HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 02:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 17 lis 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Zašto pobogu? :D

Elem, otvaram temu o Titu da trolovi iz lijepe njihove nebi zatrpavali više temu o našem Kralju svojim kraljem Titom, a sve zbog ljubomore što oni nemaju prinčeve i princeze, a dali bi Goli otok samo da to imaju.. :D

Dakle, sve o Titu i kome je Tito više pomogao?
Hrvatima ii Slovencima? :D

I ono najbitnije zašto nema petokraku na svom grobu? :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 04:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Nema ni na raznim spomenicima. Npr. na onom u Kumrovcu.
Valjda se u takvim prilikama ne mecu ideoloska obelezja. Tito ipak pripada svima, ne samo komunistima.

Ili je Granicarko Dubajic ukrao petokraku, kako bi u svojoj kuci imao dragocenu relikviju. :D

Tito i Mosa corkirani! Lepoglava.
slika

Kralj Aleksandar je pogresio sto ih tada nije likvidisao.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 04:56 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ova dvojica kao horor film.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 06:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
aleksije radicevic je napisao/la:

Kralj Aleksandar je pogresio sto ih tada nije likvidisao.


Zapravo, po Tita su bili došli u zatvor da ga ubiju ali upravnik im ga nije htio predati. Tako je bar Tito naveo u svojim memoariama.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Tito si diže cjenu.

Da su htjeli i njega bi sašili i upravnika ako se pobuni.

Danas rade takve nameštaljke pored javnosti, ngo, medija, neta, a da nebi pre 90 g. Đubre terorističko se izvukli, ko i njegovi ISILovci.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Pomogao je najviše Srbima prečanima, u najtežem momentu.

Kraljeva vojska u otadžbini je u skoro svakoj većoj operaciji bila na strani ustaša. Čak su i ubijali Srbe na Kozari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Pomogao je najviše Srbima prečanima, u najtežem momentu.

Kraljeva vojska u otadžbini je u skoro svakoj većoj operaciji bila na strani ustaša. Čak su i ubijali Srbe na Kozari.

Prijatelju, Tito je zloporabio neukost, čisto srce i duše tih ljudi i odveo ih na "autostradu" pakla.... sa zatiranjem i gubitkom imovine.

Posle je trebao da im da autonomije u H i Bih, ali ja 5% poženio za H čiji su muževi pobegli ili su pobijeni po križnim putevima uz vile i stančuge. Tako korumpirani su lizali Titine čizme, a u SRB sa Cg komesarima radili CRVENI TEROR I PLJAČKU.

Ti smradovi su izdali naivan narod 95% i pomagali u raseljavanju u 8.oj OFENZIVI I slabljenju srpske komponente.

Potomci tih oko Jovanke i generalštaba su sa manijakom ZLObom napujdali Srbe na nemogući rat. Da 5% drži RSK od 1/4 H.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


Hrvatski drug Tito je uradio sledeće:

1.Nacrtao Hrvatsku sa 6000km obale

2.Nacrtao Crnu Goru i udaljio Srbiju od mora

3.Nacrtao Makedoniju koja nikada pre nije postojala

4.Nacrtao Kosovo i naselio Albance i zabranio povratak Srba, a u Makedoniji ništa npr. Albancima nije nacrtao-zanimljivo.

5.Nacrtao Vojvodinu a nije Krajinu-isto zanimljivo

6.Gurnuo pod tepih Jasenovac

7.Napisao pred smrt ustav iz 74-e kojim je Kosovu i Vojvodini dao pravo veta nad Srbijom za svaku odluku na Federalnom nivou i tim ustavom započeo sve ono što je usledilo.

8.Premestio celokupnu bitniju industriju iz Srbije u Bosnu i Sloveniju.

9.Dražu roknuo odmah, a ante pavelić lutao po svetu opušteno još 20 godina - ovo je najzanimljivije.. :D


...


Ja ovde ne vidim ništa dobro za Srbe.
Ako neko može da mi kaže šta je to Hrtito uradio za Srbe pošto ja ne mogu da se setim baš ničeg dobrog.


A da, zamajavo nas sa Zvezdom njegovom Crvenom, Šekularcem i Džajićem dok on smanjuje Srbiju i rovari po srpstvu.

Partizan do Groba.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
K:M je napisao/la:
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Pomogao je najviše Srbima prečanima, u najtežem momentu.

Kraljeva vojska u otadžbini je u skoro svakoj većoj operaciji bila na strani ustaša. Čak su i ubijali Srbe na Kozari.

Prijatelju, Tito je zloporabio neukost, čisto srce i duše tih ljudi i odveo ih na "autostradu" pakla.... sa zatiranjem i gubitkom imovine.

Posle je trebao da im da autonomije u H i Bih, ali ja 5% poženio za H čiji su muževi pobegli ili su pobijeni po križnim putevima uz vile i stančuge. Tako korumpirani su lizali Titine čizme, a u SRB sa Cg komesarima radili CRVENI TEROR I PLJAČKU.

Ti smradovi su izdali naivan narod 95% i pomagali u raseljavanju u 8.oj OFENZIVI I slabljenju srpske komponente.

Potomci tih oko Jovanke i generalštaba su sa manijakom ZLObom napujdali Srbe na nemogući rat. Da 5% drži RSK od 1/4 H.


Jasno je meni da je on bio manipulator, ali je u mnogim slučajevima njegova vojska bila jedina šansa, u nekim slučajevima i za Hrvate.

U Srbiji su četnici i bili u pravu, jer bi podizanje ustanka dovelo do većih žrtava nego suradnja sa Nijemcima, ali u nekim srpskim i hrvatskim krajevima je moglo bit žrtava i raznih oblika tlačenja makar narod bio miran ko bubica. I tu četnička retorika nije bila od pomoći. Oni bi surađivali sa Talijanima i Nijemcima, pa kad ih puste malo s lanca klali po hrvatskim selima. A u međuvremenu, ogromna većina Srba prečana izvan zone njihove kontrole neka se snađe kako zna.

To što nije dao autonomiju u BiH iz ove perspektive izgleda sumanuto, ali je napravljeno da se izbjegne svađa Hrvata i Srba oko granica. Muslimani su tad bili mali miševi, BiH je imala relativnu srpsku većinu i srpsku dominaciju u vojsci i institucijama, a u Zap. Hercegovini je bio tretman okupacijske zone prema Hrvatima. Srbi su pendrečili i po Zagrebu.

BiH je postala loša za Srbe nakon par desetljeća kad su Muslimani ojačali istodobno i demografski i institucionalno. Tu su komunisti ispali najveće budale i srozali se u očima Srba u BiH.

Što se tiče raseljavanja, dešavalo se u kraju koji je kod svih naroda iseljenički. Samo su muslimani krenuli kasnije i imali bolji natalitet, pa su time ostvarili prednost. Srbi iz RS iseljavaju manje od druga dva naroda, ali mislim da baš u najzapadnijim krajevima ima općina koje dosta gube prvašiće, unatoč blizini Banje Luke.

Pa kad je već kraj takav iseljenički, bolje da se narod smjestio među svoje i pojačao svoju komponentu baš gdje je trebalo, nego da se rasuo. Oni su i bez komunističkog plana počeli odlazit na rad i školovanje po hrvatskim mjestima. Gdje je bilo većih tvornica u RH nedaleko BiH, bilo je i ljudi iz tog kraja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
aleksije radicevic je napisao/la:
Tito i Mosa corkirani! Lepoglava.
slika


..


Hrtito je na ovoj slici u sledećem fazonu:

"Ajme mene neće me valjda roknut sad ovi srboćetnićkivelikosrpski banditi.

Ak' me sad bude roknul neko, kak' ću si mojim Hrvatima nacrtat tisućljetnu Hrvatsku od Trsta do Boke i kak' ću od Srbije napravit' Beogradski pašaluk?

Pomozi mi bože samo još ovoga puta i verovaću sve vreme potajno u tebe.
Ćak i kad budem bio komunist i kad budem zamajavao glupe Srbe da ratuju za moju domovinu Hrvatsku.
"


I na samrti je tražio katoličkog "svećenika" da se zahvali bogu što je tog dana ostao živ.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Tito je Rus, odnosno Židov. Način na koji je pričao nimalo ne sliči našim jezicima, vidi se da ima opasan naglasak.

Kažu da je pred smrt buncao na ruskom.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
@Anti....ok za dragovoljno iseljavanje, svak ide kam misli da će mu biti lakše, ljepše, ugodnije. Loše je sustavno poticanje iz niskih pobuda i želje za promenom etničke strukture.

Jer ćopavi CRVENU U je znao da je II ww prvo poluvrijeme i čisto je teren tko "sudac sa crvenim kartonima" da nam "izbaci bar 4 igrača. Priznaćeš da bi i Mančester tako izgubio od Zrinjskog ili Osjeka.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
1986 je napisao/la:
Tito je Rus, odnosno Židov. Način na koji je pričao nimalo ne sliči našim jezicima, vidi se da ima opasan naglasak.

Kažu da je pred smrt buncao na ruskom.


Tito je bio Zagorac koji je djetinjstvo proveo u Sloveniji i dio života u Rusiji. Kasnije živi u Beogradu.
Način na koji priča nije sumnjiv ni u tom videu (koji je katastrofalan) niti u drugih 50 koje sam gledao na ovu temu.
Jasno mi je da Srbi ne shvaćaju kako Zagorci ili Slovenci naglašavaju određene riječi ali ti bi kao Hrvat trebao znati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Josip Broz je radio u nekoj tvornici kao mlad i tamo je ostao bez dijela prsta na mislim desnoj ruci. Kad je Tito kasnije za vrijeme SFRJ došao u posjet toj tvornici, jedan "njegov" kolega se rukavao s njim istovremeno shvativši da to nije Josip Broz jer su mu svi prsti na toj ruci bili cijeli. Ta priča se kasnije pročula.



Njegovo najranije sjećanje je kako sjedi doma zajedno s majkom i gleda kroz prozor procesiju (njegova majka nije htjela ići) što je za tadašnje seoske prilike jako čudno, osim ako su stvarno bili Židovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Da je Tito bio "Židov" od Hrvatske i Hrvata ni kamen nebi ostao nakon Jasenovca.

Tita jedino Izrael od svih država na svetu nije voleo.

Oborili su nam avion, Tito je podržavao Arape i Palestinu, nije mogao da smisli Jevreje..

Ma pravi Hrvat.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Purger111 je napisao/la:
Josip Broz je radio u nekoj tvornici kao mlad i tamo je ostao bez dijela prsta na mislim desnoj ruci. Kad je Tito kasnije za vrijeme SFRJ došao u posjet toj tvornici, jedan "njegov" kolega se rukavao s njim istovremeno shvativši da to nije Josip Broz jer su mu svi prsti na toj ruci bili cijeli. Ta priča se kasnije pročula.



Njegovo najranije sjećanje je kako sjedi doma zajedno s majkom i gleda kroz prozor procesiju (njegova majka nije htjela ići) što je za tadašnje seoske prilike jako čudno, osim ako su stvarno bili Židovi.

Kako komentiraš one koji kažu da priča kao Rus? Na temelju tog linka kojeg si sam postavio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Josip Broz je radio u nekoj tvornici kao mlad i tamo je ostao bez dijela prsta na mislim desnoj ruci. Kad je Tito kasnije za vrijeme SFRJ došao u posjet toj tvornici, jedan "njegov" kolega se rukavao s njim istovremeno shvativši da to nije Josip Broz jer su mu svi prsti na toj ruci bili cijeli. Ta priča se kasnije pročula.



Njegovo najranije sjećanje je kako sjedi doma zajedno s majkom i gleda kroz prozor procesiju (njegova majka nije htjela ići) što je za tadašnje seoske prilike jako čudno, osim ako su stvarno bili Židovi.

Kako komentiraš one koji kažu da priča kao Rus? Na temelju tog linka kojeg si sam postavio.


Kazarski Židov kao i dobar dio sovjetskog vodstva u počecima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20851
Ljudi često zaboravljaju kako je Tito polu Slovenac i da je dobar komad ranog dijetinjstva proveo tamo, upravo u periodu kada osoba uči pričati. Sa djedom po maminoj strani je on proveo par god u Sloveniji i kada se vratio u Hrvatsku on je pričao Slovenskim jezikom bolje nego Hrvatskim. To je možda razlog njegovog čudnog govora, no ono što je sigurno je da nije bio Rus ili Židov i ostale gluposti.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 18 lis 2020, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
weasel je napisao/la:
Ljudi često zaboravljaju kako je Tito polu Slovenac i da je dobar komad ranog dijetinjstva proveo tamo, upravo u periodu kada osoba uči pričati. Sa djedom po maminoj strani je on proveo par god u Sloveniji i kada se vratio u Hrvatsku on je pričao Slovenskim jezikom bolje nego Hrvatskim. To je možda razlog njegovog čudnog govora, no ono što je sigurno je da nije bio Rus ili Židov i ostale gluposti.


Ne bi baš reko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 03:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Grobar je napisao/la:
..


Hrvatski drug Tito je uradio sledeće:

1.Nacrtao Hrvatsku sa 6000km obale

2.Nacrtao Crnu Goru i udaljio Srbiju od mora

3.Nacrtao Makedoniju koja nikada pre nije postojala

4.Nacrtao Kosovo i naselio Albance i zabranio povratak Srba, a u Makedoniji ništa npr. Albancima nije nacrtao-zanimljivo.

5.Nacrtao Vojvodinu a nije Krajinu-isto zanimljivo

6.Gurnuo pod tepih Jasenovac

7.Napisao pred smrt ustav iz 74-e kojim je Kosovu i Vojvodini dao pravo veta nad Srbijom za svaku odluku na Federalnom nivou i tim ustavom započeo sve ono što je usledilo.

8.Premestio celokupnu bitniju industriju iz Srbije u Bosnu i Sloveniju.

9.Dražu roknuo odmah, a ante pavelić lutao po svetu opušteno još 20 godina - ovo je najzanimljivije.. :D


...


Ja ovde ne vidim ništa dobro za Srbe.
Ako neko može da mi kaže šta je to Hrtito uradio za Srbe pošto ja ne mogu da se setim baš ničeg dobrog.


A da, zamajavo nas sa Zvezdom njegovom Crvenom, Šekularcem i Džajićem dok on smanjuje Srbiju i rovari po srpstvu.

Partizan do Groba.. :D


U vezi nekih tvojih točaka

1. A kojoj su državi trebali pripasti dijelovi kao Zadar ili Istra? On je čak i uzeo Hrvatima Kotor 1945., oke, ništa strašno, ali kome je trebalo pripasti sve ovo što navodim?

2. /3. To je istina, ali politika je bila od ratnog doba emancipiranja svih naroda u republike.

6. Mislim da je ovo čak bilo zdravo na neki način (i nezdravo na druge). Danas je 25 godina nakon rata puno nezdravija atmosfera u ex-yu republikama nego što je 1970. bila u SFRJ, kada se WW2 činio kao nešto što je bilo jako, jako davno. Po meni je to važnije nego filati ljude s takvim morbidnim stvarima. Nezdravi je aspekt što se onda takve stvari guraju pod površinu i kad isplivaju je reakcija javnosti još gora, pogotovo u vremenima bujanja nacionalizma.

9. Draža je ostao u zemlji. Kao da Pavelić ne bi doživio istu sudbinu da nije pobjegao. I u tim ga je okolnostima Tito pokušao dohvatiti i skoro uspio, zapravo mu ubrzao smrt posljedicama ranjavanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 03:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Grobar je napisao/la:


I na samrti je tražio katoličkog "svećenika" da se zahvali bogu što je tog dana ostao živ.. :D


Imaš li ikakav dokaz za ovo ili si crackpot ko ovaj moj sunarodnjak gore? Ništa on nije tražio na samrti jer je već mjesecima bio u komi i najviše što je mogao reći je bilo nešto buncanja. Nije da je umro svjestan ili išta, jel razumiješ to?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 04:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
Grobar je napisao/la:


I na samrti je tražio katoličkog "svećenika" da se zahvali bogu što je tog dana ostao živ.. :D


Imaš li ikakav dokaz za ovo ili si crackpot ko ovaj moj sunarodnjak gore? Ništa on nije tražio na samrti jer je već mjesecima bio u komi i najviše što je mogao reći je bilo nešto buncanja. Nije da je umro svjestan ili išta, jel razumiješ to?

Kruži priča i da je tražio hodžu i umro kao musliman. To je, naravno, samo priča, i to jako popularna u Sarajevu u kojem gomila ljudi iskreno veruje u nju. Ja mislim da je bio iskreni komunista i da ne bi tražio nikakvog sveštenika, sve da je i bio sposoban da bistro misli, što nisam siguran da je bio slučaj, pošto je gangrena jako gadna bolest i verujem da zahvata i mozak, neka me slobodno ispravi neko ko se razume u medicinu više od mene, neću se naljutiti ako kaže da lupetam, pošto zaista lupetam i donosim zaključak samo na osnovu pretpostavke da gangrena utiče na rasuđivanje, a ta pretpostavka nije zasnovana na znanju nego je samo pretpostavka zasnovana na pretpostavci. Inače, Muslimani stvarno u masovnom broju veruju da je umro kao musliman u prisustvu hodže, nije zajebancija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 05:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Pa naravno da nije tražio nikakvog popa, pošto nije bio ni na misi vjerojatno barem od 1915., a moguće i ranije. Da ga je i zatražio takav kakav je bio ukomiran bi mislili da bunca.

Da, i btw, gospodine Grobar, Pavelić je toliko opušteno lutao svijetom da je do kraja života sa sobom nosio pištolj. Imao ga i pri onom pokušaju atentata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
NiceBoyZg je napisao/la:

U vezi nekih tvojih točaka

1. A kojoj su državi trebali pripasti dijelovi kao Zadar ili Istra? On je čak i uzeo Hrvatima Kotor 1945., oke, ništa strašno, ali kome je trebalo pripasti sve ovo što navodim?

2. /3. To je istina, ali politika je bila od ratnog doba emancipiranja svih naroda u republike.

6. Mislim da je ovo čak bilo zdravo na neki način (i nezdravo na druge). Danas je 25 godina nakon rata puno nezdravija atmosfera u ex-yu republikama nego što je 1970. bila u SFRJ, kada se WW2 činio kao nešto što je bilo jako, jako davno. Po meni je to važnije nego filati ljude s takvim morbidnim stvarima. Nezdravi je aspekt što se onda takve stvari guraju pod površinu i kad isplivaju je reakcija javnosti još gora, pogotovo u vremenima bujanja nacionalizma.

9. Draža je ostao u zemlji. Kao da Pavelić ne bi doživio istu sudbinu da nije pobjegao. I u tim ga je okolnostima Tito pokušao dohvatiti i skoro uspio, zapravo mu ubrzao smrt posljedicama ranjavanja.



1/2/3 - Pa ne može to tako.

Ako se crtaju Crna Gora i Makedonija, onda se moraju nacrtati i Dalmacija i Istra i Dubrovačka republika npr..
Pod istim razlozima.

Koliko prava Crnogorci polažu na posebnost u odnosu na Srbe toliko se isto moglo reći i za Dalmatince, Istrijane i Dubrovčane.. npr..

U Partizanima je bilo najviše Srba, preko 60%, a ti onda od Srbije napraviš pašaluk, a Hrvatskoj koja je sem Dalmatinaca, bila skoro listom za Pavelića, daš 6000km obale.

Nemam ništa protiv da tolika silna obala bude data Hrvatskoj, ali onda po tim principima su Crna Gora i Makedonija morale biti Srbija.


Makedonaca i Bošnjaka je u Partizanima bilo u simboličnom broju, a dobili su zemlje veličine Srbije.

Svašta tu nešto ne štima stari moj... :D




9.Tito nema nikakve veze sa ranjavanjem Pavelića.

Čak se nije ni potrudio aktivnije da ga nadje.

Pavelića je ranio lično na svoju sopstvenu inicijativu Blagoje Jovović, a on je više bio Četnik nego Partizan.

6.Guranje Jasenovca pod tepih uopšte neću ni da komentarišem, a opravdanje za to ne postoji.

Onda to isto treba da uradimo i sa zločinima u Hrvatskoj i Srebrenicom? Ne?

Pa ne, ne..
Nije to isto.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto nema petokrake na Titovom grobu?
PostPostano: 19 lis 2020, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Tito je podijelio Srbiju na šest republika :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO