srbija je bila samo jedna od šest združenih republika u državni pod imenim Jugoslavija. Srbija koju mi Muslimani kao rodnu državu postoji od 2006. Iako ne slinavim ni za Jugoslavijom. Čak i da nije tako, imam tek 9. godina...

Sve je to...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Hunter je napisao/la:
Danas mi na jednoj priznanici piše:
Zemlja rođenja: Srbija (?)

Kad sam se ja rodio, Srbija je bila samo jedna od šest združenih republika u državni pod imenim Jugoslavija. Srbija koju mi Muslimani kao rodnu državu postoji od 2006. Iako ne slinavim ni za Jugoslavijom. Čak i da nije tako, imam tek 9. godina...

Sve je to...


Svugdje je tako. Ja još nisam vidio dokument da se nekom piše zemlja rođenja Jugoslavija....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
ZlatkoZG je napisao/la:
Hunter je napisao/la:
Danas mi na jednoj priznanici piše:
Zemlja rođenja: Srbija (?)

Kad sam se ja rodio, Srbija je bila samo jedna od šest združenih republika u državni pod imenim Jugoslavija. Srbija koju mi Muslimani kao rodnu državu postoji od 2006. Iako ne slinavim ni za Jugoslavijom. Čak i da nije tako, imam tek 9. godina...

Sve je to...


Svugdje je tako. Ja još nisam vidio dokument da se nekom piše zemlja rođenja Jugoslavija....


Jedino ovako je ispravno:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Simi%C4%87_%28actor%29

Napisati nekome ko ima 39. godina da je rođen u "Srbiji" je kao reći da je Rihanna bila hit '68.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13485
Lokacija: ZG
Sta si se uhvatio pizdarija naravno da ce ti pisat Srbija, sta bi ti Srbija trebala izdat dokument po kom si rodjen u Bangladesu?!

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13485
Lokacija: ZG
Sta si se uhvatio pizdarija naravno da ce ti pisat Srbija, sta bi ti Srbija trebala izdat dokument po kom si rodjen u Bangladesu?!

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
PCM je napisao/la:
Sta si se uhvatio pizdarija naravno da ce ti pisat Srbija, sta bi ti Srbija trebala izdat dokument po kom si rodjen u Bangladesu?!


Šta je ljudi, oćete hita...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
To su gluposti s Wikipedije. Ne može na službenom dokumentu pisati nepostojeća država. Sigurno nije ni tvom dedi pisalo Kraljevina Jugoslavija.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 31 kol 2015, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
ZlatkoZG je napisao/la:
Svugdje je tako. Ja još nisam vidio dokument da se nekom piše zemlja rođenja Jugoslavija....

Ja sam u Mađarskoj vadio službeni dokument i pisalo mi je Jugoslavija. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Meni je gledanje vijesti na TV nešto nezamislivo, ono sjesti i pogledati Dnevnik u utvrđeno vrijeme da bi lafo saznao šta se događa kod nas i u svijetu (vijesti i razne kontakt i "zabavne" emisije ne gledam već skoro 20 godina).

Moj Fox je tu isključivo za sport, a sve serije preko Apple i Netflixa. Mislim da većina mlađih idu tim putem (samo zamijeni Apple i Netflix za torrente).

Ono jeste da je Balkan koje desetljeće iza trendova u svijetu, ali pravljenje TV-a za nove generacije, pogotovo za područje Jugoslavije...čisti fail ako se gleda komercijalno. Ako im je isključivi cilj, projekcija soft-powera, a imaju love za bacanje, bujrum, ali rezultati su mizerni, pogotovo jer ljudi nisu glupi da doista pomisle da gledaju nešto objektivno.


Nije to skroz bez pameti.
Kad su počele demokratske promjene u Srbiji, opominjao sam na kobni uticaj B92. Tadašnji forumaši su me ubjeđivali da oni imaju malu gledanost i da nisu uticajni. Međutim, njih su gledali oni koji gledaju vijesti, mladi ljudi, gradski ljudi, elita, i oni su obrađivali teme koje niko drugi nije. Imali su i par kultnih emisija, recimo "Utisak nedelje", koji je uz odličan termin i dobre goste godinama opstajao uprkos idiotu od voditeljke.

Ako bi uspjeli da naprave neke autorske emisije, dobro obrađivali teme, imali dobre novinare... neki dio gledanosti bi imali, u određenoj publici koja se računa.

Ali kad ti idiot u emisiji o spoljnoj trgovini pada u nesvijest na brojku da BiH uvozi vode 15 puta više nego što izvozi, a radi se o pišljivih 12 miliona evra, što je qrac od ovce čak i za ovu našu državo, mrš u pm... ne ide pita od govana...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
volvoks je napisao/la:
To su gluposti s Wikipedije. Ne može na službenom dokumentu pisati nepostojeća država. Sigurno nije ni tvom dedi pisalo Kraljevina Jugoslavija.


1913. nije ni moglo pisati "Kraljevina Jugoslavija". A to di se on rodio nikad nije ni postalo srpsko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Pessimus dux je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:
Svugdje je tako. Ja još nisam vidio dokument da se nekom piše zemlja rođenja Jugoslavija....

Ja sam u Mađarskoj vadio službeni dokument i pisalo mi je Jugoslavija. :wink


Jedno je Mađarska, drugo je Balkan...

Čardak ni na nebu ni na zemlji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Nikola Tesla, (born July 9/10, 1856, Smiljan, Austrian Empire [now in Croatia] — died January 7, 1943, New York, New York, U.S.)

britannica.com

Ajmo sad, ma ovi nemaju pojma...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Jedno su enciklopedije, drugo su zvanični dokumenti.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Metemma je napisao/la:
Jedno su enciklopedije, drugo su zvanični dokumenti.


To znači da dokumente izdaju idioti.
Toliko o temi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Hunter je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Jedno su enciklopedije, drugo su zvanični dokumenti.


To znači da dokumente izdaju idioti.
Toliko o temi.


Ne, to je jedino logično i pametno rješenje. Sad će neko da tabiri kad ti je đed rođen, pa dal je to bila AU, Kraljevina Ugarska, Kraljevina SHS, Kraljevina Jugoslavija, DFJ, FNRJ, SFRJ, SRJ, RS... idi begaj...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regija EX YU - nepovratno raslojavanje?
PostPostano: 01 ruj 2015, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Metemma je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

To znači da dokumente izdaju idioti.
Toliko o temi.


Ne, to je jedino logično i pametno rješenje. Sad će neko da tabiri kad ti je đed rođen, pa dal je to bila AU, Kraljevina Ugarska, Kraljevina SHS, Kraljevina Jugoslavija, DFJ, FNRJ, SFRJ, SRJ, RS... idi begaj...


Nije. Jer negira činjenicu da država nisu fiskne i vječne granice, već razdoblje u povijesti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO