HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 svi 2024, 12:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 13:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6224
Poklon zamljišta je bio pred realizacijom, pobunili se seljani i ovaj odustao, da vidimo taj projekt, procjenu i studiju, pa da sudimo, zar je tajna.
Jasno je da je projekt na razini ideje jednog njegovog dobrog frenda.

Ako projekt i sve potrebno postoji, ja sam za to da mu se da. Budući da se Rimac povukao na prvom prigovoru, vidi bogati, jasno je da ničega nema.
Na taj način tražiti ogromno zemljište je sramotno i nedopustivo.
I da dodam, sumnjam da mu tamo danas radi 12 ljudi, kao što sumnjam da je uložio 2 mil eura. Je on Rimac, ali imamo i mi oči.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 4067
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:


Ti si kao onaj neki stereotipni birokrat koji , kad mu dođe investitor i otvori kufer pune eura, pita : " a gdje je pečat".

Sad mi je taj slučaj što si opisao zanimljiviji od Rimca, čovjek uplatio pare milju eura i proglašen je fake jer nema memoranduma. A što je bilo s parama? Jesu mu vratili?
Kakve su to birtijaške priče, stotine km2 za milijun eura koncesije? Uzmimo da je 200 km2, došlo bi 5000 eura za kvadratni kilometar (sto hektara ili milijun kvadratnih metara).

Ako ima još po toj cijeni, dajte mi jedno 2 km2 za 10 tisuća eura.
Kao na salamoreznici u trgovini, općinska službnica kaže "Može li 2,2 km2, utipkala sam greškom u ugovor, ili da pišem ponovo?"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3914
krstjanin je napisao/la:

Dakle nista sto bi privuklo goste citavu godinu kako si ti tvrdio. Glavnina je 20 kuca za odmor, koje kako rekosmo bolje da drzi vise ljudi nego jedno poduzece
Dakle sve u svemu nesto slicno etno selu Grabovica. Za sta opet brat bratu ne treba 45 duluma zemlje plus 30 koje vec ima, a na njima nije izgradjeno bas nista niti se za sta koristi

Mutno i to dobro mutno


Ti pišeš kao da je Livno Nizozemska pa se treba pobiti radi 45 duluma neizgrađene zemlje jer su jedini. Može Rimac sebi uzeti i ne raditi ništa, samo gledati kako trava raste, seljanima i dalje ostane duluma koliko hoćeš da i oni nešto drugo naprave što žele i što misle da treba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5356
Kaftanzoglio je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Dakle nista sto bi privuklo goste citavu godinu kako si ti tvrdio. Glavnina je 20 kuca za odmor, koje kako rekosmo bolje da drzi vise ljudi nego jedno poduzece
Dakle sve u svemu nesto slicno etno selu Grabovica. Za sta opet brat bratu ne treba 45 duluma zemlje plus 30 koje vec ima, a na njima nije izgradjeno bas nista niti se za sta koristi

Mutno i to dobro mutno


Ti pišeš kao da je Livno Nizozemska pa se treba pobiti radi 45 duluma neizgrađene zemlje jer su jedini. Može Rimac sebi uzeti i ne raditi ništa, samo gledati kako trava raste, seljanima i dalje ostane duluma koliko hoćeš da i oni nešto drugo naprave što žele i što misle da treba.


Pa sto ne uzme kad moze? Sto mu treba fukarastina i sramota da se o njemu prica? Sto je trazio na poklon nek kupi sebi i nek gradi onda mu ne moze nitko nista

Svi vi pricate moze Rimac ovo moze ono, 45 duluma ko 45 kvadrata sta je to. Ocito ne moze dok ispod stola trazi od opcine da mu daruje zemlju


Fali se tezak 2 milijarde. Pa sto se onda pobogu fukaras za 45 duluma. Kupi ko covik i miran. Tako ces stvarno pomoc onome ko ti proda zemlju i neces ljudima dati povoda da ti ne vjeruju

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35631
Lokacija: Gl. grad regije
Čim je koncesija u pitanju znači da se ne može kupiti.

Nego, s druge strane je https://www.facebook.com/ecoselograbovica/?locale=hr_HR

i baš se vidi kako rade cijelu godinu. Vjenčanja, događanja, kvadovi, zoološki... Sigurno imaju uokolo koristi a i znam ljudi koji su iz Zagreba išli dolje da vide.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5356
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čim je koncesija u pitanju znači da se ne može kupiti.

Nego, s druge strane je https://www.facebook.com/ecoselograbovica/?locale=hr_HR

i baš se vidi kako rade cijelu godinu. Vjenčanja, događanja, kvadovi, zoološki... Sigurno imaju uokolo koristi a i znam ljudi koji su iz Zagreba išli dolje da vide.


Ne sumnjam da grabovica radi citavu godinu. bio sam i vidio
Samo opet kazem od Matine Grabovice nebi drugi osim njega vidjeli koristi i nije potrebno toliko duluma zemlje

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:14 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3914
krstjanin je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:

Ti pišeš kao da je Livno Nizozemska pa se treba pobiti radi 45 duluma neizgrađene zemlje jer su jedini. Može Rimac sebi uzeti i ne raditi ništa, samo gledati kako trava raste, seljanima i dalje ostane duluma koliko hoćeš da i oni nešto drugo naprave što žele i što misle da treba.


Pa sto ne uzme kad moze? Sto mu treba fukarastina i sramota da se o njemu prica? Sto je trazio na poklon nek kupi sebi i nek gradi onda mu ne moze nitko nista

Svi vi pricate moze Rimac ovo moze ono, 45 duluma ko 45 kvadrata sta je to. Ocito ne moze dok ispod stola trazi od opcine da mu daruje zemlju


Fali se tezak 2 milijarde. Pa sto se onda pobogu fukaras za 45 duluma. Kupi ko covik i miran. Tako ces stvarno pomoc onome ko ti proda zemlju i neces ljudima dati povoda da ti ne vjeruju



Pa kako sam shvatio mještani su presjekli električne vodove postojećem turističkom naselju u vlasništvu Mamuze koji se već otprije bavi turizmom i ima koliko vidim najviše ocjene na google recenzijama, znači ne radi se o napadu na "nepostojeći" projekt nego potpuno postojeći, kao i partizani kad su 1945. upadali nasilno u privatne firme samo je razlika što su oni nosili crvene zvijezde, a ovi partizani nose krunice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5356
Kaftanzoglio je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Pa sto ne uzme kad moze? Sto mu treba fukarastina i sramota da se o njemu prica? Sto je trazio na poklon nek kupi sebi i nek gradi onda mu ne moze nitko nista

Svi vi pricate moze Rimac ovo moze ono, 45 duluma ko 45 kvadrata sta je to. Ocito ne moze dok ispod stola trazi od opcine da mu daruje zemlju


Fali se tezak 2 milijarde. Pa sto se onda pobogu fukaras za 45 duluma. Kupi ko covik i miran. Tako ces stvarno pomoc onome ko ti proda zemlju i neces ljudima dati povoda da ti ne vjeruju



Pa kako sam shvatio mještani su presjekli električne vodove postojećem turističkom naselju u vlasništvu Mamuze koji se već otprije bavi turizmom i ima koliko vidim najviše ocjene na google recenzijama, znači ne radi se o napadu na "nepostojeći" projekt nego potpuno postojeći, kao i partizani kad su 1945. upadali nasilno u privatne firme samo je razlika što su oni nosili crvene zvijezde, a ovi partizani nose krunice.



Ljudi su sve rekli

https://relax-portal.info/cgs-livno-mje ... e_vignette

To o kablovima su poluinformacije koje nitko nije potvrdio

Ovdje je ocito veliki problem same opcine Livno koja samo tako djeli koncesije i prodaje zemljiste bez ikakvih standarda, a jos uvjek nije napravila prostorni plan

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 14:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 4067
Kaftanzoglio je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Pa sto ne uzme kad moze? Sto mu treba fukarastina i sramota da se o njemu prica? Sto je trazio na poklon nek kupi sebi i nek gradi onda mu ne moze nitko nista

Svi vi pricate moze Rimac ovo moze ono, 45 duluma ko 45 kvadrata sta je to. Ocito ne moze dok ispod stola trazi od opcine da mu daruje zemlju


Fali se tezak 2 milijarde. Pa sto se onda pobogu fukaras za 45 duluma. Kupi ko covik i miran. Tako ces stvarno pomoc onome ko ti proda zemlju i neces ljudima dati povoda da ti ne vjeruju



Pa kako sam shvatio mještani su presjekli električne vodove postojećem turističkom naselju u vlasništvu Mamuze koji se već otprije bavi turizmom i ima koliko vidim najviše ocjene na google recenzijama, znači ne radi se o napadu na "nepostojeći" projekt nego potpuno postojeći, kao i partizani kad su 1945. upadali nasilno u privatne firme samo je razlika što su oni nosili crvene zvijezde, a ovi partizani nose krunice.
Mještani?
Je li taj Mamuza ostao dužan nekome za izvedene radove?
Ima li drugih neplaćenih dugova?

Postojeće turističko naselje u vlasništvu Mamuze, je li to ovo: https://continentaladventure.net/resort.html

Koliko vidim, to je jedna A-frame kućica za 4 osobe, jedna iglu kućica za 4 osobe i kamp kućica s kotačima za 2 osobe?
Je li to to? Je li to ta svijetla budućnost koju zatucani seljaci olako odbacuju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27960
Kaftanzoglio je napisao/la:
novem je napisao/la:
Ma vidi, imao si u Livnu još negdje prije 15-16 godina slučaj, gdje je lik iz Njemačke htio
za 1 mil. euroa cijelo Livanjsko polje u koncesiju, taj dio što je vlasništvo grada (nekoliko stotina
km2, cijelo je 458 km2), i stvar je toliko otišla daleko, novac već bio uplaćen,
da je tek u zadnji trenutak stopirana. A "firma" na memorandumu nije imala ni adresu.
Totalni fake. I tko je sve gurao? Zna se.



Ti si kao onaj neki stereotipni birokrat koji , kad mu dođe investitor i otvori kufer pune eura, pita : " a gdje je pečat".

Sad mi je taj slučaj što si opisao zanimljiviji od Rimca, čovjek uplatio pare milju eura i proglašen je fake jer nema memoranduma. A što je bilo s parama? Jesu mu vratili?


Čovječe, to je bila komedija nad komedijama, projekt u test fazi, nikakve reference i bankovne
garancije, samo ideje i puno finih obećanja. I što je najvažnije za to ne treba toliko ha zemlje. I ne
za milijun eura skoro cijelo polje, gdje jedna omanja vila danas toliko košta. Pa naravno da je vraćeno,
čim se javnost digla, raspršilo se brzo onako kako je i došlo.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3914
Dr. Van Nostrand je napisao/la:

Postojeće turističko naselje u vlasništvu Mamuze, je li to ovo: https://continentaladventure.net/resort.html

Koliko vidim, to je jedna A-frame kućica za 4 osobe, jedna iglu kućica za 4 osobe i kamp kućica s kotačima za 2 osobe?
Je li to to? Je li to ta svijetla budućnost koju zatucani seljaci olako odbacuju?


On ne nudi samo smještaj, nego radi i jednodnevne izlete, a ti ljudi su možda smješteni kod nekog drugog u Livnu ili bar idu tamo na ručak i kupuju domaće proizvode. Vidio sam da ima bez iznimke samo najviše ocjene i komentare na recenzijama što ja mislim nema nijedan vodič ni u Francuskoj, Italiji ili Švicarskoj. Sumnjam da je sve to mogao lažirati.

Znači imamo čovjeka koji živi tamo , otvorio je nešto novo , vrhunski je u svom poslu i kad želi nešto širiti nailazi na otpor mještana. Rimac je tu samo figura koji je dao pare kako sam shvatio i istupio je javno jer je poznatiji, nikog u Zagrebu nije briga za nekog tamo Mamuzu. Ali Rimac nije glavni pokretač posla, nego samo financijer.

Više od toga ne znam, ali opet imam bolju sliku nakon 10 minuta guglanja nego što je u cijeloj temi do sada napisano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 20:12 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5719
Lokacija: planina
Hdzovci roblek dudek i sarajlija umesto da kmeče iz svojih Zegej i Mostar jazbina što su im njihovog uzora Rimca protjerali ( :sega ) mogli su kao pravi domoljubi sami da investiraju nešto. Samo nemojte ko Mate odma da bježite i kmečite o protjerivanju od strane nekih penzića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35631
Lokacija: Gl. grad regije
Inače ti greyp-ovi su promašaj. Ima puno boljih bicikla za puno manje para, ali lik je i to uvaljivao kupcima iz cijelog svijeta za bar duple pare nego vrijede.

Sposoban je MR.

Ovo mi je u rangu onog kad su napali Rakitića s obitelji na Rabu.

Kažete: Ajde dođi i uloži.

Pa nakon ovog nije nitko lud.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5719
Lokacija: planina
Jakih domoljuba, samo kmečat znate, kme kme neću više da posla imam s Livnom jer se neki penzići nešto žale kme kme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35631
Lokacija: Gl. grad regije
Ja sam bio ponosan kad je Rimac s Nevverom tazujao Livnom a kamoli bi trebali Livnjaci bit.

Ovo je baš potvrda onog da je teško bit prorok u svom selu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 20:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6224
Junuz Djipalo je napisao/la:
Inače ti greyp-ovi su promašaj. Ima puno boljih bicikla za puno manje para, ali lik je i to uvaljivao kupcima iz cijelog svijeta za bar duple pare nego vrijede.

Sposoban je MR.

Ovo mi je u rangu onog kad su napali Rakitića s obitelji na Rabu.

Kažete: Ajde dođi i uloži.

Pa nakon ovog nije nitko lud.

Junuzu opet moraš ko ženi.
AJ bogati reci kojeg ovog? Da čujemo i smijemo se ženskom mozgu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70185
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Uhvatili se 45 dunuma.

Samo PR vrijednost da se čuje nešto optimistično iz tog kraja balistički predvidljivog odumiranja, a Matu da se jače uveže u taj kraj, vrijedilo je.

Taj kraj već godinama predvidljivo pada, predvidljivo ko kugla ispaljena sa brda iz topa, i ne vidi se šta može to izmijeniti.

Zapanjuje odsustvo vizije.

Hercegbosni trebaju pojedinci poput Mate, Kabirija, Mamića i slično koji će uzburkati močvaru, zagolicati maštu, razbiti balističku putanju koja predvidljivo ide u ambis.

Pa nek su i osebujni, kontroverzni, bezobrazni, ali prisutnost takvih pojedinaca je znak dinamičnosti i živosti neke sredine.

Mate je mogao biti taj “faktor X”, mogao je kod dijela livanjske i duvanjske dijaspore isprovocirati takmičenje tko će “luđi” projekt napravit u HBŽ, dodati toj županiji bodove cool i popularnosti. “Ako Mati valja, onda je valjda dolje dobro? “

Jedino se možemo nadati da će ova kontroverza probuditi kod Mate inat i da će se vratiti s još većim projektima za 5-6 godina, u ovoj fazi i negativna reklama za Livno je dobra reklama, jer ako ništa stavlja Livno u fokus.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35631
Lokacija: Gl. grad regije
Damir Nikšić je opisao taj mentalitet, koji naźalost i mi baštinimo u ovom filmiću.

Točno vidim te 'indijance'.


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 21:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6224
Robbie MO je napisao/la:
Uhvatili se 45 dunuma.

Samo PR vrijednost da se čuje nešto optimistično iz tog kraja balistički predvidljivog odumiranja, a Matu da se jače uveže u taj kraj, vrijedilo je.

Taj kraj već godinama predvidljivo pada, predvidljivo ko kugla ispaljena sa brda iz topa, i ne vidi se šta može to izmijeniti.

Zapanjuje odsustvo vizije.

Hercegbosni trebaju pojedinci poput Mate, Kabirija, Mamića i slično koji će uzburkati močvaru, zagolicati maštu, razbiti balističku putanju koja predvidljivo ide u ambis.

Pa nek su i osebujni, kontroverzni, bezobrazni, ali prisutnost takvih pojedinaca je znak dinamičnosti i živosti neke sredine.

Mate je mogao biti taj “faktor X”, mogao je kod dijela livanjske i duvanjske dijaspore isprovocirati takmičenje tko će “luđi” projekt napravit u HBŽ.

Jedino se možemo nadati da će ova kontroverza probuditi kod Mate inat i da će se vratiti s još većim projektima za 5-6 godina, u ovoj fazi i negativna reklama za Livno je dobra reklama, jer ako ništa stavlja Livno u fokus.



Mogao je da je htio, mada je i ozbiljno pitanje je li zaista mogao investirati 30 miliona. Moš mislit što mu je to 0,2 posto raspoložive imovine. Vjerovatno nije ni mogao niti vidio ekonomski rezon u tome, a nikad se ne zna možda namjere i nisu bila časne
Ali recimo da je mogao, vlast mu je maksimalno izašla u susret, najprije 30 000 kvadrata, a zatim spremljen potpis i na poklon od 470 000 kvadrata.
Ali Rimcu ni to nije bilo dovoljno, nego se kakti povukao zbog prigovora seljaka iz sela Golinjevo.
Mate kakti nije očekivao prigovore jer na njih nije navikao.
A što je najgore, nakon svega što su lokalne vlasti pružile on odlazi na način da popljuje svoj kraj, kofol sav razočaran takvim ljudima, s preporukom da s takvima nikad više.
Zato je kao što sam već nekoliko puta rekao ovo najsramotniji odnos prema HB ikada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70185
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
zaba1111 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Uhvatili se 45 dunuma.

Samo PR vrijednost da se čuje nešto optimistično iz tog kraja balistički predvidljivog odumiranja, a Matu da se jače uveže u taj kraj, vrijedilo je.

Taj kraj već godinama predvidljivo pada, predvidljivo ko kugla ispaljena sa brda iz topa, i ne vidi se šta može to izmijeniti.

Zapanjuje odsustvo vizije.

Hercegbosni trebaju pojedinci poput Mate, Kabirija, Mamića i slično koji će uzburkati močvaru, zagolicati maštu, razbiti balističku putanju koja predvidljivo ide u ambis.

Pa nek su i osebujni, kontroverzni, bezobrazni, ali prisutnost takvih pojedinaca je znak dinamičnosti i živosti neke sredine.

Mate je mogao biti taj “faktor X”, mogao je kod dijela livanjske i duvanjske dijaspore isprovocirati takmičenje tko će “luđi” projekt napravit u HBŽ.

Jedino se možemo nadati da će ova kontroverza probuditi kod Mate inat i da će se vratiti s još većim projektima za 5-6 godina, u ovoj fazi i negativna reklama za Livno je dobra reklama, jer ako ništa stavlja Livno u fokus.



Mogao je da je htio, mada je i ozbiljno pitanje je li zaista mogao investirati 30 miliona. Moš mislit što mu je to 0,2 posto raspoložive imovine. Vjerovatno nije ni mogao niti vidio ekonomski rezon u tome, a nikad se ne zna možda namjere i nisu bila časne
Ali recimo da je mogao, vlast mu je maksimalno izašla u susret, najprije 30 000 kvadrata, a zatim spremljen potpis i na poklon od 470 000 kvadrata.
Ali Rimcu ni to nije bilo dovoljno, nego se kakti povukao zbog prigovora seljaka iz sela Golinjevo.
Mate kakti nije očekivao prigovore jer na njih nije navikao.
A što je najgore, nakon svega što su lokalne vlasti pružile on odlazi na način da popljuje svoj kraj, kofol sav razočaran takvim ljudima, s preporukom da s takvima nikad više.
Zato je kao što sam već nekoliko puta rekao ovo najsramotniji odnos prema HB ikada.


A vidjet ćemo.

Možda ce mu biti žao što je bio grub, pa se vratiti još jače.

A možda ga više nikad ne vidite, van njegovih privatnih posjeta babi.

Možete se nadati da će ovo biti neka gruba ljubav, a ne rastanak. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 59307
Lokacija: DAZP HQ
nije to ne znam kakva priroda tamo da oduzima baš dah.

lijepo je, ali nije da gledaš na Brač, Hvar i Šoltu.

sve što ima tamo imaš i u Lici više manje, samo je Lika na pravcu između Splita i Zagreba, a u Livno te ne dovodi ništa niti slučajno prolaziš kroz Livno.

tu nikad neće biti nekog ozbiljnog turizma koliko god to bilo lijepo nama koji znamo za to.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 08 svi 2024, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 59307
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
Hdzovci roblek dudek i sarajlija umesto da kmeče iz svojih Zegej i Mostar jazbina što su im njihovog uzora Rimca protjerali ( :sega ) mogli su kao pravi domoljubi sami da investiraju nešto. Samo nemojte ko Mate odma da bježite i kmečite o protjerivanju od strane nekih penzića.


otjerali ste nas kao investitore, već sam uspostavio kontakt s Posušjem iz inata. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 09 svi 2024, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27960
Naša Kvačica je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Tolike godine na forumu i nisam znao da je @novem Livnjak. :D


Vješto je to skrivao. :zubati


Evo dokaza za klimatske promjene. I u Hercegovini. :zubati
Vas dvojica pripazite malo sa suncem, i obavezno naočale. :D

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 09 svi 2024, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2023, 17:02
Postovi: 496
Neće Rimca, ok, njemu nikakav problem povući se, pogotovo nakon neugodnih prozivki koje su seljani preuzeli od onih koji godinama blate Rimca po društvenim mrežama i grupama.

Inače, hoće li pobunjeni seljani nešto pokrenuti ili još bolje se obogatiti ako im se ustupi jeftno zemljište? Neće! Zašto? Zato jer nikoga ne zanimaju te zelene oaze oko Livna koje je Rimac tek trebao brendirati kao avanturističku destinaciju i to preko svog imena.

Desetine tisuća njegovih pratitelja, tisuće njegovih radnika i stotine poslovnih partnera se tek trebalo upoznati s Livnom. Koncepcija je bila prvo njih upoznati s okolicom Livna, organizirati team buildinge, širiti priču preko bliskih suradnika i poznanika te polako predstavljati Livno na turističkoj mapi.

Dakle višegodišnji proces, puno ulaganja, lobiranja, promocije i upoznavanja s destinacijom bez garancije za uspjeh.

Najbitnije što bi sam Rimac preko te turističke poslovne priče bio vezan za Livno i posvećen rodnom kraju. S razvojem njegovog core biznisa u Hrvatskoj, u igri bi bili i planovi za neki industrijski pogon u Livnu.

Uglavnom, jedna pozitivna priča je pretvorena u horor priču i negativne posljedice će se tek osjećati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seljani Livna protjerali Rimca jer se "htio obogatit na njima"
PostPostano: 09 svi 2024, 15:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6224
Pozitivna je to priča, ali je to tek priča koju si ti smislio. Nijedna činjenica, život sam po sebi, a pogotovo ponašanje MR ne govori u prilog da je ta priča imala ozbiljnu šansu da postane istinita.

Loše je što nagađamo i smišljamo priče, nije mi jasno da Livnjaci ne znaju pozadinu, dosta sam s njima u kontaktu i uskoro ću doći do istine.

A do tada smjšljam jednu daleko realniju priču:

MR je došao u rodni kraj i imao volju nešto tehnološki pogurati jer u tom polju je najbolji. Nakon početnih izvida i manjih pokušaja shvatio je da to nije realno, a upravo je to i sam potvrdio, Livno nema preduvjete za takav vid razvoja zbog svoje izoliranosti i male sredine.
U tim nastojanjima došao je u kontakt sa Mamuzom čija ideja mu se učinila vrijednom podrške. Mamuza je u suradnji s općinskim vlastima i financijskom potporom MR sproveo u djelo turistički objekt na darovanom zemljištu od 30 000 kvadrata. Investicija nije davala očekivani povrat, ali MR tu i nije ušao da nešto posebno zaradi.
Međutim njegovi partneri Mamuza i općinske vlasti unatoč tome nastoje enormno proširiti poslovni plan i općina ide u realizaciju dodjele zemljišta od 470 000 kvadrata, Mamuza bi dao svoje vrijeme i ideje, a MR je trebao dati lovu koja je bila velika i za njega.
MR je lagano već bilo dosta davanja love po principu ideje naše, benzin, odnosno lova njegova, i na prvu naznaku za častan uzmak, a to je gunđanje seljaka iz Golinjeva, dao je petama vjetra.
Ali najbitnija u svemu tome nije to što je on odustao jer nije nikad ni bilo realno da to ostvari, nego to što je otišao na sramotan, bijedan i neoprostiv način, tako što je zadao strahovit udarac tom istom Livnu, a sve kako bi on osobno i dalje zadržao atribut dobrotvora i mecene.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO