|
|
Stranica: 10/110.
|
[ 2748 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
bobanovski
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 10:50 |
|
Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26 Postovi: 7381
|
|
Imaš službene statistike Franjin sine ali pusti statistike, to se lažira. Dođi jednom na Hvar prijatelju
Vidit ćeš mlade sisate Srpkinje u šahovnici brate ali nemoj da ti bude loše, ti si ipak Franjin sin a ugroženi ste od strane Vučića i mjesto vam je u HNL-u,.
+ne one šta vole životinje nego prave žene i prave domaćice!
Natalitet raste zadnjih godina, pogonsko gorivo za Rafale i obnovu!
+Hajduka, dosta novih malih navijača Hajduka iako nam ide loše zadnjih godina
|
|
| Vrh |
|
 |
|
bobanovski
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 10:51 |
|
Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26 Postovi: 7381
|
K:M je napisao/la: bobanovski je napisao/la: Mlade sisate Srpkinje po statistici dižu natalitet u RH, dođu vamo i spase se tvoga "gospodarskog rasta" Inače evo ti jedan dobar tekst https://www.novilist.hr/sport/srdan-ceb ... -u-dinamo/Bobi dovescu vam jednu takvu iz Srbije, za sefte, i da se spasi "gospodarskog rasta". Samo me nemojte razocarati. Da mi se slucajno pozali da vam "BDP NE raste i NE skace". Krize, recesije i PAD nije opcija za vas Dalmose. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
bobanovski
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 11:02 |
|
Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26 Postovi: 7381
|
|
10:16 Vucic mrzi Partizan na nacional osnovi
Hrvatska treba financirati Partizan i moga prijatelja Grobara
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Gazda
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 11:27 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23 Postovi: 3985 Lokacija: Stolni grad
|
Grobar je napisao/la: Evo vam jedna fabrika čokolade u to ime, da se zasladite malo, dosta nam je vaše gorčine... :)
Sve stranci!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 12:25 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
.. Braćo Srbi priznajte im jedno, a to je, da su mnogo zabavni naši susjedi.. :) Moram da priznam da su "iznimno" duhoviti. Uvek je važilo pravilo, da smo mi Srbi duhoviti, a da su oni operisani od humora.. :) No, ovi ovde, na forumu, imaju tu neku žvakicu, koja uvek nasmeje čoveka. Ali ozbiljno.. Sad, da li je to uticaj Herceg-Bosne(takodje duhovito podneblje  ) ili su pak možda i oni sami Srbi..  pa su zbog toga duhoviti, to već ostavljam istoričarima i stručnjacima... Sve u svemu, super se zabavljam ovde i baš me dobro zasmejavate susjedići.... :) Postajete mi dragi, a to ne valja. Ne smem se opuštati.. ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
1986
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:03 |
|
Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19 Postovi: 3501
|
|
De još jedan smajlić stavi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:23 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
|
Jel se poduplao BDP dok botujete? Trebate mjerit ekonomiju u bot per capita.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Sindjelic
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:29 |
|
Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41 Postovi: 1002 Lokacija: Српски свет
|
Srpska kabl ekonomija protiv hrvatske krofna ekonomije. 
_________________ Нека буде борба непрестана, нека буде што бити не може – нек ад прождре, покоси сатана! На гробљу ће изнићи цвијеће За далеко неко покољење.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:41 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
.. Evo prilike i za vas, Lasice i Franjo, da konkurišete. Vi ste Slavonci, imate velikog iskustva sigurno u poljoprivredi. Taman da ne begate u Irsku.. :) Za subvencije poljoprivredi izdvojeno 53 milijarde dinara.https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlj ... rde-dinara   ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:48 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23 Postovi: 12453
|
|
Tako, tako, vraćanje korijenima.
Gedžovani uzgajaju svinje. Samo pazite da ne izazove te još koji rat zbog izvoza svinja.
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 13:48 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
 brinem za komšije, hoće li itko ostati.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:01 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
.. A leleeee.. I Rumunski ekonomisti počeli da botuju za Vučića.. :) Uzimaju mi parče leba, cigani Rumunjski.. :) Growth in the Balkans: from zero to hero again?https://think.ing.com/articles/growth-i ... ero-again/Citat: We review the main macroeconomic forecasts for Bulgaria, Croatia, Romania and Serbia. Citat: Serbia reconfirmed its status as one of the most dynamic European economies, contracting by only around 1.1% in 2020 and looks on track to post one of the highest economic growth rates in 2021, which we estimate at 5.5%. Citat: With an estimated 8.8% GDP contraction in 2020, Croatia might seem an outlier in this pack but remember the context: over 20% of its GDP depends on a sector which plummeted in 2020 – tourism. Hence, we believe that a single digit contraction is in fact a laudable result. In 2021 we expect a growth rebound of just over 4.0% as consumer sentiment might remain depressed for longer than currently anticipated. Citat: Current account deficits will likely remain at relatively high levels in Romania and Serbia, but fully financing them from stable non-debt creating sources looks more probable only for Serbia.
Serbia: outperforming the pack
Growth: We’ve been constantly upbeat on Serbia’s growth prospects for a while now and so far things are going our way. Possibly benefiting from the strongest growth momentum in Europe, the Serbian economy is projected to have contracted by only 1.1% in 2020 (official and ING estimates). It should also be one of the few countries to witness a full recovery to pre-pandemic levels by the end of 2021 when we forecast GDP growth of 5.5%, slightly below the 6.0% official estimates but still above most market predictions. A lot depends on the vaccination pace as currently Inače, fantastičan tekst. Toplo preporučujem da pročitate celi tekst, da vidite naše ekonomske vratolomije.. Ukratko, kažu Olandjani i Rumuni, da im Srbija jedina uliva nadu, i da žele biti kao mi.. A da svi ostali prde u čabar.. :) ...
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
bobanovski
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:08 |
|
Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26 Postovi: 7381
|
Maknite Grobara čisto jer kalja ime našeg Partizana! Vučićev kompleks prema Partizanu je tako velik da je uništio u vaterpolu Partizan(dobro ovo nama Hrvatima odgovara jer imamo veće šanse za OI) +u basketu im brat dovuka same strance u Zvezdu, Partizan pod Vujosevicem je doslovno bio institucija U nogometu im penal u derbiju nije sviran od 91  Prošao rat, sve ali nijedan penal u derbiju što je gotovo nemoguće nekome kad gledaš. Onda dođe ovaj mali i botuje za svog Vučića dok ima nick grobar, pa žvaljo mi iz Splita smo dolazili da vam pomognemo tu protiv Vucicevih!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:18 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
.. A be mi stvarno šurimo Europu, čak sam i ja mislio da nas Vule-Jovanjica troluje.. :)  Hriste Bože raspeti i sveti, Srpska zemlja kroz oblake leti. Leti preko nebeskih visina, Krila su joj Morava i Drina ...
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:23 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
|
lijepo se vidi zašto Bugarska i Hrvatska kupuju nove avione, a Rumunjska i Srbija stare preko 30 godina, svake godine u deficitu na platnom računu.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:35 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
Dajte mi Koronu, Vučića i 100 hiljada vakcinisanih Srba i imaću najveći rast ekonomije u Evropi, tri godine za redom.. :) Inače Kinezi, budući vladari sveta, su napravili "master pis" potez sa Koronom.. Znali su da mi imamo najžilaviju ekonomiju(pravu ekonomiju, a ne babomasiranje) i da će nas, kao njihovu odskočnu dasku, najmanje pogoditi Korona. A da će Nemačka i Francuska istovremeno, sada još više morati da izdvoje svoje pare za svoju nejač Bugarsku i Hrvatsku i na taj način ih Ćinezi stizaju još brže... :) Kao kad su Ameri ugasili Sovjete sa Avganistanom.. :) Kapitalizam uvek na kraju pobedi Komunizam.. Za neupućene: Kina i Srbija - kapitalizam Nemačka i Rvacka - komunizam Kina je Morfius, a mi smo Neo novog Matrixa.. :) Mi smo izabrani.. ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 14:55 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
 brinem se za komšijske avione nakon što isteknu resursi Migovima, svake godine deficit platne bilance 5% GDP-a. nadajmo se da će komšije s vremenom naučiti zarađivati pare.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 15:25 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
Nemoj da brineš Dudi. Srbija za deset godina "skoro pa" duplira svoju ekonomiju, a funkcioniše trenutno, kao švajcarski sat, sa sadašnjih 46 mlrd € BDP-a. To znači da će Srbija, za deset godina, kada isteknu resursi za Mig-ove(ustvari, tu nisu resursi problem, resursi se produže, nego vek trajanja zmaja aviona - aluminijum se vremenom malo rastegne, čisto da znaš za ubuduće  ) kupiti sebi po tri-četiri eskadrile godišnje, ako želi, ali ne želi. Mi imamo "po jednog tenka i po jednog guseničara" na svakog našeg potencijalnog neprijateljskog pešadinca. Sve što nam treba je da Kina zavlada svetom, i da nas niko ne koči, a mi ćemo se samo gospodski ušetati za jedno prepodne, tamo gde treba... :) Sve što smo želeli je to, da vas, sa naših deset - besplatnih migova, navučemo da ulupate 2 mlrd € na eskadrilu Rafala u nikakvo vreme.. Nas to ne zanima, mi ne planiramo sa jednom eskadrilom da idemo na mesec kao vi. Imamo si 14 migića za "air policing" i uzeli smo si višeslojni PVO ako si slučajno neko "greškom" uleti u naš vazdušni prostor, pa da si napravimo vatromet.. :) Ali zato, 2025-te prosečna plata od 900€ je ono što zaista želimo. Tako je rekao naš svetlosni vodja i gospodar balkanskog poluotoka.. :) Vi? Kakve vi, Dudi, planove imate za tu 2025-tu? 1.Plata 850€ 2.Rafali po prvi put lete sa znakom HRZ-a i obučenim hrvatskim pilotom koji upravlja sa njim. 3.Sanirate još uvek štetu od zemljotresa 4.Svaki 2,5 stanovnik zemlje vam je penzioner Otprilike.... ? ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 15:35 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
uživaj. 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 15:44 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
Hvala Dudi što si mi izvukao to. Divan si.. Baš to tražim evo već par dana. Radim nekim večitim studentima, neki seminarski za lovu, o lošim primerima ekonomskih strategija, pa sam baš to tražio.. :) Ništa bez tebe Dudi. Ovi ostali su ozbiljno posrnuli. Dolaze ovde sa kiselim facama. Ja uporno pričam o ekonomiji, a oni o premlaćivanju dalmoša od strane mojih Grobara.. itd, itd.. Ti jedini razumeš i ulivaš kakvu-takvu nadu.. :) ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 15:48 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 16:09 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Grobar ako pojačaš botovanje X2 i čvrsto vjeruješ možda se BDP Srbije podupla... 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 16:13 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
.. Samo milijarda Dudi? Pa mi smo taj vojni budžet imali pre pet godina.. :) Malo vam daje EU ipak. Sad tek vidim. Moramo odmah da otkrijemo šatorsko krilo i da ipak pokažemo svima, naš sakriveni S-400, pa da pojačate te vojne izdatke još više. Vaši veći vojni izdaci = Nemačko/Francuski veći izdaci = Čajna mor stronger den vest = Serbija može da radi šta god poželi. Win-win situacija i za vas i za nas Dudi. Najzad radimo zajedno, ali nesvesno.. :) ..
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 16:42 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
milijarda za naoružavanje, a ne za MORH. da karikiram, svake godine nova eskadrila. 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Grobar
|
Naslov: Re: Srbija - privreda Postano: 13 sij 2021, 17:22 |
|
Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42 Postovi: 7637 Lokacija: Serbian World
|
A dobro, dobro.. To već može, ostavićemo S-400 pokrivenog onda, Dudi... :) Elem, Susjedići moji slatki, radim jednu analizicu vas i nas, kad ste već tu na temi. Vidim da se razumete, pa me zanima kako je došlo do ovoga, u predhodnih 10 godina... ? Ukupne ekonomije dveju naših država: 1.Srbija2010 - 41,368 mlrd$ 2020 - 51,999 mlrd$ 2.Susjedi-babomaseri2010 - 59,866 mlrd$ 2020 - 56,768 mlrd$ Mislim, vi ste EU već 7 godina i imate 6000km obale, a mi ne, pa mi ništa tu nije jasno.. :) I zašto dolazi do ovoga.. ?Stručnjaci napravili listu: Koje ekonomske sile će vladati svetom u 2050. godini?https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php? ... id=1788586Citat: Za 30 godina većina najvećih svetskih ekonomija će biti one koje su upravo danas u razvoju. Citat: Prema izveštaju jedne od najvećih međunarodnih računovodstvenih kompanija na svetu PwC, lista svjetskih ekonomskih sila u 2050. godini će izgledati ovako:
1. Kina 2. Indija 3. SAD 4. Indonezija 5. Brazil 6. Rusija 7. Meksiko 9. Nemačka 10. Ujedinjeno Kraljevstvo I kako vidite sebe za 30 godina.. ? :) ...
_________________ Vlasi se dosetili...
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|