HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 07:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2748 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 10:50 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7381
Imaš službene statistike Franjin sine ali pusti statistike, to se lažira. Dođi jednom na Hvar prijatelju

Vidit ćeš mlade sisate Srpkinje u šahovnici brate ali nemoj da ti bude loše, ti si ipak Franjin sin a ugroženi ste od strane Vučića i mjesto vam je u HNL-u,.

+ne one šta vole životinje nego prave žene i prave domaćice!

Natalitet raste zadnjih godina, pogonsko gorivo za Rafale i obnovu!

+Hajduka, dosta novih malih navijača Hajduka iako nam ide loše zadnjih godina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7381
K:M je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Mlade sisate Srpkinje po statistici dižu natalitet u RH, dođu vamo i spase se tvoga "gospodarskog rasta"

Inače evo ti jedan dobar tekst

https://www.novilist.hr/sport/srdan-ceb ... -u-dinamo/

Bobi dovescu vam jednu takvu iz Srbije, za sefte, i da se spasi "gospodarskog rasta". Samo me nemojte razocarati.
Da mi se slucajno pozali da vam "BDP NE raste i NE skace". Krize, recesije i PAD nije opcija za vas Dalmose.

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7381

10:16 Vucic mrzi Partizan na nacional osnovi

Hrvatska treba financirati Partizan i moga prijatelja Grobara


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3985
Lokacija: Stolni grad
Grobar je napisao/la:
Evo vam jedna fabrika čokolade u to ime, da se zasladite malo, dosta nam je vaše gorčine...  :)

Sve stranci!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
..

Braćo Srbi priznajte im jedno, a to je, da su mnogo zabavni naši susjedi.. :)

Moram da priznam da su "iznimno" duhoviti.
Uvek je važilo pravilo, da smo mi Srbi duhoviti, a da su oni operisani od humora.. :)

No, ovi ovde, na forumu, imaju tu neku žvakicu, koja uvek nasmeje čoveka.
Ali ozbiljno.. :palacgore1


Sad, da li je to uticaj Herceg-Bosne(takodje duhovito podneblje :D ) ili su pak možda i oni sami Srbi.. :laugh pa su zbog toga duhoviti, to već ostavljam istoričarima i stručnjacima... :D

Sve u svemu, super se zabavljam ovde i baš me dobro zasmejavate susjedići.... :)
Postajete mi dragi, a to ne valja.
Ne smem se opuštati.. :D

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3501
De još jedan smajlić stavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 23412
Jel se poduplao BDP dok botujete? Trebate mjerit ekonomiju u bot per capita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1002
Lokacija: Српски свет
Srpska kabl ekonomija protiv hrvatske krofna ekonomije. :nanana

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
..


Evo prilike i za vas, Lasice i Franjo, da konkurišete.
Vi ste Slavonci, imate velikog iskustva sigurno u poljoprivredi.
Taman da ne begate u Irsku.. :)


Za subvencije poljoprivredi izdvojeno 53 milijarde dinara.

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlj ... rde-dinara

slika
slika
slika


slika

:D

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 12453
Tako, tako, vraćanje korijenima.

Gedžovani uzgajaju svinje. Samo pazite da ne izazove te još koji rat zbog izvoza svinja.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
slika

brinem za komšije, hoće li itko ostati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
..



A leleeee..
I Rumunski ekonomisti počeli da botuju za Vučića.. :)
Uzimaju mi parče leba, cigani Rumunjski.. :)


Growth in the Balkans: from zero to hero again?

https://think.ing.com/articles/growth-i ... ero-again/

Citat:
We review the main macroeconomic forecasts for Bulgaria, Croatia, Romania and Serbia.


Citat:
Serbia reconfirmed its status as one of the most dynamic European economies, contracting by only around 1.1% in 2020 and looks on track to post one of the highest economic growth rates in 2021, which we estimate at 5.5%.


Citat:
With an estimated 8.8% GDP contraction in 2020, Croatia might seem an outlier in this pack but remember the context: over 20% of its GDP depends on a sector which plummeted in 2020 – tourism. Hence, we believe that a single digit contraction is in fact a laudable result. In 2021 we expect a growth rebound of just over 4.0% as consumer sentiment might remain depressed for longer than currently anticipated.



Citat:
Current account deficits will likely remain at relatively high levels in Romania and Serbia, but fully financing them from stable non-debt creating sources looks more probable only for Serbia.


Serbia: outperforming the pack

Growth: We’ve been constantly upbeat on Serbia’s growth prospects for a while now and so far things are going our way. Possibly benefiting from the strongest growth momentum in Europe, the Serbian economy is projected to have contracted by only 1.1% in 2020 (official and ING estimates). It should also be one of the few countries to witness a full recovery to pre-pandemic levels by the end of 2021 when we forecast GDP growth of 5.5%, slightly below the 6.0% official estimates but still above most market predictions. A lot depends on the vaccination pace as currently



Inače, fantastičan tekst.
Toplo preporučujem da pročitate celi tekst, da vidite naše ekonomske vratolomije..

Ukratko, kažu Olandjani i Rumuni, da im Srbija jedina uliva nadu, i da žele biti kao mi.. :D

A da svi ostali prde u čabar.. :)


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7381
Maknite Grobara čisto jer kalja ime našeg Partizana!
Vučićev kompleks prema Partizanu je tako velik da je uništio u vaterpolu Partizan(dobro ovo nama Hrvatima odgovara jer imamo veće šanse za OI)
+u basketu im brat dovuka same strance u Zvezdu, Partizan pod Vujosevicem je doslovno bio institucija

U nogometu im penal u derbiju nije sviran od 91 :D Prošao rat, sve ali nijedan penal u derbiju što je gotovo nemoguće nekome kad gledaš.

Onda dođe ovaj mali i botuje za svog Vučića dok ima nick grobar, pa žvaljo mi iz Splita smo dolazili da vam pomognemo tu protiv Vucicevih!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
..

A be mi stvarno šurimo Europu, čak sam i ja mislio da nas Vule-Jovanjica troluje..  :)

slika

Hriste Bože raspeti i sveti,
Srpska zemlja kroz oblake leti.
Leti preko nebeskih visina,
Krila su joj Morava i Drina

:D

...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
lijepo se vidi zašto Bugarska i Hrvatska kupuju nove avione, a Rumunjska i Srbija stare preko 30 godina, svake godine u deficitu na platnom računu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
Dajte mi Koronu, Vučića i 100 hiljada vakcinisanih Srba i imaću najveći rast ekonomije u Evropi, tri godine za redom..  :)


Inače Kinezi, budući vladari sveta, su napravili "master pis" potez sa Koronom.. :palacgore1


Znali su da mi imamo najžilaviju ekonomiju(pravu ekonomiju, a ne babomasiranje) i da će nas, kao njihovu odskočnu dasku, najmanje pogoditi Korona.


A da će Nemačka i Francuska istovremeno, sada još više morati da izdvoje svoje pare za svoju nejač Bugarsku i Hrvatsku i na taj način ih Ćinezi stizaju još brže... :)

Kao kad su Ameri ugasili Sovjete sa Avganistanom.. :)
Kapitalizam uvek na kraju pobedi Komunizam..

Za neupućene:
Kina i Srbija - kapitalizam
Nemačka i Rvacka - komunizam


Kina je Morfius, a mi smo Neo novog Matrixa.. :)
Mi smo izabrani.. :D

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
slika

brinem se za komšijske avione nakon što isteknu resursi Migovima, svake godine deficit platne bilance 5% GDP-a. nadajmo se da će komšije s vremenom naučiti zarađivati pare.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
Nemoj da brineš Dudi.
Srbija za deset godina "skoro pa" duplira svoju ekonomiju, a funkcioniše trenutno, kao švajcarski sat, sa sadašnjih 46 mlrd € BDP-a.


To znači da će Srbija, za deset godina, kada isteknu resursi za Mig-ove(ustvari, tu nisu resursi problem, resursi se produže, nego vek trajanja zmaja aviona - aluminijum se vremenom malo rastegne, čisto da znaš za ubuduće :D ) kupiti sebi po tri-četiri eskadrile godišnje, ako želi, ali ne želi.

Mi imamo "po jednog tenka i po jednog guseničara" na svakog našeg potencijalnog neprijateljskog pešadinca.

Sve što nam treba je da Kina zavlada svetom, i da nas niko ne koči, a mi ćemo se samo gospodski ušetati za jedno prepodne, tamo gde treba... :)





Sve što smo želeli je to, da vas, sa naših deset - besplatnih migova, navučemo da ulupate 2 mlrd € na eskadrilu Rafala u nikakvo vreme.. :D





Nas to ne zanima, mi ne planiramo sa jednom eskadrilom da idemo na mesec kao vi.

Imamo si 14 migića za "air policing" i uzeli smo si višeslojni PVO ako si slučajno neko "greškom" uleti u naš vazdušni prostor, pa da si napravimo vatromet.. :)


Ali zato, 2025-te prosečna plata od 900€ je ono što zaista želimo.
Tako je rekao naš svetlosni vodja i gospodar balkanskog poluotoka.. :)


Vi?
Kakve vi, Dudi, planove imate za tu 2025-tu?

1.Plata 850€
2.Rafali po prvi put lete sa znakom HRZ-a i obučenim hrvatskim pilotom koji upravlja sa njim.
3.Sanirate još uvek štetu od zemljotresa
4.Svaki 2,5 stanovnik zemlje vam je penzioner

Otprilike.... ? :D


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ


uživaj. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
Hvala Dudi što si mi izvukao to.
Divan si.. :palacgore1


Baš to tražim evo već par dana.

Radim nekim večitim studentima, neki seminarski za lovu, o lošim primerima ekonomskih strategija, pa sam baš to tražio..  :)


Ništa bez tebe Dudi. :D

Ovi ostali su ozbiljno posrnuli.
Dolaze ovde sa kiselim facama.
Ja uporno pričam o ekonomiji, a oni o premlaćivanju dalmoša od strane mojih Grobara.. itd, itd.. :laugh

Ti jedini razumeš i ulivaš kakvu-takvu nadu.. :)

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
https://hrvatska2030.hr/wp-content/uplo ... -v.e-S.pdf

https://hrvatska2030.hr/

možda se stranica ne zove budućnostAV2030, ali svakako objašnjava kako do milijarde eura svake godine za naoružavanje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 23412
Grobar ako pojačaš botovanje X2 i čvrsto vjeruješ možda se BDP Srbije podupla... :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
..

Samo milijarda Dudi?
Pa mi smo taj vojni budžet imali pre pet godina.. :)

Malo vam daje EU ipak.
Sad tek vidim.

Moramo odmah da otkrijemo šatorsko krilo i da ipak pokažemo svima, naš sakriveni S-400, pa da pojačate te vojne izdatke još više.

Vaši veći vojni izdaci = Nemačko/Francuski veći izdaci = Čajna mor stronger den vest = Serbija može da radi šta god poželi. :D

Win-win situacija i za vas i za nas Dudi.
Najzad radimo zajedno, ali nesvesno.. :)

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
milijarda za naoružavanje, a ne za MORH.

da karikiram, svake godine nova eskadrila. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2021, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 7637
Lokacija: Serbian World
A dobro, dobro..
To već može, ostavićemo S-400 pokrivenog onda, Dudi... :)




Elem,
Susjedići moji slatki, radim jednu analizicu vas i nas, kad ste već tu na temi.
Vidim da se razumete, pa me zanima kako je došlo do ovoga, u predhodnih 10 godina... ?


Ukupne ekonomije dveju naših država:

1.Srbija
2010 - 41,368 mlrd$
2020 - 51,999 mlrd$

2.Susjedi-babomaseri
2010 - 59,866 mlrd$
2020 - 56,768 mlrd$ :laugh


Mislim, vi ste EU već 7 godina i imate 6000km obale, a mi ne, pa mi ništa tu nije jasno.. :)




I zašto dolazi do ovoga.. ?


Stručnjaci napravili listu: Koje ekonomske sile će vladati svetom u 2050. godini?

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php? ... id=1788586

Citat:
Za 30 godina većina najvećih svetskih ekonomija će biti one koje su upravo danas u razvoju.


Citat:
Prema izveštaju jedne od najvećih međunarodnih računovodstvenih kompanija na svetu PwC, lista svjetskih ekonomskih sila u 2050. godini će izgledati ovako:

1. Kina
2. Indija
3. SAD
4. Indonezija
5. Brazil
6. Rusija
7. Meksiko
9. Nemačka
10. Ujedinjeno Kraljevstvo


slika

:D

I kako vidite sebe za 30 godina..  ?  :)


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2748 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO