HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 ruj 2024, 19:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 528 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 kol 2023, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5074
Koji kreten kraj svih hrvatskih žrtava. A nije nesto ni da se narod buni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 09 kol 2023, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5500
Jesu to ovi od Rage HRS ili Čovke i HDZ ??

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 10 kol 2023, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
daramo je napisao/la:
Koji klaun

GRADONAČELNIK ČAPLJINE Vidić: "BiH može biti tri puta bolja i bogatija od Švicarske" =))

Gradski vijećnici u Čapljini jednoglasno su usvojili odluku da dio Zrinsko Frankopanske ulice u ovom gradu, u znak sjećanja na 8.372 ubijenih, dobije naziv Ulica žrtava srebreničkog genocida.

Citat:
Mi smo sjednicu prije ove u Čapljini ukinuli naziv ulice Mile Budaka. Ta inicijativa je došla od HDZ-a BiH i sjednica je bila vrlo burna, čak na rubu incidenta, ali je taj naziv ukinut. Nakon toga je inicijativa našeg vijećnika Ethema Šalde usvojena od Povjerenstva za nazive ulica, ja sam takav prijedlog stavio na dnevni red i svi vijećnici su podigli ruke da Čapljina dobije Ulicu žrtava genocida u Srebrenici - kazao je za Avaz Smiljan Vidić, gradonačelnik Čapljine.

Za Čapljinu se vežu Gabela i Dretelj, ali ja uvijek kažem – nije to Čapljina. Čapljina je ovo što smo mi upravo napravili. Ova ulica prolazi ispod džamije, kiraethane, sjedišta Medžlisa. Ove naše dvije odluke su neka vrsta poziva da se okrenemo budućnosti. U posljednjih nekoliko godina sa suradnicima sam redovit gost kod ljudi koji nas pozovu za Bajram da se družimo. Prošli Bajram sam rekao da se okanimo bratstva i jedinstva i sličnih priča, ali hajdemo jedni druge gledati u oči i biti prijatelji - istaknuo je Vidić.

I Čapljina, pa i sam gradonačelnik, u prošlosti su doživljavali kritike bošnjačke zajednice u ovom gradu, ali ovakvi stavovi otvorili su prostor za nadu da će život krenuti drugačijim tijekom, ali i da će primjer Čapljine slijediti i drugi gradovi. Vidić kaže kako je previše ratova bilo na ovim prostorima, da svakih 50 godina jedni drugima palimo kuće, a na kraju ponovno svi zajedno živimo.

Ukazuje na mogućnost da i Sarajevo, kao glavni grad države, ukine nazive ulica koji vrijeđaju druge, te nužnost promjene politika podjela i mržnje.

Kako je Vidić naveo, dio naših političara opstaje na politikama podjela, sastavljanja, rastavljanja...

- Ja imam tor koji se zove bošnjački ili hrvatski, a ja sam vaš čoban. Te politike treba zaboraviti. Mislim da će poprilično brzo doći to vrijeme, a međunarodna zajednica tu mora odigrati ulogu. Nekada hrvatska, nekad bošnjačka, srpska to radi non-stop, ali činjenica je da imamo predivnu zemlju i predivne ljude. Trebat će još malo vremena da se sve posloži, ali za nas manje od tri milijuna ovdje ima dovoljno prostora i resursa da možemo izvanredno živjeti. BiH može biti tri puta bolja i bogatija od Švicarske - kazao je gradonačelnik Čapljine Smiljan Vidić.



Capljina je fin gradic. Upravo sam prije nekoliko dana prvi put prosao kroz njega.

I zaista ne znam, druze, zasto ti ova lijepa gesta smeta? Hrvatima ona nista ne skodi a ne skodi ni "hrvatskoj dominaciji" u Capljini. Ali zato signalizira bosnjackoj manjini da je dobrodosla i da je dio tog grada. Bas bi vama koji zivite u BiH trebalo biti drago zbog ovakvih stvari koje smirivaju tenzije. Premlad si ti da bi se sjecao kakav pakao rat zna biti.

Svaka cast ovom gradonacelniku. Moram priznati da sam iznenadjen jer sam - povrsno informisan - uvijek polazio od toga da su ti gradonacelnici tih zapadnohercegovackih gradica na nivou onih varvarskih vandala sto svako malo polupaju spomenik kulture u Mostaru (Partizansko groblje).

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 10 kol 2023, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2821
Bravo! To su europske vrijednosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 11 kol 2023, 03:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2023, 23:58
Postovi: 274
A njima smetaju križevi na grobljima širom 23%

_________________
Ajatolah KAVAZOVIĆ. Veliki vođa muslimana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 16 kol 2023, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Nijednog migranta nisam vidio. Zanimljivo. Samo su nestali.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 25 kol 2023, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6220
Haram je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Koji klaun

GRADONAČELNIK ČAPLJINE Vidić: "BiH može biti tri puta bolja i bogatija od Švicarske" =))

Gradski vijećnici u Čapljini jednoglasno su usvojili odluku da dio Zrinsko Frankopanske ulice u ovom gradu, u znak sjećanja na 8.372 ubijenih, dobije naziv Ulica žrtava srebreničkog genocida.




Capljina je fin gradic. Upravo sam prije nekoliko dana prvi put prosao kroz njega.

I zaista ne znam, druze, zasto ti ova lijepa gesta smeta? Hrvatima ona nista ne skodi a ne skodi ni "hrvatskoj dominaciji" u Capljini. Ali zato signalizira bosnjackoj manjini da je dobrodosla i da je dio tog grada. Bas bi vama koji zivite u BiH trebalo biti drago zbog ovakvih stvari koje smirivaju tenzije. Premlad si ti da bi se sjecao kakav pakao rat zna biti.

Svaka cast ovom gradonacelniku. Moram priznati da sam iznenadjen jer sam - povrsno informisan - uvijek polazio od toga da su ti gradonacelnici tih zapadnohercegovackih gradica na nivou onih varvarskih vandala sto svako malo polupaju spomenik kulture u Mostaru (Partizansko groblje).


A gdje se to Bosnjaci u vecinski Hrvatskim sredinama osjecaju lose i gdje im se sta rusi? Od Capljine, Ljubuskog, Livna, Prozora... itd. Nikad se ni jedan nije pozalio niti im je sta ucinjeno,a zasto i bi, uzivaju blagodati onoga sta Hrvati izgradjivaju. Osjecaju se "lose" zacudo svugdje gdje bi htjeli praviti dzamahiriju i gdje mogu praviti probleme tipa Stolac itd...

A da ti nabrojim gdje se Hrvatska manjina osjeca lose i nedobrodosla u Bosnjackim sredinama? I da ti nabrajam sve polupane spomenike, napade itd...?

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 25 kol 2023, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Nit je Mostar nit je Čapljina zapadna Hercegovina. Što se naziva ulica tiče, napravio bih kao s tablicama u cijeloj BiH, nešto neutralno, cvijeće, drveće, brojke... Tih promjena naziva ulica je pun k. samo ljudi moraju stalno mijenjat papire.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 25 kol 2023, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6220
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nit je Mostar nit je Čapljina zapadna Hercegovina. Što se naziva ulica tiče, napravio bih kao s tablicama u cijeloj BiH, nešto neutralno, cvijeće, drveće, brojke... Tih promjena naziva ulica je pun k. samo ljudi moraju stalno mijenjat papire.


To ni meni doduse nije jasno zasto se kod nas svaka jebena ulica mora zvati po nekoj osobi, dogadjaju itd.
Samo par ulica u sredistima bi trebalo nositi takvu vrsu imena. I to ime, osobu ili dogadjaj koji su vazni bas za taj grad.
Osim toga koja budala bi htjela zivjeti u ulici koja se zove Ulica srebrenickog genocida ili bilo kojega drugog genocida ili pokolja
Zamisli ulica ti se zove ulica grabovickog pokolja ili genocida. Pa za to valjda postoje spomenici

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 12 pro 2023, 13:11 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3071
https://bljesak.info/vijesti/flash/foto ... DK3mucPu0s


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 30 ožu 2024, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 30 ožu 2024, 09:13
Postovi: 287
Ako je grb grada Čapljine neustavan jer sadrži vjerske i nacionalne simbole samo jednog naroda, kako je grb kantona Sarajevo ustavan?

slika

Citat:
Zastava i grb Kantona Sarajevo usvojeni su 1999. godine. Zastava je samo bijelo polje na kojoj se nalazi grb.

Grb je vertikalno razdijeljen na bordo crvenu (lijevo) i tamnoplavu (desno) polovinu, s devet osmerokrakih zlatnih zvijezda koje predstavljaju devet općina u Kantonu, te centralnog dijela koji je sastavljen od rozete sa Sarajevske katedrale i zvekira sa Svrzine kuće.


1. Na grbu su evidentno polumjesec i zvijezde, loše prekrivene. Zvekir (pogotovo na Svrzinoj kući) je metalni krug na vratima kuće umjesto zvona. Zvekir je jednake debljine cijelim opsegom te zatvara puni krug (pogotovo na Svrzinoj kući). Na grbu vidimo "zvekir" u obliku polumjeseca koji ne sačinjava puni krug, nego završava u obliku polumjeseca.

2. Rozeta nije vjersko ni nacionalno obilježje, nego arhitektonski element koji se može naći i na sekularnom zgradama, tipa dvorane.

3. Nisu zastupljeni Srbi na grbu kantona Sarajevo.

Grb kantona Sarajeva ne predstavlja ni Hrvate ni Srbe, nego podmuklo muslimane.

Istom logikom se može grb grada Čapljine prezentirati u obliku crno-bijelog/crno-smeđeg šahovskog polja nama omiljene igre, a svetac kao krstjanin Crkve bosanske.

Citat:
Odlučnim priklonom kralja Stjepana Tomaša Katoličkoj Crkvi, dio krstjana napustio je prostor bosanske države i prešao u Zahumlje.


Ne bi bilo "patriotiskijeg", "probosanskijeg" grba i još uz to šah da se pokaže da vicevi nisu istiniti, jer sve je to Bosna, što ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 30 ožu 2024, 11:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10087
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nijednog migranta nisam vidio. Zanimljivo. Samo su nestali.

Bobovac hoda po gradu i rastjeruje

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 05:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2022, 18:09
Postovi: 395
Jeste da je starija vijest, ali pozitivan gest od opcine Capljina. Jedino ne valja sto su ulicu nazvali "Zrtava srebrenickog genocida." Tko bi zelio ziviti u takvoj ulici? Bolje da su nasi neki bolji naziv tipa "Srebrenickih zrtava."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 07:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32494
Bezveze je gest, muslimani će svakako biti nezahvalni i nastaviti jednako mrziti HDZ koji je donio ovu odluku. Nikakve koristi, samo kvare stil života onima koji žive u ulici genocida.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Ne cudi me kad se ljudi koji nisu dozivjeli rata protive pozitivnim gestama koje u mrvicama doprinose pomirenjima, ali me cudi kad to rade ljudi koji su bili u ratu.

Sto znaci pak da nikakvu validnu pouku iz rata nisu uspjeli izvuci. To je kao kad omatoris a ne opametis se nikad. Ustvari je to isti racku, opametio se ne opametio valja ti pod zemlju, ali u slucaju gesta pomirenja se ipak radi o necemu sto trenutno moze doprinijeti relaksaciji stanja.

Et, meni je to bilo pravo pozitivno i pomalo je promjenilo i moju sliku o tim krajevima. Dakle imidz Capljine kao grada. Sad cu jos radje otici dole na te Kravice da se okupam, da potrosim, vidm.. ukoliko budem u prolazu kao proslog puta.


Kristijane, more bit bidne, more bit nebidne. Premalo pratim dogadjanja dole ali znajuci iz iskustva da su Hrvati uvijek i svuda nevinasca, nekako mi tesko pada to da ti povjerujem da nema izgreda prema bosnjackim povratnicima u kantonima kojima dominiraju Hrvati. Ali eto, ne zelim biti gundjalo pa cu reci da mi je drago ako je to tako kao sto kazes. I nadam se naravno da je i Hrvatima dobro tamo gdje su Bosnjaci vecina. Npr. u Tuzli, Sarajevu i slicno.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 13:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4514
Naša Kvačica je napisao/la:
Bezveze je gest, muslimani će svakako biti nezahvalni i nastaviti jednako mrziti HDZ koji je donio ovu odluku. Nikakve koristi, samo kvare stil života onima koji žive u ulici genocida.
Muslimansko zapišavanje terena.

Sve nekretnine kojima sad kao adresa piše "Žrtava srebreničkog genocida" su izgubile bar 10% vrijednosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25568
Lokacija: Heartbreak Hotel
Haram je napisao/la:

Citat:
Mi smo sjednicu prije ove u Čapljini ukinuli naziv ulice Mile Budaka. Ta inicijativa je došla od HDZ-a BiH i sjednica je bila vrlo burna, čak na rubu incidenta, ali je taj naziv ukinut. Nakon toga je inicijativa našeg vijećnika Ethema Šalde usvojena od Povjerenstva za nazive ulica, ja sam takav prijedlog stavio na dnevni red i svi vijećnici su podigli ruke da Čapljina dobije Ulicu žrtava genocida u Srebrenici - kazao je za Avaz Smiljan Vidić, gradonačelnik Čapljine.



Sjedio sam jesenas s ovim likom. Kuka kako nema posla i nema od čega živjeti. Pita me imam li kakvu vezu da ide u HR brati mandarine.
I našao je nekakvu vezu i brao mandarine. Sretan bio.
Eno ga sad se zaposlio u Bingu u Međugorju. Slaže robu po policama. Sretan.

A nije loš čovjek. Dobre je duše. Merhametli.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32494
Bobovac je napisao/la:
Haram je napisao/la:



Sjedio sam jesenas s ovim likom. Kuka kako nema posla i nema od čega živjeti. Pita me imam li kakvu vezu da ide u HR brati mandarine.
I našao je nekakvu vezu i brao mandarine. Sretan bio.
Eno ga sad se zaposlio u Bingu u Međugorju. Slaže robu po policama. Sretan.

A nije loš čovjek. Dobre je duše. Merhametli.


Na ranu bi ga privio kako je dobar (barem dok je u debeloj manjini). :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2022, 18:09
Postovi: 395
Hvala velikodusnom HDZ-u sto je, tada pod pritiskom visokog predstavnika, dozvolio povratak onih koje je ranije protjerao. Pretpostavljam da su bosnjacki povratnici bili izlozeni slicnim sikaniranjima kao i hrvatski u Varesu. Popis iz 2013 kaze da Bosnjaci cine 17,36% stanovnistva u Capljini. U gradskom vijecu imaju samo 3 zastupnika, kako stoji na sluzbenim stranicama Capljine. U ekonomskom zivotu opcine su isto toliko zastupljeni i cini mi se da mnogo ovise o pomoci drzave i zupanije. Ali eto dobili su ulicu srebrenickog genocida. No mozda je HDZ, barem capljinski, danas humanija stranka nego sto je bila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 30 ožu 2024, 09:13
Postovi: 287
Haram je napisao/la:
Ne cudi me kad se ljudi koji nisu dozivjeli rata protive pozitivnim gestama koje u mrvicama doprinose pomirenjima, ali me cudi kad to rade ljudi koji su bili u ratu.

Sto znaci pak da nikakvu validnu pouku iz rata nisu uspjeli izvuci. To je kao kad omatoris a ne opametis se nikad. Ustvari je to isti racku, opametio se ne opametio valja ti pod zemlju, ali u slucaju gesta pomirenja se ipak radi o necemu sto trenutno moze doprinijeti relaksaciji stanja.

Et, meni je to bilo pravo pozitivno i pomalo je promjenilo i moju sliku o tim krajevima. Dakle imidz Capljine kao grada. Sad cu jos radje otici dole na te Kravice da se okupam, da potrosim, vidm.. ukoliko budem u prolazu kao proslog puta.


Kristijane, more bit bidne, more bit nebidne. Premalo pratim dogadjanja dole ali znajuci iz iskustva da su Hrvati uvijek i svuda nevinasca, nekako mi tesko pada to da ti povjerujem da nema izgreda prema bosnjackim povratnicima u kantonima kojima dominiraju Hrvati. Ali eto, ne zelim biti gundjalo pa cu reci da mi je drago ako je to tako kao sto kazes. I nadam se naravno da je i Hrvatima dobro tamo gdje su Bosnjaci vecina. Npr. u Tuzli, Sarajevu i slicno.


Meni se ne sviđa naziv "genocid" u imenu ulice, osim ako nije ulica gdje su sve konzulati i veleposlanstva.
Bilo bi ljepše da se zove "srebreničkih žrtava" i da su stavili neko spomen-obilježje.
Zamisli reć nekome da živiš u ulici genocida.

Inače, u HBŽ-u su neke budale počele ganjati muslimane starosjedioce i onda su vraćeni na tvorničke postavke od strane lokalaca. Ali u HBŽ-u nema grebanja etnostranaka za ono malo ljudi što živi tamo kao u drugim sredinama pa da završavaju na naslovnicama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:30 
Offline

Pridružen/a: 30 ožu 2024, 09:13
Postovi: 287
hilbert je napisao/la:
Hvala velikodusnom HDZ-u sto je, tada pod pritiskom visokog predstavnika, dozvolio povratak onih koje je ranije protjerao. Pretpostavljam da su bosnjacki povratnici bili izlozeni slicnim sikaniranjima kao i hrvatski u Varesu. Popis iz 2013 kaze da Bosnjaci cine 17,36% stanovnistva u Capljini. U gradskom vijecu imaju samo 3 zastupnika, kako stoji na sluzbenim stranicama Capljine. U ekonomskom zivotu opcine su isto toliko zastupljeni i cini mi se da mnogo ovise o pomoci drzave i zupanije. Ali eto dobili su ulicu srebrenickog genocida. No mozda je HDZ, barem capljinski, danas humanija stranka nego sto je bila.


Prilično napuhan postotak.
Mladi tamo su prilično prohrvatski nastrojeni. Nikakve Bošnjake tamo nisam vidio među mladima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 17:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32494
Zašto ne ulica žrtava Trusine i Grabovice.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 18:21 
Online

Pridružen/a: 03 vel 2021, 09:45
Postovi: 284
Haram je napisao/la:
Ne cudi me kad se ljudi koji nisu dozivjeli rata protive pozitivnim gestama koje u mrvicama doprinose pomirenjima, ali me cudi kad to rade ljudi koji su bili u ratu.

Sto znaci pak da nikakvu validnu pouku iz rata nisu uspjeli izvuci.
To je kao kad omatoris a ne opametis se nikad. Ustvari je to isti racku, opametio se ne opametio valja ti pod zemlju, ali u slucaju gesta pomirenja se ipak radi o necemu sto trenutno moze doprinijeti relaksaciji stanja.

Et, meni je to bilo pravo pozitivno i pomalo je promjenilo i moju sliku o tim krajevima. Dakle imidz Capljine kao grada. Sad cu jos radje otici dole na te Kravice da se okupam, da potrosim, vidm.. ukoliko budem u prolazu kao proslog puta.


Kristijane, more bit bidne, more bit nebidne. Premalo pratim dogadjanja dole ali znajuci iz iskustva da su Hrvati uvijek i svuda nevinasca, nekako mi tesko pada to da ti povjerujem da nema izgreda prema bosnjackim povratnicima u kantonima kojima dominiraju Hrvati. Ali eto, ne zelim biti gundjalo pa cu reci da mi je drago ako je to tako kao sto kazes. I nadam se naravno da je i Hrvatima dobro tamo gdje su Bosnjaci vecina. Npr. u Tuzli, Sarajevu i slicno.

To je idiotski potez općinskih vjećnika. Nesumnjivo su isti skromne pameti. Nemam ništa protiv žrtava stradalih u Srebrenici ali van pameti je da se ja bavim sa njima. Ovo u Čapljini je patetika, idiotizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
Mi njima ulicu laznog srebrenickog genocida, oni nama sejdu. Kakav deal :klanjam
Mijesane sredine su zlo, opet kad krene rat okrenit ce puske jedni na druge. Treba to sve humano preselit u trokutistan

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Čapljina
PostPostano: 03 tra 2024, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2022, 18:09
Postovi: 395
Naša Kvačica je napisao/la:
Zašto ne ulica žrtava Trusine i Grabovice.


Mislim da je ogromna razlika izmedju zlocina nad dvadesetak i par tisuca ljudi. No nista ne govori protiv ako netko predlozi jednu takvu ulicu i vijecnici za to glasuju. Najbolje bi ipak bilo da jedna takva ulica postoji u Konjicu nego u nekoj od vecinski hrvatskih sredina. To bi bio daleko veci gest. Pojedinci i zajednice se mjere najvise po tome kako se odnose prema drugima gdje su vecina i da li su sposobni na samokriticnost. Najlakse je samo upirati prstom na tudje zlocine. Zato nije isto imati ulicu srebrenickih zrtava u Zivinicama i imati istu u Capljini. Jos veci gest bi bio da jedna takva ulica postoji u Banjoj Luci. Svatko se mora prvo suociti sa nedjelima pocinjenim u njegovo ime. Bez toga ce se svaki zlocin uzimati kao opravdanje za nove.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 528 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO